Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 20.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема На диета съм  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 08:23



Тази тема ще започне така: Аз съм Кроасанчето и вече приличам точно на това. Ако можех да отслабна като се преименувам на Точилка, щях да го направя, ама не ми се верва. Сега, тая тема не е, за да ме успокоявате как съм си добре и така, щото аз имам огледало и стари дрехи, в които не мога да вляза, да не говорим да закопчая, а кантарът вече трайно зацикли на 68, което са плюс 10 кг. за 2-3 години и плюс пет само за едно лято.

(Като чета какво съм написала, не започнах добре, защото имам намерение тази тема да е по-скоро хумористична). Та, понеже от седмица две си мисля, че се ограничавам като ям, освен това пак си карам колелото из града и т.н., а не мръдвам и килце надолу, преди седмица си купих кухненска везна, за да меря какво аджеба изяждам и дали туй разпухване е от хормоналните промени (забравих да кажа, че и одъртявам рязко, освен че дебелея) или просто си ям като малкия слон от Странджа планина. И те така. Започвам деня с диетична малка китайска купичка, в която има - 38 гр. овесени ядки, 21 гр. орехи, 84 гр. банан, 50 гр. кайсия, 25 гр. мед (две чаени лъжици) и 7 гр. тахан (свършва ми бурканчето, иначе щеше да е барем 20 гр.). НЕма да ви отегчавам с отделните калоричности. Само ще кажа, че тази скромна закусчица, която е три пъти по-малка от обичайната, която изяждам в една три пъти по-голяма купа и пълня със същото е почти точно 500 калории. А едва зазорява.
С това прекъсвам временно репортажа. Очаквам да се включите с весели истории по темата (тук мисля, че Грийнът се е включвал преди, но може и да греша), за да не е така потискащ този ден. Ако никой не разкаже любимия ми виц по темата, ще го разкажа аз по-късно.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема За везнатанови [re: hubavka69-110043]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 08:42



Е, няма да пиша отделна тема, ама да разкажа, че да не изпадате в подобни ситуации. Взех си я аз по интернет, разопаковах, сложих батерията и в трепетно очакване застанах с една купа да меря. Включих копчето, занулих, сложих купата ... показа ми стойност от рода на 8,05. Викам, да са грамове, няма как да са. Да са някакви други мерни единици, ама везната италианска, не английска, що да мери в паундове... Натисках туй ми ти копче, белким излезе някакво меню за настройки да уточня мерната единица... щото аз нали научно подхождам.

Обикалях я оттук оттам, пуфтях, говорих си сама, няма, братче, цифрите по дисплея се движат палаво във всякакви посоки, ама аз си имам научна цел, а не да се забавлявам...
Иначе, има упътване, ама аз не обичам да ги чета, щото повечето са на английски. Реших да чакам щерката, че тя по-има нерви за английския. Дойде и тя. Чете, натиска като индианец пишеща машина, не става и не става. Викам, тия италианци мафиоти са ми продали дефектна везна, мамка им и започвам да преговарям Закона за защита на потребителите, щото предусещам вече скандала. Обаче, понеже вече съм на възраст и нямам енергия да се ядосвам дълго, утихнах след малко.
След два дни си идва малкия от баба си и гледа везничката с интерес. Вика:
- Мамо, какво си си купила?
Разправих му аз как съм си взела една везна, ама тя не работи, а той вика, че ще я оправя. Да я оправя. Като за друго не става, барем да си поиграе детето. Започва той професионално да я оглежда и първо тръгва да отваря това за батерията. Викам: Абе ало-о-о, майка ти да не е малоумна, бе! Естествено, че съм сложила батерията. Осемгодишен пикльо ще ми прави ревизии! Врътка се той още малко, аз вече не гледам какво прави, щото ми е ясно, че няма как да проработи тва. По едно време слага той купичката и какво да видя... купичката 400 гр., колкото я измерих на големия кантар, а до везничката кротко лежат две малки бели неща. Мафиотите сложили някакви транспортни подпорки. Скрили ги под плотчето на везната, за да ни поставят в неудобно положение пред детето. Какво да кажа... оглеждайте си везните.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано16.09.17 08:46



Преди 5 години започнах постепенно да дебелея и без да променям навиците си за около 3-4 години качих около 30 кг... разсърдих се на всички лекари, които твърдяха, че нищо ми няма и започнах: диета д-р Емилова, резултат -6 кг. , два месеца по-късно +8кг... Хербалйф, резултат 0:0 за килограмите( но имат хубави кремчета и витамини)... Метаболитна диета( страхотно вкусно и скъпо хранене) резултат : +2кг. , палеолитна диета: резултат -3 кг., противодиабетна диета( нищо сладко, никъв ориз и картофи, никви сладки плодове) , резултат: + 4 кг... Спорт: йога, джогинг и танци... резултат: болки в ставите, астматични пристъпи и... никва промяна в теглото... ходене 2 км. пеша до работата без кола, резултат: системни закъснения за работа и мускулна треска, леко задебелени прасци... Отчаяно зарязах всичко... метнах се на колата и обикалях безцелно магистралите, възстнових си предишния живот, изхвърлих всички отровни хора от него, казах на всички какво мисля за тях, без да ми пука, че ще се обидят... отидох при психотерапевт, който ме изслуша внимателно, дълго се смя и отказа да
ме лекува... сега си правя каквото си искам и... съм -10 кг, за няма и месец... и ... като гледам ще трябва да сменям гардероба... събуждам се всяка сутрин в 5:30

, мечтая половин час, пия кафе задължително и ... абе ще стане човек от мене... на 50+



Тема Re: За везнатанови [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.09.17 08:50



Мафиотите сложили някакви транспортни подпорки.

Аретири, аретири се казват.



И да - напълно добре си изглеждаш!



Тема Re: За везнатанови [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.09.17 08:51



П. С. А за малкия съм ти казал - давай да го записваме от сега при нас!





Тема Re: На диета съмнови [re: sladunka medunka]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 08:53



Оф, като взе да изреждаш статистиката, взех да се хиля, пък то въобще не е за смях, ама с палеолитната диета изби рибата.

При мен, ако е свързано с психиката, по-скоро от твърде много спокойствие взех да дебелея. Докато бях 4 години с оня дзвер, дето ме правеше на луда калинка поддържах килограмите от моминските си години, ама като го оставих да регулира теглото на другите и взех да излизам от релси.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: sladunka medunka]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.09.17 08:57



Палеолитна диета?!
Мамутско и корени?





Тема Re: За везнатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 08:59



За малкия, да, мисля, че това му е призванието, но така или иначе той ще си реши. Вчера и друга случка с него... Имаме една боксова круша, малка, която обаче някак трябва да се закачи, за да се ползва и оня ден щерката и гаджето и се дзверили един час в чуденка как да я закачат стабилно, ама накрая така и не могли. Нашият видя крушата и по едно време ме вика... Намерил един синджир, останал от монтажа на една лампа, застопорил го някак на лоста за набирания на батко си, заключил го с един карабинер да не се отвързва, абе накратко крушата вече може да се ползва. Не е гениално техническо решение, ама що големите не са се сетили...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За везнатанови [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.09.17 09:00



Роден инженер е бе!





Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано16.09.17 09:26



...при мен е обратното, като стискам зъби и си мълча и търпя и трупам... като си кажа каквото мисля и спра да полагам напразни усилия в погрешната посока,

всичко си идва по местата... та, това е положението... и се радвам,че тормоза не ми се отразява на килограмите, щото като свърши все ще съм дебела и спокойна... предпочитам обратното...



Тема Re: За везнатанови [re: hubavka69-110043]  
Автор 741 ()
Публикувано16.09.17 09:28



Малкият е върха.
Пробвала ли си да го разходиш из бриколажа или практикер покрай щандовете с инструменти да го видиш как реагира? ;)



Тема Re: На диета съмнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано16.09.17 09:29



.. хахаха, не... не намерих мамутско,иначе...

диво месо, от дивеч: прасенца дивички, сърнички, еленчета, фазани... коренчета - да и семенца, няма мляко, няма хляб, няма картофки...



Тема Re: На диета съм +снимка доказателство!нови [re: sladunka medunka]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано16.09.17 09:30



И аз така, като си върнах предишното лошо мое поведение да тряскам врати и да си казвам отново мнението с леко повишен децибел /а то не допада на искащите ме удобна/, като започнах пак да си джиткам по живота-мъже, лИбоФ, смяна на гардероба, възвръщане на стари приятелски и професионални контакти, нови приятелства с разхайтени като мен дами:))), не давам обяснения на никой за нищо, като игнорирах потискащо присъствие на тоз и онзи и свалих 15 килограма...а сега, като си купих и колица тия дни ...е ти още сваляне на килограми



/всичко описано по-горе съчетано с безглутенов режим на хранене от близо 2 години и обилно пробиотици, магнезий, рибено масло + водораслите на Аквасорс/

Просто си върнах моят си живот! Съпружето, ако ме търпи така-ок, ако не...пак ок...продължавам си напред такава, каквато съм си и каквато се харесвам. Бахти...опитах, честна пионерска-опитах всячески да стана съпруга за пример, но не ми се получава...получи ми се само да 'фана депресията за шлифера

Сега съм 66 кг, целта е да сваля до 62...екстра ми е...на височина 1,68.

