Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Носталгично ми е  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано09.01.18 13:11





Как разбрах ли ? Усетих в себе си, че ми се допи алтай.

Но алтай няма, и се сетих за кока-колата, и я намразих като реакция неосъзната.


И онва, швепс ананас !

Къде скрихте ананасовият швепс, злодеи ! А ?



Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.01.18 13:18






Имах приятната възможност наскоро да комуникирам с младежи от различни държави, които бяха за няколко дни в столицата. След една тяхна разходка из центъра на София и на мой въпрос дали градът ни им е харесал, едно от момичетата ми каза в прав текст, че София въобще не й допада. Попитах защо и вече бях в готовност веднага да защитя нашето си, въпреки че аз самият не веднъж съм критикувал управата на столицата. Бях си подготвил контрааргументи и за мръсотията, и за задръстванията, и за какво ли не. Не бяха кой знае какви контрааргументи, но можеше и да минат пред чужденец. Тогава обаче момичето каза нещо, за което нямах отговор. Тя ми рече, че ние българите сякаш съзнателно се опитваме да се заличим като народ. Точните й думи бяха: „Нямате из целия център нищо традиционно българско, ако не броим 2-3 полу-фалирали магазини за розово масло. Всичките ви табели са и на английски, сякаш се срамувате от езика си. Даже коледният ви базар на центъра е… немски! Нищо българско не видях никъде. Само МакДоналдс, билбордове с Кока-кола и надписи на английски“. Накрая добави, че в Щатите, Англия и Германия е била и е искала да видя България, но ние толкова сме се постарали да я заличим, че колкото и да е търсила България в София, просто не я е видяла. Как се отговаря на тази болезнена истина, която май само ние не виждаме? Така изглеждаме отвън и за това отговор май нямаме. Или поне аз не намерих. И не, това не е критика към тази или онази партия, този или онзи управленец. Това е повод да се замислим всички за това какво правим с държавата си.“



само една страна на монетата...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор lipari (алиса лиса)
Публикувано09.01.18 13:21



онова нещо, алтаят, имаше гаден вкус на някакво лекарство.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: lipari]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.01.18 13:28



Алтай си има при нас и аз много си го уважавам. И си е еднакво уважавано питие на щанда. Почти еднакво се харчи с останалите газирани питиета. Кока кола съм си купувал последно преди 20 години.

Root Beer му е името тук. Не ми се рисърчва, но май основната жилка вкус е на канела.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор DarkSide ()
Публикувано09.01.18 13:30



глупости на търкалета, кой знае къде са ги разхождали, щото доста трудно е да пропуснеш да забележиш Александър Невски, паметника Левски, Университета, народния театър с фонтаните, света Неделя, орлите и лъвовете ...

сигурно са ги сурнали по витошка и са им показали НДК-то и после са се прибрали в младост 2





Тема Re: Носталгично ми енови [re: DarkSide]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.01.18 13:42



Александър Невски го знам наизуст. Уникален руски стил - северен ампир, 3 олтарен, 5 корабен, едни от най - красивите стенописи на Мърквичка на северния олтар, статуи от алабастър, оникс и т.н. - дарове от Мароко, Алжир...
Уникален е, както и руската църква...
Не са съвсем български.

Конакът, синагогата и още няколко невероятни постройки от Грюнангер...

да, интересни са всички тези неща, част от историята ни са, но по - скоро от съприкосновението ни с други култури...

Ако искаш да видиш България като самобитност - Ковачевица, Търново, Дряново, Копривщица...В София е трудно...А надписите на английски наистина стават все повече и повече...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!


Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано09.01.18 13:44



От кОлата е.
Стрес си прихванал. Също като всички..
Ако да беше от алтай щеше само да ти се дърви хуя!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Koftia]  
Автор lipari (алиса лиса)
Публикувано09.01.18 13:48



Ама ако си пил българския от едно време в стъклените конусовидни бутилки, можеш да сравниш вкуса. Никаква канела нямаше в нашенския, аз обожавам канела.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: lipari]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано09.01.18 13:52



Имаше и "Етър". Май беше по-хубав от "Алтая".



