Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.09.17 10:40



Осъдителен е, защото много от тях са изоставили родители, деца, приятели, род и Родина, за да задоволят личните си нужди. Поне от моята гледна точка е осъдителен.

Болдваното изречение обяснява всичко.





Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.09.17 10:44



Не, не, това е измъкване. Дай текста на клетвата, моля! Също така виж какво можеш да отговориш на въпроса на Уни "какво направихме за страната си?", ама без това колко е хубава тя и как напредваме, а конкретно, лично. Защото това е родолюбието, а не удряне в гърдите.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.09.17 10:47



Е, как какво съм направила - останала съм тук, устояла съм на изкушенията за повече пари и повече социални придобивки в чужбина, създала съм дете, което също възпитавам да остане тук. Това смятам, че е най-важното - да създадеш и възпиташ потомство, което твърдо да остане в България. Всичко друго бледнее.



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано01.09.17 10:51



а ако тя реши да замине?



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.09.17 10:52



Това е доста елементарно разсъждение. Голяма част от хората не заминават заради парите, а заради повечето възможности за развитие. Също така, защото в един момент се уморяват да се борят за постигането на нормални условия на живот тук. Защото им писва от милиционерщината, от общуването с нерационални хора и т.н. И колкото повече усилия си правил тук, толкова по-бързо се уморяваш. Виж, ако си живуркаш тихо и кротко и се снишаваш, когато трябва, можеш да си бъдеш "патриот" до дълбока старост.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано01.09.17 10:54



Детето ти засега е ясно, че се е родило тук, а дали ще остане тук е друг въпрос. Оставането ти тук по никакъв начин не носи само по себе си полза. Един човек повече, който издиша въглероден двуокис.

Конкретно какво направи, за да станем по-добра държава за живеене?

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.09.17 11:02



Аз затова писах, че за мен това са неустойчиви хора. Предават Родината си в името на собственото си добруване някъде си. В повечето случаи, дори в чужбина, са неудачници - взимат често болнични, помощи и др. подобни придобивки, нищо че тук прокламират друго или пък се женят за някого от местните, за да ги издържа. Някои дори си признават, че са зле там, но ползват единствено и само социалната им политика за по-лесен живот. Трети, натрупали малко парици, си правят семейства там като чат-пат пращат някой лев на изоставеното си законно семейство тук. И т.н. - това, което ги обединява е стремежът им към парите и по-лесния начин на живот там. Не ги интересува ще съществува ли България след 50 години. Такава им е ценностната система.



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.09.17 11:09



Не съм длъжна да ти отговарям, но ще ти кажа - осигурила съм работа на няколко човека, правя животът на клиентите си по-лесен посредством дейността си, плащам си данъците и си възпитавам детето в посока на това да остане тук.



Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: Lucky Eva]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано01.09.17 11:15



Лъки, за да живееш в чужбина се иска яко дупе. Знаеш ли колко много пари изливат у ад тив, дето ги наричаш предатели...

Освен това къде сложи човфшклтл право на свободно движение...


не разговарям с тези без R1a1 маркер

Тема Re: Тема стил "Лира" (демек-либоф), ама сериознанови [re: snowprincess]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.09.17 11:16



И защо да го реши? Защото е модерно? Защото е свързано с повече материална задоволеност там? Ако тя съзнава, че е потребна на Родината си, че може да гради и тук, стига да е последователна, няма как да го реши. Въпросът е да не се отказва пред трудностите, да се гордее, че е българка и че въпреки робството, което сме претърпели, България напредва. Като иска да види свят - никой не я е спрял да ходи на екскурзии. Може да не е толкова лесно у нас, както в други страни, но чрез разговори може да разбере, че националното достойнство е по-важно от лесния начин на живот.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.