Ето доказателството- през 2013-депресията- около 80-82 кг, ама примерна съпруга да се таковам у...мхмхмхм...хаха:))))....ето и сега-разхайтена, ма аз си-66кг.






Тема Re: Ми да...:)))нови [re: sladunka medunka]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано16.09.17 09:43



Ми и аз съм така- като стискам зъби и си мълча и търпя и трупам...ето пак доказателство:

Когато си джитках...и сега пак когато пак си джиткам





Оня период дето съм съвестна, търпяща, разбираща и съобразяваща се...виж го по-долу в другият ми пост...бела и дебела




Тема Re: На диета съм +снимка доказателство!нови [re: makeover]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано16.09.17 09:49



...бях, бе... невероятно коректна, лоялна и разбираща, железна, даваща шансове,търпелива, домакиня, какви торти правех само... остави диетата безглутеновата и безлактозната, от нея никаква файда... изобщо от диети- файда йок... та прощавах, чаках, разбирах, давах шансове, гласувах доверие, стисках зъби... и... брей, още малко и ... щях да съм умряла...

никакво повишаване на тон, спокойно и уверено, зряло казване и изразяване на мнение...и отрязване на всякакви възможности за манипулация... та, така...
След време и аз ще постна подобни снимки..



Тема Re: Ми да...:)))нови [re: makeover]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано16.09.17 09:51



като стискам зъби и си мълча и търпя и трупамизхвърляне му е майката



Тема Re: На диета съм +снимка доказателство!нови [re: makeover]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.09.17 10:03



а сега, като си купих и колица тия дни ...е ти още сваляне на килограми

Това нещо не ми стана ясно... според мен ефектът би трябвало да е обратен. Кола=обездвижване.





Тема Re: За везнатанови [re: 741]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 10:06



Където и да го заведа, ако има някакъв механизъм за разглеждане, отърваваме деня. Един приятел му подари много готина детска бормашина от Бош, ползва си я за всичко.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: На диета съм +снимка доказателство!нови [re: UnicaDonna]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано16.09.17 10:13



хехехехе, не е така точно... с кола човек е по-активен, придвижва се по-бързо и на далечни разстояния... променят се мащабите и измеренията... с колата просто се стига по-лесно и бързо...



Тема Re: За везнатанови [re: hubavka69-110043]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.09.17 10:14



Такъв син като твоя ми е познат до болка!



На прощъпулника уверено хвана отвертката...



Тема Предполагам (цитатьорско)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано16.09.17 10:16



Предполагам, нещо като диетата на Фред Флинтстоун:




~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Обаче колегата Айнщайннови [re: sladunka medunka]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано16.09.17 10:21



Обаче колегата Айнщайн в своята Специална теория на Относителността доказа, че едно материално тяло, колкото по-бързо се движи, толкова повече нараства неговата маса.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: На диета съм +снимка доказателство!нови [re: UnicaDonna]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано16.09.17 10:25



мнееееее...пътувам си където си искам и с който си искам и не давам обяснения:)))

Насмогвам на повече работа и поръчки



И най-важното, преди също си имах моя кола и си джитках...обожавам да шофирам. После дойде съпружето номер 3 в живота ми и лека-полека ми окупира живота и любимите ми неща, разположи се по турски...завзе ми и колата, стигна се до там да се откажа да карам, оставих му я...просто ме обсеби. После моята кола замина за скраб, а той си купи негова...която не ми даваше да карам, абе всъщност я даваше , но със 100 уговорки, а аз не обичам забележки и отказах да я ползвам. Затънах и в депресията и на него му беше гот, защото имаше контрол над мен по всички параграфи, зависех от него да ме закара тук и там...вътрешно трупах гняв.

И сега от 2 години като се пораздвижих /да е жива и здрава силата на енергията на лИбоФта/...тудно става излизане от подобно депресивно състояние, но не е невъзможно - първо фиксирах себе си полека-лека, работата...а сега си върнах и възможността да си купя моя си кола...е, на него хич не му е гот, но вече не ми дреме...правя си каквото си искам и ми е супер. На който не му харесва-прав му път...следващият ход, който обмислям, ако ми се бърка все още в живота е да се изнасям от него окончателно!

Тоест пак си имам вече и кола-пак червена...Фолксваген Поло с две врати...казвам и Червеният дракон Поли...днес ще се снимам с нея, вече я постегнах, тунинговах, напарфюмирах и най-важното сложих и яка музика-бичи чуден саунд и радио НОВА гърми на 6...както си харесвам:))...Ше ми прави той забележки колко силно и каква музика да си слушам, как ли па не




Тема Re: На диета съм +снимка доказателство!нови [re: makeover]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.09.17 10:31



Странна ми се вижда тази философия. Не познавам друг човек с такова разбиране. 100% от хората казват - качих се на колата и качих 20 кила. И то си е разбираемо... освен ако имаш воля да трамбоваш пеша въпреки изкушението да скочиш в колата и "за 5 минути" да си там, където иначе ти отнема половин час.

Разбира се - съществуват и съвременни методи за неутрализиране и елиминиране на този ефект като фитнес и всЕкакви други противности от този сорт, но това е друга тема.

Докато още не са ми отнели и възможността ДА СИ РЕДАКТИРАМ собствените постове - да ви уведомя, че въпреки махането на ВИП достъпа - МОЙТА МИЛОСТ Е ОЧЕВИДНО с отнет такъв, или с бан. Нямам възможности да пиша друго в клуба, освен редакция на мои постове.

Кой прочел преди да изтрият и това - ПРОЧЕЛ.

Да, вече е ясно. Ако искаш в тези клубове да ти отнемат ВИП достъпа - трябва не само да СПАЗВАШ стриктно правилата, а и да ги ЗАЩИТАВАШ със зъби и нокти... Благодарността се изразява с бан!


Редактирано от UnicaDonna на 16.09.17 16:23.



Тема Re: Обаче колегата Айнщайннови [re: Phillip]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано16.09.17 10:38



...хахахаха. ако е постоянно в движение... ние говорим за придвижване от една точка до друга... време и постоянство, два фактора, които забравяш...



Тема Re: На диета съм +снимка доказателство!нови [re: UnicaDonna]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано16.09.17 10:50



При мен не става, налага ми се от едно място да съм на друго...ползвам таксита/по-скъпо излиза/...застопорих се събот аи неделя да не излизам по разходки-манастири, градчета наблизо, защото господина не искаше да ме закара...а аз мразя да се моля.
А така сега с дечка си направихме вече 2 тура насам -натам по женски и тя се чувства чудесно. Успявам да поемам и повече поръчки. Абе друго си е, знаеш:))

И най-важното е усещането за свобода, което обожавам, че ей на ако искам ще се метна и в 1 през нощта и ще отпраша където искам...



Тя нека си стои паркирана и нека ми дрънкат ключовете в джобчето-моето джобче, па аз пак мога и пеша да си ходя като реша...това е едно друго психологическо освобождаване, че си държиш нещата в своите ръце-дава тонус!


Редактирано от makeover на 16.09.17 10:58.



Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.09.17 14:41



Не помня. Сигурно съм плеснал нещо, то де що има куцузи около дието все на мене ще се случат, обаче съм забравил вече.
Аз обаче този път (отново) се включвам в диетата. Освиних се, не мога да си връзвам връзките, болят ме коленете, не ми стават едни готини панталони и освен това пак имаме някви млади колеги, техната верица. До Коледа ще съм пич та дрънка.
Кроасанке, тва въглихедраттите не са хубава работа, много време бях на плодове и само лоши неща мога да кажа. Ти закусваш с две лъжици захар, вари го, печи го, това е. Изгарят за няма два часа и после почват разни кофти неща да стават, хем си и гладна. Избери си нещо друго, което те кефи.



