Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема какво се случва в Странджа  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 06:10



по дяволите, защо мълчите тука, бе






Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.07.18 08:14



Гледах по тв. Ужасно е! Видях един циганин, опрян на една кола, на сянка и чакащ да убива, от ветеринарната служба явно. Трябва ли непременно да бъдат убити тези животни, ако не са болни? Държавата плаща ли им ги като ги убива? Не съм се занимавала и не съм запозната. Кажи нещо повече по случая.

Редактирано от Lucky Eva на 15.07.18 08:14.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Lucky Eva]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 08:52







Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 09:04





Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 09:14





Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.07.18 09:15



Ми кво да кажем - тъжно е, може да е необходимо, може и да е грешка, балиго. Аз нямам мнение, което да напиша. Освен съчувствие към местните и подкрепа за пълно обезщетяване, други общи приказки нямам.

Великобритания, Германия и Холандия пострадаха много по-тежко от шап и луда крава през февруари-март 2001 г., избиха добитъка си - ето

.
Заразата (тук е за луда крава) за първи път се появява във Великобритания през 1985 г., но Лондон осъзна, че тя представлява сериозен проблем три години по-късно, посочва Ройтерс. През 80-те и 90-те в страната бяха избити и изгорени 3.7 млн. животни, а за овладяване на болестта бяха похарчени над 6 млрд. долара. През 1996 г. Европейската комисия забрани износа на говеждо от Острова и разрешение за пълно вдигане на забраната от европейските ветеринарни експерти беше дадено едва .

Вчера прочетох с интерес интервюто на доц. д-р Геновева Стайкова от Земеделски институт - Шумен в сайта , озаглавено от редакцията "Овцете в Странджа е можело да бъдат спасени".

Прочетох и позицията на Корнелия Нинова в . Тук се забива вече в политика - тъй като четирите й точки ми се виждат естествени, то не знам какво ще правим на следващите избори, след като и шефът на Европа публично демонстрира пиянство*.

Видях също, че и премиерът се е задействал. Но това вече е късно, тоест имаме кризисен пиар - камбаната е бита отдавна и е можел да се задейства по-навреме.

Нещо да пропускам? Разбира се, кадрите с плачещи баби и пр. са всеизвестни.
Емоцията е ясна, например текст на приятел-писател, когото често цитирам и тук:
"Знам какво е мъка за умиращо животинче.
Много добре знам.
Особено за животинче, което те храни. С което по някакъв необясним начин сте приятели. С което по някакъв необясним начин взаимно си помагате, взаимно си вярвате, взаимно очаквате един от друг. Взаимно се храните един друг!
Много добре знам.
Гледал съм кози, доил съм кози, играл съм си с яренца.
Знам умората от тази грижа, знам безсънните нощи, когато очакваш яренца и знаеш, че трябва да помогнеш на козата да ги роди. Да, да, и това съм правил.
Много добре знам.
Знам как миришат муцунките на яренцата, след като са сукали от майките си. Целувал съм тези муцунки.
Знам как миришат муцунките на яренцата, когато вече започнат да ядат шума - така се наричат онези нежни филизи на дърветата, които им носех от гората.
Много добре знам.
Знам колко солени са сълзите от мъка по тези същите яренца, когато идваше у нас касапинът да ги коли, или когато ги продавахме. Знам как като малък отказвах да ям месото, защото не можех. След това вече не бях малък.
Много добре знам!
Много добре знам, че отвъд политиката, отвъд европейските директиви, отвъд санитарните изисквания, отвъд невъзможността да обясниш на хората как и защо /а дали трябва?!/ да заменят своите приятели-козичките срещу 225 лева средно на глава...
Отвъд всичко това стои мъка и пустош - мъката и пустошта на празните обори...къщите на козите.

Искрено съчувствам на всички хора в Странджа, които губят своите домашни помощници, своите любимци, своите мили приятели, своите живи и топли приятелски муцунки.

И това е толкова лично за мен, че не мога да намеря думи.
Думите са едни празни обори, и вътре има само тъга.

Козичките ги няма."
_____
* Любослава Русева - статията : "Никой противник на Европа, на евроатлантизма и на Запада въобще, никакви кремълски джуджета и фалшиви евразийски новини не могат да нанесат толкова вреди, колкото залитащата походка на Жан-Клод и особено нелепото й замазване."

Редактирано от Crrafterr на 15.07.18 09:35.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано15.07.18 10:10



В случая е необходимото зло.

Изнесъл си най-фрапиращите случаи.

През 2001 г медиите в Германия наистина експлодираха, нормално, явно и българските експлодират, но зажалили за животните, а не за опасността за хората. Аз рядко ям месо и не съм първата засегната.

Моя приятел през 90те по времето на лудата крава е бил във Великобритания. (на юношеско състезание по плуване) Една вечер са им сервирали телешко. Каза че от куртоазия е изял едно парче, но останалото не можал да преглътне


Актуално от време на време (мисля не всяка година) убиват в масовото отглеждане хиляди кокошки заради птичи грип.



Тема Re:нови [re: c@t]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.07.18 10:29



Този емотикон (

) понякога като че идва в повече.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано15.07.18 10:29



Сефте...

Такъв е живота - Курав и Сурав.

За съжаление, понякога здравият разум, трябва да заглуши емоциите и да действа независимо от това колко много други ще плачат.

Къде са внуците на бабата?



Тема Ще те помолянови [re: c@t]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано15.07.18 10:32



в тази тема да задържиш високите си компетенции и да не коментираш!
Ще можеш ли?
Моля!



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Lucky Eva]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано15.07.18 10:35



Видях един циганин

За да бъдеш палач, пожарникар, ИТ специалист не е нужно да имаш образование.

Открай време твърдя, че е необходимо в ИТ да има регулация и изпит за завършено висше образование.

Но да се върнем на темата ти - не е нужно образование. Нужно е да си психопат. Така са поне 15 високоуважавани професии. Че и добре заплатени на всичкото отгоре.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано15.07.18 10:37



ЕС плаща по 1000 лв. на глава добитък. Бг-то дава само по 140 лв. Разликата се прибира от такива като Униукалната.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: c@t]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано15.07.18 10:38



В случая е необходимото зло.

Така е!

То не беше свински грип, не беше патешки грип, не беше кво ли не беше...

Такъв е животът.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: The Ugly Duckling]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.07.18 10:44



Това е риторичен парадокс, популяризиращ се от няколко дни насам (излиза от човек от Националната овцевъдна и козевъдна асоциация), но няма и една дума вярна. Нито ЕС плаща толкова, нито БГ-то ще даде толкова, нито разликата се прибира. По-скоро разликата ще е на минус.

Редактирано от Crrafterr на 15.07.18 10:44.



Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано15.07.18 10:45



Сигурно трябваше да напиша че си се прстарал. Като говорим унас за това, не сме нито намръщени, нито ужасени, затова =>

особено когато се разказва как хората омаловажават опасността — да-да, няма страшно, хапвайте


п.п. Ти би ли изял скъпо развалено месо, само в името на цената? Даже и допълнителни пари да ти дават - обзалагане например.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: The Ugly Duckling]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано15.07.18 10:47



Като чета цървули като теб, се чудя нашите животновъди защо ги обучават 3+ години в тоя занаят?

Сигурно ги правят психопати, как мислиш?





Тема Re:нови [re: c@t]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.07.18 10:51



не разбирам нито смисъла на това, което си написала, нито повода. Чао.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор osvoboden pich (обикновен)
Публикувано15.07.18 10:56



Не им знам какъв им е закона... но ми се вижда по-редно да изследват всички животни в региона и да евтанизират само заразните. Това поголовно изтребление не е добро.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано15.07.18 11:16



Всичко това е инфо, което получаваме постфактум.
Каква е всъщност ситуацията, какви са причините от медицинска гледна точка, защо никой компетентно и аргуменрирано не излезе да обясни на хората, ей това ми е голяма загадка на мен ...

Към цитираните гледни точки ще добавя и тази на Пламен Пасков, общественик, а както наскоро разбрах И ветеринарен лекар по образование:

-----

"Това, което ще напиша, пак няма да се хареса на много хора. Но пробвайте да кажете и покажете - кое не е така, и как е, ако не е така.

Започвам:
1. Това избиване на дребните преживни (овце и кози) в Странджанско няма никакви ветеринарно-медицински основания. Като ветеринар го твърдя, и с този албум и с други подобни съм в състояние да го докажа във всеки съд.

2. Чумата по дребните преживни беше непозната, неизвестна, и несъществуваща в България от десетилетия. По-точно: минимум от средата на 50-те години на 20 век. Защото съществуващата ветеринарна служба и организация на ветеринарното дело профилактираха, изключваха, и не допускаха появата не само на тази тропическа болест, а и на 80% от това, което се учеше в курса по обща и частна епизоотология (заразни болести).

3. Чумата по дребните животни е ТРОПИЧЕСКА болест, най-разпространена в Западна (бивша френска) Африка.

4. При заразяване (а такова няма - има съмнения и подозрения от френска лаборатория) животните не се избиват. Серумират се с хипер-имунен серум (който си го произвеждахме в "страшния лош соц") и си работи. Животните, които са в контакт, или са в региона, но нямат признаци на заразяване, се ваксинират. Поясът е от 60-100 км за България. И пак няма избиване. Защото избиването на животните при тази болест не решава нито един ветеринарен въпрос.

5. Следователно, избиването на животните в Странджа сега, преди, и избиването на кравите преди броени години с повода "нодуларен дерматит" няма ветеринарно-медицински основания. Няма и хуманно-медицински основания. Няма и икономически основания, ако не броим унищожаването на поминъка и компенсацията на собствениците за икономика. Понеже това си е анти-икономика. Следователно, това не е здравен, не е хуманитарен въпрос, и не е икономическо решение. То е чисто политическо.

6. Кой има интерес?
Нямат интерес животните.
Нямат интерес стопаните.
Нямат интерес даже и ветеринарите, въпреки, че те са машата за това действие.
Няма интерес държавата (каквото и да е останало от нея). Нямат интерес дори и външно-управляваните "управляващи". Те са наясно, че това са само главоболия и проблеми, при това - с достатъчно "видими резултати" за населението и народа. И реакция (от народа) вече има.
Единственият, който има интерес, е този, който иска българската земя да се обезлюди, за да бъде "изкупена" за безценица, или просто взета и заселена. Тоест, потенциален или вече действащ завоевател, колонизатор, и подобните на тях. Другите, които имат косвен интерес, са търговците на продукти от животински произход. Техният бизнес от това само ще се подобри. И те като правило са именно мултинационални и/или офшорно-регистрирани компании.

7. Виновни ли са Румен Порожанов, ГЕРБ, и Дамян Илиев като шеф на БАБХ? Да, безусловно. Това е вината на палача, изпълняващ заповедта на краля да отсече главата на брат, роднина, сънародник. Те го правят.
Дали получават някакво нездраво удоволствие при това, или страдат от угризения, е въпрос без значение, защото крайният резултат е чудовищен за хората там и в България.

8. Може ли тази беда да бъде решена и предотвратена в бъдеще? Може, но при условие достатъчното наличие на народ, който иска това да стане, наясно е с личния си и национален интерес, и е готов на действия за това. На организация.

Един Добрин Петков, фейсбук-активисти зад клавиатурата или на улицата не са достатъчни. Тук трябва народ.
Народ трябва, не население!
Иначе баба Дора ще плаче, такива като нея с изгорени души и изсъхнали от плач очи има десетки хиляди, а имаше стотици хиляди за тези 30 години. А ние си кютахме, и го допуснахме като мухльовци, глупаци, и наивници, които се полъгаха като туземци за мъниста на най-старата игра на англосаксонските колонизатори.

Може сега сърцето ви да се къса, но това ще продължава, ще се усилва, и ще става все по-зле, и по-страшно. Защото население като сегашното няма право да живее в рая на земята, извоюван от народа на предците му. Правото да живееш на родната земя е привилегия, чест, и титла, която се защитава, отвоюва, и брани от всяко едно поколение. Не само от завоевателите преди векове, или от последните защитници - нашите и вашите дядовци.
Разбрахте ли го?
Пак ви питам - разбрахте ли?
___



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: c@t]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 11:26



ти кво си са разхилила ма, кво му е смешното



и апропо -

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано15.07.18 11:28



Сега видях дали има някакви новини — да, има установена ветеринарно чума в района между Гърция и България.

Това е “всекидневие” — през един месец унищожават контаминирани яйца, после самите кокошки заради грип, после пък някакви свине, сега са други говеда.

Епидемии има не само при хората, а и при животните.


Сигурно ако не разпуснат децата в грипна ваканция пак така ще кукуригате тук




Представете си ако тая чума се разпострани — ще се чуди човек в кой век живеете и защо по дяволите са спали институциите.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано15.07.18 11:30



Хората и от натъпкани с химикали животни също не боледуват.

Предлагам да сринете правителството и институциите, за какво са ви тия тикви?! Всеки селянин може да върши тая работа сам





Тема Каквото трябванови [re: jumbles]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано15.07.18 11:37



се случва, ти какво предлагаш?
Не е гот, но не смятам че има друг начин, ти какво предлагаш?



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: c@t]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 11:47



питах - що си са разхилила, какви ми ги плещиш или не можеш ми отговори адекватно



Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: Каквото трябванови [re: Buduhcko npace]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 11:49



всички на улицата!

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Щом те влече,нови [re: jumbles]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано15.07.18 11:51



аз не виждам срещу какво е реално протеста тук.
Ако ще излизам на улицата - ще е на шествие срещу плащането на данъци да речем





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано15.07.18 11:55



тогава ще те питам теб — Би ли яла заразено или развалено месо? Веднага нося 50 € и 200 грамов стейк, отлежал 4 месеца при температура +20 градуса С.



Защо искаш да избираш вместо мен например, която не иска да го яде и да ми го пробутват в магазина.



Тема Re: Каквото трябванови [re: jumbles]  
Автор osvoboden pich (обикновен)
Публикувано15.07.18 11:57



Очевидно ти не си на улицата щом пишеш тук.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: c@t]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано15.07.18 12:01



Дай да ги видя тези новини.
Ако са протоколи от поне две независими лаборатории.
И ако ти е под ръка официално разписание от специализирана ветеринарно медицинска и законова гледна точка ще е още по-добре.
Ако нямаш, не ми отговаряй.
Моля.
Пак.



Тема Re: Каквото трябванови [re: jumbles]  
Автор osvoboden pich (обикновен)
Публикувано15.07.18 12:02



И какво ако се излезе на улицата. Какво ще се промени?! Най-много да се смени един министър с друг.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: Щом те влече,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 12:03



аз не мога да виждам вместо теб, сори
дето има една приказка - всеки си носи кръста

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.07.18 12:06



В линка ти пише "протест срещу втаназията на здрави животни".
И ревяща баба, гушнала козле.

за ко става дума?



Тема Re: Каквото трябванови [re: osvoboden pich]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 12:06



ще ми платиш ли самолетния билет до София, щото аз съм бедна и проста и ще съм на протеста вместо теб

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: Каквото трябванови [re: osvoboden pich]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 12:07



е ми хубаво, бъркай си в носа от дивана, твое право си е

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: Каквото трябванови [re: jumbles]  
Автор osvoboden pich (обикновен)
Публикувано15.07.18 12:09



Защо вместо мен. Аз съм се отказал да протестирам, щото от това нищо не произлиза - поне според мен. От толкова протести от 89-та до сега - какво се случи по-добро?! Протестира се, после избори, после същите политици са избрани и отново са във властта. Какъв е смисълът?

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: Каквото трябванови [re: jumbles]  
Автор osvoboden pich (обикновен)
Публикувано15.07.18 12:09



Няма нужда да си бъркам в носа. Имам далеч по приятни неща, които да правя.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано15.07.18 12:13



Тръмп — всичко е фейк нюз



п.п. Прочетох на сайта на аграрния съюз, там не е нужно да има документи на български, защото сайта е на немски.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 12:15



за геноцида в Странджа, сигурна съм че и сама ще се справиш с детайлите

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.07.18 12:17



https://www.periscop.bg/sazdade-se-front-za-spasenie-na-strandzha/

Ахаааа. Заразени животни и напълно неконтролирани откъм здравен статут животни,
подложени на евтаназия заради сигурността на хората.

Вайййййй животинките! Въййййй поминъкът!
Дрисък.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор echr ()
Публикувано15.07.18 12:19



КАжи за кво се бориш днеска, че нещо не става ясно.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор echr ()
Публикувано15.07.18 12:23



Бамаааму и лудницата! Ти месо ядеш ли бе? Ако ядеш да млъкваш бързо, че...



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.07.18 12:34



Разбира се, кадрите с плачещи баби и пр. са всеизвестни.

Ахам. Имаме една плачеща леля, пенсионирана директорка на селско училище, дет не можем я завърна от баирите - стадо от 30-40 кози гледа. Кеф ти рев по яренца курбан, кеф ти по кози с любими имена. Едничката причина да и уважим млякото, сиренето и месото е, че двамата и сина с дребни дечиня дебнат като вампири по-строго от собствените си деца за здравето, ваксините и навременните мерки, ако козите нещо прихванат. Кърлеж, болест или други драми тип салмонелоза /туй беше при щастливите кокошки/.

Плачещата леля, ама тя наистина реве за всяко хайванче, с голи ръце ще го удуши и изгори, ако има съмнение, че е заразно и семейството и е в риск.
Иначе - разчита на храна и някой лев от козите, щото с таз пенсия закъде.
И ако не беше под строг надзор, щеше да рискува за себе си като спестява от ветеринар и строг медицински надзор. Пази Боже купувачи и почерпени съседи!

Се сещам за една новинка отпреди година-две.
В едно добруджанско село местен овчар сбрал роднини и приятели на курбан.
Със заразени овце и агнета от собственото си стадо, не е подозирал човекът.
И масово натръшкани и в спешното отделение. Май нямаше чак умрели, ама на косъм. Подозрителното стадо - около 40-50 глави добитък, все душички и багънца мили байнови.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 13:04



защо си груба?
аз знам, не ми казвай
за себе си, знаеш ли?

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.07.18 13:13



Че какво толкова е станало?
В кланницата това го правят на конвейр и никой дори не го споменава, пък сега ... трагедия!?

Ами има си ветеринарни стандарти, явно едно животно, което е било в контакт с болни или ако има съмнения, че е било, трябва да се убие! Що за мелодрами разигравате!?

Абе хора, толкова лесно ли се поддъвате на манипулации? Стегнете се!

Ся гледам и кака Корни от комунягите и тя се е включила в хвърлянето на пушилка.

Редактирано от LAMBl на 15.07.18 13:16.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: LAMBl]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 13:29



понеже съм лаик в областта на медиите

може ли да се вярва на статията?



Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема ???нови [re: jumbles]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.07.18 13:36



Това е "новина" от преди 2 години. Какво имаш предвид?

Какво общо има чумата по дребния добитък с бежанците?



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: LAMBl]  
Автор osvoboden pich (обикновен)
Публикувано15.07.18 13:45



На тез фейсбук герои - ич не им се ловя. И не за пръв път чувам - "протестирам и заради теб"... а пита ли ме някой дали искам - не... няма оправия ще знаеш.



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: ???нови [re: LAMBl]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 13:53



избиват се здрави животни, унищожават се стада, които е почити невъзможно при дадените условия да бъдат възстановени
и малкото хора останали там няма да имат друг избор освен да се изселят и района се обезлюдява
и сериозно ... не виждаш театъра? не виждаш на кого и защо е нужна безлюдна Странджа?!!!

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.07.18 13:55



Ся гледам и кака Корни от комунягите и тя се е включила в хвърлянето на пушилка.

Е да не би пък да си изненадан?



