Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Aбсурдна ситуация с Виваком!!!нови  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.02.19 23:04



Айде и аз изгърмях



Не съм и предполагала, че ще ми се случи подобно нещо и ако утре до 16 часа няма нормален отговор, ще звъня за журналисти и да ме гледате по ТВ-то

Всъщост въобще не ми е до смях, напротив днес бях и на успокоителни...сега на малце уиски, ма се пооправих от него де

Ето случая, четете и се кръстете да не ви стига:
И така навремето си купих мобилен с 2 СИМ карти. Едната ми телефонЯ, другата мобилен интернет с 10 000МБ-така беше програмата.

Миналата година през септември реших да закрия СИМ картата на моб. интернет след като ми свърши 2 год. договор, взех си програмка за телефона с нет на друга изгодна цена и с достатъчно за мен мегабайти за нета.

На 7.09.2018 отидох официално в офисът им на Красно село и закрих картата за мобилният нет, подписах там докИмента, извадихме втората карта, срязахме я СИМ карточката, хвърлихме я в коша, взех си копието на договора за закриване и доволно се прибрах. Казаха ми, че през октомври ще трябва да платя последната такса и после край. Съгласих се, усмихнах се и аре чао...

През октомври си платих и не мрънках, бях предупредена. През ноември ми дойде висока сметка и понеже плащам и този на дечка си рекох май тя е калпазанката...платих.

Декември и януари платих обаче заедно и си спомням нещо ме питаха-телефоните и нета ли ще плащате, казах телефоните и беше нормално горе долу. При подаване на касовите бонове обаче момчето от офиса на Виваком ми казва: Нали знаете имате 3 акаунта/сметки...питах защо 3...ами 2 сметки за двата ми телефона и една за моб. интернет, който 2 месеца не съм платила. Казах му, ама аз го закрих това бре...той търси, не видя нищо отбелязано и каза да си намеря договора и да ида пак.

През това време ме тормозят вече от 123, че имало неплатен нет...казах им , че съм си намерила договора за закриването и отивам пак в офиса им. Отидох в офисът на Витошка и показах договора-Слава Бога намерих го заветният договор пу-пу ...снимаха го, тракаха нещо по клавиатурите, завираха се по задни стаички, говореха си с някакви отдели май...казаха ми, след 24 часа всичко ще е ок, спокойно.
Даже щели да ми приспаднат платените суми.

След 48 часа отивам...девойката се притеснява, договорът нещо не го намира обработен. Дава ми телефона си да звъня след 3-4 дни.

Междувременно ме заливат с обаждания от незнам си кой техен отдел да съм си платила...викам им, абе 'земете се координирайте ве...аз съм показала всички документи, казаха ми да чакам, оправяйте се, не ме безпокойте моля

И днес ми звънят от службата за принудителни вземания...ако до четвъртък не съм платила, в петък ме дават на съдия изпълнител
Че като кипнах, викат ми разговорът се записвал...казах чудесно, ама ми писна от простотиите ви! И пак обяснявам, че имам договор в ръцете си за закриването, че съм ходила по офисите им, че и аз не знам какво става...и за мен това е умишлен рекет на гражданите!!!
Оная от принудителните вземания ми вика-ами ние сме друг отдел, звънете си на 123.

Аре звъня на 123...там ме прехвърлят през 2-ма души, на които обяснявам едно и също до безсъзнание...после ме прехвърлиха на 3-ти, щото таз била от отдела за тия проблеми и тя ми поиска номера на договора за закриване и коя служителка от кой офис е извършила процедурата. После ме пита при кой съм подала заявлението преди седмица за да проверявала. Абе събра инфото...

И в един момент таз маНдама ми вика: Ама вие сте си платили една сметка от картата през ноември, значи сте си я ползвали...ние можем да разберем какво е станало...
Ми викам разбирайте бе...пред мен я срязаха и в коша...

