Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: UnicaDonna]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано29.07.18 14:56



А бе, че се пречупих малко - да, но трудно, а и считам, че аз съм правата. Едно ми харесва, че когато се случи нещо и изпадна в лошо настроение той е оптимист. Не си слага нищо толкова навътре за разлика от мен.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано29.07.18 14:58



Хаосът си ми е толкова подреден, че се губя само при подреждане. Забравям къде съм сложила и защо.))))))))))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: c@t]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано29.07.18 15:11



За да има някой адекватен до теб, той не може да съществъва като сянка — нещо като призрак, с който можеш да говориш само ти, но всичко останало да е на твой гръб (добре че не възпитаваш малки деца увас).

Затова трябва да помислиш — искаш ли човека със собствена същност, който да участва активно в твоя живот, или искаш просто хола ти да е подреден т.е. човек-призрак, който не разхвърля. но не е активен(човекът-мебел).


Браво, бе!



Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)

Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: ALONE911]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано29.07.18 15:12



Нещо напоследък налага ли да сте под един покрив?
Мислила ли си вариант по- скоро ти да отидеш при него, а ако не потръгне, да се върнете към предишния вариант?



Тема Re: старо куче нови номера не учинови [re: ALONE911]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано29.07.18 15:18



Не е до годините, това може да случи и на 20. Ако е вид партньор, без особени привързаности.......да, ще те дразни. Ако има някакви по-сериозни чувства, рано или късно, ще се "нагодите". Той ще се съобразява с теб, ти ще се съобразяваш с него и така. Няма роден готов))) човек за задоволяване на нашите изисквания, няма начин и да "си го направиш", това не е глина, сядаш и го преправяш. Приемаш - не приемаш, всичко е в теб. Имам усещането, че не само от него не си доволна, някак и животът ти не ти харесва, той сякаш е едно от несъвършенствата около теб. Извинявай, че съм директна, но съществуването му в твоя свят е за да има някой (освен теб) да свърши нещо. Вероятно и той го усеща и не се напъва много. Не знам, всяко нещо си има цена, не съм сигурна дали си струва да я платиш, той също. Замислих се, ако някой живее с мен само по тези причини..... много е вероятно да се гръмна))), нали няма да ми се разсърдиш? Разсъждавам така защото съм си самодостатъчна и никога не съм самотна, дори и на пустинен остров не бих била. Единствената причина да живея с някой е да има чувства (вероятно ще ме разкостят) и емоция, и уважение, човешка загриженост и дори възхищение от нечии качества, ум и тн., да съм точно с този човек, не да има някой да движи въздуха и да прави шум. Казано просто - "да ме учи на нещо непрекъснато", иначе другото мога и сама да се справя. Сложно е много, всеки е различен.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: ALONE911]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано29.07.18 15:40



Да, стига да иска

На всяка възраст може да се живее с някого, който иска да живее с теб... На тази възраст дори е по лесно, защото двама възрастни могат да се разберат по лесно от висотата на опита и зрелостта си. Но... се случва по рядко да се намерят двама желаещи да живеят заедно по едно исъщо време на едно и също място след 50-етИ всъщност... винаги може да се опита....



Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: ALONE911]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.07.18 15:43



Попрочетох какво си писала в разни постове, описващи ситуацията, може би не съм прочела всичко. Но имам извод вече - ти не го обичаш този човек. Каквато и да е възрастта - любов съществува. Тук не я виждам.

Няма лошо. Значи трябва да погледнеш на тази връзка като на сделка и само от теб зависи да я направиш успешна за себе си. Той може би вече си е преценил неговата част от сделката и я прави както ще е успешна за него. Не е невъзможно да я "изработите" успешна и за двамата.

Зад всяка сделка стоят осъзнати компромиси обаче и трябва да си наясно с това.



Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: Provalka]  
Автор konstr-109815 (европейче)
Публикувано29.07.18 15:45



И двамата не отговаряме на варианта "...човек който винаги е живял сам".
Еле, па я. Повече от 30 (тридесет) години брак са много далеч от началното условие на задачката. Опти също е със сериозен семеен стаж, така че нашият отговор може да я подлъже.


Но пък познавам хора, които живеят в отделни жилища и се събират всеки ден. Помагат си взаимно, хранят се заедно, празнуват, културни мероприятия и т.н. и се чувстват хем самостоятелни, хем свързани и несамотни.
Мисля, че Алоун и приятелят й може да направят опит да се съберат. Ако не се получи - връщат се на сегашния вариант -
кой откъде .

Щастието идва при веселите!

Редактирано от konstr-109815 на 29.07.18 15:50.



Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано29.07.18 15:59



С това съм напълно съгласна.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Може ли човек да живее с някой на тези години.нови [re: konstr-109815]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано29.07.18 16:04



Анджак!
Освен това, през годините съм наблюдавал случаи, на мъже и на жени, които , след развод/овдовяване на предпенсионна/ранна пенс.възраст са живели в едно домакинство/сключвали брак с 3-4 ...7- и повече партньори .Комай тези, които са склонни да го направят неколкократно по- скоро са склонни те да идат в жилището на партньора.Комай,все пак лични наблюдения.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.