Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема На диета съм  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 08:23



Тази тема ще започне така: Аз съм Кроасанчето и вече приличам точно на това. Ако можех да отслабна като се преименувам на Точилка, щях да го направя, ама не ми се верва. Сега, тая тема не е, за да ме успокоявате как съм си добре и така, щото аз имам огледало и стари дрехи, в които не мога да вляза, да не говорим да закопчая, а кантарът вече трайно зацикли на 68, което са плюс 10 кг. за 2-3 години и плюс пет само за едно лято.

(Като чета какво съм написала, не започнах добре, защото имам намерение тази тема да е по-скоро хумористична). Та, понеже от седмица две си мисля, че се ограничавам като ям, освен това пак си карам колелото из града и т.н., а не мръдвам и килце надолу, преди седмица си купих кухненска везна, за да меря какво аджеба изяждам и дали туй разпухване е от хормоналните промени (забравих да кажа, че и одъртявам рязко, освен че дебелея) или просто си ям като малкия слон от Странджа планина. И те така. Започвам деня с диетична малка китайска купичка, в която има - 38 гр. овесени ядки, 21 гр. орехи, 84 гр. банан, 50 гр. кайсия, 25 гр. мед (две чаени лъжици) и 7 гр. тахан (свършва ми бурканчето, иначе щеше да е барем 20 гр.). НЕма да ви отегчавам с отделните калоричности. Само ще кажа, че тази скромна закусчица, която е три пъти по-малка от обичайната, която изяждам в една три пъти по-голяма купа и пълня със същото е почти точно 500 калории. А едва зазорява.
С това прекъсвам временно репортажа. Очаквам да се включите с весели истории по темата (тук мисля, че Грийнът се е включвал преди, но може и да греша), за да не е така потискащ този ден. Ако никой не разкаже любимия ми виц по темата, ще го разкажа аз по-късно.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема За везната [re: hubavka69-110043]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 08:42



Е, няма да пиша отделна тема, ама да разкажа, че да не изпадате в подобни ситуации. Взех си я аз по интернет, разопаковах, сложих батерията и в трепетно очакване застанах с една купа да меря. Включих копчето, занулих, сложих купата ... показа ми стойност от рода на 8,05. Викам, да са грамове, няма как да са. Да са някакви други мерни единици, ама везната италианска, не английска, що да мери в паундове... Натисках туй ми ти копче, белким излезе някакво меню за настройки да уточня мерната единица... щото аз нали научно подхождам.

Обикалях я оттук оттам, пуфтях, говорих си сама, няма, братче, цифрите по дисплея се движат палаво във всякакви посоки, ама аз си имам научна цел, а не да се забавлявам...
Иначе, има упътване, ама аз не обичам да ги чета, щото повечето са на английски. Реших да чакам щерката, че тя по-има нерви за английския. Дойде и тя. Чете, натиска като индианец пишеща машина, не става и не става. Викам, тия италианци мафиоти са ми продали дефектна везна, мамка им и започвам да преговарям Закона за защита на потребителите, щото предусещам вече скандала. Обаче, понеже вече съм на възраст и нямам енергия да се ядосвам дълго, утихнах след малко.
След два дни си идва малкия от баба си и гледа везничката с интерес. Вика:
- Мамо, какво си си купила?
Разправих му аз как съм си взела една везна, ама тя не работи, а той вика, че ще я оправя. Да я оправя. Като за друго не става, барем да си поиграе детето. Започва той професионално да я оглежда и първо тръгва да отваря това за батерията. Викам: Абе ало-о-о, майка ти да не е малоумна, бе! Естествено, че съм сложила батерията. Осемгодишен пикльо ще ми прави ревизии! Врътка се той още малко, аз вече не гледам какво прави, щото ми е ясно, че няма как да проработи тва. По едно време слага той купичката и какво да видя... купичката 400 гр., колкото я измерих на големия кантар, а до везничката кротко лежат две малки бели неща. Мафиотите сложили някакви транспортни подпорки. Скрили ги под плотчето на везната, за да ни поставят в неудобно положение пред детето. Какво да кажа... оглеждайте си везните.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съм [re: hubavka69-110043]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано16.09.17 08:46



