Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: дохвърча и другата интЕлегентнанови [re: NUT]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано24.05.17 17:11



Нутке...аз с теб няма да се занимавам теб ще те мисли Греки, но от това, което научавам за теб тук мила ....честно казано незнам кой е нисш...духовно

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ


Тема Re: дохвърча и другата интЕлегентнанови [re: dymo]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано24.05.17 17:16



нямам нищо против теб - кефят ме сексуалните ти разкази:)
просто споделих с Мила - че яко се изкефих на определението "маймуна" което мисля да го драсна на гъркинята ако продължи да ми се лепи като пиявица!



Тема Re: тъп постингнови [re: dymo]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано24.05.17 17:18



какво значи "скумврия"?



Тема Re: Ето тукнови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано24.05.17 17:19



има много интересни и любопитни подробности за корейската писменост

...



Тема Re: В навечерието на истинския празникнови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано24.05.17 17:19



ъъъъъъъъъъъ....

има и в нашата азбука случаи, които шашкат чужденците, а ние им се хилим наум
"ю", "я", "ѝ", "й"...



при корейския шашкащото е начинът на изписване - сричките се изписват в колони: отгоре - надолу и отдясно - наляво.
колкото и голяма да е сричката, всички срички се изписват с еднаква големина, демек, имат еднаква площ, която е квадратна.



това е "нанън" - "аз"
нарочно я избрах, защото звукът "н" се повтаря 3 пъти, та лесно можеш да го различиш...

сега - защо е прието такова изписване....ако ти се чете - моля

ако ли не -



нанън тангшинън сарангх'амнида ве геврек


Системата от звукове в съвременния корейски книжовен език
Звуковете в корейския език се делят на 2 групи - гласни и съгласни. От своя страна, всяка от тези 2 големи групи се дели на три подгрупи, а именно: прости, двойни И сложни съставни.

I. Гласни (1 + 2 са основни, базови. 1. Прости гласни: а, у, о, и, е. 2. Двойни гласни: оо, уу. 3. Сложни съставни гласни: я, йо, ю, йоо, ее/ае, йее, уа, уее/уае, ое, уо, уе, ууи/и, уи.

II. Съгласни 1. Прости съгласни: к, т, п, х, н, ц (?), м, к/г, т/д, п/б, р/л. 2. Двойни съгласни: кк, тт, пп, сс. 3. Сложни съставни съгласни: ц (?), с/ш, ч, нг, дж/дз.

III. Гласни - срички. Малкото декоративно кръгче, поставяно над или встрани - вляво от гласната, я превръща в сричка - в дифтонг (двугласна). Самото кръгче няма фонетична стойност. Примери: ю, юу, йе, йее, уее, я, оо…

IV. Гласни - срички + крайна съгласна. Съгласната се поставя под гласната - сричка. Примери: уум, ак…

V. Начална съгласна + крайна гласна. В този случай, съгласната се поставя на мястото (вместо) декоративното (и фонетично незначителното) кругче. Примери: кее, на, ри…

VI. Начална съгласна + гласна + крайна съгласна. Крайната съгласна се поставя под началната съгласна и гласната. Примери: хан, гуул/гъъл…

VII. За произношението. Съгласна, “срещаща” друга съгласна или пък гласна, често сменя фонетичната си стойност. В писмен текст, думите се пишат така, както следва да бъдат произнасяни. Но фонетичната транскрипция е приблизителна.



Тема Re: дохвърча и другата интЕлегентнанови [re: NUT]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано24.05.17 17:21



е да де, ама и ти не оставаш по назад в това си занимание..нека да бъдем точни, ето сега погледни по нагоре

аз си изказвам спокойна мнение за 24 май, нищо лично против никой за никой, да прочете някъде квалификация?? НЕ
пристига интелектуалката Милка ...и започва индиректно , ужким сладко си лафи с тарси или там както й бе ника...ей такива менопаузни истерийки като нея най ме развеселяват, но нищо де, тъкмо Милка ще се убеди сега колко цветущ е българският ни език,
като казах Милка та се сетих тук тече една реклама на шоколад сега върви с кравите Милкаасоциации

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ

Тема Re: тукнови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано24.05.17 17:25



също много просто, лесно и достъпно е обяснена

... Прави впечатление наличието на много йотирани гласни и дифтонги... Явно на дифтонгите се дължи специфичната мелодика на езика...:-))



Тема Re: тъп постингнови [re: NUT]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано24.05.17 17:26



скумрия вид риба, хеххе добавила съм едно В в бързината все пак да се разберем пиша на кирилица с латински букви , проявете разбиране, ако го можете това де



ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ

Тема Re: В навечерието на истинския празникнови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано24.05.17 17:26



днес гледах по нова тв - цялата организация по празника от големите БГ градове!
най-мн ми хареса репортажът с 80 годишна учителка от Бургас - която всеки ден пътува 30км до селото в което преподава и всички ученици гмецнаха че мн я харесват и искат ТЯ да ги учи винаги!:)
свежарка със цветни дрехи и маратонки - не и личат годините:)
единствено се оплака от пенсията си 240лв





Тема Re: Кукумявке,нови [re: dymo]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано24.05.17 17:33



Ти и събуждане на умове! Я пак си помисли! И си извади пръста от носа и си обърши лигите и сополите, докато събуждаш "умовете"



За събуждане, събуждаш, ама не умовете, а нещо друго у добрите хора тук, само че те са достатъчно възпитани, за да не ти кажат право в очите, какво им събуждаш, а ти пък нямаш с какво да го разбереш!

И не си мисли с половите си органи, щот само явно с тях си способна да "мислиш", но то от там мислене не произлиза, а само словесно зловоние

Както казах, само чаках да дойдеш и да си развихриш мисловната несъстоятелност баш на празника! Трябваше да дойде някой да илюстрира словесното падението на някои български изчадия и ти не закъсня!

ОстаЯм ти сцената да се плезиш, да пръскаш отровни плюнки и да си вириш зачервения задник, аз скромно се оттеглям

Редактирано от MilaO6 на 24.05.17 17:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.