Тема Re: Носталгично ми енови [re: lipari]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.01.18 13:57



Пил съм, но колко мислиш, че може да съм запомнил ? Аз и кебапчета съм ял преди 45 години в България, но съм ял и сега, пак там. И кебапчетата сега са кебапчета точно колкото и аз съм космонавт.
В този случай имам база за сравнение. В случаят на Тинтирлин--а не мога да кажа какво е. Нали сега няма алтай.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Asia.]  
Автор lipari (алиса лиса)
Публикувано09.01.18 14:08



Вярно, и той беше някаква чорба, ма по-поносима.
Имаше даже и кооп-кола. Пак чорбица.

На мен между обикновената лимонада и швепса всички бутилирани безалкохолни ми се губят като вкусов спомен.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор DarkSide ()
Публикувано09.01.18 14:16



надписите на английски са последна грижа, в центъра на софия е пълно с грозни олющени фасади, ръждиви железарии по балконите, разкопки и строежи кой както му падне, изпотрошени тротоари, локви и дупки по платното, мръсотия, мърлявост и мизерия навсякъде накъдето погледнеш ... пък и най-често срещаните надписи "не паркирай, режа гуми" все още са на кирилица





Тема Re: Носталгично ми енови [re: DarkSide]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.01.18 14:45



това е отделна ос...
разрухата е една ос.
обезличаването друга...
ти търсиш цивилизованото, подреденото. девойката е търсила българското



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.01.18 14:55



И двамата сте прави, но резултатът е, че и двете се губят. Тъй че .......?



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано09.01.18 14:57



Да бе, а нам нима ни е потребно некви юноши бледи, и особено чюшденци да ни дават наклон на понятията ни. Имал той мнение,- бе я си таковай мнението в таковата и го онаковай в онаковата бе репей !



Ше ни връщат в самобитност ! Че ний сме космополити !

Да връщат индианците и аборигените в самобитност, ний от дет идем, отиваме другаде !



Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.01.18 15:08



Направо ми замириса
:-)



Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.01.18 15:10



Тиртирлине, пиле шарено...


И моята първа реакция на критика е същата. Никак не обичам някакъв "чуждоземец" да ме поучава...Но има логика...Различията и самобитността са интересни, без непременно да са разделящи...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Носталгично ми енови [re: Koftia]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.01.18 15:12



два минуса...според математиката правели плюс...
хайде убеди ме после, че математиката била точна наука



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.01.18 15:17



Two wrongs don’t make a right се казва в песента на Rainbow ‘Miss mistreated’.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Lynn-28590 (...)
Публикувано09.01.18 15:27



Помня го, алтая.

А сички швепсове ги произвежда Вальо Златев, на него злодей се сърди.



…последният милиционер над Омир слънчево ридае…

Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано09.01.18 15:36



алтай и етър помня - бяха по-хубави от кока кола





Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано09.01.18 16:25







Тема Re: Носталгично ми енови [re: reborn2008]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.01.18 16:57



На мен вече 47 години и половина ми е носталгично, ако ще трябва да говорим.....на тази тема.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано09.01.18 16:59



Аз пък искам бонбони "Белмекен", ма нЕма!





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Koftia]  
Автор DarkSide ()
Публикувано09.01.18 18:05



джо-лин е дълбокомислено копеле, не като рони-джеимз, дето му дай сал дракони да трепе

Я кат станА дума за райнбов, едно парче на клаус майна - волумето на мах:



на двайс пета секунда всяка прилика с молитва за дъжд е напълно случайна




Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор .Jess. ()
Публикувано09.01.18 18:15



Алтаят беше най-гадната напитка на соц-а, още усещам отвратителния му вкус в устата си

.
Аз наскоро открих, че имало швепс мандарина, когато отпих от него, се върнах все едно в 7-ми клас, когато "пуснаха" швепса в България .



Тема Спомени и виц.нови [re: tirtirlin]  
Автор Phillip (Трансмегист)
Публикувано09.01.18 19:44



Да, Алтай има особен вкус и аромат, но като цяло е бливочоиден. Пълното му рожденно име е "Алтай Златен Тоник".