Преди 5 години започнах постепенно да дебелея и без да променям навиците си за около 3-4 години качих около 30 кг... разсърдих се на всички лекари, които твърдяха, че нищо ми няма и започнах: диета д-р Емилова, резултат -6 кг. , два месеца по-късно +8кг... Хербалйф, резултат 0:0 за килограмите( но имат хубави кремчета и витамини)... Метаболитна диета( страхотно вкусно и скъпо хранене) резултат : +2кг. , палеолитна диета: резултат -3 кг., противодиабетна диета( нищо сладко, никъв ориз и картофи, никви сладки плодове) , резултат: + 4 кг... Спорт: йога, джогинг и танци... резултат: болки в ставите, астматични пристъпи и... никва промяна в теглото... ходене 2 км. пеша до работата без кола, резултат: системни закъснения за работа и мускулна треска, леко задебелени прасци... Отчаяно зарязах всичко... метнах се на колата и обикалях безцелно магистралите, възстнових си предишния живот, изхвърлих всички отровни хора от него, казах на всички какво мисля за тях, без да ми пука, че ще се обидят... отидох при психотерапевт, който ме изслуша внимателно, дълго се смя и отказа да
ме лекува... сега си правя каквото си искам и... съм -10 кг, за няма и месец... и ... като гледам ще трябва да сменям гардероба... събуждам се всяка сутрин в 5:30

, мечтая половин час, пия кафе задължително и ... абе ще стане човек от мене... на 50+



Тема Re: За везната [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.09.17 08:50



Мафиотите сложили някакви транспортни подпорки.

Аретири, аретири се казват.



И да - напълно добре си изглеждаш!



Тема Re: За везната [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.09.17 08:51



П. С. А за малкия съм ти казал - давай да го записваме от сега при нас!





Тема Re: На диета съм [re: sladunka medunka]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 08:53



Оф, като взе да изреждаш статистиката, взех да се хиля, пък то въобще не е за смях, ама с палеолитната диета изби рибата.

При мен, ако е свързано с психиката, по-скоро от твърде много спокойствие взех да дебелея. Докато бях 4 години с оня дзвер, дето ме правеше на луда калинка поддържах килограмите от моминските си години, ама като го оставих да регулира теглото на другите и взех да излизам от релси.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съм [re: sladunka medunka]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.09.17 08:57



Палеолитна диета?!
Мамутско и корени?





Тема Re: За везната [re: oberleutnantRzevski]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 08:59



За малкия, да, мисля, че това му е призванието, но така или иначе той ще си реши. Вчера и друга случка с него... Имаме една боксова круша, малка, която обаче някак трябва да се закачи, за да се ползва и оня ден щерката и гаджето и се дзверили един час в чуденка как да я закачат стабилно, ама накрая така и не могли. Нашият видя крушата и по едно време ме вика... Намерил един синджир, останал от монтажа на една лампа, застопорил го някак на лоста за набирания на батко си, заключил го с един карабинер да не се отвързва, абе накратко крушата вече може да се ползва. Не е гениално техническо решение, ама що големите не са се сетили...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За везната [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.09.17 09:00



Роден инженер е бе!





Тема Re: На диета съм [re: hubavka69-110043]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано16.09.17 09:26



...при мен е обратното, като стискам зъби и си мълча и търпя и трупам... като си кажа каквото мисля и спра да полагам напразни усилия в погрешната посока,

всичко си идва по местата... та, това е положението... и се радвам,че тормоза не ми се отразява на килограмите, щото като свърши все ще съм дебела и спокойна... предпочитам обратното...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.