Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема На прага на честните решения!нови  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.02.18 19:50



След много години разминавания, натрупвания и ексцесии, отправяни взаимни обвинения, натяквания, грубост в изказа дори, вменяване на вини, непрекъснато ровичкане в случая към мен- защо не съм като преди, защо не съм както ме искат и си представят и т.н. след дълга моя вътрешна борба, без никакви импулси, напълно осъзнато казах на съпруга, че искам развод и другата седмица ще ида да подготвя документите за по взаимно съгласие. Аз поемам разходите.

Казах му да приеме нещата спокойно, че аз не абдикирам от задълженията си към дом и дете...нямам намерение да се изнасям за момента, но в тази агония на привидност повече не мога да живея. Искам да го освободя от себе си и той мен. Дори детето не бива да разбира че ще сме се развели...поне не сега. Ние така или иначе живеем в отделни стаи и не поддържаме контакт освен за битовизмите.

Не мога повече така. Искам да си се грижа за детето, да си работя и да не съм ничия собственост...може мъж да не видя повече в живота си, но искам да съм си свободна...бракът никога не ми е понасял, задушава ме...дори навремето, когато се срещнахме аз му казах, че не желая брак...той настояваше, сключихме го когато детето беше на годинка чак. Направих този компромис заради него, знаейки, че това е против същността ми.

Сега след като му казах кротко и възпитано това, което ще се случи, се чувствам добре, спокойно ми е, дишам дълбоко...нямах никакво трепване в гласа си, просто чувствам, че това трябва да направя...аз не го обичам вече...не искам да играя театър, уморява ме това. А и той не го заслужава! Аз съм в съзнание...той живее в негов си кошмар година и повече, аз не мога да му помогна. Исканията ни се разминават. Той се опита да ме захапе пак, но му казах, че вече няма смисъл...аз и никога не съм реагирала на нападките му, защото той не ме вълнува от много години...години през които минах през своя ад и израснах. Не е честно да продължавам да живея в нечия илюзия. Не желая той да живее в самозаблуждения. А аз не мога да живея с него заради някакъв дълг в името на нещо предрасъдъчно.

Усещам сякаш не искам да бъда с никой..да, имало е катализатор за да взема това решение, което го исках повече от всичко, но не смеех, изпитвах угризения. Но Съдбата се оказа по силна и ми прати катализатор...нещо, което дда ме разбуди и да ме накара да действам. Радвам се, че израстнах до действието...трудно става, но не е невъзможно. А щом се е случило, значи така е трябвало.

Около мен няма нищо сигурно. Не разчитам на нищо...и въпреки това вече не ме е страх.

Няма ли привличане, обич и привързаност...няма смисъл. Всичко е тегаво тогава. И унищожава най-вече този, който трябва да играе роля за да поддържа статуквото. Това разбрах от опита си с връзките и браковете си.

Мога да бъда от помощ на всеки, който има двуомения за личен живот...не тук, по принцип в живота...защото аз израснах неимоверно много в житейския си опит с взаимотношенията изнам, че никой не бива да се потиска и измъчва в една връзка...щом не е твоето вече, нямаш право да лъжеш другия и най-вече себе си.

Знам едно...без любов и привличане-няма смисъл, нищо не компенсира тези липси-нито пари, нито нищо друго.

Банална е тази приказка, но е повече от вярна, че по-добре сам отколкото да се чувстваш зле придружен или ти да придружаваш някой против собственото си желание и воля, защото така убиваш себе си преди всичко.

Игрите и игричките са до време...т епо скоро ни дават така необходимото време за да надделее у нас в края на краищата честността и истината за самите нас.

Уроците са научени...дали?...просто живот...

Не знам какво ще последва...това е интересното на живота.



Редактирано от Lira Emerald на 02.02.18 20:02.



Тема Re: На прага на честните решения!нови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.02.18 20:00



Чак сега ли? Аз мислех, че отдавна сте я свършили таз работа... поне теоретически. Поне така изглеждаше отстрани. Като нещо решено.

Не знам какво ще последва...това е интересното на живота.

Бас държа, че всички знаят какво ще последва!





