Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: echr]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано14.05.17 10:55



Щом това дете се е появило, не е изнасилване. Иначе трябва да приемеш за изнасилване всички болни деца, които се раждат от млади майки. Ами, раждат се, това е. Едно ще оцелее, друго няма. Няма какво да се разсъждава по въпроса. Сега, ти си мислиш, че тези деца са нещастни. И аз първосигнално така си мисля, обаче ние и двете не знаем как се чувстват те. Разсъждаваме от нашите позиции за нормалност. А я си представи, че те са по-нормални и по-щастливи от нас на някакво друго ниво!

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор echr ()
Публикувано14.05.17 11:14



Бе, дето викаш, луда работа, ама щом са живи и здрави, значи е и Божа работа. Оставяме въпроса в ръцете на Големия шеф да се оправя





Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: echr]  
Автор pyrvata (сладунка)
Публикувано14.05.17 12:23



...Дали трябва да се раждат деца в късна възраст или не, е стар дебат, който се водеше след раждането на близнаците... сега вече е късно и срамота да му плюем живота... детето вече се е родило, расте и ще тръгва на училище... да го оставим да си живее живота, който му е отреден... и като се замислиш, какво и кого бърка факта, че майката го е родила в късна възраст...



Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: pyrvata]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.05.17 13:24



хубаво би било ако всички мислеха така...
за съжаление реалността е друга
сигурно и ти имаш не малко примери...

въпросът "а кой е баща ми"
защото все още на децата им обясняваме, че са се появили, защото мама и татко са се обичали

някои наричат ин витро децата "сурогати", грозно, цинично и безобразно
децата не могат да растат в стерилна среда

дано да станем по-добри хората, дано

да са живи и здрави майка и дъщеря и бог да им помага



Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор Angli4aninyt (лейтИнант)
Публикувано14.05.17 14:11



Най-важното е да имаш смелост!

Права си - виж Ник Вуйчич - мисля, че е много по-нормален и много по-щастлив от 80-90% от българите и даже от 80-90% хората по целия свят. Той наистина е на някакво друго ниво!

Успешните хора са тези, които изграждат успешни навици!


Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.05.17 14:21



Иначе трябва да приемеш за изнасилване всички болни деца, които се раждат от млади майки. Ами, раждат се, това е. Едно ще оцелее, друго няма. Няма какво да се разсъждава по въпроса. Сега, ти си мислиш, че тези деца са нещастни. И аз първосигнално така си мисля, обаче ние и двете не знаем как се чувстват те. Разсъждаваме от нашите позиции за нормалност. А я си представи, че те са по-нормални и по-щастливи от нас на някакво друго ниво!

Всичкото, което се напъваш още да пишеш е чиста демагогия.
Болните деца са се раждали и ще се раждат. Младите майки са млади и могат да ги обслужват-физически, емоционално.
Дали са нещастни? Зависи от болестта им. Ако е физическа е едно, ако е психическа-нищо не усещат.

И ето тук ти идва огромната демагогия-ако са по-нормални и щастливи на друго ниво. Ама разбира се, това е вярно, вероятно. Но кой от нас знае какво изпитват на това друго ниво? Ние сме на нашето ниво-духовно, еволюционно, етерно, ако ще.

Виж, казвам всичко това от позицията на майка, чието дете работи с деца, които имат проблеми-физически и психически.
А това няма нищо общо с това, да задоволиш своето его като предварително си наясно, че на 60-70 години няма начин да осигуриш нормално бъдеще на дете.
Докато на 20-30.. да, може да родиш увредено дете, никой не е застрахован, но поне можеш да се погрижиш за това дете.

Та, демагогията... настрана, моля. Не си заслужава на всяка цена да се опитваш да си позитивна, защото това не е позитивизъм, а ограниченост или инат. Е, според мен, разбира се



Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано14.05.17 18:11



Не е нито позитивизъм, нито инат. Приемане е. Просто имам достатъчно отрицателен опит, показващ, че ние кроим едни планове, а Оня горе ни се смее на плановете и затова се опитвам просто да приема, каквото се случва. Не ми се получава винаги.
Домовете за деца с увреждания са пълни с деца, чиито родители теоретично могат да ги отгледат, защото са млади, ама не ги гледат, пък тази жена си гледа детето.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.05.17 18:28



Оня горе ни се смее на плановете и затова се опитвам просто да приема, каквото се случва. Не ми се получава винаги.

общи приказки...За разлика от теб, аз съм ходила в такива домове, дъщеря ми се грижи за такива деца в домовете.

И това, че една жена... е като една птичка, която пролет не прави.
Говоря принципно, а не за тази жена. И ако ти погледнеш принципно, убедена съм, ще клониш към моята теза. Защото няма здрав разум, който да твърди, че една 30 годишна жена може да се грижи за едно дете наравно с една от 70 годишна жена.

Моята майка се грижи за три правнуче. Първото е на 7 години, второто е на 3, третото на годинка. Мама е вече на 80. Грижи се страхотно. Но... когато малчуганите искат да тичат навън, да карат колела... познай дали мама може да бъде полезна толкова, колкото бащата и майката на децата, демек внукът и снахата на мама и мои племенници.

Благодаря за разменените думи.



Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.05.17 18:44



Домовете за деца с увреждания са пълни с деца, чиито родители теоретично могат да ги отгледат, защото са млади

А, нещо ми прекъсна темата... та това като представителна извадка ли го казваш?
Защото не знам колко са жените на почтената възраст над 60, които раждат, за да се сравнят с онези младите, за които говориш и които си оставят децата в домове.

Сравняваш чушки с.... облаци, грубо казано.





Тема Re: Мари на 7 вече!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано14.05.17 20:04



Не разбрах какво доказателство на тезата ти е ходенето по домовете, но нейсе.
Защото няма здрав разум, който да твърди, че една 30 годишна жена може да се грижи за едно дете наравно с една от 70 годишна жена. Ти май изобщо не разбираш, че не става дума за жени по принцип, а за конкретни жени. По принцип и раждането за първи път след 30 г. не се препоръчва, но конкретно много жени раждат безпроблемно на тази възраст. По принцип 80-годишните са взели дали, но конкретно

не виждам какво би и попречило да тича след деца.
По принцип 65-годишните не си и помислят да раждат. Дори да им щукне такава мисъл, обществото така ще ги натисне, че ще си я избият от главата тутакси. Същото общество, което сега ще натиска и детето на тази жена, хихикайки, критикувайки майка му- кукувица. В този ред на мисли нормално е, че жената се е отделила от света, защото това за нея е враждебен свят, но да не се отвличам. По изброените причини не виждам изобщо какъв обществен интерес има от обсъждането на този случай.
Виж, раждането по принцип в по-напреднала възраст от порядъка на 40-50 години е нещо, за което може да се говори, защото то вече е от обществен интерес.
Малко ми хвърчи мисълта, но като споменаваш толкова често тези домове, разполагаш ли със статистика на каква възраст са родителите на оставените там деца?
Знам, че ми благодари царствено за обменените думи, но...

Най обичам да чета, ама не мога.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.