Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 05.07.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Raf OFecin]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.11.18 12:43



Ми ела да се бориме, де, тука наш ква борба пада



Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.11.18 13:05



У мен заради "подобни статии" (за посреднически фирми), този въпрос - за завръщане от емиграция - някак не възниква

. Статията е за гурбет, при това краткосрочен. Дори сънародниците ни, работили и живели навремето по 4-8 години в Либия, не сме и помисляли да етикетираме като емигранти.

За капак, това Франция, това Германия и въобще Европа в днешна дата емиграция ли е? - Не изцяло, дори ако човек си смени гражданството. Тя дори търговията с тези държави вече не е външна... официални термини като износ за тях и внос от тях изчезнаха.
Виж извън Европа, заради разстоянията и формалностите, повече ми прилича на емиграция.
(ма аз така обичам да си философствам върху самите думички)

Като стана дума за посредници, нито един от моите не е ползвал такива. При това през деветдесетте и нямаше такива интернет удобства, да се уредиш директно. Пускаха като гламави писма, CV-та и т.н. по пощата, после продължаваха и по телефона. В днешно време имаш достъп до интернет към огромно количество обяви и не знам защо им е посредник. Вероятно не ползват език, а нерядко се иска да имаш и адрес там, малко параграф 22 съществува (адрес, за да те имат предвид за работа - но няма адрес, ако нямаш работа). Тук продължавам с друга мисъл, че посредници-мошеници са генерирани от сложната бюрокрация по места. Трябва да си тъп посредник, за да не се възползваш от това



Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано09.11.18 13:44



сякаш има малко просо, колкото и да е недостатъчно...
дано става повече



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано09.11.18 14:51



лятото видях един съученик, сред 20 годинии в немско се е върнал и вече от няколко години си живее в БГ, има си голяма наследствена къща с голям двор в градче от селски тип в близост до София, почти е завършил голяма вила над градчето с феноменален изглед, междувременно си работи за немската фирма, в която е работил в германия и си получава немската заплата изцяло.
работата му е по продажби на някакви инженерни неща, включва се от лаптопа си, вика те почват сутринта в 9, на мене тук ми е 10 и вече съм си свършил една камара мои си неща, верно работя до по-късно, ама пък съм си в къщи.
развъртял е и няколко бизнеса в БГ, но каза че нито един от тях не върви добре, реално си живее от немската заплата, с която на БГ стандарт си е повече от добре



Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Green Light]  
Автор Munyta ()
Публикувано09.11.18 14:58



Не съм забелязала. По мои наблюдения се връщат наработили се, осигурили си пенсии/доходи от благи държави.
Или изучили децата, изплатили всички заеми и е време да се грижат само за себе си.
Или тези, които не успяват да се приспособят там. Било то работа, здраве, среда, климат и пр.

И защо са го направили твоите познати?

Освободих се от чувството за вина и грешките ми намаляха


Тема Re: Точно!нови [re: tirtirlin]  
Автор Quelle ()
Публикувано09.11.18 15:03



Щот сме жени, длъжни сме да сме умни. В 21 век сме, я.



Тема Re: Точно!нови [re: The bad reptile]  
Автор Quelle ()
Публикувано09.11.18 15:04



Псолютен гений. Само остава да се изясни в какво.



Тема Re: Точно!нови [re: The bad reptile]  
Автор Quelle ()
Публикувано09.11.18 15:05



Днес никой не знай, днес никой не знай...

Човешкият матрял е кофти. Може да е щото в другия живот е по-добре. Като гледаш едни косатки какво правят, направо ти се реве за хората.



Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Crrafterr]  
Автор Quelle ()
Публикувано09.11.18 15:09



Туй е дългосрочната цел - да се местиш в Европа, все едно в различни щати. И мен ме кефи. Да не говорим, че няма алтернатива. Щото ако не е Европа, ще е Евразия, няма алтернатива за миньончетата в Европа.

Аз отдавна не правя разлика между италианци, французи, чехи, гърци и пр. Мога да съм им шефка на всичките, не дискриминирам





Тема Re: (Възвращенско-емигрантска) Идва ли вълнатанови [re: Munyta]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.11.18 15:09



Не им харесва. И на тримата, четвъртия сега тази вечер сме на маса, ще си говорим.

Французиназа три години на пет места работил- не си намерил мястото.
Американеца заради лични неща се връща, възрастни родители, такива работи, но освен това заяото не иска да живее в американско
Германеца твърди че там няма хора, нито един вика човбек няма, тва са роботи на акумулатори и всички вечер в девет си зареджат батериите. Твърди че след девет в Германия на улицата можеш на ръце да ходиш и няма кой да те напсува. Все тва вика, няма вика, кой да те напсува. Тука гледам е щастлив.
Последният германец май има някаква сърдечна работа тука срещи и раздели, мойте май ми намекваха една две седмици за него, ама да ми намекваш на мене значи да си губиш времето, така че не знам. Ако каже довечера, ще разбера, ако не - не. Обаче България над всичко, бе, тва не е ли достатъчно?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.