Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 01.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Е стига дееееееееее!!!нови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.02.19 15:28





Dash, Esaurita UniDonna, Ultra Dolce, Pino mugo, Peperone, Pompelmо, bombardier, димо

Тема Re: Е стига дееееееееее!!!нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.02.19 15:37



82 годишен мъж

деменция, госпожа.
пали свещи на тези години и тебе да не те хване.



Тема Re: Е стига дееееееееее!!!нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.02.19 15:41



Да бе... деменция... твърде НЕдеменциозно е запомнил всички инструкции, спал си е в хотелите, оставял е пари на няколко места, точно указани... после чул за измамниците и се оплакал! Ае моля ти се - деменция!

И бедничкият с тая мизерна пенсия (щото народът умира от глад) и никакви роднини - как пък е събрал 100 000 лева! Да беше единствен - да си помислиш, че нещо имотец е продал или друго... А те един през друг хвърлят и мъкнат десетки хиляди!

Dash, Esaurita UniDonna, Ultra Dolce, Pino mugo, Peperone, Pompelmо, bombardier, димо


Тема Re: Е стига дееееееееее!!!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано06.02.19 15:45



Бях чела преди време психологически анализ защо възрастните хора се хващали на подобни въдици. Запомнила съм за това педположение, че се чувствали самотни и неоценени. Затова се хващат в примката на мошеници. Чувстват се потребни, забелязани, помагащи, в някакъв филм са горките.
Късно се усещат обаче...





Тема Деменцията, източници на доходи и мотивация.нови [re: UnicaDonna]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано06.02.19 18:52



Деменцията може да има много безобидна клинична картина. Не е задължително, както си представяме, да пусне всички ел. уреди вкъщи, да отиде замалко до съседната бакалия и да се загуби, та после да го намерят чак в пътническия влак за Каспичан без билет.

Изглежда странно откъде възрастен с мизерна пенсия има толкова пари. Поне аз знам за действителен случай, как търговски организъм, когато е бил към 50-така се е възползвал от суматохата на югоембаргото в края на 90-те и за броени месеци е направил пачките. Измамниците ровят старателно в миналото и така стигат до него в днешни дни.

Колкото до държане на голяма сума пари вкъщи, мотивацията е следната:

1. Ако ги дам на децата, те бързо ще ги похарчат за глупости. А като ме няма, вече ще ми е все едно (б.а. не за цитирания организъм, който нямал наследеници).

2. Няма да ги държа в банка, понеже банки фалират (б.а. верно си е). А и ще ме питат откъде ги имам и платил ли съм им ДОД.

3. Цял живот съм мизерствал, сега поне чат-пат мога да си вадя пачките и да се наслаждавам на шумоленето им.



~~~
«The Way They Wove the Spells in Sippulgar»

Редактирано от Phillip на 06.02.19 18:53.



Тема Re: Е стига дееееееееее!!!нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.02.19 19:05



Минат ли 70-те, изтрещяват. Пък този на 82.
Те измамниците затова дебнат възрастни хора, щото им хлопат дъските и лесно ги манипулират.



Тема Re: Е стига дееееееееее!!!нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.02.19 20:55



По телевизора пък, по битивито, казаха че бил на 71 години. Чух го по радиото в 18 часа. Може да е сбъркал Юкселчо.

Dash, Esaurita UniDonna, Ultra Dolce, Pino mugo, Peperone, Pompelmо, bombardier, димо


Тема Re: Деменцията, източници на доходи и мотивация.нови [re: Phillip]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.02.19 21:16



Нам си колко милиона вече са изпохвърляни по този начин. Аз се питам - някой от тези организми ДАЛИ някога е пратил, или дал поне 100 лева на някое бедно или болно дете от същото село... или семейство.

Честно да си кажа - тези истори просто ме изкарват извън нерви... Нищо друго не ме дразни толкова, колкото човешка глупост.

Dash, Esaurita UniDonna, Ultra Dolce, Pino mugo, Peperone, Pompelmо, bombardier, димо

Редактирано от UnicaDonna на 06.02.19 21:19.



Тема Re: Деменцията, източници на доходи и мотивация.нови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано06.02.19 21:35



Ами предполагам, че ти се случва да се срещаш покрай професията си с такива, защото сигурно често такива пари накуп са от продажба на имот, а също и често си късала нерви, защото обикновено не знаят какво искат.



Тема Re: Деменцията, източници на доходи и мотивация.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.02.19 22:00



Човек, 10, 100, 1000 души да са продали имот... а останалите, дето хвърлят?

Имали имот - продали... Беден ли е човек с имот за продаване за 100 000 лева? А бедните по София, дето самеят в апартаменти за по 200 000 евро?

Dash, Esaurita UniDonna, Ultra Dolce, Pino mugo, Peperone, Pompelmо, bombardier, димо



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.