Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:48 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ПТП с падащ камъкнови  
Автор expat ()
Публикувано30.01.18 13:03



Някой има ли идея какво се прави при ПТП с падащ камък?

Колата се движи по планински път и отгоре и пада камък. Щетите са значителни, няма пострадали лица. Колата е на няколко месеца само. От 112 казват, че не може да дойде полиция, защото пътя е отдалечен и няма пострадали. Застрахователят отказва да плати, защото липсва протокол от КАТ.



Тема Re: ПТП с падащ камъкнови [re: expat]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.01.18 13:09



Съдиш Агенция Пътища? ;)
Не знам дали КАТ са длъжни да дойдат на място и не ми се търси уредба, но застрахователят по застраховка Каско си определя сам кога плаща и кога - не. При сключването на договора, естествено, не постфактум, но това за протокола вероятно е уредено там.



Тема Re: ПТП с падащ камъкнови [re: MupaM]  
Автор expat ()
Публикувано30.01.18 13:11



Когато няма пострадали лица не са длъжни.



Тема Re: ПТП с падащ камъкнови [re: expat]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано30.01.18 13:16



Имах подобен случай, но бях прецакан.
Успях да докарам полиция до местопроишествието, но те ми казаха, че техния протокол се казва "Акт"! Тоест трябва да ми съставят акт, със всички екстри 200 - 300 лв. глоба, и точки. Отказах.
Застрахователят призна много малко част от щетите и практически аз си платих 50 % от ремонта.



Тема Re: ПТП с падащ камъкнови [re: expat]  
Автор 741 ()
Публикувано30.01.18 13:24



Това ми изплю търсачката из първите резултати, от едно решение на съда по подобен случай:

Действително доколкото се касае за повреди на процесното МПС, които не са причинени от друго ППС, произшествието по начало не се посещава от органите на МВР - "Пътна полиция", и за него не се съставят документи - чл.7, ал.1, т.4 от Наредба № Iз-41 от 12.01.2009 г. за документите и реда за съставянето им при пътнотранспортни произшествия и реда за информиране между Министерството на вътрешните работи, Комисията за финансов надзор и Информационния център към Гаранционния фонд. Следователно доказването на произшествието може и следва да се извърши, като се използват всички останали допустими от процесуалния закон доказателствени средства.



Вече какви са тия всички останали средства не се наемам да твърдя. Може би снимки на колата на мястото, свидетели, знам ли.



Тема Re: ПТП с падащ камъкнови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.01.18 13:28



А ако застрахователят е уговорил: "аз не плащам, ако няма протокол"? ;)

Щото в старозагорския случай не пише да има такава уговорка. Иначе естествено, че протоколът не е единственият начин за доказване.

Останалите средства са тези, които си споменал + вещи лица, които да кажат може ли така да е станало ПТП-то + квото друго още може да свърши работа.

Редактирано от MupaM на 30.01.18 13:34.



Тема Re: ПТП с падащ камъкнови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано30.01.18 13:35



Ако не противоречи на някой закон, значи действат както са се договорили и всички трябва да са доволни ;)



Тема Re: ПТП с падащ камъкнови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.01.18 13:40



Всъщност, като се замисли човек, нищо не им пречи и да отказват, без да има такава уговорка, тоест питащият първо да си погледне договора и общите условия, бих предложила.

Редактирано от MupaM на 30.01.18 13:43.



Тема Re: ПТП с падащ камъкнови [re: MupaM]  
Автор expat ()
Публикувано30.01.18 13:48



Щетата от падащи предмети де покривя ако колата е била неподвижна (паркирала или спряла за престой).

Ако е в движение се води ПТП и може да се удари в неподвижен обект (дърво, подпорна стена, мантинела и др. ) или в подвижен обект - ПС или живо същество. Понятието движек се камък не същеструва. Варианта е да мине като природно бедствие.



Тема Re: ПТП с падащ камъкнови [re: expat]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.01.18 13:48



Това, което си написал, май няма отношение към това, което аз написах.



П.П. Къде това не съществува понятие движещ се камък и защо реши, че щети от падащи предмети се покриват само ако колата е била спряла - в договора ли пише така?

Редактирано от MupaM на 30.01.18 13:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.