Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 16.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Този човек е не само принципен,нови [re: Lucky Eva]  
Автор osvoboden pich (osvoboden pich)
Публикувано12.09.18 15:06



Явно е било успешно, защото така или иначе е ползвал парите.



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: Този човек е не само принципен,нови [re: osvoboden pich]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.09.18 15:11



И си го пише в сивито:

През 1989 г. получава стипендия от фондацията на Джордж Сорос и заминава на обучение в Оксфордския университет, където в продължение на година изучава политически науки.
образование:
Будапещенски университет,
Пембрукски колеж на Оксфордския университет

Грантаджийче-соросоидче.





Тема Re: Този човек е не само принципен,нови [re: Lucky Eva]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано12.09.18 15:16



само някъде излезе, че на Орбан зет му взел крупна сума за смяна на осветление с ЕС пари. ако имаш време порови, сега съм на слаб нет, дано новината се окаже фейк
иначе и Орбан като останалите



Тема Re: Този човек е не само принципен,нови [re: lipari]  
Автор osvoboden pich (osvoboden pich)
Публикувано12.09.18 15:17



Абсолютно... пък после за благодарност - гони Сорос от страната си... кво да го правиш - соросоид от класа. За него може образование от Сорос а за други не... хайде де



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: Този човек е не само принципен,нови [re: osvoboden pich]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.09.18 15:21



храни куче да те лае.





Тема Re: Този човек е не само принципен,нови [re: Lucky Eva]  
Автор Munyta ()
Публикувано12.09.18 15:27



Не искам да ти спихвам ентусиазма и вярата в принципността и смелостта, но
колкото позволиха на Унгария 1956 да напусне СИВ/ВД/, толкова сега ще я оставят извън ЕС.
И ако тогава пратиха танкове, сега ще пратят някой друг € Е Комисар и ще оправят работата.

Че ЕС ще се разпадне е ясно, само не се знае кога и как



ецр да предвиди още патрони за всеки случай



Тема Re: Да, принципен, ако принципа е да си гледаш собственови [re: lipari]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано12.09.18 15:32



Учила съм за строителни, товароподемни машини и поточни линии в строителството, френска филология и съм специализирала "История на техниката". Превела съм 2 книги, едната беше с компютърна насоченост и съм я превеждала от английски първо на български и след това на френски - бая зор видях/беше поръчка на "Центъра за транспортна кибернетика и автоматизация" към Министерство на транспорта, трябваше ми компютърен специалист, та оттам ми дадоха най-добрия си компютърен специалист да ми помага с компютърните термини безвъзмездно, тогава той беше 30 годишен и неженен, зодия овен, та се загаджихме с него покрай работата и живяхме с него 3 години заедно след превода, скарахме се, защото имаше много властна майка и се опитваше да командори както мен, така и него, иначе много си го обичах, даже скоро ми помогна нещо във връзка с едни компютри/. Втората пак беше с техническа насоченост, за мостови и щабел кранове. Не ми хареса преводачеството и се отказах и оттогава съм се откъснала и не съм се занимавала повече. Помня, че смешни пари взех и за трите поръчки.



При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Редактирано от Lucky Eva на 12.09.18 15:44.



Тема Re: Да, принципен, ако принципа е да си гледаш собственови [re: Lucky Eva]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.09.18 15:49



оф, остави преводите и зодиите - какво да кажат преводачите на купища книги тогаз

- ами изброй образованията, че ме заинтригува.

значи:
1. машиностроене
2. френска филология
3. третото?

И 117 изпита : 14 години = 8,3 изпита на година
Абе много малко сте учили. И всичкото изпит теоретично зубрене на учебници?
Напрау фасулска работа. Лежиш и си четеш.

Аз, като по-проста:
2 образования, общо 7 години, не знам де са ми студентските книжки, та по спомени - над 70 изпита, 16 от тях практически.
Дават ти практическа задача и ай да те видим какво можеш - оценка на продукта.
Теоретично-зубърските ми бяха като почивка в санаториум.


Ти строителна машина можеш ли да проектираш, сглобиш и да проработи?



Тема Re: Да, принципен, ако принципа е да си гледаш собственови [re: lipari]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано12.09.18 16:10



Третото е "История на техниката" - специализация към ТУ - София, при катедра КМПЛС. Беше конкурсна, с изпит по обща история и базови технически въпроси, нещо както те изпитват при дипломна работа по материала от 5те години, плюс въпроси по история, имаха си историци, които са на хонорар от СУ - София. Явявате се примерно 10 човека, а местата са три, според резултатите от изпита, после 4 години изпити. Даваха на всеки индивидуален ръководител и започваш да четеш и учиш и да се явяваш на изпити, това - около 4 години. Но, трябва да работиш на работа по специалността/освен това, там, откъдето те изпращат май трябваше да имат някакъв статут на научен съвет, нещо такова беше и ни изпращаха млади хора. Аз работех по специалността и си карах специализацията, която реално след това не ми послужи напред за нищо друго, освен за обогатяване на личната ми култура и да имам още една тапия. Можеше да се явиш и на друга специализации, някои колеги записаха други видове. Ръководителят трябва да се грижи да преминеш определени изпити, нещо като квоти имаше. Ако сега ми предложат да се явя на такъв конкурс, не бих се явила, но тогава не знам защо приех това предизвикателство.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Мастиянови [re: lipari]  
Автор echr ()
Публикувано12.09.18 16:13



Историческа справка:

1989 Орбан учи в Англия със стипендия на Шорош
2009 Шорош дарява 1 млн долора на Орбан, вече на власт
През годините Шорош строи университет и финансира НПО-та, демек инвестира милиони в Унгария.

Кво му викаш на тва - Орбанчо взема парите на Шорош, после се обръща и хапе ръката, дето го е хранила. Ми може да имаш различия, ама да ти стане враг номер 1 същият тоя, дето те е направил човек... нещо работата не е по реда си.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.