Кака ти Корни всеки момент ще обвини управляващите, че нямаме свестно лято и вали. Чака секунда, в която няма други природни или ветеринарни бедствия.
-----------------------------------------
За jumbles - не давам мнение по въпроса - не се смятам за достатъчно компетентна. И нямам нито време, нито капацитет да се потопя в материята дотолкова дълбоко, че да съм сигурна, че ВЕЧЕ имам право на мнение. Също така не съм готова еднозначно да одобрявам или напротив - осъждам всяко нещо, което прави управлението, което и да е то. Няма да се изненадам, ако в случая извършваното е престъпление, както казваш ти и останалите, цитирани от теб. Но някой трябва да ми го докаже достатъчно недвусмислено.

Редактирано от UnicaDonna на 15.07.18 14:16.



Тема Re: ???нови [re: jumbles]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.07.18 14:17



избиват се здрави животни - ти лично ли ги прегледа?



Тема Re: ???нови [re: UnicaDonna]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 14:32



ти за карантина чувала ли си, защо никъде не е приложена?

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: ???нови [re: jumbles]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.07.18 14:34



джъмбичка, за животинките не зная
ако е престъпление, да излязат с доказателства, ама наистина доказателства

ако са заразени...лошо, няма как

не виждаш театъра? не виждаш на кого и защо е нужна безлюдна Странджа?!!!


тези конспиративни теории се развяват от няколко дни - избивали здрави животни, да обезлюдят района и да го заселят с мигранти.

като ги гледам тия мигранти - кой ще се хване да се засели в странджа, да копа и да се мъчи като грешен дявол.

ето ти пак фалшиви новини, част от хибридната война

ти сериозно ли вярваш в това?
те онези със сълзи реват да не ги тръшнат в България


не разговарям с тези без R1a1 маркер

Тема Re: ???нови [re: jumbles]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.07.18 14:44



ти за карантина чувала ли си, защо никъде не е приложена?

Това ли ти е "недвусмисленото доказателство"?



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано15.07.18 15:01



Разчистват за някого, това се случва.

WALL·E


Тема Re: ???нови [re: jumbles]  
Автор c@t (старо куче)
Публикувано15.07.18 15:13



При нас под карантина се слагат здравите животни, когато се установи че в съседната бундесланд има епидемия, но не е установена в бундесландите наоколо.

А животните в бундесланда, в която е обявена епидемия се убиват.

В масовото производсвто нали се сещаш че няма как да прегледат всяка кокошка.


п.п. При вас да са събирали някога кисело мляко, поради установена счупена част от машината за производство (например за запечатване на опаковката)?

Сигурно машините са със 100% качество и никога не се чупят, а животните никога не се разболяват



Подозрително ако беше така, нали?



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.07.18 15:43



Станах специално за да ти напиша, че в момента по Канал 3 тече извънредна пресконференция по този случай, ако можеш - слушай



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор osvoboden pich (обикновен)
Публикувано15.07.18 16:08



Eто. Евтаназията е спряна засега.



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: osvoboden pich]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.07.18 16:12



Разбира се. Главната ОВЦА в държавата отиде да защитава посестримите си...

Ей само това е в състояние да застана на твърдо мнение.

Понякога Нинова не се сеща, че превивайки пръчката - работи в полза на ГЕРБ.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор osvoboden pich (обикновен)
Публикувано15.07.18 16:25



Ама те май си се допълват прекрасно.



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор osvoboden pich (обикновен)
Публикувано15.07.18 16:25



Също като ДПС и Атака преди няколко години.



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано15.07.18 17:57





ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор 2biri ()
Публикувано15.07.18 18:02



Никой не знае къде е истината и кое е правилно.

Просто напълно липсваща информационна кампания и с право хората си измислят теории. И с право някой ще яхне поредния протест.

Наистина ли няма официален документ с доказателствен материал от проби, с решение на някоя оторизирана служба? Не става да трепеш ей така. Трябва всички да са наясно защо и според чие решение.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: 2biri]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано15.07.18 22:10



Временно е спряно евтанизирането на животните.

Стадото на баба Дора е единственото, което е оцеляло в село Шарково.

Експертите засега са категорични, че акцията ще се проведе на 100% за да избегнем 2 години ембарго и щети за няколко милиона.

ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.07.18 22:34



Наистина ли няма официален документ с доказателствен материал от проби, с решение на някоя оторизирана служба?

Със сигурност има. Вероятно не го размахват из сайтовете.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано15.07.18 22:41





ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: The Ugly Duckling]  
Автор jumbles ()
Публикувано15.07.18 22:51



чест ти прави ...

Благодаря!

вероятно няма да ме разбереш, но необходимо ми беше да го кажа

спокойна нощ!



Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано15.07.18 23:16



Много неща разбирам.

Лека нощ и на теб.

ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: The Ugly Duckling]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.07.18 23:19



Подозирам, че има нещо гнило в цялата акция. Не бих се учудила, инфото да е вярно. Интересно включване.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Lucky Eva]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано15.07.18 23:28



По отношение на "информационното затъмнение" мога да кажа само, че Медиите в България са на Пеевски. Или поне такива са слуховете.

Освен това никъде няма празно място. България се обезлюдява откъм бели хора и ще се насели с цветнокожи хора.

ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано15.07.18 23:34



И що? Размахват хиляди други тъпотии из медиите.

Не може да трепеш и документът да не е важен - ужасно важен е. До момента никой не е виждал такъв, което е нелепо.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.07.18 02:47







Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.07.18 06:11



Хехе... ти видя ли авторката на текста? Ева Кикерезова... прочети малко за нея.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор jumbles ()
Публикувано16.07.18 07:41





Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор jumbles ()
Публикувано16.07.18 07:46





Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор jumbles ()
Публикувано16.07.18 07:50





Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.07.18 09:26



Не може да трепеш и документът да не е важен - ужасно важен е.

Аз казах ли, че документът не е важен??

Казах, че по всяка вероятност ИМА такъв.

Пък и... мислиш ли, че е толкова сложно да се измайстори такъв документ, ако има някаква фрапираща нужда от него, но няма наличен истински? Просто е поредната небрежност - така си мисля.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано16.07.18 10:49



Просто е поредната небрежност

Чист мързел си е!

Застанали са си с вирнати крака насред кочинката и се кефят. Не им пука, че трябва да има ред, дисциплина и прегледни документи.

Уникална държава! Уникален народ! Уникален мързел!



ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема brutal fakeнови [re: The Ugly Duckling]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано16.07.18 10:52







Тема Re: brutal fakeнови [re: Crrafterr]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано16.07.18 11:08



Гледам Господари на Ефира. Аз съм си Уникален плагиаТ.



ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.07.18 11:51



По всяка вероятност има и марсианци....никой не ги е виждал още. В момента избиват за да не спрат износа на едрите месопроизводители, на тези с фондовете. Иначе тази болест, в този район, не е събитие. Животните изграждат имунитет, по тази причина са още живи. Слага се карантина и така. Пак за едни големи пари иде реч.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: LAMBl]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.07.18 12:05



Толково нямаш идея за какво става дума, че наистина е по-доцре да не си толкова категоричен. Цаца ти Дора, този дребен странджански терорист, ги е гледала тези 20-30 животни като деца. Тя не отглежда за кланниза. Това и е всичкото на баба ти Дора, спала е с ранни агънца и ярета в една стая, хранила ги е с шише на три часа, да може да оцелеят. Няма пенсия, няма фондове, няма субсидии, има малко стадо животни от които живее. Проблемът е, че ще сложат карантина и ще спрат износа за дебелия бизнес. Това е причината за убийствата. Ще ядат по-малко дебелосерковците. В този район от години се появява чмума по прасетата и по днребния преживен добитък, спира откритата паша и отминава за няколко месеца. Ама това банкерите няма как да го знаят. А тлъстият бизнес ( за 1 милиард, цитат), като иска да не му спират огромните печалбци, да вземе и да компенсира баба ти Дора, но да я компенсира достойно. Та в момента (пак, за пореден път) убиват цаба ти Дора в името на големите пари.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано16.07.18 12:30



Тя отдавна се е самоубила.



Ходещ труп е. За съжаление...

Къде са децата на тази жена? Къде са внуците? Къде са роднините?

Мислиш ли, че е нормална жена? Това, че не е посегнала да прави обществено престъпление далеч не означава, че е адекватна на днешното време.

Интересите на обществото са над нейния егоизъм.

Спала с агънцата... Да, бе... Всяка нормална жена спи с агънца.

Я дай снимка на агънцата с които ти спиш. Ей тъй да се успокоя, че ти си нормална жена.

Айде - иди и си изпий адекватно биричката и не ми отговаряй!

ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.07.18 16:13



Като гледам и слушам, обаче, си правя извод, равносилен на прогноза. Хорските (пенсионерски, докторски, учителски, селскостопански, майчински и всякакви други) неволи не можаха да обединят народа, обаче неволите на добитъка май ще бутнат правителството... Така ми се струва. Сряда 11 часа е моментът, който ще покаже дали съм права.

И се питам тогава... щом по душа сме си селскостопанска нация - защо всички са избягали в големите градове и се правят на граждани...



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: The Ugly Duckling]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.07.18 18:19



германски политик хвърли светлина по въпроса какво точно се случва в селата в Странджа в България

глупости
поне линк да беше даден
народът съвсем е изкукал, дали в англия, или другаде, все една тюрлия

няма такова интервю в "нойе оснабрюкер цайтунг"
дрЪпни един сърч и ще разбереш


не разговарям с тези без R1a1 маркер

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.07.18 21:01



Пак интерпретираш неправилно, става въпрос за най-онеправданите и бедни българи. За другото - да, последната капка може да се окаже. А баба Дора, ако не я убият циганите за 10 лева, ще я убие слабоумното управление. Просто търпението свършва, не може само за едрия бизнес да се роботи или за североюжните бълнувания на някой си. Бива кражби, но това веяче е под дъното. Не е реакция само за баба Дора, за цялостно творчество е. Не съм излизала на протест от 90те, но сега съм на крачка.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано16.07.18 21:13



не знаех, че имаш докторат по животински епидемии .....



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.07.18 21:18



Още нещо ще ти кажа, на теб, защото ще разбереш. Три пъти съм гласувала за тази дружинка от дебили (парламентарни избори), за кмет за Гойко също, за мекотелото Фандъкова пак. Не съм електорат, няма и да бъда. Сега ме е яд на мене си. Толкова съм била тъпа, че се чудя как пазя равновесие. Вече не му е заплаха Манол.ова, вече и Азис да реши да се яви на избори ще го отвее.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури

Редактирано от tia9 на 16.07.18 21:19.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано16.07.18 21:18



Избиването на животните започна още през юни месец. Никой досега не излезе с официално становище защо, поради каква причина.

Не ми е ясно защо почти цял месец след началото на масовото унищожаване на животните се разпространи информацията?



"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема приятеля ти очевадно не му пука за луда краванови [re: c@t]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.07.18 21:58







Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: moon_flower]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.07.18 22:24



Защото след месец продължават да убиват. Досега да са се изпотръшкали, ако са заразени. Първите са убити болни, имало е болно животно в първите села. Сега обаче няма такива, тези села са отдалечени и в тях няма болни, умрели животни. Това е причината да скочат хората, а след тях и медиите.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.07.18 22:25



Вече не му е заплаха Манол.ова, вече и Азис да реши да се яви на избори ще го отвее.


Не бъди толкова сигурна. Не забравяй, че през всичкото това време стотици хиляди некадърници са назначени на работа и са им дадени обществени поръчки именно за да гласуват за ГЕРБ - те и семействата им. Дори и САМО ТЕ да гласуват - пак ще са най-много.

Мен повече ме е яд, че не можа да се пръкне някой свестен човек през всичките тези години, за да си го изберем него.

И сега ми се повдига от това, което ще кажа, но пак ще го кажа - ЩЕ ГЛАСУВАМ пак за тях. Защото не искам оная истерична популистка ДА МЕ УПРАВЛЯВА. ЗА НИЩО НА СВЕТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.07.18 22:27



Защото след месец продължават да убиват. Досега да са се изпотръшкали, ако са заразени. Първите са убити болни, имало е болно животно в първите села. Сега обаче няма такива, тези села са отдалечени и в тях няма болни, умрели животни.

Ееее, ама стига де... да ми говориш за цялостна политика - да, приемам разговор и ми е приятен дори. Но да ми се пишеш и ти специалист по ветеринарни въпроси - не приемам. Твърде е елементарно.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано16.07.18 22:31





Българската агенция по безопасност на храните ще компенсира фермерите, чиито овце и кози бяха евтаназирани заради огнищата на чума по дребните преживни животни в селата Воден и Кости.



Още днес са наредени 304 817 лева, съобщиха от Министерството на земеделието.

Обезщетението е изчислено на килограм тегло, като стойността му е не по-малко от 190 лева за един брой коза или овца.



За животните под селекционен контрол стойността е не по-малко от 250 лева за един брой коза или овца.




Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор 2biri ()
Публикувано16.07.18 22:35



И с емоция не става само. Аз съм гледала кози на село - наистина са ти в стаята малките с биберона, а големите имат имена и характер. Много години се заблуждавах, че ям свинско, а не ярешко (родителите ми лъжеха).

Тия населени места кметове нямат ли? Общината голямата не знае ли, че има недоволство? Някак ми звучи нелепо цялата случка - изтрепали хиляди и никой не се сетил да поиска документ.

Големите пари винаги ги е имало - с убийството на няколко хиляди кози няма да шурне бизнеса на големите. Тук съм склонна да вярвам на конспирации, щото в Странджа все нещо е заразно, а е удобно регионално за други цели. Ако не е конспирация - е тотална неграмотност на местната власт, която е редно да си подаде носа и да каже що спи. Дори централната власт няма толкова вина.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.07.18 22:39



Мен също ме е яд. Още повече ме е яд, че има кадърни хора, а се е заобиколил с ****близци. За Синята бесепарка не ми се говори, наистина ми се повръща от хора които се държат като нискотарифни магистралки, ако някой даде лев повече и е негова. Не, този път няма да гласувам, цих само за Манолова.....с ясното съзнание, че ако излезе от сегашното си аз няма да е същото. Наистина ще се затрие един перфектен обществен защитник.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.07.18 23:19



Уни, там наблизо е минало половината м и детство. Чума по овцете и прасета е имало и ще има. Виждала съм това, виждала съм и как се вземат мерки, колко време след такава зараза умират, колко време нте се извеждат на паша. Знам как от едно животно се прави семейно стадо. Не съм животновъд. Приеми, че ме е гледала баба Дора, моята беше Гана)мааалко по- далеч от Странджата. Първите баири преди Странджата.))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано16.07.18 23:30



Порожанов (не съм сигурна за името) днес каза " Ако бяхме започнали да ваксинираме, ЕС щеше да ни наложи санкции". Ваксини и други мерки има, не е задължително да си животновъд. Просто става въпрос за спиране на износа за месец-два. Притиснати от едрия бизнес се сетиха след месец да убиват. Иначе е ваксинация в района, спиране на откритата паша, дезинфекционни пунктове (на входовете на селата ров пълен с дезинфектант) и от месец до три карантина.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури

Редактирано от tia9 на 16.07.18 23:32.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.07.18 00:34



Порожанов (не съм сигурна за името) днес каза " Ако бяхме започнали да ваксинираме, ЕС щеше да ни наложи санкции". Ваксини и други мерки има, не е задължително да си животновъд. Просто става въпрос за спиране на износа за месец-два. Притиснати от едрия бизнес се сетиха след месец да убиват. Иначе е ваксинация в района, спиране на откритата паша, дезинфекционни пунктове (на входовете на селата ров пълен с дезинфектант) и от месец до три карантина.


Ами ето - ти сама го казваш и звучи противоречиво. Може да има всякакви ваксини, но ако ЕС има директиви по въпроса - нямаме избор. Поне докато сме членки.

Не знам... изключително ми е жал за животните, НО ако наистина е имало и най-малък риск - не бих го поела, ако зависи от мен.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.07.18 01:00



Днес по местната кабеларка се загледах в някакъв филм за едно село до Свиленград.
Десетина къщи накупили англичани и някои от тях дори си живеели там целогодишно. Та, интервюта с англичаните. И едно семейство от целогодишните с пълен двор кокошки и кози. Мъжът бил озеленител, първо се заселили в Турция заради климата, после се преместили отсам границата да им е близо, когато имат работа в Турция и Гърция. А се преместили от турското село, защото там законите и ограниченията за гледане на животни били много строги и стриктни. Пък в България пей сърце. Развъдил си козички англьо и си ги пасял по баирите, никой не го закачал. Много му харесвало.

Та се сетих покрай сополивите драми на баба Едикоя си с козичките за една новина отпреди някоя си година. В добруджанско село некъв овчарин със собствено стадо, май от българските турци, събрал родата и близки на курбан. Натръшкал 2-3 хайвана, 30-40 души яли, пили и се веселили и после натръшкани в бърза помощ, не помня дали нямаше и умрели. Щото хайваните били заразно болни от забравих какво.

Пъ няма лошо да си ревете на бабата за козичките и овчичките. Ама ако бяха се случили инфекции и смъртни случаи от заразени животни и невзети навременни мерки, пак щяхте да ревете - държавата е виновна.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.07.18 01:03



Ама ако бяха се случили инфекции и смъртни случаи от заразени животни и невзети навременни мерки, пак щяхте да ревете - държавата е виновна.

Тва е основна черта от народопсихологията ни. ВИНАГИ е виновна държавата!





Тема ППнови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.07.18 01:10



Асоциативно - преди малко слушах при Миуенчо Цветков една българка как се жалваше, че израелците й зачеркнали паспорта и не й давали да влиза в Израел, и тя страда, щот имала там гоуемата си любоФ (тя - над 40-годишна, ти да видиш, а въпросната "любоФ"... нема да го коментирам... снимка показаха)...

Не чух добре за какво точно прегрешение са й зачеркнали паспорта, чух обаче че ДЪРЖАВАТА й била мащеха, ходила била по всички министерства и инстанции по сто пъти и никой не й помогнал... Миуен я пита - Вашият приятел отишъл ли е да попита ЗАЩО са Ви създали такъв проблем? А тя отговаря - "Ми то там не е както тука - да можеш свободно да си ходиш по министерства и да си питаш... няма никакъв свободен достъп до институциите"...





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: BATHco]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано17.07.18 01:25



Нямам


Но при така стремглаво увеличаващият се брой на говедата в тая държава, може и да се сдобия ...



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано17.07.18 01:35



Ето известните до тук становища на компетентните от медицинска гледна точка специалисти.


Абстрахирай се от снимката на баба ти Дора и ако искаш го прочети.
Аз това исках да видя от оня ден, от както се вдигна гюрултията. И според мен, това нещо трябваше да излезе доста по-рано. Трябваше да се информират хората. Да им се обясни. Тук нещо се къса. В комуникацията и адекватното отношение.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.07.18 02:37



Прочетох го, разбира се. Не знам какво да кажа. Ако целта е да се унищожи този отрасъл - защо ще им предлагат веднага компенсации? Нали ще си закупят нови животни? Да, някои сигурно ще се откажат, но ще има хора, които ще закупят... Бежански лагери? Спокойно могат да съжителстват със стадата и стопанствата. Пък и ОЩЕ НЕ МОГА да повярвам, че това се прави нарочно. Все повече ми се струва, че ако не е имало чума - всичко е резултат на презастраховка поради НЕКОМПЕТЕНТНОСТ, а не на зла задна мисъл. Както всичко останало в държавата, впрочем. Електоратът. Платен с много повече от 50 лева или кебапче.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.07.18 05:08



Подочут разговор:
-Във вашето село някой гледа ли овце и да продава мляко?Докторите препоръчаха овче мляко за внучето ми.
-Абе има едни, ама щом е за внучето - не ти ги препоръчвам.
-Защо?
- Ами за хигиената им можеш да съдиш по това, че в селото са известни с прозвището Гомнарьето...