Кака Гола я "пуснаха" през 1968 преди Световния фестивал на младежта и студентите. Аз много я харесвах и дедо ми също. Беше му писнАло от лимнондето. Казваше: "Е, това е! Като после уЗригнеш, ти залютява на носа и очите!" (б.а. Според дедо, узригването е особено физиологично действие подобно на уригването, но различно.)

Швепс пуснаха 1973 (б.а. .Jess. да не ми се прави на толкова дърта!

)
На мен ми харесваха Битер Лимон и Тоник. Последният е първата индустриално произведена безалкохолна напитка в света. По-рядко се намираше Джинджер Ейл, също много готин. Имаше го в Корекомите и някои по-скъпарски магазини за напитки. Джинджер Ейл не го произвеждаха у нас, за разлика от другите швепсове: Битер Лимон, Грейпфрут, Портокал, Мандарина, Тоник, Ананас. Разни гяволи го вкарваха май от Югославия.
Самата фирма е основана в блага Швейцария, после се е преместила в блага Англия, смяна на собственици, разцепване и.т.н., може да си потърсите историята и.

Ще завърша с класическия виц:

Учителката накарала Иванчо да каже изречение с думата ананас. Той отговорил:
- В западните страни през цялата година има по магазините портокали, мандарини и банани, ананас тук ни се е'ава мамата!


~~~
«Открих паметта на топлата вода! Ура!»


Тема Re: Носталгично ми енови [re: .Jess.]  
Автор lipari (алиса лиса)
Публикувано09.01.18 19:45



Швепса тогава в кварталния магазин и кварталната сладкарница го продаваха като "бял" и "жълт". "Какъв швепс искаш, момиченце, бял или жълт?"



Белият беше ананас и битер лимон. Ако случиш на ананас, добре, ама като ти пробутат битер лимон, пиеш и свиваш уста като кокоше дупе.
А жълтият беше портокал и мандарина. Най-бързо се харчеше, естествено.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано09.01.18 20:36



Мен ми е мъчно за оранжадата и червената лимонада от 60-те... И алтаят беше суперско...



Тема Re: Носталгично ми енови [re: .Jess.]  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано09.01.18 20:52



Мога да намраза човек който мрази алтай, дори смятам твоя постинг за враждебен.

Един познат, член на журито в конкурса за индивидуални винопроизводители ми донесе от неговия бутиков мавруд. Тоест, ся алтаят ми помина. Пия мавруд чисто с наУчна цел, дори цигари си купих, щото е мъжествено.





Тема Взе ми думите отнови [re: DarkSide]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано09.01.18 21:08



.....пръстите



Егати смешката.
Тя какво иска да види? Всички д аходим с народни носии по улицата, с по една кошница розово масло и да продаваме...

Има си паметници, музеи, църкви...да не говорим, че има цели градове музеи!!!

Ще се връзваш на някаква пикла?



Тема Re: Взе ми думите отнови [re: Monica123]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.01.18 22:40



не може да се смени архитектурата на града. не е и нужно...

иска алтай...



когато отида до Гърция искам рибарите танцуващи на Пирея, морето, узо...дори не го харесвам последното, но там го искам...в Амстердам им искам стръмните стълби, червените фенери, джойнта, Рембранд, срещу чиято къща е най - якия кофи - шоп...

и аз не ги искам тъпия макдоналдс и кока - колата...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Носталгично ми енови [re: NUT]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано09.01.18 22:45



Алтай, етър? - вечер - дълги, дървени маси - новобрански - аз, най-оборотната мома (последна в града, но първа на село)...

Кога стана тъй, че и там никой не ме забелязва вече? Е тва е носталгия...





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Vtasahme q]  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано09.01.18 22:53



Добре че принайдойде интернетят, че да видя женския начин на мислене.

Гледам, гледам, че вие сте елементарни бе ! А ний приказката за принцесата от пеещата кутия, и с оловен войник се изживявахме, ай сиктир !

л



Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано09.01.18 23:05



Сега, като една автентична принцеса, ще си налея в малката розава чашка, ще си пусна

и спомените ми ще затанцуват с балетни обувчици...

Само да са оригнеш в тоз момент, простако!



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано09.01.18 23:07



Пълни глупости, които се ползват от тона и егото, за да бъдат разпостранявани в интернет



