Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:08 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: MilaO6]  
Автор Lynn-28590 (...)
Публикувано09.04.18 15:09



От самата публикация на Комисията се вижда, че (цитирам): "Документи, въз основа на които е установена принадлежността към органите по чл. 1 Документи от щатни служители, съдържащи се в лично дело – 2 тома и в работно дело Ф1, а.е. 2683; рег. дневник; картони – обр. 1 – 4 бр. и обр. 3."

Документите от щатни служители на ДС за мен не са валидно доказателство, за теб не знам.

Или по-скоро знам, след това, което казваш: "всичко това можеше да бъде избегнато, ако тя много по-рано, още в началото на прехода беше намерила начин, по който да огласи истината по собствена инициатива".

Тоест истината ти вече я знаеш... блазе ти.

Също така причината не е, че вестник "Литературен вестник" е поискал, тъй като били имали твърдо правило да проучват сътрудниците-авторите си, както пише в пуснатия от теб линк, а че: От ноември 2017 г. институтът, който за краткост се нарича Комисия по досиетата, започна да оповестява проверките си за собствениците, управителите, директорите, заместник-директорите, главните редактори, заместник главните редактори, членовете на редакционните съвети, политическите коментатори, водещите на рубрики в печатни издания, но вече с профил културна и литературна периодика.

Освен това не съм чула някой да е оспорил нейните трудове, достижения и ниво. Ти ако си - дай имена.

…последният милиционер над Омир слънчево ридае…


Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.04.18 15:11



Скрипал да не е по-познат, много го беше чувал някой, преди да гръмне скандалът...

Аааа, ша ма прощаваш... и ти изпадна в нЕква димщина - да сравняваш ОПИТ ЗА УБИЙСТВО, в който е обвинен ГОСПОДАРЯТ НА СВЕТА - ПУТИН (което предизвиква направо уртикария у филите и са готови като Матросов да пишат до безкрай в негова защита), и неква си нАучна работничка, дет написала три доноса... виждАли сме всЕкакви доносници вече, не мож ни изненада с тях.





Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: MilaO6]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано09.04.18 15:56



Може би е по-правилно да се каже, опитаха се да я очернят, но тук в родината й.

На въпроса ти защо е мълчала, когато човек е с чиста съвест, няма нужда да се защитава или да бие камбаната. Това съотнесено непосредствено към времето след демократичните промени.

От хронологията, представена в оф нюз, няма нито един неин подпис или дознания срещу личност, което дори юридически не подлежи като доказателство. Естествено, че е направила устна уговорка, но навярно е мислела, обещал, ама не завещал.

Т.е. аз не виждам драма на интелектуалния хоризонт, нито пък е съпостъвимо с глобалния шок, който предизвика Гюнтер Грас с признанието си за грешките на младостта в нацисткото си минало. Тогава някои изригнаха с искането дори да му се отнеме Нобеловата награда.

Един дребен детайл, който ми направи впечатление в правописа от картичката.

"Ще ви се обадя след празниците"

Може би според тогавашния правопис учтивата форма не е била задължителна да се пише с главна буква или просто е забравила как се пише.



Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: MilaO6]  
Автор Lynn-28590 (...)
Публикувано09.04.18 16:04



Самата ДС не съществува като такава отпреди 1990

Моля?!

…последният милиционер над Омир слънчево ридае…


Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: Lynn-28590]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано09.04.18 16:16



Какво "моля"?!

Държавна сигурност - ДС - тази, която е уж вербувала Юлия Кръстева през 1971г. съществува като такава до 1990.

"През 1990 г., непосредствено след промените от 10 ноември 1989 г., ДС бива преструктурирана и разделена в няколко служби, повечето от които впоследствие формират ДАНС.[4][5]" -





Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: Lynn-28590]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано09.04.18 16:23



Според мен е искала да каже "след".

Самата ДС не съществува като такава след 1990



Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: Muskat]  
Автор Vassilia ()
Публикувано09.04.18 16:28



Главно В само когато изразява учтивост





Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: MilaO6]  
Автор Lynn-28590 (...)
Публикувано09.04.18 16:35



Самата ДС не съществува като такава отпреди 1990

Ти се написала това, а не аз, тъй че чети два пъти нещата, преди да ги пускаш, вместо да ми пускаш уикито.

…последният милиционер над Омир слънчево ридае…


Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: MilaO6]  
Автор Vassilia ()
Публикувано09.04.18 16:41



Доколкото знам, още в началото на 1990 г. генерал Семерджиев е подписал документ, с който започва прочистването на архивите на ДС
Имало е някакви указания за запазване в архив на личните дела на чужди граждани и на някои български граждани /неизвестно по какви критерии/, както и за микрофилми на някои досиета
По една случайност прочетох преди години информация за мой бивш съученик, вербуван на едни хубави 33 години, вече женен, с деца, с професия - пишеше, че досието е предадено за унищожение и унищожено
Явно Юлия Кръстева е била в списъка със специалните указания

Редактирано от Vassilia на 09.04.18 17:05.



Тема Re: Случаят "Сабина"нови [re: Vassilia]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано09.04.18 21:26



Когато е с малка буква се отнася за 2л.мн.число, а картичката е адресирана до разработващия офицер.
Навярно е грешка в бързината и не е толкова съществено. Просто ми направи впечатление






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.