Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:07 14.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Тутманикнови  
Автор eta d (7.62)
Публикувано06.01.17 20:25



Знам, че не е готварски клуб.
(Ако счетете темата за неподходяща или я подминете, или модератори да се погрижат да изчезне)

Тук има много вещи и успели домакини.


Което пък, на мен не ми е най-силна страна. Въпреки усилията, месенето не винаги ми се получава, както съм очаквала. Празниците продължават и ми се иска утре да приготвя нещо от сорта на тутманик или питка, с което да седнем с шепа скъпи приятели на сиренце, чубричка, сланинка и винце.

Най-искрено ви моля, споделете сполучливата си рецепта, която правите. Искам, не аз да блесна, а да се получи нещо, с което да доставя гастрономически и уютен кеф на гостите си.
Пък и обещах на клубарка, че ще има наречено парче и за нея, за здраве, един вид



Тема Re: най-лесният тутманикнови [re: eta d]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано06.01.17 20:49



Най-лесният вариант, при това успешен и без месене

:
Върху едно кубче мая се поставя чаена лъжичка сол и чаена лъжичка захар. Разбърква се, до като се втечни маята. Към течната вече мая се добавя една чаена чаша хладка вода, може би около 300 мл, едно яйце, малко олио. Разбърква се хубаво и се добавя брашното, до като се получи лепкаво меко тесто, което се бърка с бъркалка и не се меси. След това се добавя натрошено сирене, шарена сол или каквото харесвате. Тестото се поставя върху хартия за печене, разстила се равномерно, намазва се с олио и се покрива с домакинско фолио. Оставя се да втаса и след това се пече в предварително загрята фурна. Ухае страхотно и е много мекичък тутманика. Това тесто се използва и за основа за пица, за пърленка и за още други такива топли вкусотийки.

Добър апетит и уютен ден с приятели!



Тема Re: най-лесният тутманикнови [re: Ludo2]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано06.01.17 21:07



Колко брашно?
Като гледам, яйцето плюс около 300 мл вода, ще да искат около 6-700 грама брашно ...
Мерси





Тема Re: Тутманикнови [re: eta d]  
Автор Melany99 ()
Публикувано06.01.17 21:08



Ако не ти трябва да е точно тутманик, тези неща стават много лесно, рецептата е точна:
Корейски питки



Защо ми трябваше...

Тема Re: Тутманикнови [re: eta d]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано06.01.17 21:18



Дарлинг, ти си много смела!!!!!!



За първи път ще го правиш, рецепта търсиш, хем и за гости....успех!!!!



Тема Re: най-лесният тутманик [re: eta d]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано06.01.17 21:25



Точно толкова брашно

... зависи от водата ... и от глада на приятелите .



Тема Re: Тутманикнови [re: Melany99]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано06.01.17 21:26



Мерси, смятам сутринта да пробвам, та до следобеда да имам време за поправка.
Тая е голяма скица

А кажи ми как ръчичките и останаха чисти, а аз се омазвам до лактите, м?



Тема Re: Тутманикнови [re: Monica123]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано06.01.17 21:27



Не съм, не съм ...
Дай твойта рецепта





Тема Re: Тутманикнови [re: eta d]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано06.01.17 21:38



Пробвай тази:





Тема Re: най-лесният тутманик [re: Ludo2]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано06.01.17 22:04



Ей това е като сиренката на баба, само е оформено по друг начин. Аз го правя без рецепта и затова не мога да я напиша.

Най обичам да чета, ама не мога.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.