Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 16.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Бихте ли прежалилинови  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано18.07.17 15:53



3500 лв.?

Ако хипотетично изпаднете в пристъп на моментна глупост и съжалите една молеща се и настояваща за помощ (да се разбира заем) душа, а тя в последствие се бави с връщането, какво бихте направили?
Ще си наложите да ги прежалите или ще настоявате заемополучателят да изпълни задълженията си до край?



Тема Re: Бихте ли прежалилинови [re: Malinali1]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.07.17 15:56



И двете. Те хич не са несъвместими.
Настояваш, настояваш, обаче накрая нищо не получаваш. Или получаваш само част.

Принципно - ако ще се дава заем, както и ако ще се става поръчител, трябва ви-на-ги да се има голямо едно наум, че тези пари, които даваш, може и да не ги видиш обратно.



Тема Re: Бихте ли прежалилинови [re: Malinali1]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано18.07.17 16:00



Никога не бих, задължения имам единствено към детето си, заем давам до 50 евро не повече, все едно съм платила една скромна вечеря на някой, това може и да се прежали, но тази сума тук са доста пари и си ги изискай обратно, парите не растат по дърветата, а и труда на хората и човещината следва да се уважават!

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ


Тема Re: Бихте ли прежалилинови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано18.07.17 16:37



Съвсем наскоро дадох 3000 лв. заем за три дни на един приятел. Още в момента, в който му ги дадох, приех мисълта, че може и да не ги видя. Друг е въпросът, че съвсем целенасочено ги преведох по банка и с основание "заем до еди коя си дата" , за да мога в случай на нужда да си потърся парите по съдебен път. Та, и аз като Мира.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Можем!нови [re: Malinali1]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано18.07.17 16:39



Ама защо да ги прежалваме?





Тема Re: Бихте ли прежалилинови [re: Malinali1]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано18.07.17 16:49



Имам два случая, в които съм давала пари на заем, доста над твоята сума и малко под твоята.

Случай 1. Роднина, пари за операция на син. Изобщо не съм искала да ми ги връщат, имах-дадох. Леля (леля, ама тя братовчедка ента на татко) каза, че ще върне парите до няколко месеца, неопределено. Не го мислех. Минаха месеци, мина година. Операцията също, нормално. Забравила бях за парите. СЛед 2 години татко ми се обади, че леля оставила за мен писмо. Отидох, взех си писмото, отворих и щях да падна. Пари, не ги броих. И едно писмо. В писмото сметки: взети пари, лихва за 2 години, курс БНБ. Разревах се.

Случай 2. Братовчедка. Поискала пари на мама. Имам малко магазинче, от което пада дребен наем (е, години вече не го давам под наем, ама тогававсе още вървеше). Аз не взимах наема, оставях го на мама е татко. Отидох един път и мама кърши ръце. Минала племенницата й, моя първа братовчедка, поискала пари. Мама няма, но казала, че има мои пари и ще й даде, а като ги върне аз няма и да разбера. И така, обаче, минаи месец, два... браТчедката не върнала парите и мама се притеснила. Не че броех парите, рядко взимах нещо от този наем, но мама си брои и се притеснява.

Така, до днес не са върнати тези пари. Не ми дреме, не го мисля.

Та.... зависи и за какво е заема. Абе , ако е за здраве, майната му... и да не е... пак майната му.... пари се печелят, човек не се връща от оня свят



Тема Re: Бихте ли прежалилинови [re: Malinali1]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано18.07.17 17:28



Все едно парите са хвърлени през прозореца на телефонен измамник. И те уж в пристъп на моментна глупост.


Пиеш студена вода и забравяш...като ти е толко акъла.

На всеки ъгъл има банка, която дава пари на заем. Ако банката откаже да даде заем, значи няма шанс парите да бъдат върнати.

На приятел, когото ценя, никога не давам пари на заем. Шансът е, че освен парите ще загубя и приятеля си. Давам ги безвъзмездно!

Когато възрастен човек ти иска пари на заем, той не прави сметка да ти ги връща. Трябва сам да се сетиш за това. Човекът станал на 70 години и цял живот не съумял да спести бели пари за черни дни. Какъв е шансът тепърва да може да спести, че да върне заема?

Ако ще жалиш за пари, не ги давай!

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: Бихте ли прежалилинови [re: Malinali1]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано18.07.17 17:58



Аз прежалих 3000 лв.
Беше когато дойдох да живея в България есента на 2009.
Децата ми учеха в у-ще Дрита.
В началото на 2011 (08.02.2011), класната на сина ми Сашка Георгиева Петкова ми поиска заем 3000 лв. за да направи абитуриентския бал на сина си.
Прецених, че риска е минимален, все пак учителка, даде ми разписка, отпуснах и заема.
Попитай ме дали си видях парите?
Тя се премести да преподава в друго училище, което нямаше сайт в интернет и не можах да я открия. Всеки път, когато й звънях две години подред ме увърташе че ще продава някакви имоти и ще ми върне парите.
В крайна сметка разбрах, че няма да си получа парите и спрях да се занимавам.
Аз не обеднях, но ми е урок и 5 лева назаем да не давам!

пп За който не вярва ще снимам разписката и лк на "учителката"!



Тема Re: Бихте ли прежалили [re: pishmangreek]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано18.07.17 18:02



Вярваме и без сканирана бележка. историята е подобна.

Редактирано от Malinali1 на 18.07.17 18:07.



Тема Re: Бихте ли прежалилинови [re: Malinali1]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано18.07.17 18:14



Нарочно й изписах имената. Сигурна съм, че тази жена не се спира и злоупотребява и с други.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.