Леле, пак кипнах и и думам: Ми платила съм през ноември без да разбера ве...аз съм съвестен платец, отивам на гишето и питам какво има за плащане, вадя кредитна карта или кеш и си плащам за да нямам да ми висят сметки. Никой не ми е казал, че е включена и тази закрита/незакрита от вас всъщност/ услуга. Чудех се защо толкова много плащам, сега ми се изяснява...

Питам оназ по жицата, какво да правя?...от отдела за принудително събиране искат в петък да ме пускат на съдия изпълнител.

Оназ ми казва-"Ми то ако платите означава все едно си я ползвате, ако не платите-лошо...моля утре след 15 часа ще ви звънна, да ви кажа какво става."

И те така...от 10 дни обикалям да показвам документа, с който съм си закрила тази услуга през септември...и нищо не се развива по случая, освен, че се затяга за мен...ся искат на съдия изпълнител да ме дават

В ръцете ми е заявлението-доказателството, с подписи и дати и печати, че съм закрила на 7.09.2018, обаче те пак не правят нищо, освен да ме тормозят-платете та платете...у нашата система викат нЕма такъФ документ

Не ви се вярва, че това ми се случва, нали?
И на мен, ма е факт




Тема Re: Aбсурдна ситуация с Виваком!!!нови [re: Lira Emerald]  
Автор svoya sam (ентусиаст)
Публикувано06.02.19 06:12



Същото ми разказа моя приятелка от София. Ще питам до къде стигна и дали се е отървала.



Тема Re: Aбсурдна ситуация с Виваком!!!нови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.02.19 07:11



През ноември и аз имах подобна емоция с тях, макар и много по- дребна като мащаб, пак с неизпълнен от тях договор. За щастие на 17.02 това ще се оправи, макар и 3 месеца да се налагаше да плащам трийсетина лв повече, докато уж чакам да оправятположението... Ще внимавам много какви ще ми ги забъркат в новия договор. Съчувствам ти!

ПП - на твое място бих се посъветвала с печен адвокат, не познаваш ли такъв? Да ти каже имаш ли право да ги съдиш. И да те посъветва дали да платиш, или не. Може и към екипа на Мая Манолова да се обърнеш със същите въпроси - и те са печени точно в такива ситуации. Не са ти много далече от работата - направо отивай там. Поне да ти кажат дали да плащаш, или не. Може да те включат в някакъв колективен иск.

Dash, Esaurita UniDonna, Ultra Dolce, Pino mugo, Peperone, Pompelmо, bombardier, димо

Редактирано от UnicaDonna на 06.02.19 08:31.



Тема красота :)нови [re: Lira Emerald]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.02.19 08:53



на теория подобни проблеми се решават със съд, и вероятно наистина може след много нерви и разкарване да се "реши", но не съм сигурен че подобно "решение" може да се нарече решение. аз като един примитивен реакционер смятам че единствено насилието решава трайно проблеми и оздравява обществото. не защото шанса "правия" да излезе победител е голям, то насилието и то като темида е сляпо и изхода от конфликт не е според правотата, а просто защото общество което ползва насилие за решаване на конфликти някак "необяснимо" се очиства от конфликтни хора и практики водещи до конфликти. просто тези които са рискови рано или късно умират. примерно в тая ситуация преди да те пуснат за принудително вземане чиновника щеше да си помисли "абе я да проверим дали не е станала грешка, че да не стане някое клане", а сега си мисли "абе пускаме я, ако има грешка ще се извиним"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: красота :)нови [re: zaphod]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано06.02.19 09:07



По принцип си прав, без ирония.
Но вярата ти, че обществото се самоизчиства лежи на едно погрешно схващане: че селтаците с БМВ от 70те или голфарчетата ще се самоизчистят с помощта на крайпътните дървета.
Проблемите са два: Те се възпроизвеждат. 2. Понякога вместо дърво страдат и невинни.
В случая с кака ти, авторката на темата, дървета дори липсват - пилят се нервите само на невинни, в случая - тя.
Инак, първото правило важи.
Водещата своето напълно излишно и безсмислено съществуване служителка ще бъде уволнена в най-добрия случай, но мястото и ще заеме някоя още по-безсмислена хйодеща вагина без мозък.




