Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:02 20.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Носталгично ми енови  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано09.01.18 13:11





Как разбрах ли ? Усетих в себе си, че ми се допи алтай.

Но алтай няма, и се сетих за кока-колата, и я намразих като реакция неосъзната.


И онва, швепс ананас !

Къде скрихте ананасовият швепс, злодеи ! А ?



Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.01.18 13:18






Имах приятната възможност наскоро да комуникирам с младежи от различни държави, които бяха за няколко дни в столицата. След една тяхна разходка из центъра на София и на мой въпрос дали градът ни им е харесал, едно от момичетата ми каза в прав текст, че София въобще не й допада. Попитах защо и вече бях в готовност веднага да защитя нашето си, въпреки че аз самият не веднъж съм критикувал управата на столицата. Бях си подготвил контрааргументи и за мръсотията, и за задръстванията, и за какво ли не. Не бяха кой знае какви контрааргументи, но можеше и да минат пред чужденец. Тогава обаче момичето каза нещо, за което нямах отговор. Тя ми рече, че ние българите сякаш съзнателно се опитваме да се заличим като народ. Точните й думи бяха: „Нямате из целия център нищо традиционно българско, ако не броим 2-3 полу-фалирали магазини за розово масло. Всичките ви табели са и на английски, сякаш се срамувате от езика си. Даже коледният ви базар на центъра е… немски! Нищо българско не видях никъде. Само МакДоналдс, билбордове с Кока-кола и надписи на английски“. Накрая добави, че в Щатите, Англия и Германия е била и е искала да видя България, но ние толкова сме се постарали да я заличим, че колкото и да е търсила България в София, просто не я е видяла. Как се отговаря на тази болезнена истина, която май само ние не виждаме? Така изглеждаме отвън и за това отговор май нямаме. Или поне аз не намерих. И не, това не е критика към тази или онази партия, този или онзи управленец. Това е повод да се замислим всички за това какво правим с държавата си.“



само една страна на монетата...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор lipari (алиса лиса)
Публикувано09.01.18 13:21



онова нещо, алтаят, имаше гаден вкус на някакво лекарство.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: lipari]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.01.18 13:28



Алтай си има при нас и аз много си го уважавам. И си е еднакво уважавано питие на щанда. Почти еднакво се харчи с останалите газирани питиета. Кока кола съм си купувал последно преди 20 години.

Root Beer му е името тук. Не ми се рисърчва, но май основната жилка вкус е на канела.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор DarkSide ()
Публикувано09.01.18 13:30



глупости на търкалета, кой знае къде са ги разхождали, щото доста трудно е да пропуснеш да забележиш Александър Невски, паметника Левски, Университета, народния театър с фонтаните, света Неделя, орлите и лъвовете ...

сигурно са ги сурнали по витошка и са им показали НДК-то и после са се прибрали в младост 2





Тема Re: Носталгично ми енови [re: DarkSide]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.01.18 13:42



Александър Невски го знам наизуст. Уникален руски стил - северен ампир, 3 олтарен, 5 корабен, едни от най - красивите стенописи на Мърквичка на северния олтар, статуи от алабастър, оникс и т.н. - дарове от Мароко, Алжир...
Уникален е, както и руската църква...
Не са съвсем български.

Конакът, синагогата и още няколко невероятни постройки от Грюнангер...

да, интересни са всички тези неща, част от историята ни са, но по - скоро от съприкосновението ни с други култури...

Ако искаш да видиш България като самобитност - Ковачевица, Търново, Дряново, Копривщица...В София е трудно...А надписите на английски наистина стават все повече и повече...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!


Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано09.01.18 13:44



От кОлата е.
Стрес си прихванал. Също като всички..
Ако да беше от алтай щеше само да ти се дърви хуя!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Koftia]  
Автор lipari (алиса лиса)
Публикувано09.01.18 13:48



Ама ако си пил българския от едно време в стъклените конусовидни бутилки, можеш да сравниш вкуса. Никаква канела нямаше в нашенския, аз обожавам канела.



Тема Re: Носталгично ми е [re: lipari]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано09.01.18 13:52



Имаше и "Етър". Май беше по-хубав от "Алтая".



Тема Re: Носталгично ми енови [re: lipari]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.01.18 13:57



Пил съм, но колко мислиш, че може да съм запомнил ? Аз и кебапчета съм ял преди 45 години в България, но съм ял и сега, пак там. И кебапчетата сега са кебапчета точно колкото и аз съм космонавт.
В този случай имам база за сравнение. В случаят на Тинтирлин--а не мога да кажа какво е. Нали сега няма алтай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.