Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Джанкитенови [re: RujaKaramfilova]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано22.05.17 16:40



ние пък даже в центъра на София в задният двор си имахме....череша...ех колко се катерихме и беряхме първите череши...сега там вече стърчи поредната кооперация...няма го нито двора, нито черешата, нито пък красивата градина и ...черешата

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ


Тема Re: село с името Джанканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Vassilia ()
Публикувано22.05.17 18:12



Темата ми напомни за това селце
Преди години, когато все още имаше т. нар. разпределение на млади специалисти, братовчедка ми, новоизпечен агроном, беше разпределена в Крумовградско
Едно лято бях за около седмица и избродихме околностите
Та там имаше едно селце с името Джанка - имаше, щото сега къщите са празни - голяма част от хората са се изселили от махаличките, сега има-няма около стотина души на книга, всъщност са доста по-малко
Близо до него е Дюшун дере, или Душан дере
Гледката е страховита и неописуема, ненапразно го наричат дяволския каньон
Огромни бездни, почти вертикални скали, водопади - невероятни гледки
Ето малко гледки:



Между Джанка и Ковил , в местността Ак кая, има археологически комплекс, за който местните разправят, че е по-голям от този на Белинташ



Тема Re: Джанкитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.05.17 19:22



За кражба - не сме крали. То на село по улиците ги има през 10 метра. Как да откраднеш нещо, дето хем е общо, хем никой не се е засилил да му е стопанин.

Странни хора сте)) онези,които не сте откраднали поне 2 джанки. И на нашата улица имаше джанки, ей така, без стопани, но те винаги, ама винаги бяха по-кисели от онези на баба Магда, която ни гонеше с бастуна





Тема Re: Джанкитенови [re: eta d]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.05.17 19:25



ха, за охлузените крака наскоро си говорехме... разхождахме се в парка преди 10-ина дни, по хубавото време и в даден момент се присетих, че трябва да поогледам коленете на хлапетата. Едно време корите от раните бяха ехееее, дебели, дебели и почти нямам детски снимки без я превръзка, я загорели рани. Днешните хлапета май нямат рани, ама то протектори, то пазене въпреки това да не паднат





Тема Re: Джанкитенови [re: MilaO6]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.05.17 19:26



нее, не е лошо, твоите са смислени, написах ти го. Винаги се радвам да те прочета.





Тема Re: Бял бъзнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.05.17 20:27



Остави ти другото, ама като рече джанки, днес пък цял ден ми се изпречва из града нацъфтелия бял бъз...Да, ама градския не става, трябва от чисто, отдалечено от градищата място да се бере... Сетих се, че на времето майка ми правеше редовно и го обожавахме... и аз съм правила, даже преди 2 години последно май...малкия много го обича, той ходеше да ми бере някъде извън града, мойта работа беше само да го сложа с лимони и захар... Ех, утре ако не ме домързи, докато съм се сетила и докато му е момента, ще смушкам мъж ми да ходи някъде извън града да бере, ако ми уйдиса на акъла, де...





Тема Re: Джанкитенови [re: RujaKaramfilova]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано22.05.17 21:00



Ами кой да засее джанка в двора. Там златна земя, па да сееш джанки....
Пък и нас ни учеха строго патриархално - от частното не се краде, само от текезарското.





Тема Re: Джанкитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.05.17 22:49



През ранните 80- с брат ми,вече над 20 годишни лонгури няколко пъти сме ходили до блок на ДЗС да си бернем по малко млечна царевица и то нарочно на място,което преди си е било наше.



Тема Re: Джанкитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано22.05.17 22:53



Абе кой ти е гледал кое е било "наше".... Царевица, картофи (цялата тайфа около огъня), нощно ядене на дини и то само средата....





Тема Re: Джанкитенови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано23.05.17 04:37



нощно ядене на дини и то само средата....


Бе ти да не си от мойто село?!!? Загубих сандал веднъж като ни подгони пъдаря. Куриозното, че ни хванаха по джапанката на един друг, моя сандал не го намерил.

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 23.05.17 04:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.