Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано14.05.17 20:18



Ами, ти го каза. Сравняваме чушки с облаци. А конкретната жена си гледа конкретното дете и ако обществото я остави на мира, нещата могат да са наред.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: tartarianeyes]  
Автор pyrvata (сладунка)
Публикувано14.05.17 21:34



Ами, не ти схващам тезата нещо, Тарти, извини ме. Ставането на по добри хора си започва конкретно от нас. Останалите си носят собствената отговорност за поведението. За доброта не знам, но за сила и смелост дано имаме повече, че да отстояваме позициите си и да можем да защитим слабите в неизгодна позиция.
Какво е трябвало, трябвало е, пак казвам, детето е факт и расте и е ужасно да му плюем по живота и по майка му. Селски, еснафски, гадно... брррррр... имах една съученичка, осиновена като бебе, една групичка баби на село( съседките и абсолютно непознати за нея жени) правиха струваха, с пръст я сочиха, майка и, нея, баща и... накрая и казаха... не можеш да си представиш каква катастрофа предизвикаха с това, но като се опитаха да ги спрат, озлобяваха като вещици и се нахъсваха повече... никога не разбрах вещерската им мотивация... а преди това като се появеше и викаха храненичето, като станеше дума за нея и викаха храненичето... обясни ми, моля те защо е всичко това и откъде извира и кому е нужно...



Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: pyrvata]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.05.17 21:52



именно това имах пред вид - човешката злоба
не знам какво да ти кажа

толкова е противно



Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано14.05.17 22:11



Те не го усещат като злоба, не го виждат по този начин... За тях "храненичето" е като грозното пате - различно, различно появило се от установения ред... Няма значение, че то не е виновно, то е резултата от различното поведение, не като на общността, племето, селото, обществото... не е "наред с хората" и майката, която е позволила да се случи и детето, което се е "случило"...



Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: MilaO6]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.05.17 22:43



"Бойната риза",разказ от Дороти М.Джонсън,има го в нета на български.
След 40 години бизнесмен от Източните щати разпознава в лицето на шайенския воин Свещения знак брат си,прокуден от семейството си и общността само защото има на лицето си голям червен родилен белег с формата на длан.При срещата,въпреки всички усилия на брат му,отлъченият така и не се разкрива,но завърта разговора така,че получава признанието:"Да,въпреки всичките му добродетели брат ми беше прогонен само и единствено,защото белегът му го правеше различен от другите."



Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: Fish L]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано15.05.17 00:21



Аз се чудя защо се повдига тази тема след толкова години и при това с едно живо дете.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.05.17 10:33



"Добре, но не казващ каква е разликата в подбудите между старите и младите. Според мен няма разлика. И едните, и другите искат да имат деца по егоистични подбуди."
+1 към това, също +1 към поста на поручика за природното и -1 към сравнението на това дете с болните деца, родени от млади майки, не за друго, ми не виждам кое изобщо е общото, че да се прави сравнение; а конкретно това дете съвсем спокойно може да си е щастливо на същото ниво като нас (не че разбирам от нива и други такива духовни понятия).

Редактирано от MupaM на 15.05.17 10:34.



Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: MupaM]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано15.05.17 10:59



Ами, сравнявам това дете и болните деца, родени от млади майки, защото едно от обвиненията към майката беше, че си е позволила да повярва, че може да роди здрави деца на тази възраст и по тази причина е създала нездраво дете, което освен всички други проблеми ще има и този проблем със зрението. Аз не знам колко е сериозен проблемът, но това са ми спомените, затова написах за младите майки. Просто защото никой не е застрахован и сигурен, че децата му ще са здрави. Да, процентът на болните при майки в напреднала възраст силно се увеличава, но никой не тръгва да ражда с нагласата "ще родя болно дете". Както и никой не тръгва да ражда с нагласата "ако аз умра, кой ще се грижи за детето". А се случва да умират хора и на доста млада възраст.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Снимкинови [re: Fish L]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.05.17 11:13



виждам, че майка и дъщеря изглеждат прилично, а и намерих статия, в която пише, че лекарите са спасили зрението на детето.



Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: ALONE911]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано15.05.17 15:16



"Аз се чудя защо се повдига тази тема"

отговорът е за психолог

всички други лекари биха казали че организмът е здрав...но пък психологът ще предпише хапчета та болният да откачи...

Въпросът ти е коректен и отговорът на баба ми щеше да е: "Де мотика деееее!"
...което означава че тази тема се повдига от нямане на проблеми за вдигане...та да се върнем на мотиката като проблем и лечение на заболяването......


Забележи, думата"мотика" вбесява заболелите...те държат на лудостта си и тя им харесва... това заболяване е като да си умрял, нищо не усещаш, но всички около теб страдат..

Дължиш ми 5лв за просветлението ти..
За да не се чудиш!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.