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано17.07.18 07:31



Този доклад е с такава "категоричност" по въпроса, че нищо не ставя съвсем ясно.
Според него:

"Инкубационния период на болестта е обикновено 4-5 дни. "
"Подострите и най-острите инфекции са фатални, като смъртта настъпва
4 до 10 дни след началото на заболяването.
"
" В чувствителни на инфекцията стада или при “културни” породи смъртността може да достигне до 90-100%. "

Пак според доклада, хронологията е следната:
За с. Воден - "На 4.06.2018 г. по време на доене, собственикът е забелязал изтичане на кръв от ануса при едно животно. "

"На 19.06.2018 г. е излязъл лабораторният резултат за заболяването PPR.
На 20.06.2018 г. е издадена Заповед РД-11-1065 на ИД на БАБХ, след обявяване
на диагнозата на НДНИВМИ, за предприемане на необходимите дейности и мерки.
"

"На 25.06.2018 г. със заповед РД-18-1082 на Изпълнителния директор на БАБХ
са евтаназирани 1408 броя ДПЖ в 21 ЖО, намиращи се в село Воден.
Взети са общо 1337 кръвни проби от засегнатите общини и все още се очакват
серологичните резултати от лабораторията.
"

Между първите признаци и евтаназията има 20 дни. За такъв срок естествената смъртност при чума, трябва да е 90-100 процента (според цитатите на комисията).
Такава не е настъпила.

Всичко е някък може би и вероятно. Каквито експертите, такива и резултатите.
Бежанци ми идват твърде много. Залагам на естественото ни състояние на насиране, когато Европа пръдне. Никва собствена воля, никви мускули и акъл.

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.07.18 08:45



Втаске, не ми се мисли надълбоко по въпроса, но ме впечатли това:"Инкубационния период на болестта е обикновено 4-5 дни. "
"Подострите и най-острите инфекции са фатални, като смъртта настъпва
4 до 10 дни след началото на заболяването."


Това ми звучи безумно САМО ПО СЕБЕ СИ. Защото ако е вярно - в срок от 8 дни минимум след заразата, заразените животни трябва да се гътнат. Е какво, да се чакат тия 8 дни, за да умрат стотина животни, и чак след това да се започне евтаназирането ли? Да не говорим, че в тия 4-5 дни инкубационен период гледачите вероятно изобщо няма да усетят, че нещо се случва... и животните направо ще започнат да се тръшкат, а тогава според мен ще бъде ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КЪСНО за реакция.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.07.18 09:13



Тва е основна черта от народопсихологията ни. ВИНАГИ е виновна държавата!


Не е баш народопсихология, ако беше, нямаше да привлича английски и подобни на един акъл с нашенските андрешковци. Форматираните идиоти нямат нация и народност. Туй, че аз и ти не сме в час е заради невъзможността да проследяваме регионални новини на турски, гръцки, френски, английски, американски, италянски, чешки, унгарски и т.н.

Наща народопсихология на масовката по нищо не е различна от тази на масовките по всите земни кълбета.



Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.07.18 09:22



А тя отговаря - "Ми то там не е както тука - да можеш свободно да си ходиш по министерства и да си питаш... няма никакъв свободен достъп до институциите"...

Тъй ле? Сефте чувам.



Со кротце, со благо и со малце кьотек мога да сръчкам институциите да ми одят по гайдата. Ама свободен достъп, за да ги заръчкам, поне от 10 години не ми е отказван никогиш. Нещо се сбъгнаха, откак сме на опашката в ЕС и се постарават.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.07.18 09:32



Ено време, не знам дали помните, цяла Англия си изтрепа кравите и си самоналожи ембарго за отглеждане и продаване за години напред заради няколко огнища на "луда крава". Болно,, не болно под ножа и в екарисажа, въпреки екцистенялните страдания на баба Сара от Горно Надолно за любимата и кравка Мери.

Кви страдания понесе тоз народ, а кви загуби за поминъка и бъдещето....

Къде бяхте тогава, човеколюбци, природозащитници, радетели на човешките права и държавността и закона!



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.07.18 09:49



Ако целта е да се унищожи този отрасъл - защо ще им предлагат веднага компенсации?

Обезщетенията на принудително унищожени домашни животни се изплащат по закон.
Отделно, могат да се изплатят застрахователни обезщетения, ако баба Малоумка и дедо Мунчо, отглеждащи хайвани за лично стопанство, са си вързали гащите със застрахователни вноски.

И извън сополивенето - ма как ще ми колиш козлето/агнето/прасенцето/теленцето Пенчо, зер с биберон съм го захранвал, за да издоя и изплюскам млякото на майка му - унищожаването до крак поради здравни разпоредби на цяло стадо добитък при финансови обезщетения не е краят на света. Ено време при истински неовладяни епидемии добитъкът така или иначе си е измирал. Ама без компенсации и С човешки жертви.

Редактирано от lipari на 17.07.18 09:50.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tuzlija-179435]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.07.18 10:00



Малко повече съм в час от кахърните лелки тук - и откъм хигиена, и откъм селско-мърляшко хитреене на дребно.

Покрай атрактивните драми на баба Едикоя си, 80 годишна, от която сички сополиви лели едва ли и чаша мляко ще приемат, ако изобщо и стъпят в двора - щото после ще чистят бълхи от възвишените си мръвки до откат - Попрочетох за едни други прелюбопитни събития: некви спиранки на МПС-та и проверки подхванали в окарантинения регион. Щото веднага се нахлузили джамбази-черноборсаджии да изкупуват с писъци и врясъци непредаден за унищожение добитък, за да го препродават в незастрашени от зараза региони в страната. Нит на собствениците, нит на джамбазите им дреме дали пък няма да плъзне зараза. Едните да изкарат 10 лева на глава - пак е далавера, другите живеят от далаверата, ку ще в бубонна чума и пълен мор.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 10:02



Говориш колкото да правиш шум. Къде в България можеш да отгледаш животни ей така? Всяко животно е чипирано, което ще рече регистрация, чипират ги медицински лица. Тези обцици на ушите им не са за пролетния им бал. Чипират се в момента в който са отбити от майка си и излизат на паша. Прасетата се ваксинират пролетта (в районите засташени от чума, един от тях е бургаския). А за агенция как'Сийка просто....един чул, че някой разказал на пралеля си, а тя на шуранайка ми на лелята.... Заболяванията при животните са различни, някои от тях са опасни за хората. Чума е обоцщено понятие, различни вируси водят до голяма смъртност сред животните. Има котешка чума, вирус подобен на паровирозата, но не избиват всички котки в областта, това е смъртоносно заболяване за котки, не всяка се разболява от този грип. Да, точно грипен вирус е котешката чума. Та тази "инфекция" дето ще тръгне, според теб, ще те засегне ако си овца или коза. Карантините са за запазване на стадата, а не за твоя безопасност. Чети за какво става въпрос, после пиши глупости. Инфекции ще тръгнат от рововете край селата в които закопават животните, това е опасно, трупното разлагане може да зарази селата, а не вирьсът по животните. Има заболявания общозаразни за всички животни, тогава и мерките са по-строги. Ти си готова за низовите организации на ГЕРБ и те се сймоопределят като овце и кози, реват, че са застрашени. Ако нте си овца, спи спокойно.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 10:08



В Гърция и Турция има шарка в момента, да изтрепят профилактично? Бе ти изобщо четеш ли се? Избиха животните в Англия заради "луда крава", заболяване опасно и за хората!!! Теб верно може да те смятаме за застрашена група!

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.07.18 10:20



Ти ше кажеш за шума. Нали ти се възхитих на литературните драми на баба Кукувица с биберона за козлетата-родни дечица. Даже цигани-убийци за 10 лева вкара в романа.



па земи си дигни възвишените кълки и поживей само за година в автентично село при автентичен добитък - с все бълхи, кърлежи, пикня, лайна, воня, хамалогия и дзифтарене за 10 лева ветеринарен надзор.

Ся ми дрънкаш глупости, за да си ги четеш после и да се галиш по пъпа - въх, колко съм сладкодумна.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано17.07.18 10:23



Не си ме разбрала.
Не съм против мерки. Те са задължителни.
Против съм начина, по който се прилагат. Против това някой да счете, че няма нужда да ми обясни защото решил, че съм полуграмотен индивид. Против всичките последствия от това. Арогантност, агресия, манипулации.
Всичко може да се свърши чисто, спокойно, грамотно.
Нямаше да има глупости от сорта - Странджа бежански анклав, немски политик казал това, гръцки фермер онова. Даже съм учудена, че човешка кръв не се проля при създаденото напрежение.
Аз не бих купила месо и мляко от показаните тия дни "ферми". Щото ферми не видях. Обаче видях и стадо мангали, преоблечени като ветеринари. С кирливи и съдрани маратонки. Така ли се прави?

За английските крави не знам, разправят, че към всеки екип, за всяко унищожено стопанство е имало и психолог.

Е, Втаса по-нагоре го е написала - някой пръдна и ние се насрахме.
СеФте.

Хич не спах тая нощ, и от телефона толкоз :)



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.07.18 10:29



Представи се като действащ ветеринарен лекар неанонимно
и може и да започна да те чета насериозно.

Засега дрънкаш в стил влажна градска пикаеща крава.
Уж нещо, ама нищо, да напрай локва там, за да се облекчи.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 10:31



Живяла съм в автентично село, нищо, че сэм от София. Поне по 3-4 месеца годишно, овце съм виждала, прасета, кокошки, кози, фитки))). Знам как се чисти, храни и съм го правила. За разлика от теб пиша само това което знам. Разликата между бацили и вируси е огромна. Дзифтарене или не знам какво ти се върти в главата, това го има от 50 години поне. Надзор над животните има. А такива пишман-селянки като геб дето пишат митове и селски легенди.. Бурзелоза ще да е цило това с човека дето чул, па козал, па дрьгия предал....ако е било Ама верно се държиш като засташен вид.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 10:37



Простотиите ти ги пропускам, въпрос на ниво. Може да почетеш малко, не боли)))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.07.18 10:38



Против съм начина, по който се прилагат. Против това някой да счете, че няма нужда да ми обясни защото решил, че съм полуграмотен индивид.

Ората си познават стоката, бе.
Пък и тази стока, дет въди кози и овце, не е чак от гората фаната, та да не знае, че нахлуят ли фелдшери в двора да му приберат добитъка, то не е за чеверме.

Обяснението: докато се бие тъпанът на единия край на селото, Андрешко от другия край вече е изнесъл стадото в гората и върви го гони, щото на Андрешко му е през муя за мерки за безопасност. За справка колко му е през муя - писах за онова събитие с изтровените от заклан андрешков добитък най-близки семейство и роднини.

По нашенско Андрешко най-добре знай, ако не знай, то е застрашен от изчезване поради бедност вид - демек, винаги прав и винаги жертва.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 10:44



В село Косово са останали двава животновъди, това до вдетите мерки, били са много повече. Тези двамата обясняват, че спират, просто фалират. 190 лева не е реална цена за млекодайно животно (не всяко е такова, селектират се и се избират с години). Другото е, че парите вложени досега и загубите за следващата година (в която няма да могат да отглеждат) са огромни за тях. Пропуснати ползи, нанесени щети никой не им плаща.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.07.18 10:46



Не само луда крава в UK, но и шап (наричат го и сап) - оня ден коментирах по-горе.
За чумата по ДПЖ не съм сигурен дали е безопасна за хората. След като ЕС забранява ваксинирането, то съм склонен да мисля, че дори да не е вредно (месото от ваксинирани животни), то едва ли е и полезно.

Докторите казват, че едно ваксинирано (против чума) животно не може да се различи лабораторно от заболяващо, заразено - особено при последващ контрол на месото.
Казано другояче, ваксината е ефективна. Затова в съседна Турция например няма поголовно измиращи животни. Но за ЕС - тъй като няма боледуващи, ваксинирано животно изглежда неотличимо от заразено, поради което не може да участва в пазара за месо и мляко.

По тази логика, щом не участва за месо и мляко, превръща се в едно скъпо куче

Само го храниш и му се радваш, друго какво. Остава кожата, но изглежда и производителите на кожа не се вълнуват от точно такава кожа, не знам защо.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 10:58



Като при всяка ваксина и лечение, не се яде месо и мляко. ЕС не забранява ваксина, вариантите са различни , ваксина и по-дълга карантина за страната или убиване и по-кратка карантина за страната. Става въпрос за износ, месо при ваксина не се яде месец-два, а износ се спира за половин година. Няма нужда да ти обяснявам чии интереси се засягат. Стадата за мляко се селектират с години, не всяко животно си струва гледането, обикновено се оставят малките на тези които дават много мляко, след втроро-трето разплодяване се разцира какво количество мляко дават, не всяко от тези поколения наследява млеконадоя на майката. Струва си половин година да го храниш)). Животните са лотария, не може да си купиш и готово.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.07.18 10:59



между другото, чета за обезщетенията - правят разлика между "обикновено" животно (думата обикновено е от мен) и животно "под селекционен контрол".

Т.е. чипирането и регистрацията е едно, а селекционен контрол - нещо повече, ама не знам какво.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.07.18 11:04



нещо не разбирам - значи вътрешният пазар може да яде ваксинирано месо, а външният - не?!
Че ние втора ръка хора ли сме?

Съмнява ме тая работа, да ти призная.

Нещо за износа - обясни ми чии интереси се засягат. Аз например съм абсолютно убеден, че и животните в Странджа участват в обема износ на месо, доколкото такъв има, особено на агнешко и овнешко. Кози също изнасяме за разплод, напр. към Босна и Херцеговина.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано17.07.18 11:31



Е какво, да се чакат тия 8 дни, за да умрат стотина животни, и чак след това да се започне евтаназирането ли?

Затова си играх да вадя болдвани цитати, защото на практика става ясно, че са чакали не 10, а над 20 дни до излизане на резултатите, след което е издадена заповед за евтаназия.

А какво са правили в тези дни, до получаване на резултатите, историята и стари баби мълчат. Излиза, че в най-критичния период е било голямото чакане на разпоредби, а след карантината - масово на нож. Поне аз така разбирам развитието от хронологията на доклада.

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано17.07.18 11:45



мърло, моля по-внимателно с просташкия език в тази тема
все пак простанство за изява на емоционалната ти уродливост в съседство бол

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано17.07.18 12:06



Пак цитат от Доклада:

"Профилактика. В ендемичните райони прилагането на ваксини с успех може
да контролира заболяването. Може да се използва ваксина срещу Чумата по говедата.
Тя е имуногенна за овцете и козите и предпазва срещу PPRV. В последните години с
успех се използват и PPR ваксини. Имунитетът продължава 12 месеца и повече.
"

И:

"Съществува жива атенуирана ваксина (за Африка, Турция, Средния Изток и
Азия), но в рамките на ЕС няма нито една лицензирана и одобрена за
използване ваксина.
"

Твърдението е, че след ваксинация, животните не могат да боледуват или да бъдат вирусоносители на чума. В рамките на ЕС са/сме избрали да решаваме проблема с превенция, посредством забрана за движение и внос на животни от трети страни, и кардинално - чрез евтаназия. Факт, че досега не е легализирана нито една възможна ваксина от тези, които успешно се използват в районите ендемични за заболяването.

Следователно, полезни ходове няма. При поява на чума, животните се убиват по регламент.
Друг е въпросът дали изолираният вирус е точно - PPR. Генетичните проби все още се чакат, а последвалите аутопсии не дават категорично потвърждение.

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 12:33



За това не знам със сигурност. Има и защитени породи. Но всяко животно за мляко е селектирано, избрано и тн. Вероятно има някакви критерии.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 12:46



Не е проблем яденето, а развозът на продуктите. Поне така твърдят службите, готвени и замразяване? Температурите убиват вируса. Въпросът е в заразяването от продукти. Веригата е месо(секрети, изпражнения), човек (превозно средство, съдове, дрехи обувки) до друго животно податливо на това заболяване. Има и динамика на заболяванията, забрани за район, област, държава. Не сэм чула още за забрана на износ от Гърция и Турция, а там случаите са много повече. Цялата драма, че реакцията е месец след регистрираните случаи. Едно от изказванията е "защитавам бизнес за 1 милиард". Това е довод, но е съмнителен след месец, става въпрос за вирус, острозаразен и бързо се разпространява. Става въпрос за достойни компенсации за животни и пропуснати ползи, фалит за малките животновъдни ферми.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано17.07.18 15:05



Не веднъж в този клуб съм обявяван за откъснат от реалността книжен банкер.



Та да ти кажа как стоят нещата, ако искаш ми вярвай.

Всичките ми "теоретични" знания са на база житейски опит включително и финансов.

Познанията ми за селото са от произхода ми - селски! Роден и отраснал на село - хранил в стаята, в която живее, агънца с биберон, гледащ пиленца в съндък още от времето преди да навлязат кварцовите лампи (и те сигурно нищо не ти говорят...), въртящ мотика, брадва и тесла, не по-зле от мишката в офиса, и кон с плуг да ми дадеш, ще ти преора нивата, и лозето ще ти порежа (ако и това да е цяла наука)

"Цаца ти Дора, този дребен странджански терорист, ги е гледала тези 20-30 животни като деца. Тя не отглежда за кланниза." Та, Тиа, мисля, че съм доста по-запознат от теб с каква цел баба Цеца отглежда добитъка си. Това, което не разбира твоята градска душа, е че на село хората не развиват тази привързаност към животните си или поне не по начина по който ти си мислиш, както градските кокони към кучетата и котките си. Още когато бях на 3 години, дядо ми ме хвана за ръчичка и ми каза: "Ела сега моето момче, на това агънце да му сложим едно червено герданче." Което ще рече да го заколим. Така хората на село от най-ранна възраст заживяват с истината за света - животните са за ядене!!! И докато го ядат продължават да го наричат по име. Примерно: "Я ми подай лявото бутче на Сивушко" - Садистично!? - Не! Това е живот в реалността!
Та един ден когато се ожених за градско момиче, което се потресе от факта, че ще яде месо, от животно, "което е заклано", чак тогава разбрах твоя тип мислене. Е, чак да съм го разбрал, не, но разбрах, че има такива хора, толкова откъснати от света, но в същото време много уверени в убежденията си... и също толкова състрадателни към животните, ... но от поне 30 км. разстояние.

Та ако баба Цеца има проблем с получаването на обезщетение от 190 лв. за овца, е по-скоро липсата й на пазарно мислене - реагира инстинктивно, не може да превърне живото тегло в пари, затруднява я смятането.

А други не могат да приемат, че дългогодишният им труд по отглеждането на това животно струва 190 лв. Защото те пак ще го заколят и ще го изядат, тоест ще го превърнат в храна без да минават през етапа пари и няма да си дадат сметка, че с 190 лв. ще могат да си купят повече и по-качествено месо (щото те ги колят когато са стари и не дават вече мляко) или да си купят друга овца.

Та, Тиа, не вмъквай селска патриархална романтика, която познаваш от литературните класици, тя в случая е неуместна.

Редактирано от LAMBl на 17.07.18 15:24.



