Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано31.08.17 19:48



признай, че нарочно написа "предали Родината", за да стане словесен търкал - Уни те е корумпирала с един Бейлис!



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.08.17 19:50



Ами тогава ти ми преведи!





Тема Re: "Той има дете от друга"нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано31.08.17 19:51



Взе да става симптоматично вече... четвърти случай ми мина "през ръцете".

Е, защо да е симптоматично, че и вече!? То вече е кажи-речи норма и не вече, ами отдавна



Един от много модели, разновидности, варианти на съжителство. След като класическия брачен модел така или иначе от десетилетия е в криза, то трябваше да се очаква, че рано или късно ще се появят алтернативни варианти на съжителство и всички произтичащи от това следствия...

Специално вариантът, който е предмет на темата ти, става доста разпространен през 90-те години и по-точно с появата на мутри, мутробаровци и прочее... Има една категория мъже, които може и да не са от предните 2 категории, но задължително са с доходи над средното, с успешни бизнеси и пр... Според психолози, тогава било едва ли не въпрос на престиж да си имаш нормално семейство с дете/ца плюс второ неофициално, т.е. не просто любовница/ци, а любовница с твое дете. Това било доказателство не само за висока потентност, но и за способност да издържаш повече гърла, семейства, деца, заедно с майките им... демек, това е то да си мъж и половина или две половини отгоре

То не е много за смях, ама по едно време лично бях запозната със случай на мачо, който построил жилищен блок с 7-8 апартамента и настанил там своето си законно семейство и 3-4 от любовниците си, които имали по дете от него, познавали се и си съседствали:-)) Цял харем, дето се казва или по-точно неофициално многоженство...

Аз познавам няколко такива случая като описаните от теб доста отблизо, единият ми е направо в рода от страна на мъжа ми. Еми, като знам точно каква е ситуацията, въобще не съм благоразположена. Шантава работа откъдето и да я погледнеш.

Това, което лично на мен ми е направило впечатление: Докато бяха млади любовниците или по-точно в началото на връзката, бяха добре... бяха се уредили с жилище, заможен и богат мъж, имаха си редовен сексуален живот, определени седмици с почивки из чужбина, определена издръжка, децата имат баща, т.е. знаят кой е баща им, контактуват с него отначало много често и спонтанно, а с течение на времето по предварително уточнен план-график. Официалните празници по-често мъжът празнува с законното си семейство, за второто неофициално семейство остават рождените дни и кратки ваканцийки от време на време...

С напредването на годините, особено след 40-те втората жена започва все по-остро да чувства ситуацията като ненормална, да изпитва някакъв вид неудовлетвореност и спад на увереността в себе си и в самочувствието си. Въпреки, че е било изяснено и ясно от самото начало, че мъжът няма да напусне официалното си семейството и няма да се разведе с жена си, "втората" жена несъзнателно през цялото време се надява, че той в един момент ще предпочете нея. И когато това не се случи, а тя е вече на 40 или над 40-те, самоувереността и се разколебава, самотният живот с някакви разграфени моменти на взаимност, които се разреждат все повече започва да я угнетява, а не намира сили да скъса с този начин на живот и да опита да си преустрои живота както на нея й е удобно. Било защото е материално и финансово зависима от бащата на детето си, било защото вече свиква със създалото се положение и не може да наруши житейския си навик...

С една дума, подобни жени не са за завиждане. Едната разви тихо и скрито (засега) домашно пиянство, другата се запусна, стана една никаква, мързи я да се наконти, да поддържа що-годе някаква класа - щото преди беше ехеее, красавицата неземна. Третата има проблеми с детето - тийнче младша възраст, изключително арогантно, нагло и нахално хлапе, което й вади душата и тя няма време да се обърне, дето се вика, а бащата не се появява достатъчно често, че да бъде някакъв възпитаващ фактор. А четвъртата така се е нахъсала да скубе бащата на детето, да се състезава за място в сърцето му, за обезпечение на нея и отрочето, че направо не прилича на човек и на жена, а на безогледна машина...

Тук въобще не разглеждам ситуацията от гледна точка и на другите участници - законната съпруга, децата от официалния брак, детето от втория неофициален, гвоздеят на самата ситуация - баш-мъжът, бащата, съпругът и любовникът и прочее, щото очевидно ще стане цял трактат... Но в подобна връзка са замесени толкова много човешки съдби и най-лошото е, че истинската развръзка настъпва като бомба със закъснител преди всички да се усетят до какъв хал са се докарали...

Т.е. аз не знам ни един случай от подобен род, който да е завършил добре за когото и да е... Но да, в началото, до един момент, и любовницата с детето е доволна, уж е приела положението на бащата и е съгласна да го играе втора цигулка, да не кажа свирка, законната съпруга уж и тя се е примирила в името не семейството, децата, любовта, но в един момент пясъчната кула се срутва и печеливши няма.



Редактирано от MilaO6 на 31.08.17 20:11.



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (капризната)
Публикувано31.08.17 19:52



Хе, какво не ти е ясно
Ако човек не си е намерил еша, този,
Който му дава свобода и лекота и тръгне да губи време
От бездруго неприличнократкия живот за ....деазнам Кака
СЕ казват тея упражнения, ми жалко за човека...



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано31.08.17 19:55



Ама в превода се губи част от чара...

Ето:
- първите 4 реда означават "не е истина просто".
- вторите 2 означават "идиоти".
- последните 5 реда означават "при толкова възможности, губят си времето - поне да садят цветят, та да си осмислят живота"





Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Crrafterr]  
Автор spunk (капризната)
Публикувано31.08.17 19:57



Преводач за пулицър)))или квато беше наградата))))



Тема Re: "Той има дете от друга"нови [re: MilaO6]  
Автор spunk (капризната)
Публикувано31.08.17 20:00



Какво..мммммм, обясняваш,милкее
Клубъ нелие дърт веке ,ебаси?!



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: spunk]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.08.17 20:07



Ако човек не си е намерил еша, този,
Който му дава свобода и лекота и тръгне да губи време
От бездруго неприличнократкия живот за ....деазнам Кака
СЕ казват тея упражнения, ми жалко за човека...

spunk, всичко е строго индивидуално и субективно. Някои си намират еша, но съм сигурна, че не са повече от...30%. Други търсят. А някои просто имат нужда от повече "ешове".





Тема Re: "Той има дете от друга"нови [re: spunk]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано31.08.17 20:07



Какво рече ти сега? Кой е дърт? Аз ли съм дръта или ти? Яяя, си разкрий картите ти с тоз пост, че нещо не ми ставаш ясна от раз





Тема Re: "Той има дете от друга"нови [re: MilaO6]  
Автор spunk (капризната)
Публикувано31.08.17 20:20



Наверно съм доайен, наистина, но винаги тази тема
Ми е ))била супер тъпа)наистина, е айде - уморителна
Мое мнение. Дет вика Юник, някои обичат Да се уморяват
От различни неща)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.