Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 14.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: По 500 Евро на всеки 18 годишен!нови [re: karabas.barabas-1264]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.08.16 11:20



Между другото по въпроса за идиотските културни министри - все си мисля, че министър на културата няма избор, освен да е идиотски в днешния твърде шарен свят. Като че по-удачно е държавната културна политика да е в агенция, а не в министерство. Извън личностните особености, това би намалило единоначалието, би увеличило компромиса и възможността за недоволства и грешки.



Тема Била ли си в Италия?нови [re: MilaO6]  
Автор Phillip (Лапидюс)
Публикувано29.08.16 11:24



Мила Ошеста> ... чалга-културата, докато в Италия нямат такъв точно проблем.

Била ли си в Италия? Особено в по-малко градче. Вярно, нямат чалга в нашия смисъл, ама привечер там като заехтят едни канцонетиии ...



~~~
”Контрадеконцентрация!”
(цитат от един алманах)


Тема Re: По 500 Евро на всеки 18 годишен!нови [re: makeover]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.08.16 11:28



Ти наистина ли си мислиш, че това е изпълнимо у нас от гледна точка на "политическа воля"???

И, честно казано, както и да то приемеш, аз бих отпуснала малко повече пари на млади семейства с цел поощряване на раждаемостта... ОЩЕ не сме на етап - грижа за кОлтурното развитие на тийновете. Преди да станат тийнове - трябва някой да ги роди. Всяко нещо - с приоритетите си...



Тема Re: По 500 Евро на всеки 18 годишен!нови [re: makeover]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано29.08.16 11:50



Те по добре да направят програми и да се борят с безработицата между младите хора тук, че както е тръгнало с това застаряващо население в скоро време няма да има много 18 годишни



ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ

Тема Re: Била ли си в Италия?нови [re: Phillip]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано29.08.16 11:54



хехех ти остави канцоните...ама то неграмотност до Нта степен, говорят на диалект, в Италия още много хора макар и млади са неграмотни, не могат да пишат правилно на родния си език, това е страна с огромни проблеми не само в образованието, но и в заетостта, в управлението от крадливи политици, всичко са само приказки и добри пожелания, северната цаст иди дойди, но това от Флоренция надолу ...е една Терония...всеки знае, че от посещение на музеи и от разглеждане на развалини не се живее



ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ

Тема Re: По 500 Евро на всеки 18 годишен!нови [re: UnicaDonna]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано29.08.16 11:56



Въобще не си мисля, че е изпълнимо на 100%...но все пак си е добра идея, която даже е и реална в случая:)

Не ми се засягат другите социални щения/не съм силна в тия неща, а и не ме вълнуват особено в дълбочина/, но в случая ме заинтригува това, което са решили да направят и ми се стори доста свежо и си е новина все пак:)



Тема Re: По 500 Евро на всеки 18 годишен!нови [re: dymo]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано29.08.16 11:59



аааа, не знам, италианските проблеми малко ме вълнуват:)
Но идеята е свежа. Пак е нещо малко светличко относно културния всеобхватен мрак





Тема Re: По 500 Евро на всеки 18 годишен!нови [re: MilaO6]  
Автор karabas.barabas-126415 ()
Публикувано29.08.16 12:07



боуже... каква идилия само...



а че всичко това беше по задължение и (с редки изключения) формално, от което повечето ученици се отегчаваха, зяпаха някъде встрани и бързаха да се чупят при първа възможност или се подхилваха и побутваха пред някое голо тяло, щото нямаше кой да им обяснява компетентно и достъпно характеристиките на епохата, детайлите в картините и онова, което един средно образован човек би трябвало да знае...

в редките случаи, когато диванетата трябваше да бъдат заведени на опера или недайсибоже на концерт, шумът в залата беше такъв, че останалата публика панически се изнасяше. да не говорим, че имаше случаи, когато самите артисти прекратяваха спектакъла с молба диванетата да бъдат изведени от навън.

Изпреварването на магаретата не носи слава. Marcus Valerius Martialis

Тема Re: По 500 Евро на всеки 18 годишен!нови [re: makeover]  
Автор karabas.barabas-126415 ()
Публикувано29.08.16 12:18



и в момента периодично се организират т.нар. 'нощ на музеите' не само за ученици, ами за целокупното гражданство.
посещаемостта и изключително голяма - вкл. и ученици, при това без да са организирани от някого.
пред някои от музеите дори се образуват опашки.

Изпреварването на магаретата не носи слава. Marcus Valerius Martialis


Тема Re: ееее...:)нови [re: karabas.barabas-1264]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано29.08.16 12:18



стига де, не е съвсем така:)
в редките случаи, когато диванетата трябваше да бъдат заведени на опера или недайсибоже на концерт, шумът в залата беше такъв, че останалата публика панически се изнасяше. да не говорим, че имаше случаи, когато самите артисти прекратяваха спектакъла с молба диванетата да бъдат изведени от навън.

Лично на мен не ми се е случвало да имам такъв спомен от детството си и от основното и от гимназията. Водили са ни много и винаги ми е било интересно. В гимназията и до днес си спомням как сме ходили в домът на Яворов, който за мен е храм и колко тихо и спочит пристъпяхме вътре. Също домът музей на Вазов, Славейков и ред други.
За Народният театър и операта няма да споменавам-обожавах да ходим там с класа и не е имало никога изцепки.

Виж обаче, когато ни водех ана цирк, а то беше често с класовете докато н еизгоря:))...е, там и викахме и се смеехме на Тошко Козарев и Буфосинхронистите. Въобще претъпкан ани беше програмата с такива мероприятия

...е и по паметни плочи висяхме безмислено за наряд и по кръстовища свиркахме и превеждахме старите хора да пресичат или някакви Тимуровски съботни помощи з астари хора да им помогнем битово...абе пълна програма...това са ми спомените като представител на набор '63

Що така си спомняш с лошо...ехххх




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.