В София е яко, точно колкото в Лондон и Париж.

Има градове, в които човек веднага се чувства комфортно.
Аз например бих подредила градовете по комфорт

1 Лондон
2 София
3 Париж
4 Мюнхен
5 Виена

Берлин въобще не е в списъка, но е точно преди Атина



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Vtasahme q]  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано09.01.18 23:13



Женският простак е по прос, това го измислих с много мислене.

Мъжкият простак, таз трудна за докосване дълбочинност, и нека Пътник ме подкрепи, че съм сам и трудно защитим, всред толкоз рептилии злобни и жентцки.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано09.01.18 23:19



Аз го помоли да не са оригва, той са изповръща



Ще го кажа по друг начин. Научно.

Подобното не привлича подобно!

Да не са чудиш, че с вас(менталният ти севън ап), нямам повече какво да си кажа.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: c@t]  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано09.01.18 23:22



Не ти разбирам постинга. Не е важно как живееш, важното е да ти харесва.

Не харесвам Кулеков, малко е да се каже.Жени ! Омъжете се за него бе !





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Vtasahme q]  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано09.01.18 23:24



Кифлоо....



Тема Re: Спомени и виц.нови [re: Phillip]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано09.01.18 23:27



Опитах се да разбера какво е това алтай, на картинката в чаената чаша изглежда като чай. Щом е лютив, явно е с вкус на ряпа или джинджер?

Това тук също е джинджер напитка, но за коктейли. Аз съм я опитвала и без примеси, все едно си захапал огромно парче джинджер, много е люта.



Иначе обичам грейпфрут и джинджер ейл
Битер лемон е ужасно нещо, тоник също.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано09.01.18 23:33



Чакай ти направим темата малко да заприлича на човек



Загубих мястото, къде Дарки пусна Rainbow на американското Кофти. Една носталгия не може без , свестни пичове!:-)

Барби!



Тема Re: Спомени и виц.нови [re: c@t]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано09.01.18 23:35



Алтай не знаеш? Сега и сефертас ше питаш какво е.
Напусни клубъ, малолетнико!





Тема Re: Носталгично ми енови [re: c@t]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.01.18 23:37



с теб винаги ми е било трудно да говоря, но ще опитам пак...ако не се получи, здраве да е...

аз познавам София. познавам църкви, паметници, разкопки, архитектурата на града, галериите, кръчмите, нощния живот, парковете...наясно съм, че не е най - красивият град, но си я обичам такава...
човек обича и с недостатъците, дори понякога заради тях...важи за хора, градове, каквото се сетиш...

тенденцията да се превръща София в град - унисекс не ме кефи...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Редактирано от Baldrian на 09.01.18 23:39.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано10.01.18 01:43



Кокакола са откраднали рецептата на Етър-а, но немА успех на американския пазар и го спряха гадовете недни. Казваше се Coca Cola Vault, правех си мечка с него и мерло или каберне. Има петиция да го върнат пак, е тука отдолу, гласувайте да ни върнат етъра на назе емигрантете!





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано10.01.18 08:14



хм, явно затова хората тук не разбират това, за което пиша.

Колко пъти в седмицата ходиш на църква?

За мен не е важно да ходя да специално до някакви забележителности на архихектурата

Може би защото това е всекидневие (работя в централната част на града и като изляза в обедната почивка съм директно на мегданЯ )

А какво ще кажеш за местата, където местните прекарват свободното си време?
Някой алтернативно—ориентиран квартал с много малки кръчми и арт—магазинчета?
Студентски град/квартал, учебни бази, бази на клубове по интереси— такива неща.

Един колега на моя приятел се бракува миналата събота — сватбата беше на учебен кораб (от онези с платната) а понеже е студено, пихме всички под дек (помещението е 5 х 4 х 1,90 м ) едва се разминавахме, от време на време човек трябва да излиза навън за да диша Иначе можеше да се жени и в катедралата сред туристите.