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: LAMBl]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 15:20



Ето, пак говориш неподготвен. Никой не е казал, че ги гледат за украса и им кичат гердани. Уважават тези които ги хранят, това е отношението към домашните животни, с ясното съзнание, че в един момент стават храна или дават храна. Чак толкова повърхностна пеперуда не съм. Моят тип мислене не ти е ясен, яла съм месо от "заклано животно", сама съм колила животно, не естествено бозайник, а пиле, попарвала, скупала, пърлила и тн. Защо си мислиш, че всички сме расли на жълтите павета и чакаме кравата "Милка" да снесе шоколад. Няма по-състрадателен към животните от стопанина му, това сигурно си го разбрал. Селянинтъ не би оставил животно да се мъчи и да агонизира, просто би го убил.....и от състрадание, не само от практичност. Ако става за ядене се яде,ако не, се унищожава, излишен сантимент за сметка на добитъка няма. Това не значи, че не обичат животните си и не ги гледат като деца, сам си го виждал))) това с кварцовите лампи и в ерата преди бройлерите. Не съм изкукал веган, не съм луд защитник на животните, от тези дето реват, че трябва да не се убиват животни.....а не им идва найкъл, че свободноживеещи крави, кози, овце, кокошки няма у нас. Не биха оцеляли и месец, това са домашни животни, отгледани за храна........един или друг вид. Това, Ламбе, не отмченя уважението на селянина към добитъка, земята му и всичко което го храни. Практичността не е бездушие, това е мъдрост.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури

Редактирано от tia9 на 17.07.18 15:23.



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано17.07.18 15:30



Е, ако разбираш, къде е проблемът? Политически?

... или?

Щото и ти потвърди, че не е сантиментален нито икономически - дават на засегнатите стопани достойно обезщетение - 190 лв. на глава добитък!



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: LAMBl]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано17.07.18 15:39



Точно така си е Ламбе. Абсолютно си прав за целта на отглеждането на животни. Тя и моята баба си ги обичаше, до момента в който не вдигне брадвата над горкия петел, който налиташе на бой... или над бедната кокошка, дето с нищо не е прегрешила ама и трябва за яхния. За прасето да не говорим... то бива самопожертвувателство ама нейното нямаше граници... сутрин рано му направи някаква манджа с трици и гореща вода и някаква зеленинка... и то руча ли руча... тя му се кефеше, докато дойде зимата и викне колач да му тегли ножа и после се кефи на месото от него.
Кво да ни правиш - такова ни е дереджето - ядем месо и това е единствения начин - за да го ядем - първо някой трябва да го заколи. Веган не съм и не мисля да ставам на тия години... пробвах се преди време за 1 година и не е кой знае каква хубавиня. Нищо, че постното ми преобладава в храната около 70/30.



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: Neveja]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано17.07.18 15:45



Всички летни ваканции ги прекарвах на село на 35 км. от София... Иначе почти всяка събота и неделя бяхме там... Та от там са ми наблюденията. То живот ли е да го опишеш... райско блаженство... това е с 2 думи детството ми.



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Пич! Стига ме стресира!нови [re: Neveja]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано17.07.18 15:46



К`ви са тия никове!?

Ей т`ва световно ви объркА тотално! Ся какъв е залогът, що си сменяте никовете?

Иначе за животните - разбира се, че е така! Всичко останало е пропаганда!



Тема Re: Пич! Стига ме стресира!нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.07.18 15:49



Ти мани, ами сега има затруднения да си върне стария ник





Тема Re: Пич! Стига ме стресира!нови [re: Crrafterr]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано17.07.18 15:50



Кой това?

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: LAMBl]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 16:03



Не ме интересува въртиопашката Нинова, седяща на каруца, виеща или каквато и да е. Болни ме за хората, боли ме, че никой не ги брои за "слива". Боли ме, че се опитаха да ги разсипят за да са в угода на няколко големи бизнесмени. Сега преизчисляват, премислят, препорчитат разпоредби на ЕС. Ако беше засегнат интерес на някой от големите месопроизводители щяха да покрият всичко до стотинка, има фондове за преодоляване на такива кризи. Сега да видим колко пъти ще преизчислят загубите на тези хора. Знаеш ли, преди два дена един от големия бизнес, не помня име, предложи да покрият щетите на тези хора, но остана глас в пустиня. Къде по-лесно е държавата да работи за теб. 190 лева е нищо, вече няколко пъти обясних, че ще имат загуби за години. Не се купува овца утре и да се почне отначало, сам го знаеш. Това ще стане след година (досегашните вложения отиват на майната си, най-малкото е храната която са подготвили за зимата, не могат и нея да продат). Излез за година от някакъв бизнес, замрази вложенията в него и после почни отначало, да видим колко ще спечелиш. Ако беше толкова лесно щяха да го направят за големите месопроизводители, хем ползват фондове, хем имат по-големи печалби, хем имат резерв средства, застраховки и тн. Ама виждаш, никой не ще да преживее една година без износ. Защо??? Смятам парите на баба ти Дора, около 15 000. Тя е над 55, каза, че още не взема пенсия, друга работа няма. Има 80 животни и с това се прехранва. Аз съм на 51 (почти 52 наесен))), илачите ми са около 40-50 лева (ако ги пия редовно, ама съм говедо и забравям със седмици) Грубо 5-600 лева за тази година лекарства, 12 месеца по 30 лева хляб нейде 360, мляко по 3 литра на седмица (това и е дажбата за сирене, кисело и прясно мляко, изчислила съм го по 2,50 и стават още 360. Месо и глезотии няма да и даваме да яде, стига и мляко и хляб. Каза, че още плаща осигуровки за пенсия, идея си нямам колко да сложа като сума. Сметни ги ти, аз съм с непоносимост към математиките и те към мен. Кажи сега честно, колко са пропуснатите ползи на баба ти Дора. Няма да гадаем колко и какво е загубила като вложения в овцете. Няма да предвиждаме никакви други лигавщини, ще живее на мляко, хляб, вода и илачи! Кажи ми сега колко много пари са компенсациите! аз ги изкарах 1320 само за тези три неща. Без осигуровки, без олио, оцет, сол, ток, дърва. Нема нужда от това, иначе отидоха бъдещите овце. А баба ти Дора и време няма да селектира стадо от 80 овце, щото вече е стара, а да направи млекодайно стадо си трябва няколко сезона при мноого късмет. Колко от купените овце ще дават добро като количество и качество мляко, дали ще раждат или ще са ялови, или ще се бръктисват. Та докато остави животни за гледане, докато ги отсее ще стане на взъраст дето хич няма да може да гледа 80 добитъка. Та така с големите пари дето им завидяхте за тях.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано17.07.18 16:06



В селото, дето е родом майка ми (лека й пръст) по едно време имаше шап... заградиха целия район с патрулки, които предупреждаваха и избиха всички животни в района. Това беше положението тогава.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: Neveja]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 16:14



Шап е друго нещо, шапът мори всичко наред. Антракс също, там няма спор.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано17.07.18 16:15



А животинската чума не мори ли?... просто не знам подробности за болестта.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: Neveja]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 16:16



Защо през цялото време изключвате любовта към животното и уважението. Ясно е, че е храна. Докато го гледат е с любов, дори убиването е с любов, да си видял баба ти да изтезава животно докато го коли?

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано17.07.18 16:23



"Тя е над 55, каза, че още не взема пенсия, друга работа няма." Че и аз съм над 55 и не вземам пенсия още и още дълго време няма да я вземам, ако въобще някога...



Тиа, постоянно излизаш от реалността!

Кой щял и кой не щял да им покрие загубите!? Ами който се е хванал на това хоро знае, че такива моменти идват! Изходите са точно два - или глътва загубата, или се застрахова!

Та едно време когато "американският гнилец" ни нападна пчелите да не мислиш, че чакахме ветеринарните власти да ни горят кошерите? Не! Хващаш кирката и лопатата, копаеш една дупка, спускаш кошера вътре, заливаш с нафта и палиш, после зариваш! Мислиш, че лесно се прежалва? Ами не! Ама си правиш сметка, че ако не го направиш, става по-страшно! Това е реалността! Иначе епидемията се разпространява! Как мислиш се възстановява пчелин? Освен животните (пчелите) ти трябват и кошери и такъми... то и те пари струват...



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: Neveja]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 16:24



Мори дребен преживен добитък, не коси всичко наред, но е с висока смъртност при дребните преживни. Има ваксини, има и естествен имунитет (развива се с годините), не цялото стадо загива, опасен е човекът, разнася заразата защото е мобилен, по дрехи, по гумите на колата и тн. Има начин да се вземат мерки. В селата в които има се убива добитъка, по тази причина никой не каза дума за селата с доказана зараза. Иначе онези мистични лабораторни изследвания дето били излезли и никой, никому не показа. Днес областният на Ямбол ( там има две села в 30 км зона) каза, че са взети над 800 проби от двете села, резултатите ще са готови след 10 дена? Говорим за един и същ 30 км периметър, в Ямболско се чакат проби, в другите села се избива със заповед от 4 юли, тя се базира на изследвания (уж) излезли на 9и юли. Ти можеш ли да издадеш запевд днес на базата на доказателства, които ще излязат след 10 дена. Присъда днес, процес и доказателства другия месец????????? Министър на земеделието днес не можа да обясни кога и на каква база е издадена заповед, не знаел, издала я агенцията по храните, ама той не я е ивждал........ти да видиш мрак!

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано17.07.18 16:28



Не ама ножът не винаги беше достатъчно остър. Аз обичам животните - кучета, котки, телета, крави - останалите не толкова. Просто такъв е животът - отглеждаш ги с любов и после ги ядеш с любов.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: LAMBl]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 16:32



И те изхвърлят от работа (която е единствен избор), лягаш да мреш или чакаш да работиш догодина? Ти си извън реалностите вече, съвсем честно. Ти дори не можеш вече да си представиш този живот там. Пак излетя.......кошери, пчели, да, когато си сигурен в нещо. Днес гледам клипове, доста опасната зона на тези села, шепа плява, пръскачка с дезинфектант. Жега, сламата естествено суха, никой не пръска колите, хората преминаващи по пътя питат двамата индивида "какво да правим", минете по сламата и готово, ама тя суха..е, то нищо няма, стига да минете по сламата............ Слагат се вани с дезинфектант, преминават коли и хора, мият си обувките поне, може и да се пръска. Никой не проверява колите за месо или животни......ама то няма нищо, няма страшно, това са тези дето са сложени да овладяват. Глупости си говорим. Избити животни и щъкащ свободен трафик, няма проблем. Другата уникална глупост, гниещите трупове в ямите.............от тези ями какво може да тръгне, ще отнесе и трите окръга.......ама на кой му пука. Това е планина, има диви животни, има кучета, още утре ямите ще се разровят. Става въпрос за едни пари, за едни наши хора дето ще ги вземат за мероприятието, ама ако може само те, засегнатите да се оправят.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: Neveja]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 16:34



Това няма обаче общо с посегателството върху това което си отгледал с любов и върху залъка ти.......не и без достатъчно основания.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано17.07.18 16:38



Сигурно - просто споделям от мои спомени.

Вероятно това в Странджа е просто чисто бюрократична недомислица.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: Neveja]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 16:42



Моето село е на входа на Странджата, просто ми е болка. Познавам хората, занм как живеят, знам как преживяват.........те така. Просто е крайно време да се спазват изискнанията (няма спор), да има и акъл в цялата работа. Да се работи прозрачно, ей такива работи.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано17.07.18 17:14



Ние с братока продадохме вече нашите селски имоти, защото на едното място не стъпвахме, на другото място се нарои огромна циганска махала - абсолютно безконтролно прескачане на оградата и влизане съвсем невъзмутимо в двора ни... вервай ми опитвал съм се с огнестрелен пистолет да ги сплаша - не вдеват. Не искам да убивам или ранявам никой и само това ме е възспирало... да не си създавам неприятности с властите. И така - продадохме го. И сега ми е мъчно за там... Отивам отвреме навреме за гъби - там, където съм ги брал в детството си... горите са изсечени от циганите... какво да говорим - тотален погром и това на 35 км. от София.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: Neveja]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.07.18 17:57



Историята е същата..........в почти 90 процента от селата

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано17.07.18 18:03



За огромно съжаление.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.07.18 06:19



Немой!
Сапът е по еднокопитните - конете и магаретата и удря в носоглътката, а шапът е по чифтокопитните и удря в нозете.
Шал и сал също звучат подобно, ама не е едно и също.



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.07.18 07:38



Хващам се за това мнение, за да напиша (и на Джъмби също), че И ЕВРОПЕЙСКИТЕ власти, които специално дойдоха за целта, са дали мнение, че евтаназията е била единственият изход в този случай. Чух го преди малко. Детайли не знам.

Разбира се, винаги можем да влезем в конспирацията, и да продължаваме да твърдим, че и българските власти, и европейските, и световните (може би), а и Божествените (ако се наложи) са се сговорили или имат собствени интереси... да заселят Странджа.



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано18.07.18 07:51



Щото там ще кацнат извънземните и са казали на световната конспирация да им се разчисти пистата ... и в никакв случай балканска държава световен шампион по футбол, ако трябва някоя дузпа да се измисли, пък те ще предоставят видеоматериалите ако се наложи



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tuzlija-179435]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано18.07.18 09:56



о мерси, не знаех. Мислех, че е въпрос на диалект.



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.07.18 10:04



Щото там ще кацнат извънземните и са казали на световната конспирация да им се разчисти пистата ... и в никакв случай балканска държава световен шампион по футбол, ако трябва някоя дузпа да се измисли, пък те ще предоставят видеоматериалите ако се наложи

Да бе, аз пък как можах в общия конспиративен фон да забравя ИЗВЪНЗЕМНИТЕ сили!





Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 11:48



Също така са обяснили (не е предадено на нашите селяни), че ще компенсират 70% процента. Става въпрос за цялата кампания. Сега се разчу и почнаха пазарлъци, 70% от дезинфекция, унищожаване на животни, цена на животни и пропуснати ползи. Потният министър продължава нагло да обяснява, че едно животно струва 179 лева, а те ще дадат 200............... Единствен изхоз без продължителна карантина, ваксинация е втори изход с дълга карантина. Те така.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: UnicaDonna]  
Автор jumbles ()
Публикувано18.07.18 11:57



виж, то някога се е смятало за смешно и нереално това, че чернокожите са наистина човешки същества и че би трябвало да се третират като такива, но ...

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор jumbles ()
Публикувано18.07.18 12:04



свалям шапка на духът ти и на интелигентното ти сърце

слава Богу, има още надежда:))) ....

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: jumbles]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.07.18 12:34



виж, то някога се е смятало за смешно и нереално това, че чернокожите са наистина човешки същества и че би трябвало да се третират като такива, но ...


Не виждам връзка.

Апропо - ти вегетарианка ли си?



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.07.18 12:35



Потният министър продължава нагло да обяснява, че едно животно струва 179 лева, а те ще дадат 200...............

ИЗОБЩО не е вярно. Днес чух с ушите си, че СРЕДНАТА цена на глава животно ще е някъде над 350 лева. СРЕДНАТА!



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 12:55



Уни, това от вчера късно вечер. Манолова беше там по обед, започнати плащания на 179, посъветва ги да отправят групов иск в международен съд. Ранен следобед беше 200. Днес стана триста, след вчерашни публикации зад граница, че ЕС официално поема 70 процента............Пак тръгнаха с голямата кошница за гъби, честно ти казвам, повръща ми се от нагли крадци. Държат се като настъпена пепелянка, миг преди да умре...да нахапе каквото достигне. Не се заяждам, убедена съм, че крадат хайдушки, безогледно, безскрупулно, ..не е хайдушки, извинявам се, еничарски грабят.
Не съм веган, ям месо, ям и селско месо, с ясното съзнание, че са и храна животните...........не съм откачила още.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.07.18 13:21



Ма гледай сега... тва си е тактика. Ако бяха почнали от 250 лева - нали пак протести щеше да има, и пак да викат, че е малко?

Аз се радвам, че излязох лош пророк. Гледам преди малко прочутия протест в 11 часа, дет се бях уплашила... стотина души максимум. Очевидно стройно организирани - еднакви байряци, еднакщви лозУнги... А Сашо Диков предава директно с полуплачещ глас. Той се е надявал, гОркият...



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 13:54



Уни, това са последните герои на Странджа, отдавна ги разсипаха. Това не е цигански пазар, долно, недостойно и крадливо. В превеликия ЕС, за който драпаме, има ясни, точни правила и процедура. Цеганските номера в Албания, след всичко окрадено вече никой не им вярва. Слабоумно е да разчиташ, че хората (дори и в Странджа) живеят в 13и век. Има информация, винаги има достъп до нея. Вече никой не търпи да се отнасят с него като с дебил. Когато министърът е по-тъп от животновъдите.........това вече е трагедия, но той не е тъп, просто са крадливи и не си дават труд да го правят умно.
Не са стотина, гледам онлайн също. Това е малък сектор, денят е работен, налазили са ги политици........малка част от причините да не са повече софиянци на площата.........но ще стане, наистина ще стане..........просто още малко лазене по нервите. Много ми се иска да не се сучва, но вече прескочиха много граници, няма да изброявам, сама ги знаеш и по доста от пробллемите сме на едно мнение с теб, само реакциите ни са различни)))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор dymo ()
Публикувано18.07.18 14:19



Какво толкова е станало, шап по овцете, не се случва за пръв път, но сега го използват за нагнетяване на и без това кофти ситуацията в България, днес чета протести пред МС, горят вълна, разливат мляко....всяко чудо за три дни и това ще мине и ще замине, няма да се промени нищо в тази страна, просто материалът е такъв.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: dymo]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 14:41



Зщо се чувстваш ЗАДЪЛЖЕНА да вземеш отношение? Дори не знаеш за какво иде реч, но е много важно, че имаш мнение. Шап...........божееееееее

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор dymo ()
Публикувано18.07.18 15:05



Може и така да е, аз не разбирам много от болести по животните, не съм ветринарен лекар, а ти ветринар ли си?



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: dymo]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 15:07



Просто прочети, ако те интересува, но иначе пишеш големи глупости. Разливане на млека, не боза разливат и не било ШАП, птичи грип по козите. Абсолютно никаква връзка с това което се случва, сериозно.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Наивнанови [re: UnicaDonna]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано18.07.18 15:40



овчица е, затуй ги чувства родствено близки...



Тема Re: Споко, Тиа.нови [re: tia9]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.07.18 18:12



...още малко лазене по нервите...

Ако ще на оная ми работа дърва да цепят, не бих излязъл на улицата да протестирам, ако това би и минимално облагодетелствувало Корнелия Нинова & Мустафа Карадайъ и партиите им.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор dymo ()
Публикувано18.07.18 18:21



какво ще правя си е мой проблем, попитах те ти доктро ветринар ли си, та разбираш от овце и кози може би...



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: dymo]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано18.07.18 18:55



Иди му научи поне името на доктора ВЕТРИнар.
Че така изглежда, че само ветрища са ти в главата и не е много ясно що си в темата.
Ако искаш, де.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 19:39



Да се включа и аз.
Това е поминък и то на едни от най- бедните хора. За превантивна мярка е късно, но къде в страната ни я има. За компенсации - смешни са и няма ли начин да се възстановят стадата.
За останалото може да е параноя, но параноя или не е ясно, че политиката за оцеляване на тези райони и на хора не работи. България не е пустиня.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.07.18 20:16



Вие не си ли правите застраховки на добитъка?
В конкретния случай изплащат 100% от застрахователната сума.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано18.07.18 20:24



Ти отглеждаш ли селскостопански животни?
Май беше поствала снимки ...



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: dymo]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 21:21



Чета за това което ме интересува, животните ме интересуват. Изказвам мнение по проблеми с които съм запозната. Когато не знам нещо))) питам, а не раздавам акъл. Споко, твоя работа си е, гледай си шапа, сапа и птичия грип)))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 21:23



Бе тя не може да знае имената на сички доктори



Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 21:28



Не. И какви застраховки в Странджа? Явно, не всички живеят на паветата в София.
Представата ти за дребните производители ти е съвсем нереална .
Тук се надяват Бог да ги пази. Аз съм в това число. Моята е домашен любимец.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 21:29



Да, една коза, но тя е домашен любимец.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано18.07.18 21:38



добре де. какво има в тая странджа. един вика магия. ти бог да ги пази



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: eta d]  
Автор dymo ()
Публикувано18.07.18 21:43



Айде къш, тач скрин какво искаш бе да не би да съм на матура, жалки сте





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор dymo ()
Публикувано18.07.18 21:45



Правилно, даскалици 60 плюс





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор dymo ()
Публикувано18.07.18 21:46



Абсолютно спокойна съм, от това, което виждам ти и дружките ти се нервите тук.





