Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Джанкитенови [re: pyrvata]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.05.17 06:05



Е това е, баба правеше такава! Страхотия.



Тема Re: Джанкитенови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано22.05.17 06:14



Не съм го разбирал много, когато има толкова плодове в нормален сезон на консумация, да се ядат джанки? Ако някой има обяснение ми е любопитно.



Тема Re: Джанкитенови [re: hubavka69-110043]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.05.17 06:15



Видях две деца сам самички с колелета оня ден в един селски пустинак. Така се разчувствах, дощя ми се да сляза да им смажа веригите.

Гледам гугъл стрийт вю, мойто село в България. Ми покрай къщите тук там човек, дедо с каруца, циганин с колело, жена с престилка и пазарска чанта. Тук в моя квартал като вляза - пусто като чернобил, жив човек се не види по улиците. Всеки стои скрит в къщата, в колата, в офиса. Като тръгнеш се разхождаш по улиците те мислят за престъпник, наркоман, въобще за някакъв проблем. Спирала ме е полиция в квартала в който живеех преди да ме разпитват какъв съм що съм, какъв ми е случая че съм без кола. Ако съм искал да се разхождам, да съм ходел в местата за разхождане (в парка) щото така съм притеснявал гражданите на района и те звъняли в полицията ... това в почти селски район.



Тема Re: Джанкитенови [re: Yuppi]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.05.17 06:28



Кои плодове са налични по същото време?



Тема Re: Джанкитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано22.05.17 06:36



Логически погледнато, овощните плодовете се култивират за да се ядат узрели? И тогава придобиват някакви вкусови качества?



Тема Re: Джанкитенови [re: Yuppi]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.05.17 06:50



Това ми изглежда да е различен разговор. Ние като деца ядяхме и сурова царевица, на размер колкото показалец. Хрупаш я като морков, но ти изглежда не си живял на село. Децата наместо снакове следобед оберат какво видят по дърветата. Далеч от къщи, не са се прибирали 6-7 часа и вече гладни, но им се играе още.



Тема Re: Джанкитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано22.05.17 07:30



Чувал съм как деца в нашето село са опичали пиле на съседа, но за джанка или царевица като пръст - нищо.





Тема Re: Джанкитенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано22.05.17 09:53



И по-тежки случаи има. Срязва черешата с нож на две, вади костилката, инспектира за червеи и тогава яде. Това докато беше в тийн годините, събра ми очите като го видях.



Тема Re: Джанкитенови [re: pyrvata]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.05.17 12:17



аз напоследък избягвам да си ровя в душата...

Няма лошо... от време-навреме човек трябва да се самовъзпира да ровичка в неща, които му причиняват болка или дискомфорт дори с риск да остане нещо смътно и неизяснено. Лошото е, че понякога подобни неща те връхлитат ненадейно и те оставят без дъх, преди да успееш да включил самозащитата...



Тема Re: Джанкитенови [re: MilaO6]  
Автор pyrvata (сладунка)
Публикувано22.05.17 12:55



....мда, именно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.