По Коледа една рускиня се омъжи там, и после излезе насред коледния пазар. Не го разбирам това.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: c@t]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано10.01.18 09:28



Някой алтернативно—ориентиран квартал с много малки кръчми и арт—магазинчета?

Точно това в Пловдив го има. "Капана" му казват.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор KyleKatarn (freelancer)
Публикувано10.01.18 09:50



Потресаващо е, наистина!

Миналото лято във Велико Търново. Разхождам се и неизбежно стигам до ротондата и паметника на Асеновци. На 3 метра от статуята на Евтимий виждам плакат (билборд демек). Реклама на фирма която произвежда и продава.....тенти. Бах мааму кво е това чудо "тенти"? Отне ми поне 15 секунди преди да загрея (добре че имаше снимки на продукцията) нищо че англицкия ми е като роден. А те дори не произвеждаха палатки а НАВЕСИ и ЧАДЪРИ за заведения! Дори чуждицата не беше употребена правилно (а дали е чуждица - съмнявам се, по-скоро транслитерация)!!

Не можах да се въздържа и се провикнах на глас, нищо че нямаше кой да ме чуе "Евтиме, Евтиме докаде я докарахме! До тенти!"

Между другото всеки път като гледам Асеновци и си мечтая да се събуди Асен стария, Петър благочестивия и най-вече Калоян бесния! И да подпукат де що видят пишман "родолюбци" разсипващи обществото под благовидни предлози. След като се слегне прахта Иван Асен ще управлява дипломатично и умело. Но първо Калоян да изчисти плявата...



Тема носталгия по Асеневцинови [re: KyleKatarn]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано10.01.18 09:54



Между другото всеки път като гледам Асеновци и си мечтая да се събуди Асен стария, Петър благочестивия и най-вече Калоян бесния! И да подпукат де що видят пишман "родолюбци" разсипващи обществото под благовидни предлози. След като се слегне прахта Иван Асен ще управлява дипломатично и умело. Но първо Калоян да изчисти плявата...



матрем легис его футуерам (новобългарска мъдрост)

Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор esti ()
Публикувано10.01.18 10:20



Това девойче да не е било туркинче, че толкова да се е впечатлило, че на знак "stop", не пише "dur" на съответния език?





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Koftia]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано10.01.18 11:16







Тема Re: Носталгично ми енови [re: KyleKatarn]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано10.01.18 11:28






не разговарям с тези без R1a1 маркер

Тема Re: Носталгично ми енови [re: esti]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.01.18 13:14



Същата е.
Онази която ни се похвали че у тях мият чиниите един път в месеца, за да се натрупат..и като я попитахме не се ли вмирисват, тя ни отговори че не, щото засъхвали и хващали коричка.



и сега решила и нас да научи на собствените си ценности..

Разчита на късата ни памет...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Носталгично ми енови [re: pishmangreek]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано10.01.18 13:22



ах да, Пловдив е подходящ пример за това



п.с това е от сватбата





Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.01.18 13:37



Тирлине, помниш ли малките шоколадови десертчета Република? Видях и купих една кутия за да раздаваме на кварталната банда на Хелоуин, обаче се оказаха пълно менте. 14-15 годишен ходех на математика на Паисий и Графа. Слизам на Ботев, тръгвам по Графа към Паисий, спирам на една малка сладкарничка, купувам Република и продължавам. Много я харесвах тая Република, един цех от производството на мене се крепеше.
Принцеси също продаваха наблизо сега се сетих. Людмилки им викахме на майтап. Изял съм 200 килограма принцеси.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: KyleKatarn]  
Автор 741 ()
Публикувано10.01.18 13:56



"Тента" е в употреба от поне 10-15 години. На български значи точно навес от плат, а не палатка.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано10.01.18 14:01



И аз нацелих наскоро от фалшивите републики, нищо общо с онези преди.
Също имаше едни чайки, вътре някаква бяла субстанция, отвън шоколадено покритие. Падах си и по тях, наскоро намерих нещо такова, оказаха се доста по-близко до оригинала в сравнение с републиките.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: lipari]  
