Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 20.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ЗАЩО америгоските тъпунгери перат в общи перални?нови  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано29.10.18 23:04



Вече не ми е интересен отговорът на въпроса защо живеят в картонено-мукавяни бидонвили. Над 50 на сто (подозирам, че над 95 на сто, но, честно казано, не ми дреме на Дедовия защо америгоските хлебарки се чувстват добре в пдч-мукавяно-картонени мравуняци).
Но пералните, е те това за мен е непонятно. Забранено ли е да си имаш собствена пералня?))) И ЗАЩО, мамка му? Е те това дтрайв ми крейзи (сам по себе си достатъчен техен лаф, за да стане ясно, че са малоумници).



Тема Re: ЗАЩО америгоските тъпунгери перат в общи перални?нови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.10.18 23:20



От икономия предполагам.
И друго - дето може да не е вярно, ама на мен винаги тъй ми се е струвало... Има нещо от руските комуналки като дух в американския манталитет.



Тема твоа пък от къде го измислинови [re: mangosutu-168725]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.10.18 23:52



който може да си позволи собствена си има собствена
между другото и в европа има обеществени перални



Тема Re: ЗАЩО америгоските тъпунгери перат в общи перални?нови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.10.18 23:56



А, и друго предполагам.
Средностатистическият американски катунар - даун мидъл клас - който се мести от място на място за няколко долара повече, не вижда смисъл да разкарва един тон покъщнина. То и аз ако съм на негово място - и аз тъй ще правя.



Тема Re: ЗАЩО америгоските тъпунгери перат в общи перални?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.10.18 00:05



Има нещо от руските комуналки като дух в американския манталитет.

Това съм го чувал от българин в САЩ живял години наред в съюза и Русия.



Тема Re: ЗАЩО америгоските тъпунгери перат в общи перални?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.10.18 00:07



Бе аз в щатите не съм живял, в Русия съм - ама не в комуналка, но съдейки по четено и видяно по зомбоящика, близък манталитет ми се видят.



Тема За бедните богатите решаватнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано30.10.18 01:35



Пералнята и сушилнята, както хладилника и печката, обичайно (не винаги, не обезателно, но обичайно!) биват оставяни в жилището за купувача, или за следващия наемател.

Собствениците на жилища под наем обичайно не желаят да хабят ресурси по поддръжка и подновяване на перални и сушилни, отделно по поправки от протекли маркучи (перални) и/или затлачени / запалени отдушници (сушилни). И концентрират тези опасни уреди за по-лесна поддръжка, поправка, и изобщо контрол. Това за евтините жилища.

Нормалните жилища под наем имат и пералня, и сушилня, удобно вътре в жилището, за личното ползване на наемателя - ОБАЧЕ! Това е защото наемателят е задължен да има специална "наемателна" застраховка, която би обезщетила собственика на жилището при произшествия причинени от уредите.

Това е успоредно на липсата на водогреи от ниска класа наем жилищата (доставката на топла вода е комунална, от общ водогрей) - заради наводненията които протекли водогреи могат да натресат. В наем жилищата за нормални хора, водогреят си е личен, защото наемателната застраховка предпазва собственика от щети.

Изобщо по САЩ разбирането е, че бедният е неспособен да стопанисва и да се грижи за нещо по-скъпо и сложно за опериране от пекарче или микровълнова фурничка - и колкото повече скъпи и опасни и сложни уреди биват махнати от жилището на бедния - по-добре!

Моя лична датна точка: когато живях край Бостон (Еверетт), по служебна цел, в 1-спалня наем апартамент (антре с дрешник, кухня, пълна баня, дневна, спалня със входящ дрешник, мокро помещение), последният си имаше:
2 паркинг места (отделно паркинг за гости)
"вътрешни" (сиреч, вътре в апартамента, не комунални) пералня и сушилня
вътрешен водогрей
централно за апартамента въздух преработване (охлаждане и топлене)
"стандартен размер" (сиреч, нормален размер, а не "мини") хладилник и печка и микровълнова и съдомияч

Всичко на ток (газ май по закон не е разрешен в наем жилищна постройка - щото някой току взриви сградата; щом си наемател в апартаментна сграда - има си граница до колко ти бива възлагано доверие).

Бях задължен да имам наемателна застраховка за апартамента за Д200 000 "разни" щети и Д400 000 "структурни" щети; цената за мен беше около Д500/година, за застраховката. (Цените варират според кой е наемателя, има ли доказана история със стопанисване на собствен имот, професия, служебно положение, и прочие. Мацката в апартамент комплекс канцеларията се облещи от моите Д500/годишно. "Одрали ли са ме, тексасец надънил се в Янкистан?" питам; "А не, обратното! Плащате половината от стандартното", цъка момичето. "А-а! Ясно!" продължава да разлиства бумагите по наем договора; Вие при нас все едно ще живеета на палатка, спрямо записа по собственост. Де и аз един ден...")

Та размисъл в тези неща има, но той е от горе към долу.

Редактирано от Santo Modesto на 30.10.18 02:02.



Тема Re: ЗАЩО америгоските тъпунгери перат в общи перални?нови [re: mangosutu-168725]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано30.10.18 08:40



Толкова е просто и логично: обществените перални са места за социализация. Отиват, сядат, чакат и си говорят. Свалки, Кире, свалки. Като тукашните кибици по пейки и кафенета





Тема Re: ЗАЩО америгоските тъпунгери перат в общи перални?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Жугдердермидийн Гурагча (ultimate hero)
Публикувано30.10.18 10:33



Да, логично) Ама мисълта, че ще си пера бельото заедно с някой блъхлив дегенерат, не ми е мила





Тема Re: ЗАЩО америгоските тъпунгери перат в общи перални?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Жугдердермидийн Гурагча (ultimate hero)
Публикувано30.10.18 10:37



Те затва и толкова се кефят да се пЕрят едни на други. За съжаление, планетата е една, ако имаше втора, бих гласувал с две ръце едната да е за тях и да разменят там любезности и ядрени удари помежду си, а останалия свят да остане за другите.
Няма да ми липсват особено и едните, и другите. Но уви...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.