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Albena l]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 21:50



Не зная какво има, но беше един от най- бедните райони. Навремето ги заселваха с определени привилегии. Това зная, но като гледам не са се много променили с времето. Е, към тях се причислиха и други райони на страната и за съжаление и моя край. Затова казвам Бог да ги пази, че друг няма. Районът не съм посещавала.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: dymo]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 21:50



Тцъ))))99+-

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: dymo]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 21:53



Тук да, темата е за нерви.....просто не цапай всички теми, тази нито я разбираш, нито те интересува.....старата песен на нов глас

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.07.18 21:56



Какво като е Странджа?
Абе ти за


не си ли чувала?

Представата ти за дребните производители ти е съвсем нереална .
Тук се надяват Бог да ги пази.


Те затова духат супата. Щото чакат на Оня отгоре, вместо да си свършат работата като хората, пък после - ауууу! държавата ни убива.

Между другото, има и застраховки за домашни любимци.
Ама щом предпочиташ Господ...



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 22:03



А аз не знам как стои въпросът със застраховките на животновъдите в рискови райони. Нищо не намерих, а застрахователите не обявяват всички условия по застраховките. За районите дето ги давят два пъти годишно имало проблем точно с този вид застраховка. Но това само съм го чела при дискусии.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано18.07.18 22:07



заселваха ги преди 100 г май. тъй съм чувала. исках да питам защо ги завлякпха там хората. ама то няма смисъл



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 22:11



Аз съм чувала за много неща ...
Останалото е реалния живот на част от хората. Да, със застраховка или без застраховка ще духат супата в тоя живот. Прото са изтеглили късата клечка.

Работата като хората без пари не можеш да я свършиш, а и няма са ти се върне мъката, но какво? Днес това е бизнес. И да права си. Всичко е бизнес.
Мойте домашни любимци - не. То и моята застраховка изтече.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано18.07.18 22:21



от тази година този тип застраховки за тези райони ще поскъпне, ако въобще я предлагат.
ако сега имаха застраховка няма да им изплатят обещетение, защото ги обещетява държавата. за една щета не може да се вземат повече от едно обещетение.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Albena l]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано18.07.18 22:24



не преди 100г. през 80г на миналия век, комунистите плащаха много, за да не се обезлюди района. след смяната на тапетите се обезлюди. факт е, че през 80г хора отиваха там за пари, като им изтичаше договоря се махаха. парите бяха добри, колкото да си купиш жилище после



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.07.18 22:39



Районът и рисковете си ги оценяват застрахователите.
А в застрахователните договори се описват всички условия на застраховките.

Аз това не го схващам - разревани баби с по 60 глави добитък, Алонето вика - дребни производители. И тези производители да чакат на Оня отгоре да ги пази от рискове, щом от производството им зависи хляба и поминъка, си е чиста простотия.

Бе хората на личните си автомобили правят автокаско, за да не духнат супата, щото станала инфекция, къщите и имуществото си застраховат, котките и кучетата - не от глезотия, ами щото ако пострадат, от застраховката си изплащат поне част от лечението им. Обаче кози, овце и пилци - Господ да ги пазел.
Да са 5 придворни кокошки, че да ги опеят и прежалят. Ама като са поминък, кое му е по-различното от автокаско на таксиметров автомобил, например?

Нашенецът я кара 5 за 4 и ако може да мине аванта, пък после - вайййй!



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.07.18 22:46



Работата като хората без пари не можеш да я свършиш

Ми поправи ме, ако греша, но кило агнешко или ярешко струва 12-14 лева,
млякото и сиренето също не са евтини. Значи, щом може да се спечелят пари от един поминък, то не става без да се вложат пари в него. Оная клета баба с 60-те кози, да не би да изпива и изяжда сама на 60 кози млякото, сиренето и яретата? Или ги фърля на боклука, пък си ги гледа за домашни любимчета, от едната любов към животните.

Да, със застраховка или без застраховка ще духат супата в тоя живот. Прото са изтеглили късата клечка.

Аз не вярвам в късата клечка повече, отколкото в човешката глупост.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: vozac]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 22:57



Имах такова подозрение или застраховат на минимална стойност, или няма такова застрахователно събитие.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 23:00



Бедността не е порок или простотия.
Разбираш ли, че има хора които са бедни и с тези 30-60 животни тамън свързват двата края. Прибавям и труда им. Това не са ферми на дотации на европейски пари.
Разликата между колата е голяма.
Всъщност няма смисъл. Не оправдавам, а обяснявам. Народът е казал ” сит на гладен вера не лови”.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 23:04



Има проблем и със застраховките. Исках да застраховам къща в провинцията, пожар и кражба, казаха ми, че 80 или 90 процента имущество срещу кражца мога само основно жилище в което живея. Хората с наводненията също имат проблем със застраховане точно за наводнение. Не е толкова просто, Странджата е граничен район и се води рисков.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Albena l]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 23:04



Не беше преди сто години, а в моята младост. Имаше постановление за Странджа - Сахар. Колко от хората останаха по този край и колко го напуснаха с промените не зная.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: vozac]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.07.18 23:07



ако сега имаха застраховка няма да им изплатят обещетение, защото ги обещетява държавата. за една щета не може да се вземат повече от едно обещетение.

Кой ти го каза това? Държавата по закон изплаща обезщетения при принудително изтребване на животни. В условията на застрахователите специално е написано, че при избиване на добитък по здравни съображения се изплаща 100% от застрахователната сума.

За една и съща щета изплащат и вдовишка пенсия, и застраховка живот, нали?
Без мрън от застрахователя.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано18.07.18 23:10



във всички общи условия е написано, ще изплащат обещетение, само при деклариране, че не е изплатено обещетение от друг.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 23:12



И още, ЕС има фондове компенсации....вероятно при такива мерки не се признава заболяване, животните са застрашени, контактни, а не болни. Не умират, а са убити превантивно. Скоро с една застрахвка ме смаяха, говоря за застраховка болничен престой. В условията пише, ме застрахователят може да изиска допълнителни мед. Документи и изискаха..........всички амцулаторни листове от личен лекар за период 2010-2018?????? Ти си представи как личен лекар почва да ти принтира всички посещения за 8 години.......

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.07.18 23:17



Да си беден от простотия е порок.

Разбираш ли, че има хора които са бедни и с тези 30-60 животни тамън свързват двата края.

Какво разбираш под "тамън свързват двата края"?
Броят стотинки за хляб ли?



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 23:20



Миналата година изкупуваха литър високомаслено мляко 48 стотинки. Това което даваш е цена в магазин. За цената на агнешко не знам, то се произвежда от големите месопроизводители в техни си ферми за месо. Бабата може да продаде животно за разплод, те са скъпи, но и там има тънкости, купува се от хора дето познават стадото на бабата и качеството на майките, селекция. Втори вариант е ти да си купиш агне за ядене.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.07.18 23:21



Странджата е граничен район и се води рисков.

За добитъка, щото ще се провре през оградата на границата и ще емигрира в Турция, нали?





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 23:25



Веднага ще те поправя. Изкупната цена на килограм живо тегло ярешко е 5 лева. Мляко 1 лев, сирене 7-8 лева. Говоря за чисти продукти. А да се изхрани и отгледа едно животно отиват много средства без труда ти. Така, че смятай.
Разходите не за животните, а за теб в съвремието са големи. Предимство/ не малко, а голямо/, че със сигурност ядеш нещо качествено.

Послеслов, на моята дивачка и двете ярета се родиха тази година недоразвити и починаха. Голяма мъка, но затуй тя има чудесно мляко и стига до 2.5 литра. Правиме си сирене, кашкавал и така.

Аз вярвам в късмета и съдбата.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 23:27



Лисо, миналата година минаваха кучета от Турция. За дивеч да не говорим. Днес са преследвали трафиканти с 30 мигранти.....та всичко минава. Всъщност чумата по прасетата е по-страшна, диви прасета минават всички граници, без морската....не плуват засега. Това със Странжата може да се пренесе с обувки, дрехи на хората, гуми на автомобили, тирове превозващи животни....

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 23:30



Може и да си права, но не всички могат да са умни. Ген какво да се прави. Това могат и това правят. Евала им.
На останалото отговорих.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.07.18 23:33



Предимство/ не малко, а голямо/, че със сигурност ядеш нещо качествено.

Ям, ако не е заразено от нещо.





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано18.07.18 23:34



Можеш ли да ме научиш на кашкавал?:-) Не съм опитвала досега. Сирене и мляко правя, но кашкавал съм чувала, че се меси, има нещо с лимонена киселина. Мога да чета в нета, но чалъмът от правяч ми трябва:-)

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 23:44



Разбира се, но на магазина е минало покрай натуралните продукти, а другите малко хора си ги позволяват.
Отнася се за всичко.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.07.18 23:52



Аз знам две рецепти. Тази която я прави приятеля ми е най- проста.
5 литра мляко завира, прибавяш 10 грама лимонтозу / едно пакетче от малките/ и пет лъжици сол. Вариш 5 минути и горещо цедиш.
Другата е с кисело мляко за плътност, но на мен първия ми по- харесва.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано18.07.18 23:55



Извинявай, за талибан като мен)) през тензух ли цедиш и след колко време е готов?

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано19.07.18 00:06



При този вариант с варенето по 5 мин. се убива лактобациликуса. Има друг, при който млякото се пази да не достига над 85 градуса и после се охлажда до към 42-43 и се пресича с мая и се меси. Това искам да опитам. Така става и по-траен, макар че циган сирене не търпи в нашата къща, но пък става истински полезен.:-)

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор dymo ()
Публикувано19.07.18 00:49



ББ бил уволнил четирима заради зараза с чума по овцете, други пък твърдят, че френските лаборатории били фалшиви и че не е имало подобна зараза.....на кой да се вярва?



Тема застраховкитенови [re: vozac]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.07.18 01:01



Много интересен въпрос е повдигнат, но и доста сложен.
lipari вероятно не е права да сравнява застраховка живот на човек с имуществена застраховка, ако животните са имущество - мисля, че оценяването на рисковете и събитията не са съвсем идентични.
Но поставя интересен казус, тъй като обезщетение от държавата по закон е едно (примерно, по "Наредба за условията и реда за разходване на средствата за покриване на разходите, свързани с епизоотичните рискове"), а застрахователно обезщетение - друго.

В Общите условия за застраховане на животни, които прегледах - на ДЗИ (част от KBC) и на Евроинс - отсъства написано изискване, че изплащат само ако не е изплатено от друг.
Но пък пише, че за неуредените въпроси се прилага българското законодателство, най-вече Кодекса за застраховането и др. Което пък в общия случай приема, че получаването на обезщетение, което е по-голямо от претърпените вреди, е неосноватено обогатяване - а това води до нищожност на някои договори.

Тук има два различни казуса, но с един и същи резултат:
а) многократно застраховане: застраховаш се при 2 и повече застрахователи за едно и също, за един и същи период и т.н. Целта е, ако реалните щети са по-големи от застрахователната сума по едната застраховка, да се удовлетвориш с втората. Длъжен си да уведомиш всеки застраховател; когато събитието настъпи, те си смятат лимитите и всеки плаща пропорционално (общата сума на обезщетението да покрие щетите, но не повече). Тук има триста детайли, но - както казваш и ти, принципът е да не се плати повече от оценката на щетите.
вж. проф. д-р Поля Голева-Попова от НБУ -

.
б) застраховане vs. държавно обезщетение: застрахованият може да получи обезщетение и от застрахователя, и от държавата, само в един случай - спазвайки всички изисквания (уведомяване, документи и т.н.), след като получи обезщетение от държавата, да претендира пред застрахователя, че то е по-малко от реалните щети и да поиска доплащане.
Понеже не съм чувал за такъв реален случай, говоря хипотетично.

То въобще говоря като неспециалист в застраховането Просто ми е интересен казусът и си чеша езика.
Специално при епизоотичните случки с клане по необходимост, не виждам дори смисъл от застраховане при наличието на държавни обезщетения, плюс междудържавна помощ (регламент на ЕС от 2005 г., max. 100 евро за заклана коза/овца). С малко натиск и дори се пазариш. Докато със застрахователя - само разправии, бюрокрация и разходи. Това - от гледна точка на фермера. Иначе разликата е ясна - в момента всички ние плащаме (аз, ти, липари и всички до един). При застраховането плаща застрахователят.

Не знам защо, обществото е решило, че застрахователите нямат място в бизнеса с бедствията. А според мен имат, напр. чрез задъжително застраховане. Сега през година-две държавата плаща, напр. удавени животни през октомври 2017, епидемия от бруцелоза през юли-октомври 2015 г., епидемия от син език юли-септември 2014 г., да не изброявам...



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 06:47



Ах, не знаех, че агнешкото от магазина с печати за санитарен контрол, е минало покрай натуралното.
А другите, демек натуралните от баба Гицка, малко хора си го позволяват от страх да не се изтровят. Никой не е чак толкова тъп, че да плаща двойно, тройно и четворно в магазина, вместо да мине тънко направо от баба Гицка.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано19.07.18 08:11



Какво излезе сега?! В стадото на баба Дора има положителна проба, а ликвидацията на животните се отлага. Проблемът можел да се реши изначално с местен координационен щаб.



Значи не е спешно, или поне не толкова спешно, колкото спасяването на правителството. Как да ви вярват хората, бе?

Яка пресконференция. Уникални министри, особено Радев.

п.п. Върнах се да добавя, за всички, които намират общественият натиск за безсмислен. Ето поредното показно. Баба Дора с положителната проба оцеля засега, въпреки и положителните проби баш в нейното стадо. Освен, ако не са го избили и аз не съм чула.

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)

Редактирано от Provalka на 19.07.18 08:16.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: dymo]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 08:24



Липсата на информация, информация навреме, води до това - не вярваш на никого. Боко не ги уволни заради заразата, а за несправяне с кризата и неадекватна реакция. Те не са терористична организация, а държавни служители, трябваше да информират загегнатите по нормален начин. Второто е, че се изциват животни, веме са заразени, сега тепърва ще оценяват, направо е лудост. Няма документи какви са били животните, как ще докажат стопаните пропуснати ползи от бременни животни например? Другото е цена на глава, казва се минимална сума на животно и никакви пропуснати ползи. Това взриви хората. Заповед за убиване с дата 4, а резултати от изследвания на 9и. Как точно става? Такива слабоумия.
Пиша от тел)) гадни грешки, изв.
Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tia9 на 19.07.18 08:29.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tia9 на 19.07.18 08:29.</EM></FONT></P>

Редактирано от tia9 на 19.07.18 08:32.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 08:34



Само не знам при тази остра зараза....порожителна проба и никакви симптоми...

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано19.07.18 08:37



Какво се е случило ?

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано19.07.18 08:42



Аз от зарази не разбирам, облягам се на официалния доклад, където е посочено, че до десет дни след инкубационният период от 4-5 дни, настъпва 90 до 100 процента смъртност в стадото. Всичко започва от 4 юни. Че не мога да сметна колко по 10 дни минаха за баба Дора. Дори да предположим, че са се заразили преди 10 дни, когато около нея животните бяха изтребени, удивлява опцията "изчакване" след положителни проби.
Истината е някъде там... Чакаме Скъли и Мълдър.

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.07.18 08:45



п.п. Върнах се да добавя, за всички, които намират общественият натиск за безсмислен. Ето поредното показно. Баба Дора с положителната проба оцеля засега, въпреки и положителните проби баш в нейното стадо. Освен, ако не са го избили и аз не съм чула.


Да, права си... в случая "общественият натиск" не само че не е безсмислен, ами е и АБСОЛЮТНО ВРЕДЕН!!





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано19.07.18 08:48



Не е вреден. Не очакваха такъв шум. Следващия път ще знаят как да действат. С повишено внимание и отговорност към ситуацията. Ако сега не ликвидират стадото на баба Дора, аз ще изляза на протест.



Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 08:48



Е да де. Изведнъж се пръкна зараза при баца ти Дора. Просто има изисквания за 30 км, здрави, болни...всичко. Иначе цез износ. Бабите не изнасят, но едрият цизнес изнася. Това е положението.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано19.07.18 08:49



Не 30, а 3 км, каза представител на Министерство на земеделието, току що. Това е по регламент.

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 09:10



Село Факия (вчера го затвориха) е в община Средец, село Кости е в община Царево. Факия е от задължителната зона, не знам точно колко км, но на картата са на повеме от 3 км. Селата около Карноцат са на сравнително равно, растоянията са 5-6 км, имат землища, мера....няма как 5 села да са на по 3 км. Ямболските пък съвсем, там също е затворено.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 09:11



Казал от министерството....ей за това не стават за чеп за зеле.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.07.18 09:22



Казал от министерството....ей за това не стават за чеп за зеле.

Тия... четох от снощи какво си писала и продължаваш да го пишеш и сега. Мисля, че прекалено си подпалила моторетката. ТВ Евроком ли гледаш, какво?? Излизаш от реалностите. Не всичко е толкова черно, колкото се опитваш да го представиш. Иначе НАИСТИНА щеше да има повече хора по протестите. Не виждаш ли, че фаловете, които НЕИЗБЕЖНО се случват поради некадърностите на властите - не касаят достатъчно многобройни групи от населението? Някои са недоволни от едно, други - от друго... А по-важното е, че някои са ДОВОЛНИ от едно, други - от друго... И на общия фон на недоволства и доволства държавата ВСЕ ПАК пълзи напред, въпреки всичко. Да, би било прекрасно, ако има ДРУГИ управляващи, но - ВСЕКИ НАРОД СИ ЗАСЛУЖАВА УПРАВЛЯВАЩИТЕ - тая жестока истина забрави ли я? И както виждаш - НЯМА "други". Не се косИ толкова.

(Напомням ти това, което вече си забелязала - че в 90% констатациите ми за реалностите се покриват с твоите... Само на финалната права малко се разминаваме. Сигурно защото си по-млада и по-лесно се палиш... а аз просто констатирам катастрофите с печална усмивка...)



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 09:43



Уни, през работен ден)) няма как да има. Ако не бяха постигнали нищо щеше да има и повече. Наистина не разбираш, убеждение му се вика. ТВ почти не гледам, само новини, следя и новинарски сайтове (част от работата ми). Евроком дори не знам дали има мтел? Чета)) като съм почивка, най-много да гледам някой детски филм, това когато внучката не е при мен. Трудно се поддавам на внушение (не ставам за електорат), лесно се поддавам на емоция. Не е до младост(51г), до темперамент е. За управлението и заслужаването съм са и съм бясна на мене си. Че внърви напред държавата...не е така, кръжи.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.07.18 09:48



Въобразяваш си. Че ако е в почивен ден - ще е по-масово. Забрави ли, че за Пеевскси беше В РАБОТЕН ДЕН? И не ми казвай, че е било платено и организирано, защото НЕ БЕШЕ. Поне 50% беше спонтанно първия ден, и толкоз да е - беше ПРЕДОСТАТЪЧНО.

Има МНОГО ХОРА, които са доволни от статуквото. Много повече, отколкото изобщо можеш да си представиш. Всички милиони от обществените поръчки и еврофондовете се изливат при тях. Да, уродливо е, но е факт.

Изобщо не обсъждам, че "УСПЕХА" да спрат евтаназията ТОЧНО в заразените стада е ТОТАЛНО БЕЗУМИЕ.



