Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: Vassilia]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.04.18 19:47



Ами не всички, да... но по-голямата част и днес продължават да имат и то заслужено...

Но един

как, защо и какво точно е правил... И вече на никой и през ум не би му дошло да дискредитира името му...

Е, всички, които са били по този начин вербувани и се е налагало да оцеляват, биха могли да намерят начин сами да го огласят публично, без да им пострада авторитета, както на времето направи П. Бочаров.



Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: MilaO6]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано11.04.18 21:47



Това пинчерско джафкане и препотопляне на стари неща не само измества фокуса, но показва и нейната интелектуална немощ да се равнява и критикува големите. Няма нито капацитета, нито ерудицията на Алън Сокал.

В един от коментарите под нейната статия
написах няколко постинга които г-жа Даниела Горчева е взела със закъснение за основа, канава и скелет на въпросната си статия!
За по-голяма достоверност си е клъвнала и от



И последно-миналата година през юни бях в уни Лайден. Полюбопитствах да открия българска следа и тайно се надявах, че може да попадна на Бозата.
Името на въпросната корифейка не беше споменато, нито пък някой беше чувал за списанието й, което се четяло по цял свят.

Аз се учудвам, че целият този вампирски негативизъм се насочва към личност, която с нищо не е навредила на родината си. Самата Кръстева в интервюто към Нувел обсерватьор казва, че в България всичко може да бъде фалшифицирано.



Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Lynn-28590]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано11.04.18 21:52



Този казус има вече прецедент. Надявам се това да помогне на момчето в делото.





Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Muskat]  
Автор Lynn-28590 (...)
Публикувано11.04.18 22:27



Да, така е, прочетох и аз за прецедента. Но у нас прецедентното право (case law) не важи, просто не съществува като такова, а е просто натрупана съдебна практика. С която всеки съд може да се съобрази или не, както си реши.

Прочетох, също така, че в обвиненията, повдигнати от нашата прокуратура, има две обвинения в повече - обвинения, които ги няма в искането за екстрадиция.

След като веднага "набрах" на прокуратурата имах време и да размисля - това би могло и да е добър ход и вратичка: ако изтече 60-дневният срок, той може да бъде оставен тук, защото в момента е съден, а нашето законодателство има подавляваща сила, ние просто имаме подписано споразумение за екстрадиция.

Обаче защо сме подписали подобно споразумение - ей така по принцип, на ангро, не просто не разбирам - не разумявам. От него досега произтичат единствено беди за български граждани и няма причини това да се промени.

Същевременно, обаче, нямам нито едно основание да очаквам от нашата прокуратура подобно добронамерено поведение, така че само мога да стискам палци на момчето и да му пожелая най-вече добър адвокат.

…последният милиционер над Омир слънчево ридае…


Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Muskat]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано11.04.18 22:35



да, това е първият подобен случай



Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Lynn-28590]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано11.04.18 22:37



да правото ни е кодексно, не е прецедентното право (case law), но все пак се следи някаква практика
ще допиша...



Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Lynn-28590]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано11.04.18 23:04



Според мен точно това съобразяване или не може да бъде спасителната вратичка.

Не ми е ясно защо българската прокуратура повдига обвинение след като искането за екстрадация е от американска страна. Той е нарушил американските закони. Незнанието според американското правосъдие е смекчаващо обстоятелство.

Споразумението е подписано, за да може да се прилага с обратна страна, примерно американски гражданин, ако е нарушил българските закони, но аз за такъв случай не си спомням.

Поне в този случай обществеността реагира съпричастно.





Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: vozac]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано11.04.18 23:06



Не знам защо се сетих за случая Антонов, който беше набеден в атентата срещу папата.

Паралелът по оставените травми е доста близък.



Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Muskat]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано11.04.18 23:25



сега ми се спи, утре, трансфер на стока с двойна употреба си е



Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.04.18 05:58



сега ми се спи, утре, трансфер на стока с двойна употреба си е


Хубаво де, той не трябваше ли да получи инструкции относно подобен трансфер, възможни дестинации и пр? Щом фирмата не го е инструктирала - къде е неговата вина, та чак пък ще го съдят??? Американски глупости... за да не се изразя по-грубо за големия брат...



Ама той мнооого готин бе!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.