Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 14.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: По закона за всемирната гадостнови [re: Phillip]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано23.08.16 19:10



Що се отнася до сроковете, защо смяташ, че не може да има по-късни реакции на ваксини?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: по действителен случайнови [re: hubavka69-110043]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.16 19:15



"Но пак ти казвам, че аз пък познавам дете, което не само ръката си не може да ползва, вследствие на ваксина."

Да има пострадали, но те ще бъдат несравнимо повече и стаданието им ще бъде много по-голямо, ако няма ваксини.

Разбирам, че има риск, но мисля, че ние като общество трябва да го поемем в името на спасяването на много повече хора и най-вече бъдещите поколения.

Редактирано от LAMBl на 23.08.16 19:18.



Тема Re: по действителен случайнови [re: MupaM]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.16 19:25



Остави ги доказателствата, така или иначе на всички ни е ясно, че такива неща се случват! Важното е, че ваксините спират масов мор и страдания! Правят така, че хората не живеят в постоянен страх от епидемии и страшни зарази. Този душевен комфорт е много важен и безценен.



Тема Re: по действителен случайнови [re: LAMBl]  
Автор h1685614@trbvm.com (пустиняк)
Публикувано23.08.16 19:30



Ламби, говориш като представител на Байер за ползите от аспирина и как трябва всички задължително да го пият в полза на човечеството. Не видях НИТО един от пишещите да иска ПРЕМАХВАНЕ на ваксините, искаха просто да не ги задължават. Защо смяташ че имаш право да искаш от мен да живея съобразно съвременната религия в каквато полека се превръща науката?

Човешкият организъм е като държава. Една Германия същата германия ли е след кат я ваксинираш с милион/два емигранти?



Тема Re: по действителен случайнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.16 19:34



Да! Ваксините имат смисъл само ако са задължителни!

Защо?
1. Ако са доброволни, означава, че ще са платени, следователно ваксинираните ще намалеят още повече по икономически причини.
2. Ваксините създават стерилна среда, липса на приносители на зараза.
3. Поставянето под въпрос на полезността от ваксините, ще доведе до още по-голям отлив.
4. Отлива от ваксиниране е риск - хранителна среда за зарази и епидемии, водещи до трагедии и катаклизми.

Да рискът от странични ефекти от ваксините е несравним с този от епидемиите! Нека да мерим с един аршин!



Тема Не, не е чисто правеннови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Phillip (Лапидюс)
Публикувано23.08.16 19:37



Не, не е чисто правен проблемът. Няколко пъти и по различни начини се обясни в темата смисъла на ваксинациите.

Пак повтарям, става дума за избор между голямата вероятност: заразяване с тежка болест водеща до инвалидизиране, вкл. и с висока смъртност и далече по-малката: лоши странични ефекти от ваксините. Ако няма масово ваксиниране, ще пламнат епидемии от въпросните тежки болести. Болните ще виснат на здравно-осигурителната система за дълго време, освен това ще бъдат извън бачкането, което е огромен проблем за държавата като цяло и затова тя, вашата, нашата и всички нормални страни, са въвели закон за задължителност.

Сега да помислим какво би станало, ако не е задължително и/или се въведе форма за информиран отказ. Сигурен съм, че поне 51% ще се откажат от ваксинациите. Ами, аз си спомням, че опредлено имах неразположения при ваксинациите, главоболие, температура, отпадналост. Отделно, че ми беше гадно да ме боцкат, мястото на боцкането после дълго време болеше и сърбеше и изобщо неприятно. Така бяха и повечето други деца. Всъщност, опростенчески казано, ваксинирането е изкарване на съответната болест в много лека форма, та организмът да си изгради изкуствен имунитет.
Също и чист мързел и липса на време. Нали трябва да отидеш до лекаря си там някъде, не в съседната врата, па да висиш на опашка пред кабинета, за да те боцне и така няколко пъти за всички ваксинации и реваксинации.

И така, повечето хора биха се отказали, понеже едва ли имат нагледен пример в средата си за някоя от тия болести. Следователно стигаме до гореописания голям проблем за обществото. Ясно?

~~~
”Контрадеконцентрация!”
(цитат от един алманах)


Тема Re: по действителен случайнови [re: LAMBl]  
Автор h1685614@trbvm.com (пустиняк)
Публикувано23.08.16 19:50



1. Ако са доброволни, означава, че ще са платени,
Сега безплатни ли са? И ако да, къде е логиката да станат платени ако са доброволни? Къде е проблемът да останат безплатни?

2. Ваксините създават стерилна среда, липса на приносители на зараза.
Частично съгласен, но защо се притесняват ваксинираните след като имат имунизация?

3. Поставянето под въпрос на полезността от ваксините, ще доведе до още по-голям отлив.
Това е политически аргумент, ти най-добре знаеш какво означава преходен процес и след един скок на една валута как после се стабилизира на други нива.

4. Отлива от ваксиниране е риск - хранителна среда за зарази и епидемии, водещи до трагедии и катаклизми.


Почвам да мисля, че ти смяташ дето хората отказващи ваксина ще преобладават. Това не те ли замисля? За

чувал ли си?

Да рискът от странични ефекти от ваксините е несравним с този от епидемиите! Нека да мерим с един аршин!
Нося вече шеста година последствията от ваксините на малкото хлапе, не ми говори за сравняване на несравнимото.

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 23.08.16 19:53.



Тема Re: по действителен случайнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.16 19:51



Даже не съм чак такъв фен на ваксините.

Напълно съзнавам рисковете от тях. Но трябва да заемеш страна - ЗА или ПРОТИВ!

Защитавам ги защото се старая да опростявам нещата когато вземам решения, свеждам ги до черно и бяло, въпреки че знам, че никъде в реала това го няма. Може би заради професията ми - трябва да вземам решения за десетки милиони за части от секундата, ако се чудя и пресмятам всички ЗА и ПРОТИВ ... пиши го бегАл! Аут си! Изчиствам нещата от всички детайли и оставям само най-голямото предимство и най-големия недостатък, съпоставям ги и който надделее, той печели.

Та, ЗА или ПРОТИВ ваксините?

Ваксините спасяват живот. Липсата им причинява епидемии и масов мор!

Категорично ЗА! ... всичко останало е от Лукаваго.



Тема Re: Не, не е чисто правеннови [re: Phillip]  
Автор h1685614@trbvm.com (пустиняк)
Публикувано23.08.16 20:05



Пак повтарям, става дума за избор между голямата вероятност: заразяване с тежка болест водеща до инвалидизиране, вкл. и с висока смъртност и далече по-малката: лоши странични ефекти от ваксините.

Пък аз повтарям, че не става въпрос за тоя избор. Изборът всъщност е малката вероятност да си инвалидизираш детето или да го обречеш на социална инвалидизация щото оставаш отстранен от обществото.

Сигурен съм, че поне 51% ще се откажат от ваксинациите.
Това не лежи на никакви научни симулации и доказателства.

чист мързел и липса на време. Нали трябва да отидеш до лекаря си там някъде
Това се решава лесно. Тук преди всяка учебна година задължително минаваш на физически преглед. Нищо не пречи да се предлага и ваксина по време на тоя преглед.



Тема Аз па имам някакъв споменнови [re: hubavka69-110043]  
Автор Phillip (Лапидюс)
Публикувано23.08.16 20:06



Аз па имам някакъв спомен, че и рекламиран като най-здравия презерватив може да се скъса при употреба.



~~~
”Контрадеконцентрация!”
(цитат от един алманах)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.