Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 03.07.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.11.18 09:29



дето все я чакаме?
При мен имам двама.., не трима завърнали се от емиграция, третия се премести в друга фирма. Сега има още един желаещ.

Един от Франция- преди 2 години
Един от къде ли не, Европа, Америка...
Един от Германия
И сега този последният пак от Германия

Вие наблюдавате ли такива неща?

Питам, заради подобни статии:





Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Green Light]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано09.11.18 09:46



За възвръщенците не знам, аз се връщах 2006 с твърдото намерение да остана, но... да не разказвам пак защо заминах отново. Сега вече надали. Децата трябва да си хванат пътя първо, после ми се живее в Индия. Толкова планове имам за там, че ако съм жива и здрава, кой знае дали ще ми стигне живота.

За видеото мога да кажа.
Много често съм ходила с подобни съграждани по институции и няколко пъти сме водили дела с подобни казуси. Повечето такива фирми - измамници са турски или от някоя източно европейска държава. Обикновено са подизпълнители на някоя местна фирма.

Голяма мъка за мен, защото реално съм викната за да превеждам от и на български... все пак хората са с български паспорти. Като ги питам защо не викнат някой с турски, казват, че за разбиране се разбират с тях, но ги работели, каквото и да значи това.

... ще настане валкирия!!! - Nut


Тема половината ми колеги са таканови [re: Green Light]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.11.18 09:50



обаче тая работа с връщането става само на младини, отидеш, огледаш, не ти хареса, върнеш се, станеш ли дърт вече само мърмориш ама ще си останеш дето си




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Raf OFecin]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.11.18 09:50



Голяма мъка за мен, защото реално съм викната за да превеждам от и на български... все пак хората са с български паспорти. Като ги питам защо не викнат някой с турски, казват, че за разбиране се разбират с тях, но ги работели, каквото и да значи това.
Егати, какво ли още имам да науча в тоя живот!? Супер интересно, довечера ще питам "възвращенеца" видял ли е такова нещо. Ама той си е българче. Българско, става въпрос, българче.



Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Green Light]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано09.11.18 09:56



Говоря ти за хора като тези от видеото.
Честно казано мъката при преводите е нищо, мъката за съдбите на тези хора е голяма. Повечето са наистина свестни, работливи, бачкат като зверове, живеят мизерно, но в България и толкова не могат да подсигурят на семействата си.
Много е тежко, Грийн.
Използват ги безобразно, обаче гадовете са светнати с местните закони и са наясно как да си вържат гащите, а нашенци затъват все по-дълбоко в нарушения, защото идея си нямат от законите.

... ще настане валкирия!!! - Nut


Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Green Light]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано09.11.18 09:58



давам пример.

един мой приятел замина преди 4 години в Дъблин. всъщност жена му работеше в някаква ирландска фирма и за да са заедно той отиде с дъщеря си там. хвана си работа, живееха в огромна къща с дворче, достатъчно при за наем, коли и всичко.
чудесно!
обаче - брекзииит. как се отрази това - чуждите (основно ес) фирми започнаха да пренасочват офисите си към Ейре, понеже си остава в ЕС с всичките му предимства. в резултат на което пазара на недвижими имоти гръмна, започнаха нови строежи на бизнес сгради и т.н.
цените на наемите скочиха и цялата логистика на семейството отиде по дяволите.
и моят приятел се върна с детето, а жена му преговаряше с фирмата да работи двайсет дни в Дъблин и 20 дни от София, за да има време със семейството си.

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)


Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Green Light]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано09.11.18 10:00



абе баце, кой нормален човек, който е видял какво е на запад, щесе върне в нашата кочина?
При положение, че виждаме наглостта на политиците ни?поголовните, безнаказани измами!
хубаво го е казал Славейков- Не народ, а мърша!



Тема Re: половината ми колеги са таканови [re: zaphod]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.11.18 10:02



Да. Знам. Имам един приятел в Америка. Той е там от 20 години та едва ли вече можем да се наречем приятели, спомен за приятел, може би. Заминаха младоженци, там им се родиха две деца, едното вече в колеж, другото горни класове.. И взеха та се разведоха. Тя си има някого(любопитно, че в България, но това е друга тема) но той седи сам- разбирам го - консерва- и аз съм такъв. А никога не му се е седяло в Америка, да би бил сам, не би отишъл.
Ни напред, ни назад. На него разчитат и двете деца, че даже и бившата- тя не изкарва достатъчно, па той е пич, няма да я зареже. Децата - от ясно, по-ясно- целият им живот е там, едва ли чувстват България като нещо повече от приятно далечно място.
Сигурно преувеличавам, ама ми изглежда като крепостник тоя пич.
Емиграцията не е весело нещо.



Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: The bad reptile]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.11.18 10:06



Кой ти говори за нормалните? За лудите питам аз, те да са живи.



Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: dionys]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.11.18 10:09



А, да, и аз имам подобен пример, ама тези моите смениха Англия с Испания. Чисти метео-емигранти, освен заради Брекзит избягаха и от времето.
Сега само плажове прожектират във ФБ, сигурно са се намъчили хората...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.