Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Crrafterr]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.04.18 16:45



Ако го осъдят за пране на пари, може съдът да го задължи да ги омърси.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.04.18 20:47



Няма как филолог да не е чувал за Юлия Кръстева. Би трябвало и да е чел това-онова, ако не и повече, но хайде, да кажем, че не е чел. Но не може да не е чувал, не може.

Защо смесвате две неща, не мога да разбера.
Творецът е творец, агентът е агент. Ху аво, пресечната точка е един човек.


В известен смисъл подобен въпрос има резон, само че аз си имам своите основание. Въпреки, че още първото нещо, което на времето прочетох от Ю. Кръстева, ми направи изключително дълбоко, да не кажа разтърсващо впечатление. Беше книжка, издържана изключително в западната интелектуална традиция, със западен маниер, идеи и пр. и фактът, че авторката е българка ме порази още повече. Тогава четях Карен Хорни и намирах много общи неща... Почнах да се интересувам от всичко, което можеше да се намери за нея и от нея, но през цялото време нещо ме смущаваше без да мога да си обясня какво точно... Последно я слушах на живо преди 4 години и дори си водих бележки по време на лекцията й в СУ и тогава също имаше смущаващи моменти в изложението й и в начина, по който го поднасяше, но определено винаги ми е била интересна, макар и с течение на времето да не я приемах толкова безрезервно...

Е, след излизането на въпросните факти и документи, всичко, което съм си мислила за нея, всички тези смътни усещания, които през цялото време са ме преследвали изведнъж поставени в нов контекст, започнаха да придобиват по-ясни очертания...

Това в никой случай не намалява мнението ми за качествата и интелекта й. Просто я видях в друга светлина, от което по-скоро ми стана тъжно и неприятно, отколкото осъдително...

Защо я осветиха точно сега?
Сигурно е стъпила накриво и не е спазила определени уговорки


Аз мисля, че е станало случайно. Просто лошо стечение на обстоятелствата. Мен друго ме занимава: Ако всичко излязло като инфо и факти е вярно, че чудя как така тя толкова време не съобразила, че рано или късно ще се случи. Тя не е нито глупава, нито наивна. Възможно е да е нямало нищо сериозно, а само опити да бъде склонена да сътрудничи. Но дори и в този случай не е могла да не знае, че някога тези опити ще и изиграят лоша шега...

Също, не съм склонна да вярвам, че е нямало никакви опити, че просто така са я пуснали и оставили да се развива. Още в началото, когато за пръв път четох биографията й, съм се питала как така са я пуснали, след като тогава беше много актуален въпросът, че всички кадърни хора, особено тези които са били пускани да излизат в чужбина, камо ли да учат са били под особено наблюдение от ДС...

Иска ми се всичко да е било скалъпено срещу нея и да не е имало нищо. Само това би обяснило нейното поведение до този момент като на човек с чиста съвест. Само че в този случай остава въпросът как така е била изпусната или пусната да мине между капките ей така просто по една щастлива случайност, което е много невероятно...



Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: Kopfkino]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.04.18 20:54



Това обяснение и на мен ми е минавало през ум... Но тогава излиза въпросът, защо тя не е направила едно оневиняващо я изявление толкова години - имам пред вид след 89-та... Тя е много умна жена, много интелигентна. Не е възможно да не може да съобрази, особено след като почнаха да изкачат досиета, уличаващи известни интелектуалци... Нищо нямаше да загуби, ако просто беше направила едно изявление, че е имало опити да бъде вербувана и че е подписала под натиск... Да, навярно не е лесно да направиш подобно публично изявление, мисля че имаше няколко подобни случая, но умен и интелигентен човек от нейния ранг със сигурност може да прецени и да намери начин да го направи най-подходящо. Така най-добре би защитила себе си от бъдещи компромати.



Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Crrafterr]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано10.04.18 20:55



Тези кол-центрове повечето са чуждестранни фирми и с доста съмнителни дейности като цяло. Но, поради това, че дават прилични за България заплати, над 1500 лв., привличат доста умни младежи, които добре ползват чужди езици. Жалко за неприятностите, които ще преживее този младеж и колегите му.



Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.04.18 21:03





Глей сега, то това и аз го изказах като възможно контраобяснение. Значи, понеже някъде излиза инфо, че според уличаващите я документи тя се водила на учет до 2009г... Ега ти, първо да се чудиш на къф учет се е водила, след като ДС престава да съществува след 1990г. Чат от подразделенията на бившата ДС преминават към ДАНС, специално разузнаването и контраразузнаването. В такъв случай, тя си е направо герой на демокрацията.

Що се отнася до агентурното й минало отпреди 10-ти, то е под въпрос... тя тогава е служила като агент на вражеския за нас днес, социализъм... А всички, които са били агенти на ДС преди 1990 се ползват с незавидна слава...



Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.04.18 21:05



Току-що слушах по н'ам кви си новини, че приятели от Добрич и София щели да организират протести... Ама за американците не подлежало на съмнение, че извършил бил престъпление по н'ам къф си техен закон...



Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Crrafterr]  
Автор Lynn-28590 (...)
Публикувано10.04.18 21:16



Тази сутрин на път за работа в таксито работеше радиото и се запознах със случая, потресена съм. Участваше и адвокатът му, който каза, че правата на момчето вече са потъпкани изцяло, последно са му отказали среща.

После чух и говорителката на прокуратурата - задържан, защото е издирван от Интерпол, с червена депеша.

Грозят го 25 години затвор, ако го екстрадират в Щатите. Или поне така казаха. Защото си е вършил работата, за която е нает от американската фирма твърде добре, а не просто добре като повечето.

Казаха също, че собствениците на фирмата са в затвора, за 2 години.

На мен този казус направо ми пуска ток и при първа възможност ще го разуча основно.

…последният милиционер над Омир слънчево ридае…


Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: MilaO6]  
Автор Lynn-28590 (...)
Публикувано10.04.18 21:22



За ембаргото. Те периодически, да не кажа редовно, вкарват в ембарго тоя или оня - американците тва, пък и не само вече, в зависимост от интереса.

За протест си е работата, не може съвсем винаги да ни третират като гупи, без поне да се опитаме да кажем "а"...

…последният милиционер над Омир слънчево ридае…


Тема Re: Случаят "Желяз Андреев""нови [re: Lynn-28590]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.04.18 10:35



На мен този казус направо ми пуска ток и при първа възможност ще го разуча основно.

И на мен така и май за пръв път чувам за подобно нещо! Сигурно е имало и други подобни, но толкова фрапиращо чувам за пръв път...



Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: MilaO6]  
Автор Vassilia ()
Публикувано11.04.18 12:27



Чела съм нещо като "преглед на научното доносничество" - преди десетина години може да беше
Доста голям списък - фигурираха доста известни имена - Владко Мурдаров, Георги Костов, Божидар Димитров, Иван Юхновски, Жан Виденов, Румен Гечев, Стоян Денчев, Константин Косев, Толя Стоицева, Владимир Игнатовски, Людмил ; немалка част бяха професори, академици, работещи /и все още/ в институти на БАН и университетски преподаватели, някои даже и министри и зам.-министри след 1990 г

Не мисля, че днес всички имат "незавидна слава"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.