Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Харманлинови  
Автор the bag (italic)
Публикувано30.08.16 15:52





На вашето внимание представям фоторепортаж от Харманли. Публикуван в сайта .

Колко от вас са ходили в Харманли?

Можете ли без помощта на гугъл да напишете 10 изречения за този град? Къде се намира, с какво е известен, какви хора живеят там, с какво се препитават? Има ли известни личности, родени в тоя край?

Аз не мога да ги напиша 10-те изречения. Само смътно помня, че някъде там са решили да сложат Изворът на Белоногата, но това е мит и легенда и го знам само от уважение към Петко Славейков.

Така де, друго не знам, но това че има лагер за афганистанска паплач там - това знам. И вие знаете. И все повече ще го знаете.

Кой ще помогне на онези българи в Хасково, за да не тъпчат с мръсните си и миризливи цървули "клетите бежанци" по земята им, градините им, шадраваните им, главите им?

Трябва ли да станат убийства на невинни хора в Харманли, за да обърне държавата поглед към тоя забравен град?

На снимката: Спасил се от бомбардировките "бежанец" лекар / инженер / архитект - сириец от Афганистан, лежи мъртво пиян пред вратата на бежанския център.



Редактирано от the bag на 30.08.16 20:38.



Тема Re: Хасковонови [re: the bag]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.08.16 16:33



Тези дни се чудех дали да пусна тема, в която да помоля някой да ми обясни ПО СИЛАТА НА КАКВИ разпоредби, закони, международни споразумения и пр СМЕ ДЛЪЖНИ да приемаме хора БЕЗ документи, или хора С документи, които НЕ бягат от война?



САМО последната нощ италианските гранични служби били спасили от удавяне ШЕСТ ХИЛЯДИ И ПЕТСТОТИН ДУШИ!!

А от началото на годината спасените били НАД СТО ХИЛЯДИ!!!

По-добре да не пиша за това май. Извън възможностите ми да го сдъвча е...



Тема Re: Хасковонови [re: the bag]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано30.08.16 16:33





че някакъв гъз се напил те притеснява, ама мерцедеса на снимката не те притеснява.

в държавата на мутрите, биячите, престъпниците най-проблемни са бежанците и сиганити. те окрадоха държавата, те ще изнасилват бабичките, дращещи в 40-50, ауууу страх, те са коренът на злото.

па тия с мерцедесите - те са заслужили, те са предприемачи, заслужили спортисти, истински българси, патриоти, динковци и прочее.

нали.

забравих соросоидите - те до един с мерцедеси са по-лоши и от сигани и бежанци взети заедно да живее Путин!

---


Тема Re: Хасковонови [re: the bag]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.08.16 16:42



Е, аз мога. Не ми трябва гугъл. Има интересни неща, които мога да кажа за Хасково и всичките са хубави. Ако настояваш, ще го направя. Но теб май не те интересува това.
Ти се възмущаваш- защо не ни спасят от напастта, защо не се намесят, някой, който и да е, да махнат бежанците и ако може също така чалгата, бедността и бесепе.
Ами не може. Това е положението, в този свят живееш.
Има възможности за промяна. Можем да започнем да ги избиваме с картечници и това ще реши проблема. Не че ще ги избием, но ще изпаднем в толкова жалко положение, че бежанската вълна ще се обърне и Сирия ще затвори границата заради бежанците от България. В Хасково обаче няма да има пияни бежанци, тва е сигура.
Има и друг - още по- луд начин. Да престанем да гледаме бурките и езика и чуждите и отблъскващи нрави и да им предложим начин на живот тук при нас, който да ги устройва, да устройва и нас. Все ще има място и работа, което и която ние не искаме, а тях ги устройва. Но това е национално предателство и ако чуеш някой да пред;лага такова нещо, веднага да ми кажеш. Ще го удуша с голи ръце, сам самичък, ей на. Ако са повече, наредете ми ги на един стадион и ми дайте една лопата и лелей



Тема Re: Хасковонови [re: UnicaDonna]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано30.08.16 16:44



няма такива разпоредби. конвенцията за бежанците на ООН, която сме ратифицирали и ние, казва, че ако си 1ва сигурна страна си длъжен да приемеш. ние не сме 1ва сигурна, гърция и италия също не ми е известно да са, макар че при морска граница може и по-различно да е, де да знам.