Тема Re: На диета съм +снимка доказателство!нови [re: UnicaDonna]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано16.09.17 15:21







Тема Леле, майко!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 15:26



Само 15,15 е. Излязох с детето в парка на среща с децата от градината, а там имаше само сладки, кифлички и т.н. Е, изядох една мини кифличка, две соленки и една курабийка. Около 100 грама- 400 калории. По дяволите! Това изобщо не ме нахрани. Закуската поне държи влага до обяд.
Продължих с 200 грама мусака. Е, не знам колко калории е баш, ама май в това количество е около 500, щото беше с повече тиквички и патладжан и по-малко картофи. Не мога да повярвам, че вече запълних 1400 калории за деня. А обикновено ям два пъти по-голяма порция мусака. Сега до вечерта ще трябва да гладувам, което просто няма как да стане. При това се въздържах от чашата вино. Отчаяна съм.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: На диета съмнови [re: Green Light]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 15:35



Ами, там е работата, че друго сутрин не ме кефи много. Овесените ядки са ми задължителни защото само те ми оправят перисталтиката, а със сирене не са ми вкусни, пък то и сиренето е калорично. Ще трябва да наблегна на салатите след това, но още се подготвям за шока, когато премеря количеството салата, което изяждам обикновено, щото то зеленчук, зеленчук, ама като изядеш едно кило...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Леле, майко!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано16.09.17 17:10



Във фейса току що видях група: Храни се правилно отслабвай бъди здрав: нисковъглехидратно хранене
виж какво пише админа там...между другото аз също престанах да закусвам от близо 2 години и хапвам чак малко около 12 часа или 13 часа...много подкрепям това с незакусването

като цяло съм минала на 2 пъти хранене на ден, точно както прочетох и там...ако нещо ми се дъвче през другото време вкарвам ядки или ябълка или активия-кисело мляко или плодова някаква салатка, ама по малки количества

от бебешките магазини си купувам прахообразна оризова каша...няма глутен и мляко...мачкам си банан или друг плод, малко от сместа за каша+топл аводичка и с блендера...става супер кремче



ЗА НОВИТЕ В ГРУПАТА!

Хранене!!! -2 пъти на ден. ЖЕЛАТЕЛНО е да пропускате закуската (до 12 организма чисти).
Фастинг!!! -2 пъти седмично, по 24 часа, в 2 НЕПОСЛЕДОВАТЕЛНИ дни! Който не може, поне по веднъж🙂 Дайте известно време на организма, да свикне с режима и тогава започвайте с фастингите! Не от днес за утре!!!
Позволени храни!!!!: - всякакъв вид меса, (при необходимост, като ппи телешко или пилешко месо, добавяйте мазнина, защото те са по-сухи!), сланина, дреболии, карантии, домашно приготвени продукти!
Риба! - хубаво е поне 2 пъти седмично,(сьомга, пъстърва, скумрия и др), морски дарове.
Мляко и млечни продукти!!!: - с висока масленност, сирена и кашкавали - узрели,
сметана - също с висока масленност-20% поне, ако намерите и повече, кефир.
Яйца, маслини, зехтин, мас, масло!
Зеленчуци!!! - чушки, краставици, домати, гъби, марули, айсберг, зеле, зелен боб, аспержи, спанак, лапад, лук, праз, броколи, карфиол, тиквички, патладжан и др. Всички растящи над земята🙂

Плодове!!!: - за предпочитане по кисели (боровинки, малини, зелена ябълка, лимони, грейпфрут) другите в умерено количество!!!
Който има за сваляне доста килограми, да не консумира плодове до достигане на желаното тегло!!!
Кафе, чай, може чаша вино(не винаги😄), вода - 2-3 литра на ден!!!
Шоколад!!! - с висок % какао - 60, 72, 74%(има в ЛИДЪЛ и БИЛЛА) - Малко!!!
Ядки!!! - сурови, умерено!!!
ЗАБРАНЕНИ!!!!!
Захар, брашно и всякакъв вид тестени, картофи, ориз, маргарин, олио, зърнени, сокове, газирани, алкохол!
Яжте докато се наситите!
Не бройте калории и не теглете храната!
И все пак, който иска - МОЛЯ!😄
УСПЕХ!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ обаче!!!!
ТОВА НЕ Е ДИЕТА!!!!
ТОВА Е РЕЖИМ НА ХРАНЕНЕ!!!!
ТОВАЕ НАШИЯТ ИЗБОР ЗА ЗДРАВЕ!!!!!
❤️❤️❤️❤️❤️❤️



Редактирано от makeover на 16.09.17 17:12.



Тема Re: Леле, майко!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано16.09.17 18:10



аз пък нямам апетит - само вечерям...някой път само таратор с 1 филия хляб...
но след менопаузата напълнях - само на корем и паласки...
Нутчо ми вика диня със забодени 4ри клечки...т.е. ръце и крака...които наистина са като клечки!





Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано16.09.17 18:46



Пълнете щото не следвате логиката, а се водите по ум и наука..щом ще е хумористично казване на сериозно мнение.

Логиката-НАПЪЛНЯВАНЕТО е следствие, че уплашеният ви организъм ЗАДЕЛЯ ЗАПАСИ от мазнини за гладни дни.
Следователно напълняването е следствие от това че организмът ви е уплашен.
...и колкото повече го плашите с измислени диети толкова повече заделя--ти не ядеш, а той, мисли си че ще настъпи световен глад и заделя...заделя..мазнини на дупетата ни

Терапията: Намерете начин да успокоите организма си, Излъжете го, яжте често по малко... ако трябва-яжте по половин хапка на всяка минута, за да го убедите че храна има много..за съжаление той ОРГАНИЗМЪТ реагира чак след вторият месец, но реакцията му е много кефска, убеден ли е че има много храна за вас, той спира да заделя запаси и вие вече може да ядене каквото и колкото си искате..и той няма да заделя запаси върху вас.. има и няколко жлези които се грижат за тези функции, на вашата наука не ги познава още

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: Леле, майко!нови [re: NUT]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано16.09.17 18:49



"само вечерям"-от това е

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!



Тема Re: На диета съмнови [re: PYTnik]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 21:01



Е, на мен проблемът ми е, че това с малкото хич не го мога. Моето малко е филийка с нещо си, примерно. Не мога да изям една ябълка и да не ям два часа. Ябълката ми отваря един апетит такъв, че слон мога да изям. Сега опитвам да пия повече вода, но и нея с триста зора я поглъщам. Трябва спешно да се върна в спортен режим.
И аз не правя драстични диети, че чак пък толкова да уплаша обичното си тело.
Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от hubavka69-110043 на 16.09.17 21:34.



Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.09.17 21:05



Яяя, гледай ти... аз - тоже... Мойта е обаче, заради здравословни проблеми, но като страничен или по-скоро допълнителен ефект има и сваляне на кила...

На житния режим съм с лимец. Той се прави февруари, но на мен сега ми трябва, а през февруари пак...

Ма така, както те гледам ти пак бая лапаш, ква е таз диета... то си е живо освинване

Как ше отслабнеш при тва положение, не та знам... Ако си се закучила и не щеш да сваляш, само глад-бой, глад-бой те оправя... но пък гривата и тя опадвала

Наскоро прочетох някакво интервю на Д-р Емилова по повод на житения режим и там мярнах един израз, на който много ме досмеша, Не е кой знае колко оригинално, но просто си представих как го ръси на отлабващите в дебелариумите си

„Ябълките са полезни за сърцето, орехите за мозъка, а меда чисти кръвта. Както виждате, всичко необходимо се съдържа в храната ни. И нека никой да не мисли, че ще умре от глад. Да се тъпчеш, както сме свикнали, не означава, че се храниш. Ти просто си прасе.“



Тема Re: На диета съмнови [re: MilaO6]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 21:32



Е, чак пък освинване... Все пак 2000 калории на ден са нормални, а сега опитвам да ги направя към 1600. Като се има предвид, че преди поглъщах по над 3000. А на Емилова много не и вярвам, защото не познавам човек, който да е отслабнал трайно при нея. Ако успея да се вместя в тази храна, която писах, ще отслабна, но истината е, че съм си постоянно гладна.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано16.09.17 21:50



Аз от 40 години насам не помня да съм закусвал, с редки уикенд-изключения. Не 500, а 0 калори

Как не съм се стопил още, не знам.



Тема Re: На диета съмнови [re: Crrafterr]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 22:15



Ми, то и аз преди не закусвах, обаче тогава пък имах храносмилателни проблеми. И не бях много по-слаба. Така като се замисля, в периодите, в които съм била най-слаба, съм закусвала.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Ама не е у ред тая везнанови [re: hubavka69-110043]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 22:18



Меря чашата за вино 300 гр. С вино е 900 гр. Излиза, че виното е 600 гр. Наливам вода от мерителна чашка в същата чаша за вино, същото количество и излиза, че това са 200 гр. Няма как разликата в плътността на виното и водата да е толкова голяма. Тази везна се подиграва с мен.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Ама не е у ред тая везнанови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор 741 ()
Публикувано16.09.17 23:27



Наливай бавно водата докато чашата е върху везната и ще разбереш откъде идва. Прилича като да се пали от време на време по още един сегмент и вместо 5 да показва 9. Ако да, занеси я откъдето си я взела. Ако не - пак там я занеси.



Тема Re: Ама не е у ред тая везнанови [re: 741]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано16.09.17 23:40



Ще опитам утре.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За везнатанови [re: hubavka69-110043]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.09.17 06:53



Купи си един нашенец Фолкфакен Йетта, може да е Венто в Еуропа. Вика, много спортно окачване, твърдо, немска работа! На завой не помръдва. Карах я аз, не е в ред, заключавам. Онзи се обижда, нова кола - ти не уважаваш немско! Не бе, не е наред това.

