Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема по действителен случайнови  
Автор solomon superstar (myosin)
Публикувано22.08.16 13:27



инфото го има от суратдефтера, така че е истинско.

една жена, майка по-точно, пита кой може да й препоръча лекар (джи пи), който да издаде фалшива бележка, че на детето й са поставени всички ваксини (както е според изискването на закона). бележката й трябвала, защото детето й е прието в държавна детска градина, а тя била против ваксините и отказвала то да бъде ваксинирано.

сега, всеки е свободен да вярва в кемтрейлс и световната конспирация под формата на заговор на фармацевтичните компании срещу обикновения човек, когато това засяга само и единствено него. да приемем, че има известно основание да го прави, дори когато вреди на собствените си деца.
обаче публично да иска съдействие за нарушаване на закона - това трябва да е наказуемо.

някой не иска да ваксинира децата си? окей, но тогава да бъде така добър да ги прати в частна детска градина (ако ги приемат и там)
или - да търси начин да промени закона.

тудей капут, тумороу гут (новогръцка мъдрост)


Тема Re: по действителен случайнови [re: solomon superstar]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.08.16 13:33



Публично всеки може да си иска каквото и да било.
Един иска стерилизация на циганите след третото дете, друг иска забрана на думата "негър", трети - съвети как да не дава децата на мъжа си да ги види след развода никога, четвърти - друго.
Или викаш, да се забранят и исканията?
В момента, в който се намери (и бъде ползван) лекар като поискания публично, вече става по-друго.

Имам, разбира се, предвид не лекар, който не слага ваксини, а лекар, който издава неверни документи.

Редактирано от MupaM на 22.08.16 13:34.



Тема Re: по действителен случайнови [re: MupaM]  
Автор solomon superstar (myosin)
Публикувано22.08.16 13:35



така де. благодаря за поправката.

тудей капут, тумороу гут (новогръцка мъдрост)


Тема Re: по действителен случайнови [re: solomon superstar]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.08.16 13:41



Ако питаш дали трябва да е наказуемо самото издаване на неверен документ от лекаря - то си е. Или поне - не съм търсила, но определено вярвам, че в единия вагон документни престъпления в НК все някъде влиза.



Тема Re: по действителен случайнови [re: MupaM]  
Автор solomon superstar (myosin)
Публикувано22.08.16 13:48



аз доста набързо нахвърлях случая и нарочно не навлязох в моралната страна. за правната нямам необходимата подготвеност, знам само, че за издаване на документ с невярно съдържание би трябвало да има наказание.

всъщност мен най-много ме потресе фактът, че жената смята за толкова нормално това, да наруши закона, че даже търси публично съвет.
при това става дума за обикновен човек, средна класа с образование и професия.
и това, което ме ужасява е, че това би могло да се окаже представително.

тудей капут, тумороу гут (новогръцка мъдрост)


Тема Re: по действителен случайнови [re: solomon superstar]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.08.16 13:53



Абсолютно неморално и непочтено е, съгласна съм.
Оценката ми за такава жена би се сринала моменталически след прочитане на нещо подобно.
Не е да не знаем, че има такива хора по белия свят.

"това би могло да се окаже представително"
И що реши така? Щото в България по дефиниция всички са калпави морално и всякак?

П.П. А има и хора, за които в името на добрата кауза (в случая в техните очи такава се явява спасяването на децата им от ваксините, но може да е и коя да е друга) всички средства са подходящи, в това число измамата. Един вид идеалисти, които мамят в името на идеала.
Аз и такива не одобрявам, но те стоят поне едно стъпало по-високо от просто измамниците.

Редактирано от MupaM на 22.08.16 16:24.



Тема Re: по действителен случайнови [re: solomon superstar]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано22.08.16 13:56



Освен за издаване на такъв документ, мисля, че има наказание и за ползването му. Или?...

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: по действителен случайнови [re: solomon superstar]  
Автор vr.Модератор (стар клубар)
Публикувано22.08.16 13:58



ти пък :)
тези родители не само че искат децата им да не бъдат ваксинирани - било си тяхно право, хем искат детските заведения да ги приемат тези техните неваксинирани деца - пак си било тяхно право да искат децата им да ходят на детска градина, хем, когато им откажат да приемат децата им, те се чувстват в правото си да завеждат дела срещу детските заведения за отказа.
например цитат от бегемама, откъде другаде

:

"Детето ми е на 1 г и 8 м и е приета в ясла. Има само първите две ваксини в родилното и тази на 1 месец Хепатит Б. Другите 10 ги няма. В момента се чудим какво да правим и трябва бързо да решим. Имаме познат адвокат искам да попитам дали има и минимален шанс директорката на яслата да ни вземе без ваксини, има ли такъв случай, чували ли сте? Адвокатът твърди, че няма законово право да откаже. Много ми е притеснено.
...
Решението да не поставяме ваксини си е наше, детето е здраво. Така сме решили, защото при първото ми дете ваксините нанесоха тежки странични ефекти.
Утре ще ходя до яслата вече с всички изследвания. Мислехме и за фалшифициране, но е трябвало по-рано, защото сега няма как да се влиза в програмата със задни дати да се попълват данните за поставени уж ваксини, всичко се приключва ден за ден в тяхната програма, която е към министерството на здравеопазването. И без това не искам да съм като някой престъпник и всеки ден да съм на тръни. Все пак доста хора знаят, че детето ми няма ваксини и ако тръгне е доста вероятно някой да звънне да ни направят проверка.
Адвокатът ни ни каза, че наредба 15, според която трябва да имаме всички ваксини, за да тръгне на ясла не е закон. Отделно има закони за правата на човека, където си пише, че всеки взема решението за собственото си здраве в случая на детето го взимат родителите, защото после ние носим отговорност, ако се разболее. Не може на сила да бият ваксини после отговорността ако се разболее да е наша. Тук може да кажете като не искам да бия ваксини да си нося последиците, тоест да не ходи на ясла. Но така моето дете е дискриминирано. Ако утре директорката ми откаже ще помоля за писмен отказ на база какво ми отказва и ще заведем дело."

и има куп "лекари", които дават фалшиви удостоверения на родителите на такива деца без изобщо да им пука.



Тема Re: по действителен случайнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор solomon superstar (myosin)
Публикувано22.08.16 14:08



ами ето това не знам. същият въпрос и при корупцията - корумпиращият подлежи ли на наказателна отговорност?

тудей капут, тумороу гут (новогръцка мъдрост)


Тема Re: по действителен случайнови [re: solomon superstar]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано22.08.16 14:14



През почивните дни ходихме на разходка в централна България и видяхме младо момче, което през 91ва година се е разболяло от детски паралич заради това, че майката е отказала всякакви имунизации. Човек от градчето ни разказа за момчето. Беше в ужасно състояние, напомняше на човека-паяк. Когато се разболяло, майката го приела доста болезнено, казала, че не е очаквала да се случи подобно нещо, имала добри намерения, но се случило. Не знам какъв родител трябва да си, за да си причиниш умишлено подобен ужас на собственото дете.

Редактирано от Lucky Eva на 22.08.16 14:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.