Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Спомени и виц.нови [re: Phillip]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано09.01.18 23:27



Опитах се да разбера какво е това алтай, на картинката в чаената чаша изглежда като чай. Щом е лютив, явно е с вкус на ряпа или джинджер?

Това тук също е джинджер напитка, но за коктейли. Аз съм я опитвала и без примеси, все едно си захапал огромно парче джинджер, много е люта.



Иначе обичам грейпфрут и джинджер ейл
Битер лемон е ужасно нещо, тоник също.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано09.01.18 23:33



Чакай ти направим темата малко да заприлича на човек



Загубих мястото, къде Дарки пусна Rainbow на американското Кофти. Една носталгия не може без , свестни пичове!:-)

Барби!



Тема Re: Спомени и виц.нови [re: c@t]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано09.01.18 23:35



Алтай не знаеш? Сега и сефертас ше питаш какво е.
Напусни клубъ, малолетнико!





Тема Re: Носталгично ми енови [re: c@t]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.01.18 23:37



с теб винаги ми е било трудно да говоря, но ще опитам пак...ако не се получи, здраве да е...

аз познавам София. познавам църкви, паметници, разкопки, архитектурата на града, галериите, кръчмите, нощния живот, парковете...наясно съм, че не е най - красивият град, но си я обичам такава...
човек обича и с недостатъците, дори понякога заради тях...важи за хора, градове, каквото се сетиш...

тенденцията да се превръща София в град - унисекс не ме кефи...

Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Редактирано от Baldrian на 09.01.18 23:39.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: tirtirlin]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано10.01.18 01:43



Кокакола са откраднали рецептата на Етър-а, но немА успех на американския пазар и го спряха гадовете недни. Казваше се Coca Cola Vault, правех си мечка с него и мерло или каберне. Има петиция да го върнат пак, е тука отдолу, гласувайте да ни върнат етъра на назе емигрантете!





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор c@t (непознат )
Публикувано10.01.18 08:14



хм, явно затова хората тук не разбират това, за което пиша.

Колко пъти в седмицата ходиш на църква?

За мен не е важно да ходя да специално до някакви забележителности на архихектурата

Може би защото това е всекидневие (работя в централната част на града и като изляза в обедната почивка съм директно на мегданЯ )

А какво ще кажеш за местата, където местните прекарват свободното си време?
Някой алтернативно—ориентиран квартал с много малки кръчми и арт—магазинчета?
Студентски град/квартал, учебни бази, бази на клубове по интереси— такива неща.

Един колега на моя приятел се бракува миналата събота — сватбата беше на учебен кораб (от онези с платната) а понеже е студено, пихме всички под дек (помещението е 5 х 4 х 1,90 м ) едва се разминавахме, от време на време човек трябва да излиза навън за да диша Иначе можеше да се жени и в катедралата сред туристите.
По Коледа една рускиня се омъжи там, и после излезе насред коледния пазар. Не го разбирам това.



Тема Re: Носталгично ми енови [re: c@t]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано10.01.18 09:28



Някой алтернативно—ориентиран квартал с много малки кръчми и арт—магазинчета?

Точно това в Пловдив го има. "Капана" му казват.





Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор KyleKatarn (freelancer)
Публикувано10.01.18 09:50



Потресаващо е, наистина!

Миналото лято във Велико Търново. Разхождам се и неизбежно стигам до ротондата и паметника на Асеновци. На 3 метра от статуята на Евтимий виждам плакат (билборд демек). Реклама на фирма която произвежда и продава.....тенти. Бах мааму кво е това чудо "тенти"? Отне ми поне 15 секунди преди да загрея (добре че имаше снимки на продукцията) нищо че англицкия ми е като роден. А те дори не произвеждаха палатки а НАВЕСИ и ЧАДЪРИ за заведения! Дори чуждицата не беше употребена правилно (а дали е чуждица - съмнявам се, по-скоро транслитерация)!!

Не можах да се въздържа и се провикнах на глас, нищо че нямаше кой да ме чуе "Евтиме, Евтиме докаде я докарахме! До тенти!"

Между другото всеки път като гледам Асеновци и си мечтая да се събуди Асен стария, Петър благочестивия и най-вече Калоян бесния! И да подпукат де що видят пишман "родолюбци" разсипващи обществото под благовидни предлози. След като се слегне прахта Иван Асен ще управлява дипломатично и умело. Но първо Калоян да изчисти плявата...



Тема носталгия по Асеневцинови [re: KyleKatarn]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано10.01.18 09:54



Между другото всеки път като гледам Асеновци и си мечтая да се събуди Асен стария, Петър благочестивия и най-вече Калоян бесния! И да подпукат де що видят пишман "родолюбци" разсипващи обществото под благовидни предлози. След като се слегне прахта Иван Асен ще управлява дипломатично и умело. Но първо Калоян да изчисти плявата...



матрем легис его футуерам (новобългарска мъдрост)

Тема Re: Носталгично ми енови [re: Baldrian]  
Автор esti ()
Публикувано10.01.18 10:20



Това девойче да не е било туркинче, че толкова да се е впечатлило, че на знак "stop", не пише "dur" на съответния език?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.