Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 17.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Сега някой си спомнилнови  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано25.10.17 03:29



Много интересно парче в БиБиСи:



Ако е вярно, излиза че първият затворнически лагер в Русия е основан от англичани, с помощ от французи, след дръпването на Русия от Първата Световна. Англичаните са имали добре-разработен опит със затворнически лагери още от Боерската Война. Но общо взето и до днес скромно премълчават новаторската си роля в замислянето и прилагането на конц-лагери (каквито точно са лагерите срещу боерите).

Интересно защо точно сега Мама Англия, сиреч пропагандната им компания, е решила да напомни на света за постиженията на английското свободолюбие, законност, и човечност, и изобщо на атлантическите стойности, срещу руснаци. Аз мигновено засекох как англичаните не пропускат да споменат и въвлекат всичките си колоний в анти-руското усилие. Защото основата на това усилие е етническа вражда, под извинение на политическо упражнение, и не знам някой откачен, или раснал в манастир, да не осъзнава това.

Дали това е опит за предупреждение, към по-напористи колоний, за възможен резултат от анти-руски санкций? Защото знаем как завършват мисийте на Англия и колонийте, с начуканите канчета, и експедитивните размествания, изоставили (или дарили?) на болшевиките разни количества оръжия и превоз. Или е предупреждение към руснаците, че Англия два пъти навлиза в руска територия, и може би третият път няма да завърши както първите два?

Англичаните не вярвам да пускат подобни парчета чрез БиБиСи просто тъй, защото сега се случило някой да напише статията.



Тема Re: Сега някой си спомнилнови [re: Santo Modesto]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.10.17 05:51



Мисля, че никой няма никакво желание да стъпва на руска територия. При чумав И луд не иска да ходи.
Всички са ги оставили да си деградират сами в собствения си огромен им 1/8 от земната повърхност, слабо населен, но пък яко осран резерват.
Единствено алтернатива на руснаците е да върнат Сибир на китайците или направо да им се поклонят и станат доброволна колония, в замяна на помощ.





Тема кога сибир е бил китайски та да им бъде връщаннови [re: lvony333]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано25.10.17 06:01







Тема Re: Сега някой си спомнилнови [re: lvony333]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано25.10.17 06:20



Мисля ...

Недей бе.



Тема Re: Сега някой си спомнилнови [re: lvony333]  
Автор Nerv (Will O the Wisp)
Публикувано25.10.17 09:54



Мисля, че никой няма никакво желание да стъпва на руска територия.

омразата и алчността не знаят граници... или:

татарите, поляците (на два пъти полски войски влизат в Москва през т.н смутни времена, Лъжедмитрий и т.н.), тевтонските рицари, шведите, както и други обединители на Европа - Наполеон и Хитлер, сред най маститите им представители са очевидно изключенията, потвърждаващи гениално изведеното от цитираната по-горе титанична мисъл - правило.

прав или изправян


Тема Да те питамнови [re: Santo Modesto]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано25.10.17 10:09



Да те питам. От известно време забелязвам, че се изказваш доста отрицателно за Англия. Да не би да има някакви признаци, че се готви да духне под опашката на САЩ по някакъв неприятен начин и да ви развали изобилния кеф?



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Да те питамнови [re: Phillip]  
Автор Baldrian ()
Публикувано25.10.17 10:17



как някой би могъл да се изкаже за положителната им политика някъде или някога?!



Посочи ми коафьора си, за да ти кажа какъв си!

Тема Re: Да те питамнови [re: Phillip]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано25.10.17 11:12



Той и за америка се изказва отрицателно, ама какво цели той сам си знае..

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: Сега някой си спомнилнови [re: Santo Modesto]  
Автор Nerv (Will O the Wisp)
Публикувано25.10.17 11:44



Първият затворнически лагер в Русия е основан от англичани, с помощ от французи, след дръпването на Русия от Първата Световна. Англичаните са имали добре-разработен опит със затворнически лагери още от Боерската Война. Но общо взето и до днес скромно премълчават новаторската си роля в замислянето и прилагането на конц-лагери (каквито точно са лагерите срещу боерите).

Боерите - Бурите ли са?

Иначе, доколкото аз знам първия конц лагер в Европа е организиран от югозападните ни съседи на остров Трикери (до Волос), Където за насилствено депортирани и въдворени (освен военопленици) хиляди българи от Македония (Останалата в пределите на Гърция) след междусъюзническата война.

Българският писател (чех по националност и поданик на Австроунгария в посл. гражданин на Чехословакия, женен за Българка Мария-Магдалена Евстатиева (Маня), ) Владимир Сис
е описал впечатленията си в художествения очерг «Горобовете на Трикери».

Раняван, но оцелява в три атентата срещу него, организирани от про-сръбски и гръцки шовинисти заради твърдата си про-българска позиция.

Негови са и думите:

Подчертавам още един път: не търсете виновника за Балканската война в София, а в Петроград и след това в Белград и Атина. Прекалената доверчивост и честната дума убиха България. Това трябва да помним!


/Снимка от Уикипедия - Владимир Сис в македонска носия през 1912 година./

1950г е осъден от държавния съд на Чехословакия «за престъпление държавна измяна и престъпление изнудване». Реабилитиран 1969г. През 1998 г. президентът Вацлав Хавел награждава Владимир Сис посмъртно с орден «Томаш Масарик».


Качвал съм клипа с разказа във V-box 7 -

(Един младеж го копна от мен и качи клипа в тубата, но от там го изтриха поради нарушаване на неясно какви авторски права.)

От инфото към клипа (ми), може да прочетете още, че:

Инфо за клипа
Из «Критичните дни на България»: «Българите бяха разочаровани и от Русия. Русия беше тази, която можеше само да каже:«Договорът трябва да се спазва!» и войната можеше да бъде избегната. Русия можеше да каже на Румъния: «Нито крачка по-нататък» – и румънците не биха се осмелили да навлязат в българската територия. Вместо това Русия морално подкрепи Сърбия и Гърция и одобри нападението на румънците.»

Из Уикипедия, свободната енциклопедия:

цитат:
«През юни 1913 година, след избухването на Междусъюзническата война гръцките военни власти арестуват хиляди невинни българи от Солунско и други райони на Егейска Македония които, заедно с пленените български войници са натоварени на кораби с цел да бъдат интернирани на остров Трикери. По пътя обаче, много от тях са хвърлени в Егейско море. ...
...
... Безлюдният остров е превърнат в първия в Европа концентрационен лагер.»
край на цитата



Повече за автора, големият приятел на България и българите, чешкият журналист и военен кореспондент Владимир Сис, може да прочетете на следния и-нет адрес:

прав или изправян

Тема Именно, че не е бил, а е трябвало :)нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.10.17 17:25



В крайна сметка руснаците не са единствените наследници на монголите от "Златната орда"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.