Тема ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 09:50



Искрено ми е болно, ама много ми е болно. Корените са ми от тези краища. Познавам тези хора, всяка крива става по напуканите им ръце. Не са много учени, но са мъдри по своему, така реагирам и на Родопите. Сега Алиса ще ме номинира за литературни постижения.... такава съм, не мога и не искам да се променям. Така ще си ве боли, че едни далавери взимат залъка от устата точно на тези хора.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 09:58



Брях тая Турция, дива и заразна на гъза на гьографията.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 10:02



мъ кашкавал с превряло мляко и без месене - фраш от рецепти в нета.
ку искаш майсторлък - на живо.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.07.18 10:02



"Обществото боледува.
Обществото не е в ред.
Обществото прави, струва -
крачи все напред."

Из в."Стършел".



Тема Re: застраховкитенови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 10:32



Специално при епизоотичните случки с клане по необходимост, не виждам дори смисъл от застраховане при наличието на държавни обезщетения, плюс междудържавна помощ (регламент на ЕС от 2005 г., max. 100 евро за заклана коза/овца). С малко натиск и дори се пазариш.

То на теория е така, ма на практика, както четем, щот стана мазало, искат...и те не знаят какво. Ама искат и се надрискват.

Аз приключих съболезнованията по темата след новината, че държавата ще изплаща обезщнетения на редови утепАн хайван средно на 190 лв на глава. На практика се изчислявало предвид маса показатели, та относително.

Се разписах в тая тема с постинг за една леля от тетевенския балкан, която от 15 години пасе за лично ползване от 2 до 30 глави кози към днешна дата. И понеже гони 70-те по-бързо, отколкото козите по баирите, от няколко години се кани, пък миналата предприе действия да продаде стадото и да си гледа спокойствието. 120 лева на глава добре хранени кози за цялото стадо била максималната оферта в тетевенския балкан от купувачи, готови с пачката. И лелята отсвири купувачите, щото за под 200 лв за коза не кандисвала, по-изгодно и било да си ги пасе, дои и коли.

Обезщетенията за примрялата медийна звезда баба Дора и съселяни на глава бяха обявени на 190 лв средно. И врещят за по-големи суми, щото преебани от държавата, Господа, света и околностите.

Мъ пазарната цена в екологичен, нерисков и незаразен район е много по-ниска,
ако човек изпадне в нужда да осребри стоката си. Нашта леля още утре за 190 на глава ще пробута стадото. Стига оная бабиера разревана да си напрай труда и да и го купи. Щот да си върже гащите с поминък или домашни любимци, или за квото там реве, позира и събира простаци от кол и въже пред обора си на живи вериги и медийни чекии.

500 евро на глава добитък обезщетение според мен е най-добре, ама на баба ти стадото да беше в Швейцария.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано19.07.18 10:41



Не Богохулствай!

Бог дава, но в кошара не вкарва!

И Бог винаги идва и си иска обратно това, което е дал!

Спомни си за онзи баща ,който дал парички на тримата си синове. Единия ги заровил, другият ги пропилял, а третият ги инвестирал!

Аман от Десертни лиски и миски дето са прочели Евангелието като дявола...

ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор dymo ()
Публикувано19.07.18 10:45



Няма проблем за грешките и на мен ми се случва...дивотията е пълна...на мен ми е жал за животните, за отрудените хора там и най вече за това, че няма ред и дисциплина в тази България, една шепа сме ...и всичко се прави ей така...и ме е яд!



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано19.07.18 10:47



За глупостта и алчността на бабата си права...

Не е само до това дали им е направила застраховки! Най-вероятно и жизнено важни ваксини не им е направила!

Помня как като малък с баба ми правехме печени чушки. Палехме огън пред блока и затваряхме буркани. Ама сега е забранено да запалиш огън. Сега печени чушки има само, ако си ги опечеш на котлона или си ги купиш от магазина.

Аз вярвам на печеното патешко.



ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано19.07.18 11:13



Не ми говори на напреки, че се разстройвам. Бъди нежна и добра с мен.



Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)

Тема Народътнови [re: ALONE911]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано19.07.18 11:24



боготвори и Андрешко, затова е такъв ... народът.
Няма беден с 30 - 60 глави добитък.



Тема Ц,нови [re: tia9]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано19.07.18 11:25



проблема е да застраховаш необитаема къща. Не е проблем региона.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано19.07.18 12:30



През тензух. Не съм засичала след колко време го вадя, но след това се оставя да престои няколко дни в хладилник, но ние не го чакаме много. Панираме го след това на хапки и сиренето така. Иначе също го ядем, но по- малко. Някои от остатъка правят и извара.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 12:35



Бах, Верди и Моцарт нямат връзка. За разлика от теб чета. По международни спогодби страните се уведомяват (съответните здравни организации) за епидемии, болести застрашаващи големи групи животни и хора, и или смъртоносни редки заболявания. Ака се появи едра шарка, веднага ще се алармират всички страни. При смъртоносни и силнозаразни се уведомява и за единични случаи и районите в които са установени. Турция предупреди преди около половин година. Към днешна дата имаме предупреждение от Румъния и Турция за мума по прасетата. Преди дни парламентът гласува разрешение за отстрел на диви прасета извън сезона, уж за намаляване на популацията, дано не си ги носят вкъщи, че пак ще пламне, мярката ми се вижда опасна. Та дивечът, Лисо, няма гражданство, има си райони на миграция и не му пука ние какви държави сме спретнали. А районите на миграция се знаят от векове. На кило да фучиш и да се правиш на интересна....няма смисъл. За лак з а нокти става....ама за това е смешно. Турците не са виновни естествено, там има огромен приток на хора, да пазят нас....рискуват себе си. Има и човешки болести в лагерите за мигранти, това също е сериозно.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано19.07.18 12:43



Нали те осведомявам. Рядко ще намериш баба Гица, а млякото и го изкупуват, а в крайният продукт я го има в 5% я не. Както и колбасите и месото. Зависи и с какво е хранила животните. При козите нямаш голям избор освен за твърдия фураж.
Просто разликата е голяма от собствен опит ти го казвам.
Отнася е и за зеленчуци и плодове, варива. Аз си произвеждам почти всичко това.
Е, додето научих моя син, че някои от тези неща се ядат и вкуса е различен от този на магазина , голям зор.
Забравих да ти кажа и колко много хора купуват стига да имаш, но от баба Гица трябва да го купиш цяло защото за едно кило не си заслужава пътя.


”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн

Редактирано от ALONE911 на 19.07.18 12:48.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано19.07.18 12:47



Благият разум винаги надделява над Емоционалния "разум".

Но винаги има хора, които търсят да извлекат дивиденти мятайки се на емоционалната вълна.

Един такъв журналист, работил при Карбовски, а сега се гърчи в Английския амазон, е направил видео за баба Дора.

Всичко ми прилича на "Даваш ли, даваш агънцето да го заколим".

БАБХ обаче не е Душманин.

(Лиска да наблегне на Печеното.)

ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15


Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.07.18 13:43



за Швейцария не знам, но максимумът (таванът) в ЕС е 100 евро за овца или коза.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 13:48



Благодаря, никога не правила баба кашкавал....не знам защо))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: dymo]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 13:50



За това точно беснея.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.07.18 14:37





Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: застраховкитенови [re: Crrafterr]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 14:45



Това обаче не краставици, избираш и ядеш. Овца на кг за месо е едно, друго е селектирана овца за стадо.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: застраховкитенови [re: tia9]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.07.18 14:52



Откъде идва твоето "обаче"? (не го разбирам)

Между другото, ако става въпрос за българската наредба, и на мен тя не ми харесва. Но - така са решили, така оценяват.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 15:02



Баба Дора с положителната проба оцеля засега, въпреки и положителните проби баш в нейното стадо. Освен, ако не са го избили и аз не съм чула.

Ами да им е честито на баба ти Дора и на цяло село заразата. Нали зорът беше да не допускат ветеринарите, че епидемията хубавичко да пламне и пак да им изтръшка поминъка, ама с тумба-лумба сълзи, сополи и правозащитници.



Тема Re: застраховкитенови [re: Crrafterr]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 15:08



Че цената на овца живо тегло е според това за какво се ползва животното. Отделен въпрос, че ново стадо се прави с години, защото животните се селектират. Приблизително 7лв живо тегло за овца от стадо, това е по обяви, но няма как да се докаже каква млечност и ражда ли. Ако се хванеш на първата обява за 7лв излиза към 200 лева. Досега адекватна реакция има само от двама животновъди от балкана, стадата им са селектиране за мляко и овце-майки. Породата е българска (приспособима) и с приблизително същите условия на живот, стадата имат регионален имунитет. Двамата казват, че могат да заделят по 10ина агнета (агнета, не овце) селектиране за разплод. Никой друг обаче не се обади от колегите фермери, особено от големите. В Кости са купили френски овце и всички починали за 6 м, лицензирани......ама не се гледат така. И за ЕС не е съвсем вярно за 100 евро, изплащат се и пропуснати ползи. Жена от селото на Баба Дора била със стадо 800 овце, заем за 5000 000 лева, щяла да купува оборудване по европейски стандарт, стадото и фермата са и залог......стадото е начинът да изплаща, това са и доходите. Сега пита дали ще я вкарват в затвора или да се гръмне. Цялото семейство е в този бизнес, малка семейна ферма, ей такива веселби. Един от фермерите в Кости каза, че преди 8 години пак са унищожени всички животни, точно селектирал стадо и.....забележи, успял да селектира след 8 г.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.07.18 15:11



са имаш моето разбиране, че и този път гугъл не ти предлага нужната информация за да пофръцкащ "интелект" за пореден път, но ето аз съм ти в услуга този път
пиши ми там една червена точка в тефтера си по случая, ако обичаш



Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 15:13



Пак разнопосочна информация, на една от пресконференциите казаха, че от стадото на баба Дора са взети проби преди 28 дена, отрицателни, втори път не са вземани, вети контролни проби уж на стадо коетно е било в контакт с на баба ти Дора, та там имало положителни. Как за един месец не се тръшна цяла Странжа с тази динамика на заболяването, освен в Кости на друго място не е регистрано болно или умряло животно. Не е вреден натискът, утре ако решат, че блокът ти е опасен и го съборят, решават, че ти дават по 20 лева кв.м и се оправяй........дали ще искаш обществена подкрепа или няма. Тъп пример, но нещо такова се случва.)

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 15:17



Само не знам при тази остра зараза....порожителна проба и никакви симптоми...

А ти следиш лично и изкъсо за симптоми - от вестниците.





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано19.07.18 15:20



Човече, гледай видеото, което пусна преди малко Джумболета. Е сега вече е скандално. Сутринта с ушите и очите си чух в реално време, в излъчваната пресконференция как министър Порожанов с категоричност обяви, че в стадото на баба Дора ( точно на баба Дора) има положителна проба.
Виж го и чуй, същият този министър от преди час, със собствената си уста казва, че пробите на баба Дора са отрицателни и не е бил разбран правилно. Мънка като женски полов орган, долно и нещастно. Е сега вече ми се дигна кръвното.
Кой ни управлява, бе? Узаконени лъжци?
Умът ми не го побира. Ако досега слушах и четях от тук от там и най-задълбоченото, което прочетох беше официалния доклад, който звучи също като министър Порожанов - орта будала, след днес сутринта, когато лично видях и чух, както и сега, имам много ясно оформено съмнение, че изобщо имаме случай на чума от самото начало.
А това, което направи Порожанов, граничи с престъпление. По-голям доказан гаф, доказан казвам, не са допускали.

Чакай, чакай, пак се връщам, че се сетих. Порожанов, потупвайки я по ръката и оповести благата вест, че освен компенсациите, лично тя ще получи издействани 100 кози от друго стадо. Говорил по телефона с Димитър намкой си.
Значи, за да и замажем очите на нея - стадо извън компенсациите. На останалите - три букви.
Ко става тука? Безобразни манипулации и липса на топки на най-високо равнище. Ако решението е основателно - действаш по регламент, не "отлагаш" евтаназия, заради страх от падане на правителството, особено, когато твърдиш, че става въпрос за национална сигурност, или да купуваш мълчанието на тази, която вика най-много. И държавата направиха на п... саде решенията и.
О, много съм ядосана.

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)

Редактирано от Provalka на 19.07.18 15:29.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 15:46



Погледни този линк, следяу всичко свързано с темата от доста време.



Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 15:47



Работническо дело не си е позволявало такава груба лъжа.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 15:48



Рядко ще намериш баба Гица, а млякото и го изкупуват, а в крайният продукт я го има в 5% я не. Както и колбасите и месото.

Е как ще намеря рядко баба Гицка, като в Странджа са се наредили баби Гицки гъз до гъз - нали за тях е темата?



Отнася е и за зеленчуци и плодове, варива.
И при тях ли в магазина и на пазара има само 5% оригинал в крайния продукт?

Забравих да ти кажа и колко много хора купуват стига да имаш, но от баба Гица трябва да го купиш цяло защото за едно кило не си заслужава пътя.

За 5 лева на кило живо тегло с козината, копитцата, барабонките и ти блее в багажника ли?




Тема Re: застраховкитенови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 15:52



за Швейцария не знам, но максимумът (таванът) в ЕС е 100 евро за овца или коза.

Значи 195 лева. Тогава що реват, че държавата ги обезщетява със 190 лева на глава?



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 15:53



Как да вярваш, че има опасност когадо думите на министър (отговорен ресор) не издържат до пладне?????????????????????????? Каква национална сигурност, какви пет лева, кой ще я гарантира, ЛЪЖЛИВОТО управление???????????? Как излизат положителни пробои, веднъж отрицателни, втори не са взети и мистериозно се появат положителни след месец, не само при баба ДОра

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Crrafterr]  
Автор 741 ()
Публикувано19.07.18 16:06



Мислех, че е въпрос на диалект.

И аз знаех, че е диалект. Даже знам и откъде го знам, от ученическите години, бележка под черта в разказа на Йовков за двете кобили. Йовков говори за шап, в бележката редакторът написал, че шап е диалект на сап. Принципно вярно, само да беше добавил, че освен диалект има и друга болест с това име, че да не вкарва аудиторията в заблуждение.

И аз сега го разбрах, едното било вирус, другото бактерия.



Тема Re: застраховкитенови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 16:19



Овца на кг за месо е едно, друго е селектирана овца за стадо.

Да, щото на баба Гицка овците и козите са медалистка до медалистка от специална селекция.



Абе емнайсет пъти написах - нали имам роднина, дето пасе стадо кози и от 15 години им прави селекция - най-расовото и млечното в стадото, другото на мръвка. Досега да ги е шитнала, барабар с ударничките и медалистките, ако има кой да и брои по 200 лв на парче.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Thenewold]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано19.07.18 16:23



Абе кози некви хванали хрема...





Тема Re: застраховкитенови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 16:24



Жена от селото на Баба Дора била със стадо 800 овце, заем за 5000 000 лева, щяла да купува оборудване по европейски стандарт, стадото и фермата са и залог......стадото е начинът да изплаща, това са и доходите. Сега пита дали ще я вкарват в затвора или да се гръмне. Цялото семейство е в този бизнес, малка семейна ферма, ей такива веселби.

Ми питах аз нещо за застраховки, ама се ошмулихте.
Пък кредит без застраховка - друг път!
И що да се гръмне, ако е застрахована, че не разбрах?



Тема Re: застраховкитенови [re: tia9]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.07.18 16:26



аа, не знам - но е интересно.
Пропуснал съм, че "цената на овца живо тегло е според това за какво се ползва", сядам да го мисля. Това сигурно е по горецитираната наредба, но не съм я чел подробно, аз коментирах ефекта й спрямо застраховките, като плащане въобще.

Редактирано от Crrafterr на 19.07.18 16:27.



Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.07.18 16:29



Сигурно, понеже искат и пропуснати ползи (както от продукцията, така и от плащанията по разни програми за площи). То затова е добре и да си застрахован, освен да чакаш на държавата, но само като си помисля за юридическата галимация, и аз не бих се хванал със застраховател у нас.



Тема Новата клетванови [re: jumbles]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.07.18 16:30



"БАБХ да те полази!"





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 16:33



стигнах до репликата на някакъв местен гьон:
"Предадохъ ли ви ваште доктори, че аз им казах - когато министърът съ уволни, ...Дамянов съ уволни, доктурити да заповядат да вземат секрет /от животните/?"

Тия са за убиване, бе!



Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 16:34



Вече се опитах да ти обясня, че застрахователните дружества не са социална помощ. Застраховки в рискови райони са с особени условия, ако ги има. Такава застраховка аз не съм правила, не мога да ти покажа изискванията. Дадох един друг пример със здравна за болничен престой, не си чела. Сега се сетих за унищожаване на здравния абонамент, допълнителна здравна осигуравок. Готино е, сега има застраховка. Още по-хубавото е, че от пет застрахователя един прави застраховка бременност и раждане, просто е често събитие и застрахователите губят от това. Обясних и за застраховка имущество при кражба, само за основно жилище в което живееш, другото е висок риск и застраховането не го поема или не поема пълна стойност застраховане. Лапнала си го това застраховане и край, има особености за рисковите райони, за това те питам пак, знаеш ли подробности за този вид застраховки точно за тези рискови райони???

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 16:36



Ако решението е основателно - действаш по регламент, не "отлагаш" евтаназия, заради страх от падане на правителството, особено, когато твърдиш, че става въпрос за национална сигурност, или да купуваш мълчанието на тази, която вика най-много.

Те евтаназията не я ли отложиха заради една тълпа сбрана, дето не допуска ветеринарите до добитъка?



Тема Re: застраховкитенови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано19.07.18 16:37



аз от един австралийски сериал "дъщерите на маклаул" - се запознах с отглеждането на животни...
та от там знам ЧЕ едно породисто животно за разплод...от едикава си порода...струва майка си и баща си...от което се създава цяло породисто стадо!
та това са доста скъпи разходи!
а доколкото чух - у нас подобни фермери...се гърбят за жълти стотинки!

аз съм за - ако има зараза...тя да бъде овладяна от раз...въпреки жертвите!!!

Редактирано от NUT на 19.07.18 16:42.



Тема Re: застраховкитенови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 16:46



То затова е добре и да си застрахован, освен да чакаш на държавата, но само като си помисля за юридическата галимация, и аз не бих се хванал със застраховател у нас.

Мда, на бегъл поглед към общите условия - имат куп изисквания за навременен здравен надзор и условия за отглеждане на хайваните. Ама те и от ЕС ги имат същите.



Тема Re: застраховкитенови [re: Crrafterr]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 16:46



Сега вече ( след големия шум) заговориха институциите за този вид персонално оценяване, не на калпак, а на животно. Друго гадно има, няма документи за броя и вида убити животни, има регистър, но в регистъра няма животните купени преди месец (гратисен срок за регистрация), няма агнета до 6 месеца май беше, водят си рискови, може и да не оживеят, а може и да оживеят. Животните също се застраховат като клас, кон например, впрегатен, състезателен.. За това хората пращат специалисти при такива мероприятея, установяване на бременност, колко плода (част от загубите е това), какви са животните.....месни, млечни, за разплод, елитни за размножаване и запазване на редки породи (пример карнобатската мериносова овца е сертифицирана) Бай Мангал с белия чаршаф не е капацитет. Това всичко и ежедневния добив на мляко се взема предвид..... Иначе овца за суджук, е 7лв живо тегло, фирата при овчете е висока, чисто за продан е доста повече. Обикновено за стадо се купуват овце от околни стада ( познават се качествата на майките), другото е имунитет към средата и мноого още такива. МОже да купиш три овце и две от тях да се бръктисват, тоест да помятат, плодовити, забременяват, но не износват, женска им работа, стават много често тези неща и....става само за суджук. За кочовете за разплод цените са страховити, само за три-четири дена да погостува коч на селско стадо, голямо стадо беше около 200 -400 лева преди 7-8 години, говорим за елитно мъжко животно, с доказани качества, тоест плодовитост и липса на генетични отклонения. Мъж на овце да си, страхотно уважение и грижа. Мнооооооого са нещата, това е причината да искат да спасят стадото, със зъби и нокти ако се наложи, не искат да вземат пари.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: застраховкитенови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 16:50



Вече се опитах да ти обясня, че застрахователните дружества не са социална помощ.

