Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Двоен стандартнови  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано31.10.18 10:22



За храните разбрахме - има. За уискито вчера по Нова също имаше репортаж и вече съм в лапите на черната депресия. Съвпадение е, че точно тези дни добър познат и разбирач твърди и ми носи емпирични доказателства за това че такъв двоен стандарт има и при автомобилите. Тойота Авенсис 2007ма произведена за България било съвсем различно нещо от същата кола произведена за Западна Европа, а разликата с Америка била направо драстична.

Това за колите се потвърждава от вече три независими един от друг (но зависими от пеекспонирането все пак на темата) източника. Единият е БМВ фен и за него източника на БМВ и въобще на "германките" трябва да е само Америка. Нова или втора употреба.
Кофти работа.


Идеята на темата е да споделим съмнения за различни стоки, ако имате. Перални, играчки, мебели, химикалки, дрехи, пиене, жени, наркотици, кой каквото усеща че е минат. Чиста проба клета майка България - тема + долни западни мръсници.

Кво мислите?

Редактирано от Green Light на 31.10.18 10:23.



Тема Re: Двоен стандартнови [re: Green Light]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано31.10.18 10:26



М, да.
Онзи ден чух същото твърдение за пералните. Тези продавани тук били с по-ниски обороти.
За Тойота е ясно - там тая политика е от 70-те години.

WALL·E


Тема Re: Двоен стандартнови [re: Naglets]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано31.10.18 10:40



Да за пералните и аз го чух и то за Миеле



Тема Re: Двоен стандартнови [re: Naglets]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано31.10.18 10:40



Никой не произвежда нискокачествени стоки специално за България. Просто във всяко производство се случват така че част от продукцията е с по-ниско качество или с компромис някъде. Такива стоки/партиди/ се изпращат на малки и зле защитаващи се пазари за да не търпи фирмата санкции или загуба на реноме...

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Двоен стандартнови [re: Green Light]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано31.10.18 10:41



Ено време, когато "китайска стока" беше нарицателно за пълен боклук у нас, та чак се носеха легенди за това, как китайците нищо свястно дори за бг гаражен стандарт не могат да произведат - и попадам аз във форум на българи, живеещи в Япония. Тя, Японията хубу е висока летва за високо качество, за кот си произведат сами, ама туй ми ти нагъчкано население няма как да бъде задоволено само с вътрешно производство. И внася дефицитни стоки. И откъде най-изгодно да внася - от Китай, дето им е през локвичката. Да, ама Китайците нарицателно за боклучав стандарт.

Нарицателно ли???? Начи: вносна китайска стока в Япония намала нищо общо с обикновения вътрешен и външен китайски пазар. Хората в един и същи "завод", да го наречем, си имали стандарти от първо до осемнайсто качество - примерно - и ако първо качество е "за Япония", десето качество е "за Китай", то осемнайсто качество е "за Етиопия и България".

щото мразят България ли? Мне.



Тема Re: Двоен стандартнови [re: kikimor]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано31.10.18 10:46



Това не прави нещата по-добре изглеждащи. Даже, дет се вика, ако специално за нас произвеждат зле, значи все пака ни обръщат внимание. Стараят се, разделят производства, внимават. Пък така случило се случайно, пращайте в (клета майка)България. Еми обидна работа!



Тема Re: Двоен стандартнови [re: lipari]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано31.10.18 10:49



Айде и сега и на китайците сме им безразлични. Минавам в нови дълбини на депрресията, бе?!



Тема За инфонови [re: Green Light]  
Автор Quelle ()
Публикувано31.10.18 11:29



Предстои проучване за Dual Food Quality и най-вероятно Европейската комисия ще вземе мерки да се прекрати практиката за различно качество на храните на големите производители.

Иначе няма как да си минат, ако за продукт на една и съща марка в Бълрия плащаш наполовина на туй, което ще платиш в Германия. Ще си минат, ако си платил същата цена за по-ниското качество. Отделен е въпросът, че се чувстваш прецакан, щото си разчитал качеството да е същото - туй е аморално и затуй еврогейовете ще вземат мерки, щото имат едни излишни морални скрупули, за разлика от истинските мъже.

Във връзка с другата тема - народът в България е трагично беден (взех, че си дойдох за малко и съм потресена), покупателната възможност на населението е в пъти по-ниска от западноевропейските държави и на всички е ясно, че няма как цените да са еднакви, а като не са еднакви цените, няма начин и качеството да е същото. Не знам смешния Ламби какви фантазии му се въртят из главата за туй как пазарът стимулира икономическата инициатива, ама явно живее на Марс. 30 години организирано крадене от политическата класа, 90% от които са издънки на БКП, ДКМС и ДС, липса на всякаква държавническа мисъл и визия, и резултатът е това. Ако София мърда що-годе, във вътрешността на страната е истинска трагедия.



Тема Re: За инфонови [re: Quelle]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано31.10.18 11:36



Ако имаше поне малко акъл в главата си, смешният Ламби можеше и да ти обясни, как пазарът стимулира икономическата активност, но ти няма да го разбереш, та затова не си струва да се напъва.





Тема Re: Двоен стандартнови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано31.10.18 11:39



Перилните препарати.
Един "ариел " в германия /австрия няма нищо общо със същия тук.
В аскуу освен хранителни продукти, народът си пазарува и перилните препарати от турция.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.