Към четвъртия месец почна нещо да потропва. Отиде си при дилъра, дилър на ФВ, Ауди и Порше. Дали му кафе, донъти, прегледали, и казали всичко е наред. Пак я карах, ми никак не ми допада. Ходи в едикойси сервиз, му викам. Как бе, възмути се онзи, ми тя нова кола, гаранционна, как в едикойси сервиз, дилъра даже закуска без пари ми дава!

Ходи пак при долара, пак нищо и нямало. Не чух от него много време. По някое време отивам в едикойси сервиз по мои си работи. Понеже с боса сме приятели, той ме заговаря - бе онзи твоя приятел какво направи, компенсира ли го дилъра. Ма той не ти ли каза? продължава като ме видя че съм пуснал код за грешка. Ми те са забравили да махнат тампоните които се монтират при транспорт на колата да се не друса, той карал така докато покривил окачването.

Те така те, да не мислите че само по българско дилърите са каквито са.



Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.09.17 07:02



Колкото по-късно през деня започвам с яденето, толкова по-малко ям. Понякога, но рядко, ям само веднъж на ден, преди да легна. Повечето пъти закусвам и обядвам наведнъж към 14 часа, и после пак ям преди да легна. Така от поне 25 години и на всяко мерене съм +/- 1 кг от теглото си на 20 годишен. Почна ли да ям редовно, със закуска при ставане, качвам 6-7 кг за два месеца. Като се върна на моя си режим, всичко се стабилизира.



Тема Re: На диета съмнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано17.09.17 08:06



Аз се опитвам да дръпна вечерята най-късно до 18 ч. или въобще да я махна. От закуската не искам да се лишавам по други причини. Иначе да, това му е майката, да се яде с по-голяма междудневна почивка. Синът ми сега практикува някакво ядене само в 8 часа от денонощието. Няма значение кои, но трябва да е непрекъснат интервала. Примерно от 10 до 18. Понеже няма време да спортува, че има много работа. И е свалил килограми. Но определено моят проблем е, че досега изобщо не съм си броила калориите. Тазсутрешната закуска (реших да е филия ръжен хляб със сирене и две яйца) беше 800 калории. А обикновено без да се замислям изяждам две филии и то бял хляб. Та, аз съм си набавяла калориите за деня само от закуската. Добре че спортувам и благодаря на Оня горе, че ми е дал добър метаболизъм, щото иначе да съм станала 160 кг.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За везнатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано17.09.17 08:09



Стига, бе! Добре, тези идиоти, дето са преглеждали, не са ли видели какъв е проблемът? Айде, аз съм индианец, ама те...

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.09.17 08:27



Аз не мога да заспя гладен, дори се будя. Понякога ставам в 3 часа сутринта, ям, и пак продължавам. Било най-вредното така да се прави, ама баба викаше, организма ми го иска бе! Това по повод, като накара майка ми да и купи сухи пасти Балкан от града, че на село свършваха





Тема Re: За везнатанови [re: hubavka69-110043]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.09.17 08:29



Въобще не са гледали, друго обяснение нямам. Мислят си, нова кола, тоя е поредния откачен дето му се причуват неща, трябва му плацебото "прегледахме и всичко е наред".



Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано17.09.17 09:26



Аз не закусвам. Първото ми ядене е най-рано в 12. Хапна ли сутрин ми се доспива. Кафе, кафе, кафе и напоследък се уча да пия вода, че забравям, а не е хубаво. Вечерята е задължителна. Час не спазвам.
Бях качила десетина килограма преди 4-5 години, което на моя ръст е много. Чувствах се ужасно. Като се понаместиха хормоналните подскачания и килограмите се позакрепиха. Сега и тичането ми е малко в повече от преди. Ходя много пеша. Свалих 6 за последната година и смятам да е това. Така ми е добре.
Аз не се чувствам комфортно в режим. Няма начин да броя калории, да гледам часовник или да правя упражнения, недай Боже фитнес. Чувствам се принудена, репресирана и ядосана.
Повечко движение, вода, зеленчук и намаляш количеството без да го анализираш на атомно ниво.



Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано17.09.17 10:02



Е, ти пък много насериозно го взе



1600 калории за бързо отслабване са много... 1200 максимум трябва да са... а в по-драстични случаи 1000 или дори под ...

Гладът е свързан с мозъка, не толкова с останалата физиология. Тялото не гладува, а "мозъкът гладува" - там се крие поповото прасе... намери някакъв начин да излъжеш мозъка



Тема Re: На диета съмнови [re: eta d]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано17.09.17 15:56



Абе, пробвах досега без анализи. Не става. Аз обичам да си хапвам и изобщо не се усещам как пъхам храна след храна в устата си. Имаше дни, в които пия повече вода, ама от това не почвам да ям по-малко. Само още повече се разпухвам.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: MilaO6]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано17.09.17 15:58



Няма как да са 1200. Няма да мога да си карам колелото.

Все пак ремонтите в нашия прекрасен квартал ще продължат още поне година и трябва някак да излизам и влизам безпрепятствено, т.е. на две колела.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Леле, майко!нови [re: makeover]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано17.09.17 17:14



Това с фастинга (аз си му викам гладуване) е добро и наистина действа. Другите неща също ми звучат добре. Само храненето два пъти на ден ми е малко съмнително.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема И аз оплакване от Везна.нови [re: 741]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано17.09.17 17:40



Вкъщи имаме една кухненска везна, точно мери и я се случи да я използваме веднъж седмично, я не. Обаче гълта батерията кат' ламя! Нема и месец и ми викат везноползвателките: "Ще и смениш ли батерията?"
Преди няколко години си бях купил километраж за колело, който ми хареса, че беше по-компактен от другите и само с функциите, които ме интересуват, а не като при някои километражи им щракам копчетата като изоглавен, докато стигна до, каквото искам да видя. Е, и той така харчеше батерията! През 2-3 месеца смяна. Другите ми километражи издържат с години с една батерия, а карам много. Мразим да ме вкарват в неподозиран преразход на консумативи такива електроники! Явно са с конструктивен дефект, но трудно за жалване в сервиза.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: Леле, майко!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано17.09.17 17:41



яж по малко м/у 5-6 пъти на ден!
освен че ще си нахранена - ще отслабнеш...



Тема Re: И аз оплакване от Везна.нови [re: Phillip]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано17.09.17 17:48



в кой век живееш?
виж какво правят учените за световна практика





Тема Re: На диета съмнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.09.17 17:53



и аз бях най-слаб като закусвах, клечо - в детската градина


Да се похваля между другото, че за лятото съм свалил 9 кила. Яко барбекюта и прочие, но сериозно физическо натоварване.



Тема Re: На диета съмнови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано17.09.17 18:09



шишко;) мерна ли рецепта за гювеча която ти постнах?
колкото и килограми да свалиш - винаги си гмецвал че си дебелариум!;)
представям си те - като една панда която само гризе треволяци!;)



Тема Re: На диета съмнови [re: Crrafterr]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано17.09.17 18:18



Да, всъщност аз качих най-много килограми тук един месец, докато не спортувах грам- ни колело, ни нищо и ядях по три пъти на ден, ама всяко ядене в количество като за цял ден. Направо не усетих как тряснах 4 кг. отгоре. Иначе, два часа на ден да карам колело е достатъчно, за да не се налага да се замислям какво ям и да поддържам прилични за възрастта килограми.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.09.17 18:28



Следя ти темата да видя какво ще измислиш. И се сетих, че когато си бях навила да не ям нощем, свалих четири килограма без да се ограничавам в останалото време. За разлика от теб никога не закусвам, но все пак може да има значение и да ти свърши работа, знам ли.



Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано17.09.17 19:11



Еми, това е положението...:-)) Но така си е, карането на колело, физическата работа и прочее искат калории... но и нищо физически да не правиш, мозъкът също иска, ако не сладко, то въглехидрати...



Тема Re: На диета съмнови [re: Bezsynna]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано18.09.17 08:29



Това с неяденето нощем също върши работа, но не успявам да го спазя винаги, защото като се върна от парти, танцувала 2 часа, просто трябва да хапна нещо. При мен това звучи "когато не ям много нощем", защото това ми е проблемът, че нямам мярка. Така, като превръщам количествата в калорийни стойности, някак си поставям граници. А за всички хора, които не ядат много и въпреки това не отслабват, препоръчвам просто по един час каране на колело. Няма как да не подейства.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.09.17 10:15



ми, нито мога да плувам, нито да карам колело! сега се записах на курс по плуване,ама чак за пролетта, защото есенните курсове са заети...





