Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:05 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема да си направиш татуировка на 50нови  
Автор neprimirimata-130905 (неописуема)
Публикувано18.02.19 07:44



Здравейте
рядко пиша тук,веднъж на 3 години


Да споделя какво направих и да чуя мнението на странични непознати и интелигентни хора
След два месеца навършвам 50.Преди два месеца видях позната на 60,която си е направила татуировка и от тогава в главата ми бавно започна да зрее мисълта и аз да си направя.Хората,приятелите ми никога не са допускали,че точно аз ще се татуирам.Дори се подигравах на жените с татуировки
Е,направих си и с никой не споделих за намеренията си,защото щяха да ме разубедят.Мъжът ми също не знаеше.
Сега когато татуировката е факт,всички са втрещени и в шок.Направих я на ръката,завъртулка 15 см. На малко хора я показах и не ми вярват,че е постоянна.Единствено сина и снахата ме подкрепиха,а свекърва ми вдигна скандал
Как съм щяла след време да разхождам внуче ,а съм татуирана и какво щели да кажат хората.Мъжът ми каза,че кам се побъркала и изпростяла,но не се сърди.
Аз изобщо не съжалявам ,че я направих
Мислите ли ,че това което направих е ненормално? От 2000-та година съм с диагноза МС и вде още съм добре и в цветущо здраве,малко пора знаят за диагнозата ми.Но то е чудо ,че стигнах тези години,без никакъв физически дефицит.Смятам,че имам право да си позволя тази волност
Ако знаех как се качват тук снимки,щях да я сложа



Тема Re: да си направиш татуировка на 50нови [re: neprimirimata-130905]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.02.19 08:02



Не мога да взема отношение, освен да кажа, че чух някакво предаване "по телевизора", в което се изнесоха данни за огромно количество хора, които съжаляват, че са се татуирали и има скок на татуирани, които си заличават татуировките. Имаше и статистика на неодобрени за дадени работни позиции хора именно заради татуировки, като това се отчЕте като непредвиден от татуиращите се отрицателен ефект от татуировките им.

Разбира се - когато нещо е направено с мярка - защо не. Ако не е фрапиращо и не дразни околните и близките - не виждам нищо лошо.

Аз лично не бих го направила. Не е от нещата, в които виждам какъвто и да е смисъл. Но - хората сме различни.



Dash, Esaurita UniDonna, Ultra Dolce, Pino mugo, Peperone, Pompelmо, bombardier, димо

Тема Re: да си направиш татуировка на 50нови [re: neprimirimata-130905]  
Автор jumbles ()
Публикувано18.02.19 08:32



не, не мисля, че това което си направила е ненормално





Тема Re: да си направиш татуировка на 50нови [re: neprimirimata-130905]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано18.02.19 08:42



Ти на 50 ли ще ставаш или на 15? Защо ти трябва разрешение и одобрение !? Това си е твоето тяло, твоето желание и ти ще си я носиш за постоянно.
За някои видове дейности и работна среда Уни е права,че е проблем, но в България при този дефицит на работна ръка една татуировка няма да е решаващ фактор за наемане на работа





Тема Re: да си направиш татуировка на 50нови [re: caryb]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.02.19 09:20



Защо ти трябва разрешение и одобрение !?

Чак "разрешение" не бих казала, но одобрение от близки хора според мен е желателно и то - предварително. Ако сме си достатъчно "близки" във всяко отношение - тези хора не биха ме спряли.

За мен механизмът е точно този - ТИ питаш от уважение към тях, а ТЕ заявяват, че нямат нищо против, щом толкова искаш - от уважение към теб.

Dash, Esaurita UniDonna, Ultra Dolce, Pino mugo, Peperone, Pompelmо, bombardier, димо


Тема няма лошонови [re: neprimirimata-130905]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано18.02.19 09:54





nec spe, nec metu (много древна мъдрост)

Тема Re: да си направиш татуировка на 50нови [re: neprimirimata-130905]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.02.19 09:59



С предварителни извинения.....звучи като статия от лична драма. Не татуировката е необичайна, а темата. "Аз съм на 12, боядисах си косата зелена и мама ще ме убие"....... странна тема.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: да си направиш татуировка на 50нови [re: neprimirimata-130905]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано18.02.19 10:10



Ми хайде да ти е честито новото тату!



