Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 29.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Любовнови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.09.18 07:31



Първото, възхищение. Второто, поздравление





Тема Re: Любовнови [re: parvaty]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.09.18 07:32



Има и това за което говориш, има и другата история, тази която разказах. Има семейства без подписи и печати, не е проблем подписът. Всеки човек е различен, различни са и представите, чувствата, търпимостта, причините да са заедно са различни. Няма калъп в който да ги вкараш и да определиш това ли е или не е това. За децата......да, често са достатъчен повод, това също е любов. Трудно е да "изчислиш" точно това ли искаш. Обобщенията не вършат работа, опитваш се да си създадеш клише, а не става. Любовта е различна, няма нищо общо с твоите представи, изненадваща и без точни измерения))). Наистина бъркаш влюбването с любов)). Не можеш да кажеш, че в брака няма любов или обратното.))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Любовнови [re: parvaty]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано16.09.18 07:33



Не си ме разбрала, а много се надявах.
Не те осъдих, коментирах мислите ти, които ти изрази с думи в темата си.Опитах се да ти покажа какво е практическото следствие от тях. Смисълът на мнението ми трябваше да бъде, че ние всички не можем да вършим това което е полезно за нас да вършим за да живем по-добре на този свят осъществяваики светлите си желания в живота ни. Смисълът на мнението ми не бе да те осъдя, не бе и да те навивам да станеш ангел, смисълът беше да Знаеш кое от къде ти иде.

Само в това е разликата в живота на... между знаещите и незнаещите.

Всеки твой новопоявил се въпрос в теб, след такова мнеие, е Истината за теб самата. Мнението ми към теб е концентрирай мислите си към тези въороси в теб, за да можеш да получиш отговорите им...което ще те изведе на Път който сега търсиш.

Обидчивото ти поведение не ти върши работа...напротив, въвежда те в нови заблуди.

Имаш моите уважения за Пътя ти, желая ти успехи.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Любовнови [re: parvaty]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано16.09.18 07:40



Забележи, на практика, как ти тук упорито и болезнено защитаваш собственото си отношение към всичко Твое което всъщност е осноната приччна пречка да осъществиш мечтата си.
Ти трябва да убиеш тези пречки, а не да ги пазиш защитаваш и да се обиждаш.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Любовнови [re: parvaty]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано16.09.18 07:58



Виж сега, ти понеже изобщо не ме познаваш и представа си нямаш, както винаги ме накълва...

Ако изобщо си дирила професионална помощ, пък 100% си дирила и си чела, щото от умираща анорексичка не се става криво-ляво жива жена и майка, отдавна требе да си наясно какви реакции да очакваш от инициативите си да се самодекларираш.

Синдромът "някои и куфарите ми не са достойни да носят" ПИЩИ за спешна психотеравтична помощ.

Ако ми беше близка или от семейството, незабавно щях да взема мерки - от милосърдие.

фокусирай се върху въпросът, личността тук няма никакво значение..

Въпросът ти е дрън-дрън-ярина. "Как се влюбвате". Ами влюбвала си се, знаеш как.
Искри, кахъри, мераци, безсъние, в облаците, после страдание, после пак в облаците, ах и ох. И "що не става, както си го мечтая? Нали късам потници, прашки и себе дори, що желанията ми не се изпълняват. И ох, жъ умра, вече не знам какво да направя, не съм себе си, непосилно е."

Ако беше толкова лесно, щеше да ти се получи от първия път и нямаше да има десетгодишни постинги и настояща тема. Никой не може да ти даде точната рецепта и гаранции как да излезеш от черупката си, да се хвърлиш "в бездната" и да оцелееш от това. Дори да се почувстваш щастлива и в душевен покой.

Моите 5 стинки: прии всичките ми одобрени/неодобрени връзки и стискащи палци "за мое добро" близки и приятели, никога не съм се забърквала с някого, за когото да ме изядат с парцалите "как можа с този", тъй, че наистина да ме досрамее от себе си - това до 32-годишна възраст. И ми беше до гуша от прекомерна любов, загриженост, косвени и преки натяквания - "айде, какво чакаш още, време ти е за партньор, брак и семейство, то срамота да я караш като кукувица, не е добре за тебе." "Добронамерените" внушения и грижа ми идваха малко в повече.

Това, че не поддадох, без да влизам в преки конфликти, ми костваше много попиляна енергия. Но отвътре чувствах, че не съм узряла, не съм готова. После се случи за...абе дори аз не знам за колко месеца,колко часа, минути или секунди - пълното доверие, че правя скок в пропастта, но ВЯРВАМ, че ще падна на меко в обезопасяваща мрежа. Предварително никой, особено Той, не ми е намеквал или обещавал това. Така го усетих, така се доверих и "яла Боже, помози" - не беше първия ми скок, но беше скок с различно усещане.
Не поддавай на добронамерен натиск, ако отвътре си още спечена - това искам да ти кажа.

