Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 28.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Лидери без децанови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.10.17 09:32



Аз понеже видях материала още когато излезе, сега само ще потвърдя неписаното правило да си женен и то с брак Навремето не се гледаше с добро око на съжителството, то нямаше и днешната регулация.
Дори ще го разширя - не само за най-високи, но и за по-средни постове от сорта на търговски или дипломатически представител в чужбина.

За ражданията също да кажа. Вчера на едно гости тръгна такъв разговор и някой каза, че миналата година са били към 60 000, но от тях само 23-25 хиляди от етнически българки. Повечето са от циганки и туркини.



Тема Re: Лидери без деца водят Европа къмнови [re: tuzlija-179435]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано30.10.17 09:40



За по-гадничко, викаш, м?!
...



Тема Re: Лидери без деца водят Европа къмнови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.10.17 09:49



И аз се сетих на първо мислене за Богдан Филов и Андрей Ляпчев.

П.П. На фона на броя бездетни двойки и единици в Западна Европа (казвам Западна, защото за там става дума и защото допускам там да са дори повече в сравнение с тук) въобще не вярвам изброените да са нещо кой знае какво.

А статистика за народността на новородените никой не води, мисля. Всичко е предположения. И лично според мен турците ги слагаме към многораждащите по инерция - те нито са чак толкова много в национален мащаб, нито - най-вече - имат много деца, освен ако под много не разбираме две, естествено. Освен жителите на Столипиново и подобни квартали, определящи се като турци, разбира се.

Редактирано от MupaM на 30.10.17 10:50.



Тема Древен Римнови [re: lvony333]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.10.17 09:49



Да, развива се самото понятие за лидерство.
Наистина е по-важно "на каква политика са изразители", това е нещо постоянно през вековете.

Тук Мила е поставила обаче въпроса за по-маловажното



Първото при маловажното е, че ако преди десетилетия "това" бяха изключения, сега стават едва ли не правило, тенденция. (Казвам "едва ли не", тъй като все пак броят на женените лидери с деца е по-голям, но да не изброявам.)
Второто е, че лидерите отразяват тенденцията в самото общество. Затова и авторът навлиза в статистиките.

Третото е в един задочен спор, дали вече не сме "деформирани", сравнявайки се с избрани древни като Рим. Но пък какво означава формирани / деформирани / формирани и т.н.
Един приятел, който живее в Словения, често ходи в Италия. Там вчера се бил замислил "за някои впечатляващи съвремието ни факти и определящи доста по-различен от настоящия начин на живот. Така например в Дpевния Рим бpакът не е имал нищо общо с узаконяване на любовните взаимоотношения между мъжа и жената, а чисто и просто гражданско задължение с основна цел продължаване на рода и възпроизводство. Сексът е бил свободно упражняван извън брачното ложе, както от мъжете така и от жените и това се е смятало за напълно нормално обществена проява. Да, обществена, защото на никого не му се е налагало да се крие, принуден от законови или морални норми, правейки любов.... съвременните хора явно сме толкова деформирани, че дори ни е трудно да си го представим."

Тук възниква въпросът, дали и заради седмата заповед ("Не прелюбодействай") е имало гонения срещу християните? Те са искали бракът от гражданска формалност да се възприема и конституира като тайнство.

Днес пък сме се върнали към обратното, бракът е развенчан и не е част от морала.

Но по логиката формиране - деформиране можем да кажем, че преди Древен Рим е имало още по-древни (латини, сабиняни, умбри, оски и т.н.), не знам какви са били техните обичаи / закони. Какво ми остава, освен да взема да зачета Енгелс - глава втора "" от “Произход на семейството, частната собственост и държавата”.

Обърквация, бъркотия!



Тема Re: Древен Римнови [re: Crrafterr]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано30.10.17 10:26



Накратко казано: Да си осъзнат не е в зависимост имаш ли или нямаш деца.
Още по накратко невежеството и страстта не се определят имаш ли или нямаш деца.
А по фактите и темата..да гиба и фактите.
Като имаш пари е по- гадно, чак накрая разбираш че си прецакан с фактите.
Не съм си видял края, но сигурно е важно в този момент да си мечтаеш да се върнеш назад и да си оправиш фактите... никаква разлика няма... четох по телевизията, че други се връщат назад за да помагат на другите след тях...

Не е честно, цял живот си мисля за напред и накрая за назад...а кога ще си живея във времето сега и тук?

Като например..ето Геврека е пред мен.. с какво да го прецакам... ..с лафа, че няма връщане назад, и имаме само един живот...


Прецаках те..за теб няма да се връщам..

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Лидери без деца водят Европа къмнови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.10.17 10:38



Аз лично не смятам, че нямането на дете може да бъде пречка някакъв човек да е добър политик - далновиден, мъдър, некорумпиран и компетентен, и липсата на дете АБСОЛЮТНО НЕзадължително означава "След мен и потоп".

Професионалистът си е професионалист, то му иде отвътре. (В "професионалист" не влагам смисъл непременно на ПРОФЕСИЯ или пък образование "политик", а човек, който има всички качества за работата, която върши.)



Тема Re: Лидери без деца водят Европа къмнови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.10.17 12:21



Детските надбавки са политическо решение. Представям си как този въпрос се решава от политик без деца.
Или семейният кодекс - от политик без семейство.





Тема Re: Лидери без деца водят Европа къмнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.10.17 12:32



Детските надбавки са политическо решение. Представям си как този въпрос се решава от политик без деца.
Или семейният кодекс - от политик без семейство.


Е как "как" - този без децата да не е паднал от Марс??? И той е расъл в СЕМЕЙСТВО, има близки ОТ СЕМЕЙСТВА И С ДЕЦА... а и той е бил дете.

Няма нищо общо. Няма нужда да си си посял семето нейде си и чак след това да смяташ, че ВЕЧЕ РАЗБИРАШ какви са демографските проблеми на държавата или нуждите на семейството като такова. По-важното е ДА ТЕ Е ГРИЖА за държавата ти.



Тема Re: Лидери без деца водят Европа къмнови [re: Crrafterr]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.10.17 12:45



Ахам, а имотните въпроси - от политици без имоти, наказателноправните - от политици без опит като извършители или пострадали, образователните - от политици, които не са били учители, и така...





Тема Re: Лидери без деца водят Европа къмнови [re: MilaO6]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано30.10.17 12:54



Ами няма нищо нередно в това, от как свят светува отдалите се на осъществяването на определена кауза нямат време за деца и семейство. Примери бол в това отношение, няма нужда да се хабим.
Мила ми Венето, Димитре и Иванке!


Простете ме, че аз ви не казах къде отивам. Любовта, която имам към вас, ме накара да направя това. Аз знаях, че вие ще да плачете, а вашите сълзи са много скъпи за мене!


Венето, ти си моя жена и тряба да ме слушаш и вярваш в сичко. Аз се моля на приятелите си да не те оставят, и тие тряба да те поддържат. Бог ще да ме запази, а като оживея, то ние ще да бъдеме най-честити на тоя свят. Ако умра, то знай, че после отечеството си съм обичал най-много тебе, затова гледай Иванка и помни любящият те


Христа


Синтезирано е казано всичко, ти си ми жена, ама моите приятели да те поддържат... след Отечеството съм обичал... и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.