Автор 741 ()
Публикувано10.01.18 14:07



Белият беше ананас и битер лимон.

Ананасът беше рядкост. Обикновено само грейпфрут или битер лимон от белите.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Green Light]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано10.01.18 14:25



И аз ходех на извънкласна дейност, ама не на математика.
Четвърти - пети клас започвам да искам да свиря на пиано. Мама каза - голямо е, няма място вкъщи, ще свириш на акордеон! Същото е, с клавиши, само че обърнато.



Сурка ме лично до мястото на уроците и солфежа до първия концерт(забравих как се казваха периодичните представления пред гордите родители, на които малките им виртуози да разкрият напредъка си, май продукция?).
Ужасно преживяване. Заличката малка, душна и натъпкана до бабите на възпитаниците. Самотен стол на подиума. Аз във косместо плетено поло, горящи бузи, обрамчени в коса на "сасон", бретон надясно защипан с фиба, на коленете 80 басов акордеон, главата ми го застопорила като топлийка, надава се боязливо над него. Завършен идиот в тотален дискомфорт, от който се очаква да разкрие плозата от вложенията в него.

Толкос беше. Един път се подлагам на такъв позор. След това ми гласуваха доверие да ходя сама. Варненци знаят до бившето кино "Г. Димитров" какво хубаво стрелбище имаше навремето. Рай за малки измамници, които профукваха до стотинка парите за уроци.
Тва капачки, дъвки цигари, фибички - сичките бяха мои!

Е, нищо хубаво не остава неразкрито... Много крещя мама, ей. Да беше ме набила по-бързо щях да платя цената.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Vtasahme q]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано10.01.18 15:55



сетих се колко яко беше на военното


караш лада...стреляш с въздушна пушка и калашник...
даваш дежурство в стола и кухнята + наряд под флага...
баси свежите години И това в лагер с няколко училища - спахме в спални помещения над 22 момичета и с открити общи бани!
това не се забравя!



Тема Re: Носталгично ми енови [re: c@t]  
Автор Baldrian ()
Публикувано10.01.18 23:23



"За мен не е важно да ходя да специално до някакви забележителности на архихектурата"

за мен е важно...не толкова като забележителност, колкото като атмосфера...с придружаващите ги детайли...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!


Тема Re: Носталгично ми енови [re: KyleKatarn]  
Автор Baldrian ()
Публикувано10.01.18 23:24





Поздрави!

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Носталгично ми енови [re: esti]  
Автор Baldrian ()
Публикувано10.01.18 23:25



едва ли...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!


Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано10.01.18 23:32



Вкусът другар няма, това е ок.

Подобни нагласи видях по Коледа във фейсбук.
Затрупани от сняг къщи в гората или голяма украсена елха, голям античен стол с възглавници до нея и камина отзад.
За мен абсолютен кич, за други....атмосфера може би.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Vtasahme q]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано11.01.18 16:22






Брат ми така ходи на китара... Обаче, не мама, а аз, каката бях мнооого измамена... Щото аз го подготвих - тогава приемаха в курс по музикални инструменти в Музикалната школа с приемен изпит (за музикалност и слух). Научих го на една песничка, която току-що беше станала популярна по телевизията (Торбата с хитрини, вълщшебница е също, помага във злини на всяка бедна къъъщаааа...), очупих го така да се каже, не само музикално, но и аретстично, къде какви муцуни да прави, мимики, жестове и прочее... Е влезе хлапето - на 8 беше и един ден, след половин година се разбра, че не ходи... и как да не се разбере, като можеше само "Мила моя, мамо" да свири за 6 месеца

Разбра се, че парите отивали за Ескимо и на Луна-парка



Тема Re: Носталгично ми енови [re: c@t]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.01.18 16:35



Свадба се прави в авторемонтна база с голем тезгях с менгемета и шмиргели, музиката свири в каруцерията на ГАЗ-53. Това с корабите са нягви импотентни опити за създаване на ургинална атмосфера, тоест, китч.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: NUT]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано11.01.18 16:36