Тема Re: красота :)нови [re: cyrus-93580]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.02.19 09:27



Водещата своето напълно излишно и безсмислено съществуване служителка ще бъде уволнена в най-добрия случай, но мястото и ще заеме някоя още по-безсмислена хйодеща вагина без мозък.


Да не забравяме и факта, че въпросната служителка вероятно изобщо не е виновна - а това им е гадната политика. Щом се случва непрекъснато и с други хора.

В моя дребен случай те ПАК нямаха запазен при тях договора ни. Вероятно разчитат хората да не си пазят договорите. Когато им го занесох - си го "въведоха" в системата - и ПАК не направиха нищо...

Ти представяш ли си такова безумие - такава голяма институция да "не си пази" договори отпреди година!!! Щото е трудно да съхраняват толкова милиони договори в папки... А, май живеем в ерата на компютрите и електронното архивиране... когато дори и договорите си подписваме на място, ама електронно...



Dash, Esaurita UniDonna, Ultra Dolce, Pino mugo, Peperone, Pompelmо, bombardier, димо

Тема Re: красота :)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано06.02.19 09:43



Предполагам служителката е заявила договора за прекратената услуга.
Мисля, че проблемът идва от друго място, защото служителката от офиса на Витошка, при която ходих преди десетина дни ми каза, че договорите се обработват през други отдели. Та мисля, че там става "изчезването" им.

Както и да ги погледнеш е абсурдно, че подобна фирма не си пази договорите в системата поне една-две години. Все пак тва става по ел. начин, на нас дават хартиено копие, при тях би трябвало да си стои ел. вариант.

В случая аз съм горд притевател на договор, който изобщо не фигурира в с-мата

...въобще не ми е весело де...чакам днес да видим какво ще стане, защото то тоз мой случай е : Зайо, що си с шапка-бой, Зайо що си без шапка-пак бой

Ни е да платя сега тия изискуеми суми, ни е да не ги платя...а де



Тема Re: красота :)нови [re: cyrus-93580]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.02.19 09:51



Понякога вместо дърво страдат и невинни. концепцията че не бива да допускаме невинни да страдат е дълбоко либераска, дори нещо повече - бих казал това е фундамента, ядрото на либерастията и толеращината. всяко нещо което работи, наистина работи, а не само на теория, има принципни "несъвършенства", не такива които са просто недоизпипване и могат да бъдат отстранени с някво подобрение. хората са станали това което са днес не чрез римско право и цивилизовано аргументиране, а чрез насилие и кланета. дали изобщо това има смисъл или не са безсмислени философщини и няма да ги засягам, но чисто технически варварщината е това което поражда цивилизацията, а не интелектуалщините и напъните за "по-добър и справедлив свят".




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Проклятие!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано06.02.19 10:14



Проклятие! На всички служители и собственици на Виваком да им изсъхнат чорапите и то на студен радиатор проснати!



~~~
«The Way They Wove the Spells in Sippulgar»

Тема Re: красота :)нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.02.19 10:15



варварщината е това което поражда цивилизацията, а не интелектуалщините

Е тЕ тва е огромна грешка в разсъжденията ти. Цивилизацията е "породена" именно от успели да просъществуват измежду варварите "интелектуалци" (каквото и да значи последната дума - използвам я схематично).

Не варварите са написали Хамлет или са измислили компа, все пак.

Компромисно - варварите вероятно са си отглеждали специално интелектуалци, за да им създават удобствата, които те сами никога не биха могли да си създадат.

Dash, Esaurita UniDonna, Ultra Dolce, Pino mugo, Peperone, Pompelmо, bombardier, димо

Редактирано от UnicaDonna на 06.02.19 10:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.