Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема какво се случва в Странджанови  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 06:10



по дяволите, защо мълчите тука, бе






Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.07.18 08:14



Гледах по тв. Ужасно е! Видях един циганин, опрян на една кола, на сянка и чакащ да убива, от ветеринарната служба явно. Трябва ли непременно да бъдат убити тези животни, ако не са болни? Държавата плаща ли им ги като ги убива? Не съм се занимавала и не съм запозната. Кажи нещо повече по случая.

Редактирано от Lucky Eva на 15.07.18 08:14.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Lucky Eva]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 08:52







Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 09:04





Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 09:14





Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.07.18 09:15



Ми кво да кажем - тъжно е, може да е необходимо, може и да е грешка, балиго. Аз нямам мнение, което да напиша. Освен съчувствие към местните и подкрепа за пълно обезщетяване, други общи приказки нямам.

Великобритания, Германия и Холандия пострадаха много по-тежко от шап и луда крава през февруари-март 2001 г., избиха добитъка си - ето

.
Заразата (тук е за луда крава) за първи път се появява във Великобритания през 1985 г., но Лондон осъзна, че тя представлява сериозен проблем три години по-късно, посочва Ройтерс. През 80-те и 90-те в страната бяха избити и изгорени 3.7 млн. животни, а за овладяване на болестта бяха похарчени над 6 млрд. долара. През 1996 г. Европейската комисия забрани износа на говеждо от Острова и разрешение за пълно вдигане на забраната от европейските ветеринарни експерти беше дадено едва .

Вчера прочетох с интерес интервюто на доц. д-р Геновева Стайкова от Земеделски институт - Шумен в сайта , озаглавено от редакцията "Овцете в Странджа е можело да бъдат спасени".

Прочетох и позицията на Корнелия Нинова в . Тук се забива вече в политика - тъй като четирите й точки ми се виждат естествени, то не знам какво ще правим на следващите избори, след като и шефът на Европа публично демонстрира пиянство*.

Видях също, че и премиерът се е задействал. Но това вече е късно, тоест имаме кризисен пиар - камбаната е бита отдавна и е можел да се задейства по-навреме.

Нещо да пропускам? Разбира се, кадрите с плачещи баби и пр. са всеизвестни.
Емоцията е ясна, например текст на приятел-писател, когото често цитирам и тук:
"Знам какво е мъка за умиращо животинче.
Много добре знам.
Особено за животинче, което те храни. С което по някакъв необясним начин сте приятели. С което по някакъв необясним начин взаимно си помагате, взаимно си вярвате, взаимно очаквате един от друг. Взаимно се храните един друг!
Много добре знам.
Гледал съм кози, доил съм кози, играл съм си с яренца.
Знам умората от тази грижа, знам безсънните нощи, когато очакваш яренца и знаеш, че трябва да помогнеш на козата да ги роди. Да, да, и това съм правил.
Много добре знам.
Знам как миришат муцунките на яренцата, след като са сукали от майките си. Целувал съм тези муцунки.
Знам как миришат муцунките на яренцата, когато вече започнат да ядат шума - така се наричат онези нежни филизи на дърветата, които им носех от гората.
Много добре знам.
Знам колко солени са сълзите от мъка по тези същите яренца, когато идваше у нас касапинът да ги коли, или когато ги продавахме. Знам как като малък отказвах да ям месото, защото не можех. След това вече не бях малък.
Много добре знам!
Много добре знам, че отвъд политиката, отвъд европейските директиви, отвъд санитарните изисквания, отвъд невъзможността да обясниш на хората как и защо /а дали трябва?!/ да заменят своите приятели-козичките срещу 225 лева средно на глава...
Отвъд всичко това стои мъка и пустош - мъката и пустошта на празните обори...къщите на козите.

Искрено съчувствам на всички хора в Странджа, които губят своите домашни помощници, своите любимци, своите мили приятели, своите живи и топли приятелски муцунки.

И това е толкова лично за мен, че не мога да намеря думи.
Думите са едни празни обори, и вътре има само тъга.

Козичките ги няма."
_____
* Любослава Русева - статията : "Никой противник на Европа, на евроатлантизма и на Запада въобще, никакви кремълски джуджета и фалшиви евразийски новини не могат да нанесат толкова вреди, колкото залитащата походка на Жан-Клод и особено нелепото й замазване."

Редактирано от Crrafterr на 15.07.18 09:35.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано15.07.18 10:10



В случая е необходимото зло.

Изнесъл си най-фрапиращите случаи.

През 2001 г медиите в Германия наистина експлодираха, нормално, явно и българските експлодират, но зажалили за животните, а не за опасността за хората. Аз рядко ям месо и не съм първата засегната.

Моя приятел през 90те по времето на лудата крава е бил във Великобритания. (на юношеско състезание по плуване) Една вечер са им сервирали телешко. Каза че от куртоазия е изял едно парче, но останалото не можал да преглътне


Актуално от време на време (мисля не всяка година) убиват в масовото отглеждане хиляди кокошки заради птичи грип.



Тема Re:нови [re: c@t]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.07.18 10:29



Този емотикон (

) понякога като че идва в повече.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано15.07.18 10:29



Сефте...

Такъв е живота - Курав и Сурав.

За съжаление, понякога здравият разум, трябва да заглуши емоциите и да действа независимо от това колко много други ще плачат.

Къде са внуците на бабата?



Тема Ще те помолянови [re: c@t]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано15.07.18 10:32



в тази тема да задържиш високите си компетенции и да не коментираш!
Ще можеш ли?
Моля!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.