Обаче държавата Е.



Лапнала си го това застраховане и край, има особености за рисковите райони, за това те питам пак, знаеш ли подробности за този вид застраховки точно за тези рискови райони???

Аз ко да го лапам, да му мисли оная с 5-те мильона кредит без застраховка.



Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано19.07.18 16:58



Тия в ЕС си правят кооперативи, съответно с адвокат, счетоводител и т.н.
Не знам как стои въпросът с колективизацията на селското стопанство у нас. Впечатлението ми е, че всеки си е сам за себе си. Пешо си има стадо, Иван си има стадо, Гичка си има стадо и така.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: 741]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.07.18 17:06



Дядо ми по майка е поддържал кон и двуколка (в града) докъм 1950, баща ми - докъм 1960.Бащата на дядо ми е бил конен стражар от първите - от 1878.От дядо ми знам някои неща около конете.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 17:19



Верно е че министърът е като в небрано лозе и е очевадно, че е сгафил яко и се опитва да се измъкне от ситуацията... селяните си бяха много колоритни... надговаряха се, надвикваха се, притискаха министъра с въпроси и не чакаха отговори и продължаваха с други въпроси и предложения... това видео даже ме накара да се разсмея. Бабата го играе бойно и леко манипулативно... то не бяха намигания към някой от людете... то не бяха леееки усмивки. Наситих се на колоритни герои от този клип.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 17:23



Глей ся, аз съм човек дето, ако ти каже, че ще паднеш и вземеш, че паднеш)) няма да ти викам "виж как хубаво си строши красивия нос", а аз ти казах, щото съм по-умна. Това не би ми доставило никакво удоволствие, ще се ядосвам, че си се пребила. Тиси другото яче, на теб ти доставя удовоствие да "духат супата", важното е, че ти знаеш пътища и си по-умна от тях, доставя ти удоволствие да получаваш доказателства за своя акъл, дори за сметка на нечий счупен нос. Държавата е, странно ти е, но е факт. Има изисквания, щом ги изпълняваш, ангажимент към теб имат и ЕС, и държавата. По тази причина ги има тези фондове ше знайш, не са за Боко и хайката, за компенсация за това, че за ЕС по-бързия начин е ликвидация, а не одобряване на ваксини и лечение, не го изключват. Има вариант лечение и ваксинация свързана с забрана за износ в определен период. Та викаш тъпите животновъди в ЕС ползват фондове щото не знаят какво е застраховка? Ми добре! Още една информация ще ти кажа, до деветдесет и някоя година е имало българска ваксина, прилагала се е задължително, била е много ефикасна. Шеф на институт за заразни и паразитни болести по животните го разясни вчера (име не помня, бил е до тези години шеф на този институт и се е занимавал с календар за ваксина на селскостопанските животни). Та тоз илач са го спрели от производство, спрели и задължителния календар за ваксинация. Другата ваксина която е с доказано действие е за крави, но показва голям процент защита и при дребните преживни и за този вирус. Все хубави неща са около този случай и предисторията му. Третата е тази която ползват и в Турция, не е одобрена в ЕС, не е и разглеждана като вариант. В Гърция (нямам документи за доказателства, само фермери го коменитрат покрай нашите баташки кланета) лекуват , слагат карантина. Коментарът на нашата ситуация е "Вие в България сте луди, как ще убивате цели стада?"

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано19.07.18 17:24



тука се бъзикате И оплаквате животновъдите...
но грам не си давате сметка - какво е това чума!
явно защитниците за животните - не сте ходили на училище и не познайвате историята!!!



Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 17:25



Да де, казваш избира, да ги шитне, ама не ги шитва? Друг път ще ги шитне. А иначе така се търгуват, направо стадо, ако искаш стадо и после множиш.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: застраховкитенови [re: Crrafterr]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 17:26



и аз не бих се хванал със застраховател у нас.+++++100 000 дата

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.07.18 17:28



интересно, ако онези са за убиване - тези ... сътворили това за какво са и как по дяволите се спира зараза по този начин



Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: NUT]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 17:28



Я сега ми кажи какво е чума, да науча. Ама ми кажи и за каква Чума иде реч днес?

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Новата клетванови [re: Crrafterr]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.07.18 17:29



съжалявам, ама нещо чувството ми за хумор в момента го е хванала липсата:(

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: NUT]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 17:31



Нещо грешно си ме разбрала. Не съм ги оплаквал дори и за миг. Това пък за защитник на животните откъде го прихвана - нямам си и на идея?! За да не си в неведение - прочети от самото начало моите постинги. Аз съм си освободения пич... ей така за справка. Ходил съм на училище, но там само на глупости се научих. История не съм научил много. На български език обаче професията ми ме научи.



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: застраховкитенови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 17:34



Има нещо такова:
Национална Асоциация за Развъждане на Млечни Овце в България
от страницата им в ФБ попаднах на статия:



Но в рамките на едно село или землище май са всяка коза за свой крак.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано19.07.18 17:39




щом чумата изби милиони хора
нормално е да избие и животни

аз като месоядна - искам да ям здраво и прясно месо
както и млечни продукти от подобни животни



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: NUT]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 17:40



Това не е онази смъртоносна за човека болест.

Редактирано от Neveja на 19.07.18 20:34.



Тема Re: застраховкитенови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 17:40



я виж тук едно интервю с разбирач:



Прочети го и открий противоречието:

– Какво според Вас трябва да се направи, за да се спре убиването на отрасъла?

– За момента това, което се прави, ние не можем да го спрем – имам предвид евтаназията на животните в меката на овцевъдство и козевъдството на България – Странджанския район. Остава само надеждата, че чумата няма да се разпространи в други райони. Но трябва много сериозно да се погледне на проблема. Трябва да се говори за визията на животновъдството в България.




Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано19.07.18 17:44



не е никак сложно - да прочетеш как съм разбила болестта!
ТИ би ли ял и пил стъф - от болни животни?





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: NUT]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 17:46



В никакъв случай. Аз месото си го купувам от Била, след като е минало санитарен контрол. Не ям месо от случайни хора.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: NUT]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 17:48



Тези хора не са едри фермери а обикновени селяни и техни меса не се вливат в търговската мрежа - обикновено сами си ги ядат или ги продават на съселяни.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 17:56



А ти чете ли го?????
Но компенсацията няма да е съвместима с реалните загуби. Има животни, които са под селекционен контрол. Има други автохонни, на които цената им е много по-ниска, така че не може с тези цени да се компенсира стопанинът, защото той губи и продукция, и поминъка си. Може следващата година да купи животни, но дали ще бъдат същите, след като той е достигнал определено ниво на селекция. Затова твърдя, че загубите на хората в Странджанско ще са много по-големи от компенсациите.


Моля Ви, обяснете ни как чумата, открита по дребните преживни животни на 21 юли в боляровското село Воден, Ямболска област, на 28 юли стигна до бургаското село Кости, след като от БАБХ гарантираха, че още при откриването на първото огнище са предприели необходимите мерки?
– Много е логичен въпросът ви, но е трудно обяснимо как е станало това на такова голямо разстояние от двете огнища едно от друго. Много трудно обяснимо е и поражда съмнения за някои неща.


Откъде министър Порожанов ще вземе толкова овце и кози, за да ги достави на хората в Шарково и на останалите селища с евтанизирани животни?
– Това е най-трудния въпрос всъщност – от къде ще ги вземат толкова животни? Когато става дума за животни под селекционен контрол – те се създават с изключително много труд при сегашните условия. Внасят се разплодници от чужбина, особено в млечно направление, правят се кръстоски. Достига се до някакво ниво на селекция и изведнъж животните им се отнемат. И какво ще им дадат? Ще им дадат посредствени, безпородни животни, които ще са много далеч от това, което са имали. Трудно ще стане компенсацията по линия на животните.


Това се оптивам да ти кажа от няколко дена, ама ти фучиш, не съм била лекар, те ти професионалист. ДА, сега не е ясно как да се спре, не е и ясно какво да спрат, компрометирани са всички изследвания до безумие. Там където има заболяване не се спира, ама наистина да има, с изследвания и дезинфекция.
Освен, че този райно няма никаква превенция,( дезинфекция на граничните пункотове (половин година знаят откъде има зараза), дезинфекция около огнището.... Достойна до някаква степен компенсация за изпълнение на вариант от изискванията на ЕС. Даси седнат на дебелите задници (извини ме за езика) и да решат кой вариант ще изберат, как се реагира в такива случаи и точен регламент за действие на всяко звено от молоумното министерство и агенция. Не един да ходи и реве заразени, а документите да говорят друго, жалки опити за дезинформация, та да запазят тлъстините по задните си части. Ясно точно, регламентирано, координирани действия на всички и ясни правила. Това казва и човекът в интервюто. Прибързано, неорганизирано, на тъмно и неясно.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: NUT]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 18:02



Обяснявам Бавно. Чумата по хората и чумата по козите са две различни болести. Чумата по хората е бактерия! Това за което говорим в тази тема е за вирусно заболяване. Използват думата чумва защото е смъртоносна за овце и кози. ТАЗИ БОЛЕСТ НЕ Е ОПАСНА ЗА ХОРАТА Не е опасна и за всички животни, само за кози и овце. Крави, кучета, зайци лисици, хора НЕ СЕ ЗАРАЗЯВАТ от това.
Аз също ям месо и мляко, те няма и да продават от там няколко месеца. Месото и млякото не е опасно за теб, опасно е да го возят по пътищата, може да заразят други животни при пренасянето, не теб.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: застраховкитенови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 18:08



от няколко дена генерираш художествена проза за отрудените женици с козичките им кат родни дечица.
и вече не ми се четат емоционални излияния.


как чумата, открита по дребните преживни животни на 21 юли в боляровското село Воден, Ямболска област, на 28 юли стигна до бургаското село Кости, след като от БАБХ гарантираха, че още при откриването на първото огнище са предприели необходимите мерки?
– Много е логичен въпросът ви, но е трудно обяснимо как е станало това на такова голямо разстояние от двете огнища едно от друго. Много трудно обяснимо е и поражда съмнения за някои неща.


Чрез контакт със заразени животни или преносители, не е чрез световен заговор за умишлено унищожение на животновъдството в Странджа.



Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 18:09



Как бе, нали дезинфекцират, хора, коли, пътища. Как чумата влезе у нас? Още няма дезинфекция на границата с Турция.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: NUT]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 18:12



я, какво пишело в твоята статия:

Заради усложнената обстановка в Шарково - живи вериги и блокирани пътища, стана ясно, че все още не са евтаназирани 400 животни. Сега огнището стои отворено и все още не е ликвидирано. Възможно е размножаване на вируса при тези животни и впоследствие това заболяване може да бъде разнесено в други населени места.

Още при първата регистрация на огнище ние събрахме кметове и фермери, добави той.

Той отбеляза, че фермерите не им пречат при евтаназирането на животните, а хора, които идват да защитават фермерите.




Тема Re: застраховкитенови [re: tia9]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 18:31



Родината на чумата е в Африка. При нас най-вероятно е влязла от Турция.
Ако потърсиш в Уикито ще прочетеш това:

Заболяването е регистрирано за пръв път през 1942 г. в Кот д'Ивоар, а по-късно и в съседните Гана, Того, Бенин и Нигерия.

Разпространение
Заболяването е разпространено в страни от Африка, намиращи се в района, заключен между Тропика на рака и Екватора, а така също и в Египет, Близкия изток и Индийския субконтинент. В Европа болестта е регистрирана в огнища в турската част на Тракия в непосредствена близост до България. В България първите случаи на болестта са констатирани през юни 2018 г. в ямболското село Воден, където са открити три нейни огнища. Заразата във Воден е и първият потвърден случай на болестта на територията на Европейския съюз


Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: застраховкитенови [re: Neveja]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 18:40



Кое мислиш, че не съм прочела? Този вирус го има по целия свят, точно този щам е африкански (разновидност, мутация или тн на известен вирус). Не е най-вероятно, а е от Турция, в момента този вирус (от 6 месеца) се е появил в Турция, за което сме предупредени от Турските ветеринарни служби. Те такива работи. За чума по прасетата ( вирус който се появава почти всяка година някъде, само не знам дали е африкански модел) има в Турция и Румъния, пак сме предупредени. Мерки по границите йок. Писах за едно допълнение към закона за ловните стопанства, само това се прави. След някой месец ще трепем прасета (за него също има ваксина, ама никой не ваксинира)

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Да си представимнови [re: tia9]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано19.07.18 18:44



заем за 5млн лева. Какъв е шансът банка да даде такъв без да изиска застраховка? Нулев. Защо е цялата тая излишна драма?



Тема Re: застраховкитенови [re: tia9]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.07.18 19:09



След някой месец ще трепем прасета (за него също има ваксина, ама никой не ваксинира)

Що? Тази ваксина не е в наличност в България
или ветеринарите категорично отказват да ваксинират прасетата на Гичо и Гицка?



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tuzlija-179435]  
Автор 741 ()
Публикувано19.07.18 19:23



Респект, научих нещо ново.
Изкарвах като малък ваканциите на село, но дядо ми и баба ми не гледаха нищо по-едро от коза и прасе.



Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 19:29



Не става така за Гицко и Гицка. Стопаните си прлащат кампаниите, ветеринарите трябва да направят кампания, да издадат докумети, да документират масовост по стопанства, райнои, области и тн. Иначе държавата не признава, че ти си ваксинирал, пък дори и при професор Пешев примерно. Пак трябва избор на правила, вероятно пак трябва законово да се уреди по кой път вървим при решаване на такива кризи, с нормативни уредби и тн. Ваксини има за чума по прасетата.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 19:31



Ако се появи ШАП САП АНТРАКС....е, тогава няма превенция, само дезинфектант, карантина и унищожаване........да не дърпам дявола за опашката

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Да си представимнови [re: Buduhcko npace]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 19:34



Вече няколко пъти казах, не знам за този вид застраховки, не знам каква част от кредита е покрит със залагане на стадото.......иначе без застраховка през целия период на изплащане е нулев шанс......поне за другите кредити. За закупените машини, уреди и тн...губят стойността си излизайки от магазина. Дори опаковани не можеш да ги продадеш на тази цена. Както всеки уред. Порсто не си представям как е жива тази жена и как ще погасява.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.07.18 19:47



Моля те, махни този линк! Дай му някакво късичко име!



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 19:51



Не знам как.
Няма проблем ако ми кажеш как да свия този линк в една дума.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: Да си представимнови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.07.18 19:53



Тия, да ти призная - ти ме направи лоша... Взех да си мечтая да настане наистина една чума, ама такава чума, че да се наложи да се изтрепят милиони кози и овце... ако щеш вярвай. Сори, че ти го казвам.

Знам, че няма да ми се разсърдиш.

Редактирано от UnicaDonna на 19.07.18 19:53.



Тема Re: Да си представимнови [re: UnicaDonna]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 19:55



ти ме направи лоша

Извинявай, че се намесвам ама твоята отговорност къде отива?!



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: Да си представимнови [re: Neveja]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.07.18 19:56



Никаква отговорност нямам в случая. Има един момент на превита пръчка...



Тема Re: Да си представимнови [re: UnicaDonna]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 19:58



И tia9 просто те направи лоша против волята ти



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор Liya ()
Публикувано19.07.18 20:01



[url...=......тук слагаш дългия си линк....] измисляш му някакво име, което изразява същността[/url]
Махни точките, които наслагах.

Редактирано от Liya на 19.07.18 20:08.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Liya]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 20:05



Линкът не работи... Абе кажете ми как да свия линк в една дума - за да оправя положението с тази тема. Просто не знам как.



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор Liya ()
Публикувано19.07.18 20:11



Оправих го горе.
[url тук слагаш знак = веднага след него линка]........... а тук някакво име на линка измисляш[/url]



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.07.18 20:11



[url=адреса(скоба)думата или текста[/url]

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: 741]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано19.07.18 20:19



Респект, научих нещо ново.

И аз така. Има много история в Тузлията. Винаги го чета.:-)

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано19.07.18 20:19



Нещо не се получи... - точно по указаният начин го направих.

Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.07.18 20:31





Доколкото виждам - там си сложил една задна скоба в повече, и един интервал май.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.07.18 20:33



Ако пак не ти се получава - изтрий го докато може и направи препратка към този мой пост!





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.07.18 20:57



Номерът е да не прибавяш никакви скоби. Твоята задача е тук [url] само да сложиш един знак за равенство след url и да пействаш веднага след него линка. Той сам си влиза между двете скоби. Ето така: [url=линка] И после, след тези скоби и преди скобите на другото [url] пишеш някакво наименование на линка.

И става: [url=линка]НАИМЕНОВАНИЕ[url]

(Във вторите скобки съм пропуснала една наклонена черта, обаче теб това не те интересува в момента)



Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано19.07.18 22:46





ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано19.07.18 22:49





ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано19.07.18 23:08



Варивата, плодовете, зеленчуците са хибриди и блъскани с пестициди.
Да блее ти в багажника или намираш някой да ти го заколе. При прасе ако стопанина не може или той или купувача си осигурява коляч.
Не знам в Странджа дали са гъз до гъз, но при нас не. Второ хората нямат пари и ние се спасяваме със София и прекупвачи.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Да си представимнови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 23:10



Не, аз трябва да се извиня, ако това съм извадила от теб. Никога не цих се разсърдила за откровен пост. Уважавам твоите убеждения и твоите пътища за постигане)

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Да си представимнови [re: Neveja]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.07.18 23:12



Аз разбрах какво ми казва))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: застраховкитенови [re: lipari]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано19.07.18 23:14



Твоята роднина - да, но много хора не.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Прасетатанови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано19.07.18 23:40



няя да пипате!



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.07.18 07:11



Сутринта с ушите и очите си чух в реално време, в излъчваната пресконференция как министър Порожанов с категоричност обяви, че в стадото на баба Дора ( точно на баба Дора) има положителна проба.
Виж го и чуй, същият този министър от преди час, със собствената си уста казва, че пробите на баба Дора са отрицателни и не е бил разбран правилно.


ГЛЕЙ СЯ. Още вчера сутринта това ми мина покрай ушите, но не бях сигурна, а преди малко специално слушах повторението. Порожанов каза в сутрешния брифинг нещо от рода на това, че в стадото на баба Дора имало зараза В КОНТЕКСТА НА ТОВА, че в нейното село имало такава. Заради контактите на нейните животни с други заразени, ТАКА се подразбира. НЕ Е КАЗАЛ, че е взета проба лично от нейните животни. Наистина го чух пак, този път с повишено внимание, точно заради теб.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано20.07.18 08:14



Чудя се да те правя ли лоша или да замълча? Съвсем сериозно, никога не пиша нещо с цел да ядосам нещо. Погледни, ако имаш настроение, линка от последните постове на Лиса и един с министъра. Виж пустите проци как са цили отрицателни, после (след 28 дена) същите станали колебливи и положителни, тези променливи проби, дето никой стопанин не е виждал. Чуй "ощипания министър" , да в контекста след уточняващи въпроси. Не не са с положителни проци, а са предполагаемо контактни, това е правилният отговор. Не се казва да, порожителни проци са, на трето питане сдъвка за контактите. Не се прави така, Уни. Когато си наясно какво и как се прави...обясняваш точно и ясно, не се държиш като ощипан кокон. Сами срутиха доверието в себе си и компрометираха лабораторията. Няма "да болни са в контекст". Болни, здрави или контактни!