имахме 1 случай, който беше поискал убежище и бяхме длъжне да му го дадем и съдът така беше разпоредил, но ние го пратихме на Ердоган с червена панделка. твоят любимец - тиквата, дето бил най-малкото зло - го направи практически лично почти.

извън законите и конвенциите имаш практически проблем с тълкуванията и прилаганията. представи си че ти си държавата и виждаш един полуудавен мургав млад мъж на плажа си. този мургав млад мъже говори много базов чужд език или изобщо не говори език, който да ти е познат. какво го правиш?

1. даваш му дрехи, храна, вода, пиячка и го настаняваш някъде да спи на закрито или поне в палатка
2. преструваш се, че не съществува и го оставяш да се оправя като робинзон крузо
3. гледаш дали няма докименти по себе си (международен паспорт) и ако няма го натоварваш на един кораб и го пращаш в гуантанамо или на остров Науру
4. теглиш му един куршум, защото е преминал незаконно границата ти, а ти имаш право да стреляш на месо в такъв сценарий.

та, представи си съвсем сериозно че ти си и граничар и полицай и прокурор и съдия и правителство - какво ще направиш с тоя мургав млад мъж с когото не можеш да се разбереш без преводач, а с преводач ти казва че си е загубил документите като е плувал към брега, че е сириец и че не иска вече през живота си да държи оръжие, че бяга от войната.

само моля - не си представяй, че си телепат или ясновидец, способен да предвиди дали след N месеца или години тоя същия няма да се взриви някъде или да задява германките в Кьолн.

и така - какво би направила ти?

---

Редактирано от Greywind на 30.08.16 16:45.



Тема Re: Хасковонови [re: the bag]  
Автор the bag (italic)
Публикувано30.08.16 16:44





Явно афганистанците от Сирия -

клетите бежанци, деца, старци и бременни жени, бягащи от бомбите на Путин

и намерили спасение в България - на път за Германия -

са по-добри бизнесмени от нашите каналджии

Взели са им хляба от ръцете, ръйш



Тема Re: Хасково [re: Greywind]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.08.16 16:47



Аууу, и нагъл тоя с Мерцедеса - не го е срам да има Мерцедес, мутрата недна. Престъпна мутренска държава!



Тема Re: Хасково [re: MupaM]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано30.08.16 16:49



Сигурен съм че е с честно спечелени пари купен тоя мерседес, паркиран пред бежанския сентър. Може и някой сиган в него да се вози, тогава със сигурност е нечестно спечелен ;)

Кой се вози в този мерседес според теб? Дали някой бежанец? Или някой хасковски сиганин?

---



Тема Re: Хасково [re: Greywind]  
Автор the bag (italic)
Публикувано30.08.16 16:52



бе я внимавай кво пишеш



сулейманпаша вчера ли оня ден ли ни показа колко гори неговият мерцедес
ся, какъв да го пишем сюлеймана - соросоид, динковец, заслужил спортист или предприемач?

освен това мерцедеси от тоя тип като на снимката - в държавата с лопати да ги ринеш.
я влез в мобиле.бг и виж колко струва един такъв и дали почти всеки работещ нормална работа в страната не може да си го купи на часа?



уфх... казваш ми ама мерцедеса на снимката не те притеснява.

е с какво да ме притеснява?
мутри, биячи, престъпници ме притесняват, да.
но те не ходят да берат бостаните на баба ти, а афганистанските клети сирийци го правят. и сиганити също.

на черното бяло ли искаш да казвам.
е няма пък.



Тема Re: Хасково [re: Greywind]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.08.16 16:53



А запазеничък Мини Купър ако си купя, дали съм мутра?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.