Тази участ с военното ме размина, не помня как.



Като спомена лагер, имаш ли носталгия към традиционното изискано гурме - ориз с домати, а?



Тема Re: Носталгично ми енови [re: MilaO6]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано11.01.18 16:39



Можело е да посвирваме по тротоарите "Мила моя мамо" - произведение за акордеон и китара, в изпълнение на двама непрокопсаника.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Vtasahme q]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано11.01.18 16:42



най противно ми беше - кисело мляко със захар


а за военното бях освободена...защото ми предстоеше европейско турне с народните танци!
НО сам си поисках да се правя на военна гърла!



Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.01.18 16:46



Бяха две-три коит ги евяха по всички новобрански и пристануши. Бараките за събитията се строяха се накрай село, отцепваше се по някоя ненатоварена уличка без асфалт. От тръби за поливни съоръжения се правеше скелето и се покриваше с брезент, масите и пейките се сковаваха. Можеха се съберат 300-500 души. Почва се от подиума за музиката, ако ти се наложи да дигаш такава барака може ме питаш.

И одзад, зад бараката - кукуруза, в него ги мембяха, а аз на едната и пишех стихотворения на листи от тетрадка-речник и ги парфюмирах. Ожениха се по другите села, в нашто село от мълвата им бяха излязли пъпки по аурата. После се разведоха, но романтикът в мене беше вече мъртав.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано11.01.18 16:50



Във ващо село може да е било така, в нащо само ме боготворяха по новобрански. Мизерник! Кви внушения прави.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано11.01.18 16:58



Зависи кой е там.
Това са хората от Марината. На Гъркинята сигурно й е омръзнало от такива



Иначе миналата година бях поканена на пиене-и-ядене с „возачи“
Те разбират само от камиони, коли и пиене и ядене

Другата седмица съм с едни от производството за Япония, Китай, Южна Корея и Тайван (с европейската част от тях) Те разбират от коли, електроника и ядене



Тема Re: Носталгично ми енови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tirtirlin (ветеран)
Публикувано11.01.18 18:36



Свадба се прави в авторемонтна база с голем тезгях с менгемета и шмиргели, музиката свири в каруцерията на ГАЗ-53. Това с корабите са нягви импотентни опити за създаване на ургинална атмосфера, тоест, китч.





Птиците- фолк опера ,автор- Птичкок


През тоталитарно време бажанак ми гледаше мисирки.
Беше заградил около пет декара място с бетонно желязо ф 16,и височина 4 метра а отгоре имаше навита бодлива тел.
По този начин съм си представял концлагерите,но като видях това заграждение и се уплаших.
-Не се плаши баджо-това е за наша сигурност ,каза баджанака.

Всъщност голяма далавера въртеше тоя пич, нали баща му беше шеф на екарисажа, всеки ден по два курса самосвали изсипваха по някой прясно гътнал се кон,я ударил се в комбайн ,я го презорили с малко повече трудов ентусиазъм/знаете тогава петилетките не чакаха,а искаха да ги обладават две за една/,или пък някоя току що преиздоена крава рекордьорка с хлътнали от вакуума бузи/.
Само прясно му караше,но то наши и ваши,още в древна Месопотамия е имало/.
Та гледам аз!-изсипва самосвала!!и като наскочиха едни хищници високи по три метра с крака като колони на амфитеатър, човките им като на ТУ-144/за справка- Конкорд/преди кацане ,сигурно и пираниите така разкъсват,но аз бях толкова близо ,а тях само във филмче съм ги гледал.

Много бързо разбрах защо беше толкова високо заграждението , желязото толкова дебело и защо всички имаха по една преметната ловджийска пушка на гърба.
Късаха големи парчета плът и гледаха лошо.Мен конкретно май въобще не ме харесваха,може би понеже нямах пушка и усещах че погледите им ме опипваха всякак си.
Интересно!!човки,човки,но виждам че и кучешки зъби имат ,и то цяла редица/какво нещо е еволюцията Санчоо..както би казал колегата-още не си си помислил за нея ,и тя вече чука на вратата ти/.......................

-Баджанак!- вика баджанак ми,тая вечер сме на банкет ,ей така за да ми върви бизнеса-едно добиче курбан ще дам.
