Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: добре де,нови [re: parvaty]  
Автор Liya ()
Публикувано14.07.18 01:11







Тема Re: добре де,нови [re: Liya]  
Автор Nerv (still standing)
Публикувано14.07.18 01:11



мерси! 1789 - но все тая:)

прав или изправян


Тема Re: добре де,нови [re: Nerv]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано14.07.18 01:14



Робът се бори за свобода, свободният - за съвършенство...

даа... благодаря ти за това мнение... сигурен ли си, че повечето от вас знаят какво се е случило на 9-ти септември и 7-ми ноември?! Според мен повечето знаят, че на първата дата имат почивен ден.. о, прощавай, все пак на територията на прекрасната ми родина битува русофилия, сигурно знаят...

"народа" ... е много общо понятие.. аз винаги съм била уникален индивидуалист.. затова и трудно работя в колектив... сигурно и затова имах толкова дълго време собствена счетоводна къща.. някак, не мога да се съобразявам с глупаци, особено ако пък глупакът ми е началник... а честно казано, познавам много малко хора, които са по-умни от мен, ама хич не ми пука как ще прозвучи... аз съм прекарала много време в слушане на околните и четене.. всъщност, като се замисля, май не ми се е случвало от 7 годишна да имам една година без да ходя на някакво училище или обучение по нещо... та... народът... абе не обичам общите понятия... народът е съвкупност от хора в територия с обособени граници.. някакво такова укещане за стадна принадлежност ме обзема, като прочета "народът" .. защо народът изоставя и предаде националните си герои? Народът ли предаде Левски и Ботев, или бяха индивидуални българи?!? .. щото, нали знаеш, не турците са виновни за смъртта на двама от най-големите българи, живяли някога?!? .. абе... остави ти народът... бъди индивидуалист, мисли извън рамката... не можеш да промениш всички, както каза Морфей "много хора не са готови да бъдат изключени от матрицата", а ще се учудиш как някоя добре написана матрица работи вече 70 години и хората си обичат оковите..

и все пак, ако трябва да бъда обективна - може би свободата, обаче повечето хора виждат свободата като цица... някак... ако ме разбираш..



Тема Re: добре де,нови [re: parvaty]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано14.07.18 01:14



какво те прави човек?

Най-вече разбирането на света и умението да ползва сложни инструменти, това го отличава от животното, иначе, от чисто философска гледна точка – не адидаските правят човека, а човекът прави адидаските.





Тема Re: Добре де,нови [re: Цар Из Род]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано14.07.18 01:15



искаш да кажеш, че мъжете сте идиоти априори и туй-то.. не го вярвам.. познавам много интелигентни мъже-..



Тема Re: добре де,нови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано14.07.18 01:16



знаеш ли, навремето по софистика бях първа в упражненията в университета..

Бог ни е дарил със софистиката, за да скрие истината.

и тя е?



Тема Re: добре де,нови [re: Nuke Dukem]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано14.07.18 01:19



Което с пълна сила е важало за Адолф Даслер





Тема Re: добре де,нови [re: Lucky Eva]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано14.07.18 02:03



Астрологията не е наука, че да се изучава, камо ли изоснови, а концепцията й не работи, защото разположението на звездите по нощното небе оказва точно 0% влияние върху това дали утре за някого ще е подходящ ден за ново начало в личния живот или за нещо друго.

Като довод общо взето бих могъл да посоча нулевата предсказваща сила на всеки един хороскоп.

Примерно метеоролозите познават, защото базират гаданията си на сателитни снимки, етц. и изобщо, може да се каже, че е наистина сериозна, изключително сложна наука, която би трябвало да се изучи изоснови преди да се отхвърли като поредния брътвеж на "сините птички".

Аз също не искам да навлизам в спор с теб, а само да ме осветлиш за твоето меродавно мнение – какво аджеба е туй нещо астрологията и с какво гарантира, че нейните предсказания или тълкувания ще се сбъднат?

Понеже да речем, ако се изкъпеш във вана пълна със сярна киселина, пророчеството, че ще получиш химическо изгаряне, е съвсем демонстрируемо.

Иначе аз също те уважавам и не изпитвам нищо негативно към теб, но това с нищо не променя безсмислеността от тълкуването на бъдещето според разположението звездите, повечето от които даже не се виждат, въпреки че са много по-близо до нас от няколкото които светят в нощното небе.

Така че лека нощ, обаче утре, ако все пак ти хрумне някакъв довод относно ползата от тази псевдонаука, моля да ме осветлиш. Позицията "Ти не разбираш и затова нямаш контрааргументи" не е довод.



Тема Re: добре де,нови [re: parvaty]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано14.07.18 02:15



Да, както е важало и за Енцо Ферари.



Тема Re: добре де,нови [re: parvaty]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано14.07.18 03:28



Привет Парвати...: )
Знаеш ли колкото повече си задаваш въпроса "защо", толкова повече човек осъзнава , колко много не знае..
А коя е действащата живителна сила, която ни тласка напред..мии..индивидуално е..и зависи в какво ще намериш смисъла на живота.

..макар че той много смисъл няма, но просто светлинката която те води напред.
Девойко, щом си седнала да го мислиш, значи нещо не е наред...я се отпусни малко и давай по-лежерно ...
Виж..мислещите и търсещите са сами...защото все се страхуват да не пропуснат нещо и за това никъде не се спират.....живота е прекрасен в дребните си детайли...и в тихите пристанища...




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.