Тема колелонови [re: hubavka69-110043]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано18.09.17 10:35



Разкажи малко за организацията около каране на колело. Моето стои в гаража неизползвано и все се каня да подновя - следват оправдания, явно нещо ме спира. Нещо като да трябва да отидеш на доктор, ама все отлагаш и отлагаш.
Идеята на коментара ми е да се вгледаме в себе си и ако може, да зарибим хората към колелото.

Значи, първото което ме спира, е началното натоварване. Ако отдавна не си карал, не ти достигат сили и въздух още на петата минута.
Искам да убедя всекиго, че постоянството решава този малък проблем. Първия път - 5-10 минути. Така, ако трябва, цяла седмица. След това 15 минути, след това 20, 30 и т.н. Много бързо и неусетно се убеждаваш, че нещата се получават. Просто в началото да се избира равен терен. На стръмното слизаш и качваш пеша, в края на краищата.

Второто е теренът, мястото. Тук има два момента: автомобили и стръмнини. В моя квартал няма много автомобили и е окей, но пък е баир до баир и само два-три равни, но къси участъка. Затова алтернативата ми е - качвам колелото на автомобила и отивам в парка (южния, Борисовата градина и т.н.).
Тук проблемът е, че си трябва стойка за колела. Има всякакви - моят опит е, че най-евтините са най-удобни. Преди време ползвах една стойка, която си е фабрична за модела на колата и се "вгражда" горе на капака. Ползвах я само веднъж до морето, само разправии с нея. После взех една, която се окачва на задния капак и събира 3-4 колела, беше много добре с децата.
Препоръка: неопитен и нетрениран да не тръгва от самото начало с колело по булевардите! По-добре е колелото да се качи на автомобила донякъде.
Препоръка 2: да се има предвид, че си трябват мускули за качване/сваляне на колелото.

Третото е медицината. Виждам два потенциални проблема: кокалите и сърцето. Би било добре, при някое посещение при личния лекар, да го питате - за всеки случай.
За някои хора например не се препоръчва колело, а плуване (по-равномерно натоварване, да речем ако ви боли кръстът). За сърцето съм чувал, че е добре да се внимава над определена възраст. За кръвното.... не знам, може би и то има значение.

Това е, за което се сещам. Аналиизирам защо, аджеба, не карам колело. Ако някой и няма, т.е. предстои да си купи, добре е да проучи какъв точно модел ще му подхожда най-добре. Колкото хора, толкова и колела

- всякакви чешити (модели).
ПП: сетих се и за техническата поддръжка. Изискват се минимални умения за дребни проблеми, а за вериги, гуми и пр. неща трябва да налучкате адреса на "добрия сервиз".

Редактирано от Crrafterr на 18.09.17 10:38.



Тема Re: Леле, майко!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано18.09.17 15:08



Нямам възможност да чета цялата тема, но ето тук давам линк към Румяна Илиева.



Поразгледай, може и да е твоят човек. Аз от този сайт + още един на Джесика Смит, си правя упражнения, заради повечкото кг и болки - най-вече гърба. От упражненията имам напредък - свалих обиколки, както и поукрепих мускулите, че това седене зад бюро, .......далеч съм от целта , но важното е, че вървя към нея успешно!

Предполагам си чувала за нисковъглехидратната високо калорична диета? ВМ НВХ

Понякога, когато се уморя от всичко, си казвам - по-добре дебела и щастлива, отколкото гърчава и злобна . Та така - преди всичко бъди щастлива!

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.09.17 15:35



Въпроса е, за какво ти е? В повечето случаи, женския организъм (за разлика от мъжкия), доста добре понася пълнотата, без никакви последствия за здравето.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор konstr-109815 (европейче)
Публикувано18.09.17 16:03



Не може да няма последствия. Едно е сърцето да снабдява с кръв 50 килограмово тяло и съвсем различно да "захранва" 2 х 50, че даже и плюс... Без значение мъж или жена.

Щастието идва при веселите!



Тема Re: На диета съмнови [re: konstr-109815]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано18.09.17 16:05



Да бе, и аз се зачудих. В смисъл, за първи път чувам. Кардиологиите са пълни и с жени...но далеч не само кардиологиите.
Според мен затлъстяването е по-вредно и опасно дори от цигарите.



Тема Re: На диета съмнови [re: Crrafterr]  
Автор konstr-109815 (европейче)
Публикувано18.09.17 16:16



А според мен всяко прекаляване е потенциална опасност. Но главната роля се пада на гените и уменията ни да лавираме между желания, въздържания и възможности.

Щастието идва при веселите!



Тема Re: На диета съмнови [re: konstr-109815]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.09.17 16:18



Абе трябва да се прави разлика между пълнота и затлъстяване.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.09.17 16:31



Няма такова нещо! Не само сърцето, ами и всички кръвоносни съдове поемат огромен товар, да не говорим за :огромния риск от диабет и различни видове злокачествени заболявания...





Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор konstr-109815 (европейче)
Публикувано18.09.17 16:35



Според мен - няма разлика. И в двата варианта всички бръчки са опънати, а не като нас - по-слаботелесните...



Щастието идва при веселите!

Тема Re: На диета съмнови [re: sladunka medunka]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.09.17 16:57



Абе според всички изследвания, които съм виждал, мъжете са доста по-рискова група за инфаркти.



При положение, че затлъстяването е практически еднакво при двата пола:



И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано18.09.17 17:08



напълно съм съгласна с теб!
Нутчо от 2005г е диабетик - най-важен за него баланс е храната!
мина няколко курса на изследвания на диабетици от цял свят...
през две години си сменя гардероба - ту напълнял...ту отслабнал!
сега е балансиран - дано остане така с години напред!



Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.09.17 17:22



така е и не е така... но по-добре прочети другата статия, цялата... то да са само инфарктите с мед да ги нахраниш... не ми се обяснява, хората са го написали добре... инфарктите ги сложи накрая, докато стигнеш до тях има цял куп много по-опасни неща, ти се хващаш за несъщественото... рак на матката, рак на гърдата свързани с голямото количество естроген в менопаузата продуциран от т.нар. висцерални мазнини... Да не е инфаркт, ама тромбоемболии, атеросклеротични промени в съдовете и т.н. свързани пак с високите нива на холестерола?... и още много други... не си никак прав... на младини може всякак, тогава има някакъв баланс, ама след 40 г. възраст, си е опасно... има един показател нарича се преживяемост , много се намалява след появявата на някое от тези тежки усложнения... ох... мързи ме да обяснявам, в нета е пълно с литература... отдавна доказани неща...Затлъстяването е рисков фактор за развитие на много тежки и хронично протичащи болести... Доказано!



Тема Re: На диета съмнови [re: sladunka medunka]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.09.17 19:06



Абе като теглиш чертата, жените живеят повече от мъжете. При, както вече казахме, еднакви статистически нива на затлъстяване. И това добре си го знаете.
Нещо друго има.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Леле, майко!нови [re: moon_flower]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано18.09.17 19:52



Да, гледала съм го сайта на Руми заради упражненията, но май не съм от тези дисциплинирани хора, които могат да правят гимнастика вкъщи. Иначе са готини. Засега продължавам да меря калории. Знам, че не е най-доброто, но съчетавам с разни насоки, които са ми давали фитнес инструкторите и правя някаква моя програма. Ще видим дали ще има ефект след месец.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: На диета съмнови [re: sladunka medunka]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано18.09.17 19:53



Е, фитнесът също върши работа. Гори по-малко калории, но пък видимо стяга по-бързо. Пусто нямаме в квартала хубав фитнес.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: колелонови [re: Crrafterr]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано18.09.17 19:59



Принципно, колелото наистина товари малко кръста, та не бих го препоръчала на хора със сериозни проблеми. Мен и вратът малко ме боли от него, но пък коленете спряха да ме болят, когато започнах да карам по-редовно. И да, аз карах десетина години само в София по 15-тина километра, в редки случаи до 30 и то главно по велоалеята. После започнах с едно излизане до Банкя, после до Алдомировци ., после до Белчин баня и така. Днес отидох от Овча купел до Лозенец и обратно. Сигурно съм минала поне 20-тина километра.
Ако успеем да зарибим повече хора, можем да направим клубна организация.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано18.09.17 20:04



Абе, зарежи ти тая. Сестра ми стана 85 кг. и веднага почна да вдига кръвно. А цял живот е била с ниско. Ас се усещам, че клякам като бабичка- почнаха да ме болят кръста и коленете. Вратът цяло лято ме боли с изключение на времето, в което ходех на фитнес. На тези години, ако не спортува човек, адски бързо се скапва.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано18.09.17 20:30



Е ся ако ми обясниш болките във врата какво общо имат с дебелината?



И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано18.09.17 20:36



...имаме в съседство фитнесстудио с всички красоти и пособия... но имам други ограничения във фитнеса...



Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано18.09.17 22:59



Има нещо вярно в това, но чак 'без никакви последствия за здравето', не.
По-субектвино, мъж по-тежък от 70кг върху себе си не понасям. А най не понасям дебели мъже със самочувствието на 'едри, но стегнати'.
Обичам мъж като е върху мен да го прегръщам и с крака. Дълги са ми достатъчно, но нали се сещате кога става неприятно...



ad infinitum ...


Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано18.09.17 23:15



Провокираш, а?
Понеже знаеш отговора, но те е срам да го обясниш, то аз ще го кажа. При напълняване на жените значително нарастват и гърдите, а те са косвено свързани анатомично с врата. Закачи си на една връвчица две гирички по 2кг на врата и ходи така цял ден да те видим каква песен ще запееш.



ad infinitum ...


Тема точилканови [re: hubavka69-110043]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.09.17 00:28



https://www.fantes.com/media/catalog/product/cache/1/image/395x395/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/1/614671.jpg

Редактирано от ~@!$^%*amp;()_+ на 19.09.17 00:33.



Тема Re: Фелипе, кАжи нещо и ти,нови [re: Alice in WL]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано19.09.17 13:20



нещо да кажеш за гравитацията?
познавам и жени, които напълнявайки си остават със същите гърди... да помислим още малко върху физичните закониФилип,може много да помогне,мисля...



Тема Re: На диета съмнови [re: Alice in WL]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано19.09.17 13:42



хубу де, не се сетих за тая схема



И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема Re: На диета съмнови [re: Alice in WL]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано19.09.17 13:43



твойте сексуални предпочитания пък какво общо имат с темата?

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.09.17 13:46



"Абе като теглиш чертата, жените живеят повече от мъжете. При, както вече казахме, еднакви статистически нива на затлъстяване."
Ахам, а пък сериозни причини за по-къс живот освен затлъстяването други няма кой знае колко, оттам и изводът, че затлъстяването се понася по-добре от жените. ;)



Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано19.09.17 13:53



Темата е добиване на прилично тегло с диета и други похвати.
Говоря за теглото на мъжете, а не за брадите им, които също не понасям.



ad infinitum ...


Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано19.09.17 13:57



Сериозно, имам приятелки с големи цици с болките във врата и на други места. Масажи от умели професионалисти донякъде облекчават състоянието,но не си е работа. Моите също са над средните, но засега да чукам на дърво, не се оплаквам.



ad infinitum ...


Тема Гравитацията, Сладункенови [re: sladunka medunka]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано19.09.17 14:18



Гравитацията, Сладунке, е сложна сила. Физиката още няма достатъчно добро обяснение на нейното действие, за разлика от другите 3 сили.
Не е ясно защо при едни и същи обем и тегло на циците, на някои жени им увисват неестетично с течение на времето, а на други не, при един и същи 6-цифрен префикс на ЕГНто, разбира се.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: На диета съмнови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано19.09.17 14:22



Еми не знам, разбери се със световната медицинска наука. Която казва (ако оставим настрана злоупотребата със субстанции), че именно затлъстяването и обездвижването са основни причини за по-ранната смърт.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: На диета съмнови [re: Alice in WL]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано19.09.17 14:23



Ти май харесваш други жени, всъщност?

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.09.17 14:27



Тоест казва, че няма други съществени причини за разлики в продължителността на живота извън тези, които зависят от самите нас, като ядене, субстанции и дебелеене, и всички, независимо от особеностите на организма си, гените си и пр. ще умираме на еднаква възраст, ако ядем и дебелеем еднакво и разбира се, ако не се блъснем някъде с мотоциклет?

Редактирано от MupaM на 19.09.17 14:27.



Тема Re: На диета съмнови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано19.09.17 14:40



Да, има си статистически показател - "средна продължителност на живота". Ако си дебел, увеличаваш шанса си да пукнеш под тая линия. Ако си атлетичен, хапваш само рибка и зеленчуци, увеличаваш шанса си да пукнеш над нея.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.09.17 14:42



За пръв път чувам, че си имало статистически показател средна продължителност на живота.


Ти разбра ли какво ти казах?



Тема Фелипе, моля те недейнови [re: Phillip]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано19.09.17 18:00



и ти ли, Бруте... кви цици са те барнали под калварията и тебе... ставаше дума за елементарното Нютоново обяснение.. и става дума за увеличение на теглото, по скоро за увеличение на телесната маса и оттам на силата на земното притегляне В ежедневието гравитацията се свързва със свойството на телата да тежат и да падат, тоест да се привличат към Земята. Единственото условие за наличие на гравитация е наличието на обекти с маса; между всеки два обекта с маса във Вселената съществува гравитационно взаимодействие, оттук следва че всеки отделен обект с маса във Вселената изпитва привличане едновременно към всички останали обекти във Вселената и на свой ред ги привлича.
Първият математически модел, описващ гравитацията, е създаден от сър Исак Нютон и е изложен в публикувания от него през 1687 труд Математически начала на натурофилософията (Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica) Основните следствия от този труд са законите на Нютон за движението и закона на Нютон за всемирното привличане (гравитация).
Нютон предположил наличието на сила на „универсално гравитационно притегляне“. Неговият закон за гравитацията гласи:
„Силата с която две материални точки се привличат взаимно е правопропорционална на произведението от масите им и обратнопропорционална на квадрата на разстоянието между тях. “
В наши дни законът на Нютон е заменен от общата теория на относителността на Алберт Айнщайн, но в повечето случаи, отнасящи се за слаби гравитационни полета (например изпращане на ракети до Луната или в Слънчевата система), формулата на Нютон е достатъчно точна.
е, за това става дума... какви цици,какви 5 лева... баси, разочароваш ме ... направо си като някои клубарки и ти понякога... инак, да увърташ много умееш...



Тема Re: На диета съмнови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано19.09.17 18:16





И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема Re: Фелипе, моля те недейнови [re: sladunka medunka]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано19.09.17 18:39



Абе то и на НАСА и е трудно да се справи с гравитацията, та...






Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано19.09.17 19:22



Всяко красиво и с нормално тегло човешко същество ми харесва независимо от пола. А ти нещо друго ли се опитваш да намекнеш, за да върви приказка?



ad infinitum ...


Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.09.17 19:52



Ако никой не разкаже любимия ми виц по темата, ще го разкажа аз по-късно.

Попитали радио Ереван:
- Как може една дебела жена да отслабне?
- Да върти обръч!
- Ами ако е толкова дебела, че обръчът й стои като коланче?
Намесва се радио Истанбул:
- Не разваляйте хубавата жена, бе мискини!

този ли е?





Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано19.09.17 19:52



С дебелината нямат, но с липсата на спорт имат. Когато не спортуваш, а седиш в крива стойка пред компа, мускулите се "деформират" и дърпат прешлените в кофти посока. А с фитнеса се развиват правилните мускули, които неутрализират този ефект. Обаче като стане човек сто кила и на фитнес трудно ходи и те така са свързани нещата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: На диета съмнови [re: Alice in WL]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано19.09.17 19:53



Ето го обяснението! То не било от колелото и от мързел, ами от големи цици.

Извън майтапа, това май е единственото що годе приемливо нещо от надебеляването.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: точилканови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано19.09.17 19:54



Викаш, да внимавам с формулирането на желанията.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.09.17 19:55







Тема Re: На диета съмнови [re: snowprincess]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано19.09.17 19:57



А, бях забравила:
Жена отива на диетолог заради свръх тегло. Той я пита:
- Като остане храна от децата, дояждате ли?
- Дояждам.
- Като остане храна от мъжа Ви - дояждате ли?
- Дояждам.
- За да не се развали нещо, дояждате ли?
- Дояждам.
- Госпожо, според мен трябва да си вземете прасе.
- Аааа, не! Смески няма да дояждам!

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Фелипе, моля те недейнови [re: makeover]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано19.09.17 20:11



Майтап,бе... справянка няма с физичните явления...обаче колкото по голяма маса, толкоз по силна гравитацията и подвижността по малка...



Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.09.17 21:10



Бе я яхвай колелото и идвай да цепим дърва!
На фитнес щяла да ми ходи, да пилей безсмислено сили!





Тема Re: На диета съмнови [re: snowprincess]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано19.09.17 21:24



Да, ако не мога да отслабна при намаляване на яденето, ще си направя едни изследвания. Иначе, лекуването чрез храна е нещо, което много ми допада.

Та, що пък да не се полекувам профилактично.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано19.09.17 21:27



Косенето на трева е по-полезно в моя случай, че талията некъде избегА.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.09.17 21:38



И трева шти намеря!





Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.09.17 21:39



Моят приятел Карлсон така се лекуваше.





Тема Re: На диета съмнови [re: Alice in WL]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано19.09.17 21:57



Ммм, а авторката на темата виждала ли си я?

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор pishmangreek-227136 (Слънчице)
Публикувано19.09.17 22:54



Е сега да се гръмна ли, че за нищожно време се превърнах от

в !



Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.09.17 23:28



Аз съм я виждал - мноо секси парче!





Тема Re: На диета съмнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано20.09.17 09:28



Направо Моника Белучи, не Моника Белучи и Анджелина Джоли в едно. Не, и Пенелопе Круз към тях.

Ех, Поручик, Поручик ... ще определим някакво възнаграждение за циганката, която ме хвали.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: pishmangreek-227136]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано20.09.17 09:29



Не да се гръмнеш, а да се върнеш.

Мисля, че е свързано донякъде с усещането за щастие при теб.

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от hubavka69-110043 на 20.09.17 14:32.



Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.09.17 10:29



Разби ме, признавам се за победена.


Да пробваме по друг начин: а тоя статистически показател, само че за среднтата продължителност на живота само на кльощавите мъже срещу само на кльощавите жени какво показва статистически?



Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано20.09.17 13:44



На живо не съм я виждала.
На снимчицата на профила си изглежда добре, ако е тя, а предполагам, че е.
Преди време тя пусна тук една своя снимка с колело и ми хареса.

ad infinitum ...


Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор pishmangreek-227136 (Слънчице)
Публикувано20.09.17 13:53



Щастие? Колко да е щастие като ми тежи? И взех да вдигам кръвно. :( Дето винаги съм била с много ниско - 90/60, а сега стигам до 190/112, а поддържам около 145/100 :(
Добре, че на гръка не му пречат килата, но се притеснява за кръвното ми.
Само ме кара да отида на лекар, но аз ако не ме заболи нещо не стъпвам. Трябва да съм на умирачка за да се срещна с белите престилки.





Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор pishmangreek-227136 (Слънчице)
Публикувано20.09.17 14:04



Не си някаква върла красавица, но имаш чар и сексапил. Повярвай ми. Разбирам от жени.


И като знам как се движиш, не мога да си представя, че си наляла килца!
Освен ако не си в предменупаузен период. Но ти си млада още.



Тема Re: На диета съмнови [re: pishmangreek-227136]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано20.09.17 14:07



Абе неядене му е майката...тоест оскъдно и балансирано, не да се спре:)), че да не стане като в анекдота-Тамън научихме магарето да не яде и то взе че пукна



Спиране на всичко сладко...е само по малко, понякога, нищо газирано...освен чаша вино понякога никакъв друг алкохол...пушене-може...хляб Бонусче, никакъв глутен, ядки, зеленчучки, месце...никакво бъркане белтъчини с въглехидрати...и разни там витаминчета, пробиотици-задължително и някоя хранителна добавка да се вземат, да не се повтарям, че банално.

Ако се е поразраснала кандидата албиканс, трябва си специална диета за нея...писала съм я. При мен това беше в началото и след 3 месеца строгата диета...едно, че отслабнах, но и кръвно спрях да вдигам...и те така.
Писала съм я диетата няколко пъти, сигурно си я чела.

Просто трябва воля и желание, наистина да се вкара човек отново във форма ...и да си живее най-вече заради себе си, защото на всеки живота му е само един и трябва да си го пази и уважава...ако човек сам не помисли за себе си, няма кой


Редактирано от makeover на 20.09.17 14:49.



Тема Re: На диета съмнови [re: pishmangreek-227136]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано20.09.17 14:10



Естествено, че е в пременопауза...и напълняването е от там.
Като и спре окончателно ще се оправи



Най-кошмарните ми години бяха между 45-тата и 52-рата година, откъм личностни и физически усещания за некомфорност...е тоя ужас не ща да си го спомням...прощавах се с живота на моменти...хвърлих си шофьорската книжка даже , насила ме накараха да си я подновя и добре, че го направих де....


Редактирано от makeover на 20.09.17 14:17.



Тема Re: На диета съмнови [re: Alice in WL]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано20.09.17 14:22



Ами, защо не се видите двете за по кафе?



И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...

Тема Re: На диета съмнови [re: MupaM]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано20.09.17 14:28



Начи гледай сега. Шансовете ти да умреш под тая линия са увеличени. Колкото и да тропаш недоволно с крачета си остават такива. Ако искаш да промениш малко тотото, мини на марули, ходи там в парка да тичаш и скачаш.

OBESITY AND MORTALITY. According to the National Institutes of Health, obesity and overweight together are the second leading cause of preventable death in the United States, close behind tobacco use (3). An estimated 300,000 deaths per year are due to the obesity epidemic (57).

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: На диета съмнови [re: pishmangreek-227136]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано20.09.17 14:37



Имах предвид по-скоро, че преди си се усещала спокойна и щастлива, а сега нещо се опитваш да се предадеш. Или поне така ми се струва като гледам кога какво пишеш. Естествено, че ще вдигнеш кръвно при това качване на килограми и тоя стрес, който си причиняваш или позволяваш да ти причиняват. И така и не разбрах защо заради някакви мъже реши, че като си станала на 50 и животът е свършил.Животът е прекрасен със или без мъже. Понякога без тях е даже по-прекрасен. Хайде тръгвай да се движиш и намалявай храната! Какво изпадаш в тези жалби за младост? Имам предвид и тук, и във Фейса.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: pishmangreek-227136]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано20.09.17 14:41



Млада съм, но младост не помня.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: pishmangreek-227136]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.09.17 14:43



За такова кръвно задължително иди на лекар!



Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.09.17 14:44



В пари или в натура?





Тема Re: На диета съмнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано20.09.17 14:55



Ако говорим за мусака, може и в натура. Иначе ще ям бой.


Я чакай един виц:
Мъж се прибира вкъщи, влиза в спалнята и заварва съпругата си с белезници, в устата - топка,на циците - щипки, а краката вързани. До нея стои любовникът и с камшик и кожена маска. Няма сцена...
Мъжът нарушава тишината и казва на жена си:
- Като гледам, безсмислено е да те бия...

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.09.17 16:09



Срамота - 21-ви век сме, може ли такива неща, да бийш жена без да ти е изсипала уискито в мивката или барем да е загорила манджата!
От ме да мине - да видиш квой истински жентълмен - опрощавам ти задълженията!




П. С. Вица го знам за баща, ровил в гардероба на дъщеря си и намерил белезници, камшици, и прочия атрибути. И затваряйки го - гардероба - тъжно рекъл - тук май боят няма да помогне.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 20.09.17 16:11.



Тема Re: На диета съмнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано20.09.17 16:10





Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: На диета съмнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.09.17 21:29



Мислех, че се правиш, че не вдяваш какво ти казвам, понеже е просто като фасул*, но като те чета, май наистина не вдяваш. Както и да е, не е по темата на Кроасанка.

____________
*А именно: от "жените живеят повече от мъжете" и "слабите живеят повече от дебелите", не следва, колкото и да не ти се вярва, че жените живеят повече от мъжете, защото понасят дебелеенето по-леко. Иначе очевидно слабите мъже щяха да живеят колкото слабите жени, а то не е точно така. По същия начин от "шведите средно са по-високи от индийците" и "мъжете средно са по-високи от жените" не следва, че повечето шведи са мъже.

Редактирано от MupaM на 20.09.17 21:33.



Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано20.09.17 21:47










Тема Re: На диета съмнови [re: hubavka69-110043]  
Автор KyleKatarn (freelancer)
Публикувано22.09.17 12:28



Добро утро!

Темата за храната много ме интересува та реших да споделя поуките от моята борба, която приключи щастливо преди 3 години. Преди това минах през 7 годишен ад - хапчета против киселини всеки ден, необяснима липса на енергия, понижен имунитет, необясними урологични проблвми и излишни 20-25 килограма.

Не обещавам че ще е весела история; предупредени сте

Също моля за извинение за всякакви грешки на езика - от дълго време нямам възможност да практикувам (достатъчно) български, говоримо и писмено.

Основния проблем беше зърното и захарта. Разбира се за захарта всички знаем. Изненадата беше зърноядството. Бях се подвел по (отречената категорично днес - но твърде малко хора знаят че е отречена) хранителна пирамида препоръчвана на изток, запад, север и юг - въглехидрати в основата (зърно), протеини в средата и мазнина на върха. Резултатът поне в моя случай е че определна група микроорганизми (гъби) в дебелото черво превзели половината от жизненото пространство което се дели между приблизително 700 вида малки гадове - бактерии, гъби и плесени. Всичките полезни и кротко симбиотиращи (ако ги няма индивида умира много бързо) докато не стане така че някоя група или вид да се размножи прекалено и наруши баланса. Та тия гъби много обичат зърно и захар. И могат да те накарат да желаеш сладко до разтреперване. Хора които изпитват този ефект смятат че имат слаба воля или че са пристрастени към сладко. Нищо подобно. Знам, може би звучи налудничаво че някакви малки гадове могат да те накарат да правиш това или онова, но фактите са ясни. 60% от имунната реакция на организма се определя от дебелото черво с гадинките. Днес знаем че те могат да влияат дори на психическото състояние на човек. Наричат ги съвкупно "втория геном" - колониите в червото, ако се разглеждат като орган, са най-големия и сложен орган в човешкото тяло.

