Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема писна ми от скъпият ни хладилник бош!нови  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано09.07.18 17:06



в петък ни се наеба камерата за лед и почна да тече вода
Нутчо се прибра и гмецна че проблема не е малък
днес се обади на сервиза и обясни какъв е проблема - от среща гмецнаха най-рано ще пратим техник в четвъртик и с/у скромните 40лв ще погледне коя част трябва да се смени!
след което ще я поръчат - и незнайно кога ще престигне и ще бъде сменена!
ТА се сетих за притчата - не сме толкова богати...за да си купуваме евтини неща...
е този скъп хладилник - за 3ти път имаме проблем с камерата за лед...в рамките на 4ри години!:(
и сега като пръшкари - си купуваме пликчета за лед И зареждаме ли зареждаме...защото мн използваме лед И затова си купихме подобен клас хладилник!!!



Тема Re: писна ми от скъпият ни хладилник бош!нови [re: NUT]  
Автор tirtirlin (стар клубар)
Публикувано09.07.18 17:15



и сега като пръшкари - си купуваме пликчета за лед И зареждаме ли зареждаме...


И аз оня ден, кат някъв мизерник отивам и си купувам агнешкия бут, и два комплекта дроб сърма. Ще плющя, ще им дъвча като някъв селянин агнешкото аз .



И мен ми бош, ама бетонобъркачката ми limex хърватска, от най големите, 350 литра.

По принцип ладилниците, нарочно, пътечките, алуминиеви, заварено към желязна тръбичка. Такава заварка само фрикционно става. Алуминият и желязото, приеми че не се понасят, идеята е като ти изтече гаранцията ти изтече фреона. Така са сички, нарочно, и няма не искам, няма нидей !



Тема Re: писна ми от скъпият ни хладилник бош!нови [re: tirtirlin]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано09.07.18 17:20



все имам вяра в класните марки!
И аз другата седмица ще правя - агнешка курбан чорба...мн я харесваме!:)



Тема Re: писна ми от скъпият ни хладилник бош!нови [re: NUT]  
Автор Liya ()
Публикувано09.07.18 17:23



Прееба се казва


Че той не е ли още в гаранция, нали 5 години дават?



Тема Re: писна ми от скъпият ни хладилник бош!нови [re: NUT]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано09.07.18 17:25



Имам комшия, който работи много време в един от магазините на Техномаркет. Преди 14 години са оставили/по нареждане на един от шефовете им за експеримент/ горе-долу еднакви по вместимост и функции хладилници от различни марки - висок, среден и нисък бранд. До сега ремонт не са правили само на най-ниския бранд, тоест 14 години е работил без никаква повреда. Според него, при електроуредите всичко е до късмет, а не до марка, а за марката плащаме само ние, потребителите, без да е свързано особено с качеството.

Редактирано от Lucky Eva на 09.07.18 17:27.



Тема Re: писна ми от скъпият ни хладилник бош!нови [re: NUT]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.07.18 17:30



ТА се сетих за притчата - не сме толкова богати...за да си купуваме евтини неща...
е този скъп хладилник - за 3ти път имаме проблем с камерата за лед...в рамките на 4ри години!:(

Точно по тази причина лично аз настоявам винаги да си купуваме уреди от среден клас - никога досега не съм имала неприятности, с пералнята си пера вече 23 години с 2 поправки, хладилникът ми също не ми създава проблеми, а печката ми е на повече от 35 години - от Квеле...

С Уникалния много отдавна сме спорили яростно по въпроса, защото и той се пише "баровец" дето залита по скъпи неща, и когато той си купи некъф супер марков дек преди много години, а аз по същото време - едно двукасетъчно декче куча марка - неговият дек още втория месец даде дефект и го пращахме на поправки като луди, а аз с мойта евтинийка РАБОТИХ години наред при почти 20 часова употреба (слушане, вадене на песни, писане на аранжименти, стотици пъти въртене назад напред, презаписване на рекламни касетки). От този случай насам не му давам думата по въпроса със "скъпите вещи"!!





Тема Re: писна ми от скъпият ни хладилник бош!нови [re: Liya]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано09.07.18 17:32



не знам - ще разбера когато техника оцени повредата и си вземе парите за наблюдение!
но съм сигурна че за всичко ще си платим...като балъци!





Тема Re: писна ми от скъпият ни хладилник бош!нови [re: NUT]  
Автор dymo ()
Публикувано09.07.18 17:41



Пишман да стане човек...и аз купих от една премия скъп , марков хладилник, целият със сензори, не знам какво си, даже и не разбирам...още след втората година таблото гръмна...всякаш точно изчакваше гаранционият си срок....
а майка ми чак сега след 40 години.....40 години повтарям изхвърли стария руски Мраз, който го бяхме занесли на вилата...



Тема Re: писна ми от скъпият ни хладилник бош!нови [re: NUT]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано09.07.18 17:47



Както винаги си много смешна, но същевремено забавна с квалификацията за "скъпите" удоволствия.


Това за "скъпото" каквото и да е то, нутчо ли ти го набива? Само малко ако се заинтересуваш ще разбереш кое е скъпо и кое ефтинджос и може да схванеш защо много клубари те взимат на подбив. Правописа ти е най-малкия проблем.


Не си купувайте пликчета за лед, които да пълните с вода и да чакате да се замразят.
Купувайте си лед, който се продава на всяка бензиностанция от големите вериги и във всеки супермаркет и си ги изсипвайте в контейнера за лед на хладилника.

Ако ще сменяш хладилника кажи на нутчо да се изръси за дженерал електрик. Този е безсмъртен и прави много ледени лунички. Иначе е но фрост.



Тема Re: писна ми от скъпият ни хладилник бош!нови [re: Lucky Eva]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.07.18 17:47



за марката плащаме само ние, потребителите, без да е свързано особено с качеството.

Разбира се, че е така - нали някой трябва да им плаща скъпите реклами, дето ги въртят денонощно по телевизиите и сега - по интернет...



На мен ми е направило впечатление, че лекуващите ме лекари (мен и всичкото ми семейство, плюс родителите ми докато бяха живи) НИКОГА не изписваха лекарствата, които се рекламират за същите болести. Дори съм питала, и отговорът винаги е "Остави го, това е пълен боклук"... Е, тук може би има и други фактори замесени, като личен интерес на самия лекар от изписване на дадено лекарство, но се питам как пък би се осъществило това, след като аз дори не ползвам рецептите, а когато ги ползвам - никой не записва дадена рецепта кой лекар я изписва.

Още от раждането на Уникалното, мойта джипка ми беше казала - "и да не вземеш да купуваш всякакви фервекси и какви ли не прахове - купуваш си едно блистерче парацетамол и едно - витамин С, вършат същата работа и са 10 пъти по-евтини".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.