Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Имало ли е сериозно основаниенови  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано01.08.17 17:58



за Възродителният процес? Имах един приятел преди доста време, който беше член на компартията и беше част от ръководството на вътрешни войски (за съжаление загубих контактите с него) - интересен човек - наистина идеалист от комунистите-хардлайнери. Приятен човек беше - имам предвид за разговор.... та този човек го бяха пратили точно по време на тези събития в Джебел... после, когато се върна ми разказваше потресаващи неща - никой от някое село с българо-мохамедани не е бил допускан да си вземе хляб ако не пее химна... страшен бой е имало за опълчилите се. Почти а понякога не почти а до смърт. Майката са им разкатавали. Пътувал съм доста по Родопите и впечатленията ми от българо-мохамеданите саче те са изключително трудолюбиви и тихи хора...

Та...

Имали ли са нашите по това време право и основание да правят тези неща? Чисто исторически погледнато.



Тема Re: Имало ли е сериозно основаниенови [re: osvoboden pich]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.08.17 18:05



Според разкази на хора, на които вярвам - очевидци - КАТЕГОРИЧНО ДА.
Детайли не ми се разказват.



Тема Re: Имало ли е сериозно основаниенови [re: UnicaDonna]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано01.08.17 18:09



Защо е станало всичко това. Изведнъж някак си започна яростна пропаганда срещу тях и след това започнаха един куп събития... въпросът е - какви основания са имали тези от БКП?



Тема Re: Имало ли е сериозно основаниенови [re: osvoboden pich]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано01.08.17 18:10



имах едно гадже по тези години в казармата българин
завърши математическата гимназия в СФ и от раз го приеха в ТУ
като отиде в казармата го пратиха в Момчилград - защото майка му бе избягала в Швеция...
та по това време са използвали младите войничета...да дебнат границата в нечовешки условия!
дори са нямали вода за пиене И са пили урината си!!!





Тема Re: Имало ли е сериозно основаниенови [re: osvoboden pich]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.08.17 18:12



Казах ти - имали са основания. ПовЕрвай ми.



Тема Re: Имало ли е сериозно основаниенови [re: NUT]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано01.08.17 18:14



Въпросът ми е - дали нашите са имали основание да подпалят това безумие? Ако да - какво е основанието? Защо? Просто се чудя - защо се е стигнало до тези ексцесии, на кой са служели и за какво? Имало ли е "голяма картина" и каква е била тя тогава?





Тема Re: Имало ли е сериозно основаниенови [re: UnicaDonna]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано01.08.17 18:14



Време е минало - всичко е разсекретено - какво основание са имали?



Тема Re: Имало ли е сериозно основаниенови [re: UnicaDonna]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано01.08.17 18:16



БКП не е вече на власт - можеш да разкажеш





Тема Re: Имало ли е сериозно основаниенови [re: osvoboden pich]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано01.08.17 18:18



ами мн просто
по тези години в БГ не са искали да има каквато и да е толерастия!



Тема Re: Имало ли е сериозно основаниенови [re: NUT]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано01.08.17 18:24



Е няма как така изведнъж да започне страшна пропаганда срещу тях. Тогава работех във Печатница с информационно издателски център към фондация "Людмила Живкова" - идваше специален лектор - много вероятно от ДС да ни нахъсва срещу тях. Ей така изведнъж - както всичко си е нормално. Едва ли е толерастията въпреки, че този термин не го разбирам много - за мен не може да има прекалена толерантност - или човек е толерантен или не е... а толерантността е качество на истински нормалния човек. Поне така си мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.