Ма, тя вече не мина ли тая мода? В смисъл, че по едно време беше много нашумяла "татуираната тема", масирано и масово куцо и сакато се хвърли да се белязва, "разкрасява", прекрачвайки личните си граници, ограничения, търсейки уж свобода на себеизразяване, обявявайки се против консерватизма на обществото по всякакъв начин. Не мина ли чудото за три дена и сега всеки, когат му скимне тихо и кротко да си ходи на тату, както ходи на маникюр, фризьор, козметик, пластика и прочее

Чак такива дилеми да те тресат кой как ще го приеме, какво ще каже, нормално ли е за възрастта ти и прочее... То вече всичко става нормално, татуто е най-малкото "зло", всичко излиза извън граници или заличават се граници. Така или иначе голяма част от обществото не знае какво е нормално, какво не е, каква е разликата между двете и трябва ли все пак да има някакви граници...

При теб това с татуто на 50 е дори разбираемо. Първо, много хора подсъзнателно възприемат границата 50г. за съдбоносна, за някакъв водораздел и нещо отвътре ги тласка да предприемат нещо лудо, безумно, някакъв повик за промяна като за последно или поне да е нещо малко и невинно на пръв поглед като татуто, но да удовлетвори тези вътрешни напъни да се почувстваш млад и безгрижен и с лекота да направиш неща, от които си се въздържал до момента... Някои сменят мъже, жени, професия, местоживеене, други се задоволяват с коренна промяна във външния си вид или поне с някакъв знак, че нещо става все пак... нещо като да се метнеш на последния влак на миражите за свобода и полет, който прелетява покрай теб

Другото, вероятно е свързано с диагнозата, за която споменаваш. Да си жива и здрава още много години и да я "изхитриш", подлъжеш някак, да си стои там мирно и тихо - ти няма да я тревожиш и тя да не ти се зъби. Ако дълго време си живяла с мисълта за тази диагноза и си имала някакви неосъзнати страхове, боязън и прочее да се пазиш, да не правиш много неща, за да не я провокираш, обяснимо е, в един момент да ти се иска да направиш нещо смело - нещо, което ти възприемаш като смело и предизвикателно, провокативно в добрия смисъл.

Така че, ти вече си го направила, няма какво със задна дата да търсиш одобрението или мнението на другите. Очевидно, че си го пренебрегнала и се чувстваш добре от това и в кожата си. Така че, какво значение има от тук нататък мнението на околните!? Нали, ако не се чувстваш по някаква причина комфортно, ако съжаляваш, ако изведнъж ти просветне и решиш, че не е трябвало да го правиш, колкото и да те успокояват другите, колкото и да те окуражават, ще е важно не тяхното мнение, а това как ти се чувстваш...

Аз не бих си направила точно тату. Може да предприема куп други "безумия", но точно татуто никога не би ме изкушило, даже и като подтик, като старт за промяна.

Наскоро гледах едно предаване по руската ТВ Канал 1 за артисти - те имат великолепни всекидневни документални филми и предавания за артистите си. Та в едно от тях, посветено на известния Вячеслав Тихонов - вече покойник - познатия на всички Щирлиц от "17 мига от пролетта", а аз особено го харесвам в ролята на княз Андрей Болконски от "Война и мир" се разказваше, че като младеж на 16-17 години заедно с момчетата от улицата си направили татуировки - неговата била на ръката над палеца. И после, когато станал артист, световно известен при това, винаги се чувствал ужасно неловко, винаги се налагало да правят специално епизодите с него така, че да не се вижда татуировката, да слага ръкавици и прочее... Тогава не са могли да я премахнат по никакъв начин. Виждаше се, че той е съвсем различен човек и тази татуировка по никакъв начин не се вписваше в неговата представа за самия него и си представих и почувствах дискомфорта, който непрекъснато е изпитвал. Някои отиват дори по-далеч и казват, че може би и тази вътрешна неловкост да е придавала онова очарователно излъчване на деликатен, благороден, изискан мъж с достойнство, а проявите на твърдост от екрана се интерпретират като волево усилие, което е трябвало да прояви, за да не остави вътрешния смут и дискомфорт да го правят слаб:-))) Та, той очевидно е успял да превърне лимона в лимонада и да извлече полза от една момчешка фриволност, която му коствала цял живот неловкост.

Но при теб очевидно случаят е друг, времената са други и няма подобна опасност, така че, дерзай и със здраве да си носиш татуто!

Редактирано от MilaO6 на 18.02.19 11:07.



Тема Re: да си направиш татуировка на 50нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.02.19 10:15



+1



Тема Добре е. За татуировката е важнонови [re: neprimirimata-130905]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано18.02.19 10:18



Добре е. За татуировката е важно преди всичко да не изглежда като ... оцапано. Като ентусиазирано измислено лого от самоповярвал си млад "дизайнер" с "креативни" идеи.



~~~
«The Way They Wove the Spells in Sippulgar»


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.