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано20.07.18 08:21





Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: The Ugly Duckling]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано20.07.18 08:22





Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: 741]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано20.07.18 08:38



Благодаря за добрата дума.Приемам я и от името на покойните ми родители и прародители.Бяха добри хора,от които мнозина са имали полза и едновременно - своенравни и интересни.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.07.18 08:43



Защо ми губиш времето да ми пускаш манипулирани записи? Умишлено разделено (от "бойковата" телевизия Нова), с бабините ти дорини хленчове - министърът каза точно това, което АЗ ти казвам. Че има зараза, В КОНТЕКСТ НА КОНТАКТНОСТ. Точно този брифинг ти цитирам и аз, но натурален, без манипулации и срязване на фрази, което е ОЧЕИЗБОДНО в твоя линк!!!

Ако не разбираш, че не е казал В ПРАВ ТЕКСТ, че заразата в нейното стадо е установена персонално от нейно животно, а в някакъв си контекст - ПРОБЛЕМЪТ НЕ Е МОЙ.

Да, под натиска на най-голямата гадна подла гладна овца Нинова всеки би се объркал. Да, работят под невероятен натиск. Да, може би изказванията им не са особено адекватни. Да, може би и хората не са особено адекватни за кризисни ситуации. И какво? Немедленно да си подадат оставки ВСИЧКИТЕ и да сдадат властта на ниновая, при положение, че и европейските наблюдатели са заявили, че това е било единственото правилно решение??? Имате много здраве.

Най-съм мразела през целия си живот ПЛЮЕНЕ БЕЗ ПОСОЧВАНЕ НА АЛТЕРНАТИВА. ТАКИВА сме си ги избрали - ТАКИВА ще си ги търпим. Ако не - марш навън на протести. Какво само дращите тук?



И ако сте триста души на протестите, или хиляда - пак ще ви кажа - имате много здраве.

(НервирАх се най-накрая максимално)

ПП - ДОРИ в нашия определено антигерб клуб, не виждаш ли, че сте две-три, които имате някакво си категорично мнение по въпроса? Определено интелигентни и начетени хора открито ви се противопоставят!!!

Редактирано от UnicaDonna на 20.07.18 09:00.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Lira Emerald]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано20.07.18 08:57



Ринозол тогава

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано20.07.18 09:06



аре, осрахте се, бе! 20 постинга сефте инструкции как се активира линк!

темата, че е чекиджийска, спор няма, ама да се настървите да доизчекидийствате след 300+ мнения, зорлем отваряеми, щото на една патица и се разпънал монитора, пък друг патарок след 20 години дращолевене в Дира сефте зел да се учи на линкове...баси и срането!

Ся, умишлено ли серете тук или от простотия?



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано20.07.18 09:14



Дишай дълбоко.:-)

Два месеца от началото на кризата, особено последния - критичен за рейтинга на кабинета. Официална пресконференция, която е мислена предварително и думите трябва да са на часовникарска везна. Не случаен, изненадващ въпрос, на който е даден първосигнален отговор. Пресконференцията е официално изявление за становището на правителството. Цитирам пак дословно:



„Две са стадата, в които има констатирана положителна проба – едното е на баба Дора и още едно в Болярово. Трябваше да пристъпим към евтаназия на животните, но ние ще я отложим”.


Само в това изречение - два фундаментални гафа:
1. Ненужно конкретизиране, което цели внушение, че взетите мерки са адекватни и бъдещите действия са основателни, точно в емблематичното стадо.

2. В следващото изречение посланието е: независимо от наложителното,задължително изпълнение на евтаназия, след като сме казали, че има положителна проба, ние обявяваме "пас", за да запазим статуквото.

С две думи - малоумни сме да си намери адекватен писач на речи дори, камо ли да управляваме държавата с последователни, ясни, регламентирани действия. Решенията за националната сигурност (министър Радев, същата пресконференция), се отлагат, докато отмине опасността за политическото самоубийство на кабинета и на Бойко Борисов ( споменавам го с риск да се ядосаш още повече).

Това е положението. Характерна и многократна реакция на самовлюбен и слаб премиер.

Предполагам, че сега, както правиш ти, ще плъзнат герберисти в студията, да обясняват контекста на правия текст.



Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано20.07.18 09:15



Варивата, плодовете, зеленчуците са хибриди и блъскани с пестициди.

Мисля, че си откровено малоумна. ма предвид факта в ква мизерия оцеляваш на гърба на инвалидната пенсия на детето си, ти чета постингите от милосърдие.
Безплатно.



Тема Re: Прасетатанови [re: Buduhcko npace]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано20.07.18 09:24



прасетата са яко защитени. И дивите, и карастанчовите.

тва, на българина да му застрашиш домуса, все едно му вадиш зъбите с клещи и без упойка.





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.07.18 09:24



Пресконференцията е официално изявление за становището на правителството. Цитирам пак дословно:

„Две са стадата, в които има констатирана положителна проба – едното е на баба Дора и още едно в Болярово. Трябваше да пристъпим към евтаназия на животните, но ние ще я отложим”.


Последен опит. По-добре се огледай КАКВО ТОЧНО цитираш "дословно". Та чак ме разсмя. Извадка от линк. И от МАНИПУЛИРАНО ТВ предаване - новини. И двете са орязани и скърпени. НамерИ най-напред ЦЕЛИЯ БРИФИНГ БЕЗ ЧУЖДИ НАМЕСИ, щом държиш да си точна, и тогава ще говорим. Дотогава не ми адресирай постове, защото са неадекватни.

Аз се постарах специално да те извадя от заблуждение тази сутрин. За жалост - ти си вече достатъчно промита. Сори.

Интелигентният човек умее да различава фалшивите и манипулираните новини от истинските. В момента ЦЯЛ СВЯТ се бори срещу тях, защото все повече и повече хора се поддават.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано20.07.18 09:26



Какъв ти е проблемът пък на теб?



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.07.18 09:26



Лиса, прекаляваш. Когато един човек иска нещо да му се обясни, и не стига до резултат - няма лошо да му се помогне. И на мен така са ми помагали, и съм благодарна на всеки, който е отделил време да го направи. Е, някои не сме гениални като теб - да знаем всичко или да схващаме от един поглед само. И няма никакво значение в каква тема се е случила случката. Важното е ДА СЕ ПОМОГНЕ.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: ALONE911]  
Автор 741 ()
Публикувано20.07.18 09:30



Варивата, плодовете, зеленчуците са хибриди и блъскани с пестициди

Като ми говорят за чисто домашно производство, аз давам пример с баба ми. Гледаше картофи в градината и ги ръсеше с ДДТ срещу колорадски бръмбар много време след като ДДТ беше забранено и нямаше откъде да се купи. Беше оправна жена и се беше запасила добре.

Това нещо впрочем се разлага в почвата за десетилетия, та въпросната градина, а и определено не само нейната, още си ги имат пестицидите и ще мине много време преди да може да се твърди, че там се гледат зеленчуци без химия.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано20.07.18 09:40



тва, че на тежка и бездруго осрана тема зареждам 3 страници с прости лафове, инструкци и и проби как се съкращава линк ли?

ми никакъв не ми е проблемът, с малоумници, дет серат, когато им е кеф, къв проблем да имам!!!
с тях не се преговаря в повече от 2 реплики - тази беше втората.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано20.07.18 09:44



мърло, помолих те веднъж, сега втори път ... бъди така добра и си изнеси насрания задник от тук

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано20.07.18 09:50



Това е положението. Характерна и многократна реакция на самовлюбен и слаб премиер.

Предполагам, че сега, както правиш ти, ще плъзнат герберисти в студията, да обясняват контекста на правия текст.


Се в гъз. Епидемията и произтичащите от нея загуби и бъдещи загуби си се разраства - от ПРОСТОТИЯ.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано20.07.18 09:53



Когато един човек иска нещо да му се обясни, и не стига до резултат - няма лошо да му се помогне. И на мен така са ми помагали, и съм благодарна на всеки, който е отделил време да го направи.

Не думай!
айде, оттекоха още 5 страници спам и темата станА неотваряема.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано20.07.18 09:53



Две положителни проби? Пробата не може да е ПОЛОЖИТЕЛНА В КОНТЕКСТ. Може да са контактни. Никой не им е вкарвал в устата "положителни проби".

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано20.07.18 09:55



къш, ве, дебил



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.07.18 09:56



Верно и аз да попитам - какъв ти е проблемът?

Нито темата е твоя, та да те е яд, че се разводнява, нито нещо би трябвало да ти попречи че някой някому нещо обяснява. Напротив - повече пречи това разтегляне, и ако човекът не знае как - по-добре за следващи случаи да се научи, за да не създава повече такива проблеми.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.07.18 09:57



В края на краищата разбра ли как се прави това? Ако трябва - да ти го обясня пак?





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано20.07.18 09:58



следващите 5 страници няма да ги чета, после няма сми да отварям таа тема.
повръщайте си на воля.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.07.18 10:03



Вие взехте да биете отбой нещо... Сега какво обсъждаме - адекватността на изказванията на управляващите, или избиването на животните? Ако е първото - отворИ друга тема, там ще се включа с удоволствие. За мен е важно, че вие НАПРАВО ПРЕКАЛИХТЕ с отношението си към същността на кризата. Нищо на този свят не е толкова еднозначно, колкото се опитвате да го внушите.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано20.07.18 10:12



Ние съм казала (върни нагоре темата), много преди да обсъждаме адекватността на изявленията, че искам да избият стадото на баба Дора, щом е заразено. Така се действа при доказани положителни проби. Вярвам на правителството, не искам да отлага ликвидацията на точно тези животни. Настоявам даже. Страхувам се за националната сигурност, както ми обясни министър Радев.

Хади да видим, ще им стигнат ли топките.

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано20.07.18 10:30



Обсъждаме липсата на ред и адекватност. Как сега ще обяснят на останалата ч аст от селото дащо остава стадото на баб а Дорпа. Не бия отбой, твърдя, че при зараза стадата или се вйксинират; или се избиват. Вариантите са два и спор ед ЕС, със съответните карантини. Твърдя също, че пробите са компрометирани, тука има-тука нема. Твърдя, че е безумно да не се даде документ за резултати при излизането им, резултати съобщил доктор дето го няма нийде сега. Сега кото фокусници вадят проб и с друг резултат. Липсата на втора контролна проба, която да се отвори при съмнение, е шокираща. Продължавам да не им вярвам. Грозните изчеквания на истината е признак за отчаяние. Това твърдя.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.07.18 10:42



Грозните изчеквания на истината е признак за отчаяние. Това твърдя.


Аз пък твърдя, че дори и да ги има - са презастраховка и желание за избягване на риск. Затова по-скоро одобрявам.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано20.07.18 10:42



E как беее...



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано20.07.18 10:44



Е жива и здрава. Умрял съм ти за репликите.



Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Neveja]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.07.18 10:44



E как беее...

Е как, как, ама вчера съвсем я беше оплел!



ПП - и не "беее"-кай много, да не отнесеш някоя... щот си немаш баба Дора!

Редактирано от UnicaDonna на 20.07.18 10:45.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор Neveja (osvoboden pich)
Публикувано20.07.18 10:45





Елементарните частици всъщност съвсем не са елементарни.

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано20.07.18 11:17



Опитваш се да копаеш дъното ли? Отвратително!

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано20.07.18 11:29



Извинявай, приятно ми е дори да споря с теб, дори да ме "ошамариш" е приятно и винаги мога да науча от теб много неща, просто не ми се пише повече в темата...............след осирането й. Вече е гадно, долно, недопустимо, просташко, отвратително и минава всякакви гранаци..........

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: lipari]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано20.07.18 12:55



темата станА неотваряема

Неопънато Липари компютър за 100 лева използва.



ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.07.18 13:27



Извинявай, приятно ми е дори да споря с теб, дори да ме "ошамариш" е приятно и винаги мога да науча от теб много неща, просто не ми се пише повече в темата...............след осирането й. Вече е гадно, долно, недопустимо, просташко, отвратително и минава всякакви гранаци..........

За червеното ти благодаря от сърце и си отдъхвам с радост, супер е да знаеш, че можеш да спориш с някого дори жестоко, и да не се скараш с него... Това дори с "домашните любимци" понякога е невъзможно!



А за зеленото бих те попитала КАКВО ТОЧНО в темата ти стана ..."зелено"... ама нали няма да пишеш вече...



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор the bag (shapeless sack)
Публикувано20.07.18 15:39



Ами, не. Дъното отдавна го е разкопала
Сега копае тунел към Нова Зеландия.
Странно как само двама четящи тук обърнаха внимание на поредната свинщина.

lipari, имаш проблем. Сериозно. Вземи се в ръце.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор Provalka (Е, и?!)
Публикувано21.07.18 13:28



Пламен Пасков



"Най-после видях резултата и от нашето, българското изследване, в българската лаборатория на НДНВМИ.

Какво прави впечатление?

1. ОДБХ Ямбол правят искане за изпитване (4) за изследване на наличие на вируса на чумата по дребните преживни животни чрез
- установяване на антиген
- установяване на геном на вируса
При тях всичко е както трябва.

2. Методите на изследване са указани коректно: ELISA и PCR. Относително модерни, високо-технологични и високо чувствителни методи. Въпреки, че са технологии на по повече от 30 години.

3. Сега да видим "времето".
Дата на постъпване на пробите в лабораторията: 26.06.2018 (7)
Дата на извършване на изпитанието: 05-18.07.2018
За PCR (полимеразно-верижната реакция) времето от вземане/получаване на пробата, запуска в лабораторията и получаването на готовия резултат е относително късо: 4-5 часа. Нека е 1 работен ден: 8 часа. Доби и денонощие да е (въпреки, че няма технологична необходимост в това).
Но да правиш проба, получена на 26.06 (с искане за изследване на опасно заразно заболяване!) чак на 05.07 (10 дни по-късно! Пеша ли я носят от Ямбол до София?!) и да я правиш през периода от 05-18.07 (13 ДНИ!), при положение, че се прави за 4-5 часа, при всички положения под 1 денонощие?

Още веднъж - при искане на изследване по подозрение за високо-опасно заразно заболяване?!

Това вече е неописуемо от гледна точка на здравия разум, на био-технологиите, на организацията на ветеринарното дело, и на националния интерес.

Обяснимо е, че собствениците вече нямат капка доверие на никого, и саботират даже разумни и необходими изследвания."

Филип пък е с ролки и пълни чушки(2biri)

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Provalka]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.07.18 22:09



Мен пък ДРУГО ме заинтересува днес по странджанския въпрос. НАЙ-ПОСЛЕ доказателства в прав текст, че Нинова стои зад протестите!



А тя през днешния ден чете на някакъв форум новата ПРОГРАМА на БСП за развитието на България! ЗА ОБИКНОВЕНИЯ ЧОВЕК! Слушах без коментар - ЗЛОВЕЩ ПОПУЛИЗЪМ!! Безплатни детски градини, долу джендърите, държавно здравеопазване, държавни ВСИЧКИ големи предприятия, алтернатива била НЕ на ГЕРБ, а на ЦЯЛАТА система... Приказки, които ще й спечелят гласовете на толкова много дебили в държавата...

Тази бих я застреляла.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: tia9]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано22.07.18 13:29



Само копирам, преди малко, от ФБ, един неслучаен тип го е писал:

Е сега си е*** мамата :) С извинение :)
Дано не е вярно.
Днес получих информация от един много доверен човек, който ми обясни, защо се случва това с евтанизирането на животните.
Надявам се компетентните органи да се самосезират и да проверят информацията.
Редица "животновъди" работят с европари по програми за отглеждането на животни, без дори и да имат едно животно или въобще да са виждали овца или коза. С две думи, кражба на европари по европейски програми. По документи пред ЕС се водят хиляди животни, но тях ги няма. Нещо като мъртви души, както и при изборите.
С евтанизирането на стадата, които съществуват, то държавата ще отчете пред еврофондовете, че е евтанизирала и "мъртвите души" - животните, които се водят само на хартия.
По този начин, от една страна ще заличат следите от измамата, а от друга страна ще се вземат още пари заради евтанизирането им.
Парите от европроектите са потънали някъде, а сега ще потънат и тези за обезщетението на "мъртвите души".
Та заради далаверите на държавата, ще платят и нормалните животновъди със стадата си.
Ще евтанизират примерно 5000 животни, а ще отчетат пред Европа в пъти повече.
За истинските животни може и да не получат пари от Европа, но за "мъртвите души" ще получат бая пара. Ще ги отчетат по документи и какво: "Пито, платено" :)
И пак повтарям: ДАНО ИНФОРМАЦИЯТА НЕ Е ВЯРНА, но пък вярвам на човека, който ми я поднесе.
Дреме им на шапката за животновъдите и техните стада щом става дума за много пари.


... ще настане валкирия!!! - Nut


Тема Re:нови [re: Raf OFecin]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано22.07.18 13:51



Това е съшита с бели конци опорка, колкото и да не е случаен персонажът. Та така подписват ветеринарите актове за убитите животни, като че не ги грози затвор... че и държавният служител да "отчете"


А и къде е казано, че Ес ще ни обезщети въобще?

Единствено автентична е позицията на финала - "дреме им на шапката... щом става въпрос за много пари". Е на тва му се вика политика.

===

По-добро неделно четиво е това на Иван Бедров - "", макар и от петък.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Raf OFecin]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.07.18 14:51



ИЗОБЩО няма да се изненадам, ако е истина.

И да - ЕС обяви, че ще отпусне пари компенсационно - това го дочух някъде още преди дни.

Чудя се дали ще има публикувани някъде отчетите за брой унищожени животни и после - за брой компенсирани. Из дебрите на интернетя. И дано има някой, който да проследи това...



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Raf OFecin]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано22.07.18 18:13



Мажд Алгафари?

ЕМК винаги е по-достовероно от ЕЖК.



ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано22.07.18 18:14



Днес евтанизираха и стадото на баба Дора.

ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: The Ugly Duckling]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.07.18 19:05



Някой дали си е мислел, че ще оставят баба ви Дора да върти на пръста си цяло правителство? ОСОБЕНО след като се разкри, че Нинова е командвала цялата кампания.



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано22.07.18 22:50



Амиии...

Аз като виден социоПатишен... грам не мога да съжалявам хора, като баба Дора. Направила си е сметките без кръчмар. Не ги е тествала и валидирала. Не ги е застраховала.

Разумът победи Чувствата.

ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Raf OFecin]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано22.07.18 22:58



"По документи пред ЕС се водят хиляди животни, но тях ги няма. Нещо като мъртви души, както и при изборите.
С евтанизирането на стадата, които съществуват, то държавата ще отчете пред еврофондовете, че е евтанизирала и "мъртвите души" - животните, които се водят само на хартия. "

А нас кога ще ни евтанизират?
Та държавата да отчете пред ЕС, че е евтанизирала и "мъртвите души" - избирателите, които се водят само на хартия. "

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано22.07.18 23:09



Мълчим щото мислим бе, по дяволите.


Мислим ако евтанзираме няколко министри дали ще спрем заразата сред тях?!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано25.07.18 10:32





Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"


Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Thenewold]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.07.18 14:36



Пробвах да го плясна тук като снимка, ама не ми се получи... някой може ли да го направи? Струва си!





Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: UnicaDonna]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано25.07.18 14:49





Щастието идва при веселите!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор The Ugly Duckling (World Story)
Публикувано31.07.18 22:39





ПЪРВО ЧЕТИВО
Иди, пророкувай пред Моя народ.
Четене из книгата на пророк Амос 7,12-15

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: jumbles]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.08.18 19:05





Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: какво се случва в Странджанови [re: Шило]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.08.18 20:45



Благодаря за снимката, Шило!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.