На прага си, но още си сурова. Остави зрънцето в тебе да покълне и да узрее, за да роди добри плодове.



Тема Re: Любовнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.09.18 08:29







Тема Re: Любовнови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.09.18 08:34



не знам дали знаеш, в студентските си години работих три години като коректор на текстове.. сигурно затова ми боде в очите всеки път, когато видя правописна грешка или липсваща запетая и до ден днешен..

Абе... може да ме намразиш, ама нали съм заядница... предупредила съм още в ника си!



Тва горното не трябваше да го пишеш. Не знам какво точно си "коректирала" в студентските си години, ама... айде за липсващите главни букви в началото на изречение няма да споменавам, макар че хора и без да са работили като коректори, ги имат "в кръвта" си и нищо не може да ги изкорени. Обаче толкова много излишни пълни членове, съсредоточени на едно място, дори в постовете на Пътник не съм виждала... А това не е нито въпрос на мода, нито на писане от телефон, нито на бързане. Това си е чисто граматическа катастрофа...

Редактирано от UnicaDonna на 16.09.18 08:35.



Тема Съгласен. С лека забележканови [re: UnicaDonna]  
Автор Phillip (Тхуфцич)
Публикувано16.09.18 09:27



Уни> То само ще ти дойде.

Да, има и такива случаи "то" съвсем само да си дойде, но са редки. Добре е човек да има готовност и експертиза за някое и друго хитро "подбутване".



~~~
«»



Тема Re: Съгласен. С лека забележканови [re: Phillip]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.09.18 09:41



Добре е човек да има готовност и експертиза за някое и друго хитро "подбутване".

Абсолютно съм съгласна и ако се позамислиш по-дълбоко върху поста ми КАТО ЦЯЛО - ще разбереш, че всъщност искам друго да кажа.

Както виждаш - съветът ми (и към нея, и към други млади "поизостанали" девойки, които се въртят около мен в реала) е изобщо да не стоят със скръстени ръце, а да ДЕЙСТВАТ. Защото от една възраст нагоре свободните мъже са вече твърде малко и младежките задявки не са същите, като при 15-20 годишните. Затова трябва да намериш СРЕДА, в която трескаво и упорито да ТЪРСИШ, ако наистина ти липсва партньор и искаш да намериш. Тоест - както ти каза - яко да "подбутнеш". А не да си стоиш дОма и да чакаш принцът сам да те намери.

Когато написах "Обаче недей да планираш или да мислиш кое-що. То само ще ти дойде." - имах предвид друго. Ако се правят тънки сметки и планиране кой кандидат какъв е, какъв му е финансовия и другия потенциал и кой чии куфари може да носи - няма да стане. ЗАТОВА препоръчах виртуалното общуване. Да почетеш, да попишеш, да намериш сходни ценности и стил на мислене, пък чак тогава да разбереш какво стои ЗАД тези неща. Щото тя пита ЗА ЛЮБОВ, а не за изгоден брак...ЛюбоФта с планиране не става. Трябва химия.

В този същия пост ще отговоря и на нещо друго от по-нагоре, не помня кой беше го написал. За катастрофата от пълно отсъствие на физическо привличане, СЛЕД виртуалното харесване. Да, има голяма опасност това да се случи. Физическото привличане, естествено, е важно. Но по-добре е първо да си се запознал с душата на човека, и чак после да проверяваш дали ще се появи и "физическата" химия между вас. Вместо обратното.

Аз така мисля.



Тема Re: Любовнови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.09.18 10:23



Чувствам се обичана така, както и преди 13 години, когато се запознах с половинката ми. Ние сме просто Ин и Ян.

Не виждам как да съм подчинена на моята възраст, всъщност не знам точно какво влагаш в това подчинение. Все още мога всичко, имам си всичко, което ми е необходимо, ще се науча да живея и без любов, ако се наложи.
На моята възраст имаме вече и други любови, които постепенно преобразуват тази, за която ти говориш в уважение, а идва любовта към внуците.

Не знам какво те учудва в онова, което написах. Мен ти ме учуди днес с нещо като теста, който си ни правила. Дали другият път някой ще ти повярва, че споделяш с нас, а не че си правиш поредния тест, на който знаеш кой ще клъвне?
И дали някой е клъвнал или те е предусетил?

Всеки от нас, предполагам, е преживял поне по една такава любов, която ни е държала болни месеци. Има обаче и по голяма болки, с които ходим не КАТО, а болни с години наред и то с неизлечими болки.

Просто се отпусни и пробвай. Понякога любовта към човек идва дни и месеци след като си я замислял като една забежка, ако ще само сексуална. И една сутрин се събуждаш и той толкова ти липсва, че усещаш: аз съм влюбена


А ако не беше опитала?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.