Гледам един звяр маха неистово с крила и създава тяга като витлов самолет ,а на врата му е преметнато направено от дебел синджир ласо с което пет човека едвам го здържат,а баджанака с една коса с удължена дръжка от четири метра с юнашки замах се опитва да отреже главата на звяра.
На два три пъти умерваше веригата ,но най накрая успя.
Главата му с тътен разтресе земята,но падайки пак ме погледна лошо.
Осем човека с копия държаха останалата част от глутницата да не обезкости за секунди крачещия до преди малко между тях техен събрат,докато с трактор издърпат туловището му навън.
И се почна едно скубане,едно теглене на пера с трактора/по големите,по малките-с Москвич/.
Не издържам на кървави сцени,а и цяло село бяха дошли да помагат,а всъщност и те всички бяха поканени на банкета-влезнах вътре да гледам телевизия,само видях че камион го кара в близкия металургичен комбинат/където имало подходяща пещ/.....................................................................................

Вечер е звезди обсипали са свода небесен ,почти цялото село е в огромната къща на баджанака,коридора е пълен с двайсетлитрови туби вино,гръцка музика и тостове,виждам директора на металургичния комбинат е тук,секретарката,партийния секретар....та чак до двамата портиери.

Не ям/вегетарянец съм/натиснал съм марулената салата и се подпирам на една ракия,шумно е не мога да гледам и телевизия,може би после ще се хвана на хорото.В тъмното виждам как светят кървясалите очи там....в заграденото,и няма как да съм спокоен.Неспокоен съм!

Балдъзата през пет минути с една щайга хвърля кокали на двора,а за един по голям още двама човека и помагаха.
Изпиха всичкото вино,изиграха всички хора.От вчера, малко след като дойдох, искам да си отида,но неучтиво е знаеш -все пак баджанак!

Заспал съм на третия етаж от триетажната му къща,събуждам се със първите петли и гледам как една човка чука по стъклото ми-някой е избягал от заграждението!-е първата ми мисъл,запомнил е че не нося пушка!-почти я застъпва втората,дали това търчене нагоре по стълбите и стърженето на пера по перилата не е.......................




Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано11.01.18 19:08



Стивън Тиркинглинг
:-)
И малко Тиршеклинг
Супер.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: Vtasahme q]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.01.18 22:00



Кой са интересува пък от тебе, аз на панахида на душата си, а тя щми влиза в изпод постинга с движения в таза





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Vtasahme q]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано12.01.18 20:14



Бе нямаше да умрем от глад - вий ша свирите, аз ша подпявам





Тема Въпрос за чиниинови [re: tirtirlin]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано12.01.18 20:54



От къде мога да купя чинии като тези, окачени на стената.
Искам ги за ползване, а не да висят на стената.



Купих няколко със скандинавски шарки, но от ориенталските купих само една и вече ги няма.

Моя приятел направо ме побърка, купихме няколко различни (една чиния за 9,95 €) 2 бяха дефектни при производството. Сега имам сервиз за 6 човека, но ми трябват още. Ако искате ще постна снимки на моите, но ще пасват и с тия от картинката.





Тема Re: Въпрос за чиниинови [re: c@t]  
Автор 741 ()
Публикувано12.01.18 21:41



Питай търсачката за "троянска керамика чинии" и остава да намериш някой да изпраща за чужбина.
Забелязвам, че ако се търси на английски, цената скача десеторно.



Тема Re: Въпрос за чиниинови [re: 741]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано12.01.18 22:11



Перфектно, мерси!
Много съм заспала, ние сме били веднъж в Троян преди няколко години. Време е да се ходи пак



А тези без кръглите шарки по ръба как се казват? Забелязах, че “троянските” винаги са с кръгчета по ръба.

п.п. ето за онази с цветето в средата мърмори че е само една.


Иначе от другите имам големи и малки чинии и 2 вида купички. Б@си чиниите, за тия пари щях да купя качествен порцелан, а не просто керамка.
Ама ето сега миячната машина пак е пълна догоре, има и още.




Тема OMG намерих още чиниинови [re: 741]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано12.01.18 22:22



Супер, ето за който също търси




Направо да отида на място






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.