Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано01.09.17 11:17



Без да защитавам дивотиите на Лъкито, мисля, че доста се преекспонират, да не кажа преувеличават, парите, които уж изливали тук живеещите в чужбина.



Иначе човек, който си е сменил държавата веднъж, с нищо не е по-лош от човек, който си е сменил мъжа веднъж, ама айде.

Редактирано от MupaM на 01.09.17 11:19.



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: tartarianeyes]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.09.17 11:22



Лъки, за да живееш в чужбина се иска яко дупе. Знаеш ли колко много пари изливат у ад тив, дето ги наричаш предатели...


А, това е защото родителите им влагат парите си, с цел после те да останат да живеят там, повечето е така. Един вид, спестяванията на цели български семейства отиват за това да се подобрява животът в Германия, Англия, Америка, пък и децата си харизват на чужди държави.

Освен това къде сложи човфшклтл право на свободно движение...


Тя, и Меркел, затова кани мигрантите.

Скоро и тепърва ще се разберат последствията от свободното движение... защото то се оказва не само движение, ами си е чисто заселване и превземане.

Редактирано от Lucky Eva на 01.09.17 11:25.



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.09.17 11:24



Имам чувството, че отговаряш на нечий друг постинг. Опитай пак!

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано01.09.17 11:26



Лъки, тя не си ти
може да се влюби и да тръгне с гаджето/мъжа си
може да поиска да учи навън
може на нея да й хареса да работи в друга държава
ако тя реши, ти няма да можеш да я спреш, както теб не са могли да накарат да тръгнеш
понякога децата искат да направят обратното на това, което казват родителите
питам -тогава ти какво ще правиш
ако си много твърда, ще ти се наложи и ти като баща ти да се извиняваш



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.09.17 11:27



Ами, това, че осигуряваш работа на хора е покрай това, че осигуряваш препитанието си, така че не го приемам за някакво супер родолюбиво начинание. И аз го правя, ама не е много съзидателно. Нещо повече? Щото съм сигурна, че има барем 100-тина български учени, които извън България принасят много повече полза на България и света от нас двете.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: snowprincess]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.09.17 11:37



Засега не е изявила желание да учи и работи там, мисля, че го дължи на мен и разговорите, които сме водили. Макар, че най-добрата й приятелка вероятно ще учи в Германия. Семейството й е богато, имат авто-къщи, магазини, не разбирам защо я поощряват да учи там, поощряват е меко казано даже, решили са, че ще й плащат образованието там. Това дете и тук, с парите на техните, може да постигне доста, ако остане у нас, но не... там било по-хубаво. Даже двете често си говорят по въпроса и другото момиче е объркано, не знае къде е по-добре, дори често иска да си остане тук, но майката явно настоява. Не го разбирам това - нещо като криворазбраната цивилизация в ново време е!



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.09.17 11:40



Щото съм сигурна, че има барем 100-тина български учени, които извън България принасят много повече полза на България и света от нас двете.

Е, ако става въпрос за 100-тина български учени, ще го преглътна, но аз виждам, че даже е модерно да отидеш да живееш на запад и "куцо и сакато" е тръгнало натам...



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано01.09.17 11:42



Пиша от телефон и си личи


Извини ме, но си неспасяема

От теб би станала великолепна комсомолска, оф и прочия активистка
Не се сърди, тъй ми звучиш


не разговарям с тези без R1a1 маркер

Тема Re: "Той има дете от друга"нови [re: spunk]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.09.17 11:45



Не, не е злобничко, а е отговор на твоята неадекватност. Която между другото и друг път съм забелязвала, въпреки и остроумните постове, които съм чела от тебе и искрено са ме забавлявали:-))

Какво ми липсва ли? Ами не, не е нетолерантност, както засегнато-обидчиво-злобничко в отговор на моята уж злоба, си отбелязала. Била съм толерантна и мълчаливо-отстъпчива в много случаи, много повече, отколкото може да се очаква от мен.

Това, което ти се струва, че ми липсва е да си замълча, когато не искам или да ти отговоря в тоя зализано-замазан, приплъзваш и нищо не казващ в прав текст неадекватен пост. Е, тогава нямаше нищо да ми липсва и щеше да си доволна.

А сега ти се върни и пак прочети целия диалог и виж с очите на някой друг, дали ти се разбира какво пишеш. Сама ти дали се разбираш.

И въобще, мини и си прочети постовете от последните 3 дни с чужди очи и виж, как изглеждаш отстрани.



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.09.17 11:47



Да ти кажа, куци и сакати не знам дали ходят. Сред моите познати има бизнесмени, квалифицирани компютърни специалисти, лекари ... Хора на помощи, сигурно има, но аз не ги познавам.

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.