Тема Re: На прага на честните решения!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.02.18 20:05



А, не знаеш! Знаеш какво ще последва.
Чудя се, няма нищо което да одобрявам, всичко което ми дава стабилност и кураж е в разрез с което казваш, но все пак ти симпатизирам. На куража, оптимизма, отношението към моретата и коленете... Стискам ти палци, но това което правиш- развода имам предвид, не точно умно нещо, според мен. Защо нужен развод? Недоумявам. Смяната на пола е по-обяснимо нещо, според мен.



Тема Re: На прага на честните решения!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.02.18 20:06



Нямаше нищо решено...просто агония.
Аз се опитвах да дам ясни знаци, но те не се приемаха...беше изнервящо.

Оказва се, че пак жените трябва да свършим черната работа

...но така е, хирургическата работа е тежка и отговорна.

Редактирано от Lira Emerald на 02.02.18 20:12.



Тема Re: На прага на честните решения!нови [re: Green Light]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.02.18 20:11



Когато не обичаш вече някой...когато си празен към него, трябва д аго освободиш от ангажимента с теб.
Децата не са повод за да стои човк в семеен капан...но е задължително родителите да постъпят интелигентно и да не стават драми. Мисля, че вече сме достатъчно изтощени от нас си...сега нека всеки диша спокойно. Дори да е стреснат от това, което чу...вярвам ще го преживее. Няма начин, трбва...

Какво ще последва въобще не е ясно...просто прозата и живота си вървт, те поне са сигурни, а това пак е нещо. На възраст сме когато прозата вече не ни плаши. Но поне няма да тежи камъкът на енергията, която не желаеш да чувстваш вече



Редактирано от Lira Emerald на 02.02.18 20:12.



Тема Re: На прага на честните решения!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (старо куче)
Публикувано02.02.18 20:11



Бас държа, че всички знаят какво ще последва!


Ха, я давай да видим какво ще последва.



Тема Re: На прага на честните решения!нови [re: Lira Emerald]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.02.18 20:13



Разводът и бракът са документи, които нищо не означават.
Ще продължиш да живееш с него, детето да не знае...
За чий ти е този цирк?

Ще поемеш даже разноски. Поела си инициатива. Компромиси, жертви...
Вживяваш се в ролята на възпитан герой. Голямата работа.

Не е срамно да опиташ с психолог. Аз го обмислям за себе си, по друга причина.



Тема Re: На прага на честните решения!нови [re: Albena l]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.02.18 20:16



Ха, я давай да видим какво ще последва.

Е как какво - бурен живот по лирски!



Нищо по-различно от досега.



Тема Re: На прага на честните решения!нови [re: Green Light]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано02.02.18 20:19



Защо нужен развод? Недоумявам.

Защото така е честно, според мен.

Розмари Де Мео, в "Стопанката на Господ", пише:

"- Мойта баба ме е учила кой е най-големият грях.
- Кой е?
- Да обречеш душата си да си споделя леглото и хляба с човек, който не ти дава обичта и почитта, които заслужаваш! От сутрин до вечер без обич и без капка уважение! Знаеш ли колко народ живее точно тъй? И тия развиват изключителната дарба да оправдават положението. Години! След време човекът дори започва да вярва, че си е жертвал живота правилно, даже е горд. Или приема, че е виновен. Заявява, че тая мъка е, щото имал дълг към децата и требело зарад' тях да търпи. Такъв човек може дълго да се пали и от девет кладенци вода да донесе, че да ти обясни колко е невъзможно да се промени положението. Ей туй е най-големият грях - да излъжеш собствената си душа, да предадеш нуждата й от обич и от радост. Такъв човек е най-болен."



Тема Re: На прага на честните решения!нови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.02.18 20:19



Абсолютно си права в този тип разсъждения. Част от тях дори са валидни за абсолютно всякакви типове хора. Като например ТОВА:

Когато не обичаш вече някой...когато си празен към него, трябва да го освободиш от ангажимента с теб.
Децата не са повод за да стои човек в семеен капан...но е задължително родителите да постъпят интелигентно и да не стават драми.

Друга част - само за хора с твоя темперамент и стил на живот.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.