Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Може ли човек да живее с някой на тези години.нови  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано28.07.18 20:55



С напредването на годините все повече се замислям дали човек който винаги е живял сам може да живее с друг. Да жиееш сам ре научава с всичко да се справяш сам и трудно понасяш дълго време някой друг. Самотата променя хората, възрастта също.
Вие какво мислите?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Да.нови [re: ALONE911]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано28.07.18 21:01



Не зависи от възрастта, а от това да направи място за другия.
Да го зачита, преди да го напсува - да се замисли че това е неговият човек и т.н.



Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: ALONE911]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано28.07.18 21:17



"С напредването на годините все повече се замислям дали човек който винаги е живял сам може да живее с друг."
Мисля, че не може.
Това не означава, че при възможност и желание не трябва да опита!

Теоретично отговорът ми е, че не може, но практиката ме опровергава със случаи един на 1000, че може.

В тези случаи е много важно нито единият от двамата да не навлиза в територията на другия и да се опита да я обсеби чрез надмощие. Обосновавам се се прост пример-той заявава намерения: Сутрин в 5ч закусвам..означава направи ми закуска..има и обратен пример Тя към той.

Така се стига до всичко онова което и двамата са пропуснали в живота си, и то е взаимен компромис.
Проблемът е, че едностраният компромис първият път е грешка, а втори път е глупост..а грешките и глупоста на позволяват разбирателство и приятно общуване на двама събрали се за да си помагат един друг.

Иначе двама са повече от един. Студ допрат си гърбовете и се топлят един друг...и пак компромиси, този път всеки със себе си и тъпата ни мисъл -Струва ли си?

Няма как на тази ти възраст да не си наясно с това което ти написах и заради това внасям корекции в темата ти: Ти питаш струва ли си?

За мен е интересно ти какво мислиш по въпроса?????

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Да.нови [re: Buduhcko npace]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано28.07.18 21:20



Не им се връзвай на жените..те много добре знаят, че хората не предпочитат месото на нерез щото мирише и първо колят свинята майка.
И те питат как да стане така че първо теб да заколят.
Хубавото ти е че си прасе и не се усещаш за какво е реч.
Иначе до сега да се те одрали за цървули...
Щастливецо



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Да.нови [re: Buduhcko npace]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано28.07.18 21:20



Да, но когато винаги си живял сам дали си склонен да направиш място на другия? Човек с годините става се по- труден на промени, закоравява, трудно търпи чуждо мнение, лесно се дразни, трудно дели пространство с друг.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Не с времето,нови [re: ALONE911]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано28.07.18 21:23



а с това как използва времето. Човек сам се развива накъдето иска.



Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: PYTnik]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано28.07.18 21:31



Мисля това което и ти. Никак не ме бива по компромисите, но зависи какви компромиси. Няма и да се променя.
Стува ли си? Не знам на тази възраст или може би точно на тази възраст си струва.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Не с времето,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано28.07.18 21:34



Нещо развитието се стопира с годините или ако се развива човек, то не към добро.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Да.нови [re: ALONE911]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.07.18 21:41



Така е мисля...



Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: ALONE911]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано28.07.18 21:50



Питаш дали някой на 50 години, който всяка вечер пие по една ракия за да му помага на храносмилането, изведнъж ще спре да го прави ако жената, настанила се вчера до него, смята че това е алкохолизъм и моментално трябва да престане да сърба ракия?!



Разбира се че няма да стане.

Добрата новина е че българите са с ясно разпределени и опрделени мъжка/женска роля.

Мъжът може да е ял салам с хляб 50 години.
Жената може да е готвила вкусни манджи за себе си 50 години.

Като се съберат — добре за двамата.

В едно друго общество проблемите са повече и се дължат главно на индивидуализма.
Така че ако двамата герои са в България, възможността за успешна връзка е много голяма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.