Тези гадове са "виновни" и за факта, че универсални диети няма и не може да има. Гадинките се нагласят по индивида - не само генетиката/биохимията, но и начина на живот ги променя - и могат да направят така че, примерно, от парчето масло, съдържащо съгласно опаковката 100 калории, Пешо извлича 50, Марийка 40, Генчо 80, а Ставри 120. И всички изчисления отиват по дяволите - Ставри не може да проумее защо той дебелее от парчето масло, а Марийка слабее. И вика че така си е роден, ген и нищо не може да се направи. Но ако извлечем гадинките от Марийка, размножим ги и ги присадим в червото на Ставри (това е правено по света и все по-често се прави), Ставри отслабва без да променя нищо в диетата си.

Докторката, която ме светна за всички тия работи добави че не е необходимо да търся някой със здрава, балансирана дебелочревна флора да си присаждам култури. С промяна на диетата можеш да постигнеш същото - гадинките ще се нагласят по новия начин на живот и балансът ще се възтанови. Диетата, която ще постигне този резултат е строго индивидуална. Не се стряскайте, много е лесно. Започва се с едно изследване на чревната флора което нито е сложно, нито скъпо. Ако някоя гадина/група гадини е излязла от контрол веднага се вижда (има статистически данни та знаем, в рамките на разпределението, кое е нормалното, здравословно състояние). При мен веднага показа проблема; докторката беше почти сигурна само от общи наблюдения къде е ключа, но за всеки случай проверихме.

Оттам докторката ме постави на много лесна диета (млечни продукти, риба, месо, зеленчуци, каквото и да е, само не зърно, захар, ядки и алкохол), която се повтаря всяка седмица (всеки понеделник ядеш същото, всеки вторник и т.н.). След 1 месец започваш да добавяш нови храни, по една на ден и наблюдаваш как ти реагира системата (в моя случай критериите за оценка бяха – сърбежи по кожата след ядене, газ в дебелото черво, консистенция и цвят на фекалиите, дразнене в уретрата, чуство че ти е студено когато не би трябвало – не се майтапя, гадовете и това ми правеха, много хора страдат от същото, не става въпрос за единичен случай – и чуаствителност към настинка/грип). След няколко месеца разполагаш с набор храни които са ОК. Спираш с графика, ядеш каквото искаш от този набор. И тогава виждаш че някой храни които се смятат за здравословни точно за теб в този момент не са добри.

3 дни след като спрях да ям зърно в каквато и да е форма спрях хапчетата. 3 месеца по-късно 20кг ги нямаше. Енергията ми се повиши толкова много, сякаш се бях подмладил с 10 години, че и повече. Уорологичните проблеми изчезнаха като чудо (засилена имунна система). Имам нужда от много по-малко храна отпреди (май ги научих гадините да извличат хр. вещества доста ефективно) – хората не ми вярват че оцелявам на – сутрин айрян, обед – салата, супа, 2 яйца, вечер – сирене и салата, 2-3 пъти риба и веднъж на седмица месо. Нищо друго. Никакви снаксове, чипсове, подхапки, саламища, нищо което е обработено (това е добре и заради безбройните химикали в обработваната храна). По традиционни сметки би трябвало да съм умрял.

С времето баланса се възстанови и днес мога да ям зърно 1-2 дни в седмицата без проблем. Мога да ям ядки, мога да пия алкохол. И трика е да внимаваш да не развалиш наново баланса, иначе яж, пий и живей.
Не беше лесно. Развилнелите се гадове се опитаха да ме преборят. Захарта, алкохола и ядките бяха много лесни, обаче зърното....за един българин да не яде хляб!! Няма пица, няма паста, няма ориз, няма баница.....леле мале. Вървял съм свит на две от глад из щастливата Холандия и никой не продава закуска без зърно или захар. Никой!! Ами парите – олеле! В една филия хляб има калории като в парче месо със същата маса ама разликата в цената е 10 пъти! Добре че ям по-малко, та мога да вкарам парите в качество вместо количество.

Правилната пирамида е – в основата протеин, мазнина по средата и въглехидрати на върха. Не забравяйте че през огромната част от историята Хомо Сапиенс – 200 000 години племена и 15 000 години цивилизация – никой не е имал всекидневен достъп до въглехидрати, хеле пък рафинирана захар (която е опасна колкото хероин, кокаин и каквото се сетиш – отровна, пристрастяваща гнус!).

В световен мащаб конспирацията е че зърното е евтино и джънкфуда се подправя няй-лесно и евтино със захар. Освен това напоследък са се появили пишман „еколози“, които заради гнусния, индустриализиран начин по който се гледат животни (аз съм много против тези практики, разбира се) искат да ни направят сите вегетарианци или още по зле вегани (които са пълни идиоти, казвам го без никакви резервации – тия хора са ненормални). Отговора на веганите е – зърно. Щото само на сурови зеленчуци умиргаш – ние не сме горили или крави с огромни стомаси – няма начин. Е, зърното е смърт за мен така че да ходят да се ...ат

Яжте месо и риба хора, яжте сирене, истинско масло, високо-маслено кисело мляко, по дяволите яжте свинска мас (тъпите западняци мислят че това е инфаркт и холестерол; не можеш да намериш никъде). Обаче разкарайте въглехидратите.
Извинявам се за фермана; има още много неща да се кажат, но някой друг път.

Живи и здрави,
Кайл



Тема Re: На диета съмнови [re: KyleKatarn]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано22.09.17 12:54



Браво, така е...въпросната разрастваща се гадинка най вече е кандида албиканс/в нета много има за нея//...аз имах този проблем и с диета за 3 месеца-супер строга свалих 10 кг...после още 3 месеца с не съвсем строги правила, но балансирано...още 5 кг. Гъбичката, която се провокира от антибиотици и кортикостероиди/аз бях на 6 месечно лечение с кортикостероиди и ми се разгони фамилията:))...та от 80-82кг...сег асъм си 66 от близо 2 години и съм си Муцинка...имам енергия, правя щуротии...а около 3-4 години преди това бях много зле...но при мен се оказа и глутенов проблем, та не питай как с двете диети...хаха;00...но оцелях и сега и аз като теб...един айран сутрин ме зарежда като ракета...през деня ябълка, плодче...варени яйца, салатки, крехко месце и т.н.-чудя се едно време как съм сядала на маса и съм си отопвала чинията с яхнията на баба ми, няма такива неща вече:)))...



Та гадинките са поразшавала се чревна флора, поразрастнала се и трябва да се държи в допустими граници иначе прави много бели...така е:))...лечението е едно-специализирана диета, никакви хапчета и глупости...после си нов човек!

А що лимони и чесън изядох първите 3 месеца от диетата...мале...хаха
И да , така е-нищо сладко поне 4-5-6 месеца...после може вече разумно захранване със медец например.
За сладко използвах стевия-там за чайчето...че и кафе не може-кафето е дрожди...е вече си пия кафе де...но щом усетя гадинката, че леко тръгва нагоре, правя си и теста с плюнката в чаша вода сутрин...пак провеждам седмица -две диетката и всичко е на 6




Тема А пък моята диета, Кайле,нови [re: KyleKatarn]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано22.09.17 13:35



Моите уважения, ама четох ти беседата докато стигнах до гъбички и микроорганизми, любима тема на шарлатани и ненаучни писатели по мрежата и престанах. Един вид, виновни са разни други организми, не мозъкът на собствения организъм.

А пък моята диета, Кайле, е простичка и лесна. За протокола, 65 килца съм при ръст кинта и 86 и 58 лазарника.
Значи, който иска да отслабне, заживява 24/7 с мен и яде каквото му е кеф. Но колкото грама изяждам аз, толкова и той/тя! И колкото се движа аз, толкова и той/тя! Не се притеснявайте, не тренирам като изоглавен. Аз следя строго да се спазва точно диетата, понеже издебелелият се случва да има бели петна в паметта, през които без да се усети се е донатъпкал.
Естествено, на третия ден на диетоспазващия ще му се стори, че точно така би трябвало да изглежда адът. След една седмица, ще види, че дяволът не е толкова черен, а след месец до два, вече ще е влязъл в правия път. Изпитано.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.


Тема Re: А пък моята диета, Кайле,нови [re: Phillip]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано22.09.17 15:36



За протокола, 65 килца съм при ръст кинта и 86

ти си даже под корейския стандарт, шейм, шейм, шейм


не разговарям с тези без R1a1 маркер

Тема Не бих казал.нови [re: tartarianeyes]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано22.09.17 19:46



Какво имаш предвид? Севернокорейския или нормалнокорейския?
Защото севернокорейският повелява тегло 36 при ръст кинта и 56см. Не са съпоставими.



~~~
Малко почивка на сигнатурата.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.