Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 14.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Ми, значи, време енови [re: Phillip]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано23.08.16 07:33



Познавам и хора без медицински дипломи, които лекуват с алтернативни методи, но те не се пънат да обясняват нищо, а просто си лекуват.

Във всеки случай не издават бележки за поставени ваксини.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: по действителен случайнови [re: TCNQ]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.08.16 07:52



Да, да, на дълбокоумното ти заключение за болното поколение, дето не разбира какво чете (щото е по-глупаво примерно от теб) вероятно трябваше да възкликна: "Много си прав!".





Тема Re: по действителен случайнови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.08.16 08:03



Един обрив или дори един гърч не са проблем. Но в някои - редки, но има - случаи обаче ваксините дават тежки последици за цял живот. Имаше един Филип от Стара Загора, който беше получил енцефалит и беше изпаднал в будна кома след ваксина. В други, не по-малко тежки случаи не е ясно дали също нямат пръст във влошаването, макар да няма доказателства да имат. Всеки се страхува детето му да не попадне в тази група. И аз в това число. А болестите, от които ваксините пазят, човек не ги вижда пряко и - такава е природата ни - престава да ги възприема като опасност. Не е хубаво, но така работи човешкото съзнание.



Тема казусът с ваксинитенови [re: solomon superstar]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.08.16 08:44



е много интересен. напомня ми на ония задачи, дето най-глупавите дават отговор А, по-малко глупавите отговор Б, още по-умните пак дават отговор А, а най-умните пак се връщат на отговор Б.
разбира се ако човек може да избира, най-добре е всички да са ваксинирани а моите да не са. така хем няма риск от болести, хем няма риск от усложнение, което разбира се няма как да стане, класически пример за конфликт между личния и обществения интерес, от тия дето либертарианците отричат че съществуват.
от друга страна, практиката на задължителните ваксини вече показва своите недостатъци
- по-малкия проблем - къде под лобистки натиск, къде под влияние на преувеличена опасност се слагат ваксини и за сравнително безобидни болести
- по-големия (и по-интересен) проблем - как хората могат да вършат дълго време нещо, което е толкова ефективно че напълно премахва причината заради която се прави? изглежда че това е принципно невъзможно за дълги периоди от време. най-стабилното решение е религията, но дори тя поддава и хората престават да спазват предписанието, АКО не виждат никакви прояви на заплахата която го налага.
като теглим чертата - задължителните ваксини не са добрия избор, хората трябва да се оставят сами да решават, и трябва винаги да има малък процент болни, за да можем да ги сочим "ето какво става като се правиш на тарикат"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: по действителен случайнови [re: hubavka69-110043]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.16 08:44



"Човечеството не се е затрило толкова хиляди години без ваксини." Да не се е, но качеството на живот на цели групи хора, на цели континенти се е променило драстично благодарение на ваксините. Преди 100 години, само преди 100 години в окопите на І-та световна война е върлувала холера, по същото време "жълтата гостенка" (туберколозата) е била ужасен бич (виж Смирненски). От туберколоза баба ми е починала и е оставила майка ми невръстно сираче, израстнало при мащеха, баща ми е боледувал от детски паралич и се е отървал леко - "само" една ръка е изгубил.

От камбанарията на днешния комфорт постигнат от хиляди учени, лесно и високомерно аристократично омаловажаваме ползите и отказваме да си дадем сметка, какво би бил животът ни без ваксини.

Хубавке, и едно от децата ми е имало лек дискомфорт от ваксина (беше се издуло цялото), но през целият ми живот примера от липсата им е прид очите ми - едноръкия ми баща!


Така че мога да си подредя приоритетите.



Тема Re: казусът с ваксинитенови [re: zaphod]  
Автор solomon superstar (myosin)
Публикувано23.08.16 09:05



много точно казано. отдавна не бях чел в този клуб толкова добре и по същество изписано мнение. поздравление за което.

и аз смятам, че задължителните ваксини не са добрия избор, хората трябва да се оставят сами да решават

има само едно нещо, което ме смущава -
и трябва винаги да има малък процент болни, за да можем да ги сочим "ето какво става като се правиш на тарикат"
това е идеалният случай. доколкото знам, обаче, съществува нещо, което се нарича *групов* (или стаден) имунитет - при достигане на ипределен, критичен процент неваксинирани, индивидуалната ваксина вече може да не свърши работа.
и тук опираме до това, какъв е коефициентът на глупост на групата (стадото).

колкото по-умно е стадото, толкова повече ще изберат ваксините, защото могат да изкалкулират, че бенефита е по-голям от възможния риск.

и т.н.

тудей капут, тумороу гут (новогръцка мъдрост)


Тема Re: Не, нонови [re: Phillip]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано23.08.16 09:52



Абе, за шарлатаните без диплома в тоз точно материал нищо не се казва, но всеки си има право сам да си избере дали да бъде умъртвен от шарлатани с диплома или без диплома. Няма ти да казваш на хората как е най-добре да умрат, нали



Редактирано от MilaO6 на 23.08.16 09:53.



Тема Re: по действителен случайнови [re: solomon superstar]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.16 09:54



Задължителните ваксини са като задължителното социално осигуряване. Предпазват стадото от собствената му глупост и недалновидност.

Ако пенсионното осигуряване беше по желание, сега по улиците щеше да има стотици умиращи от глад и болести възрастни хора, защото на младини са били неразумни да "изяждат" всичко, което получават. С ваксините въпросът е по-софт, там поне не струва нищо и пак има "противници".



Тема Re: казусът с ваксинитенови [re: solomon superstar]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.08.16 10:02



доколкото знам, обаче, съществува нещо, което се нарича *групов* (или стаден) имунитет - при достигане на ипределен, критичен процент неваксинирани, индивидуалната ваксина вече може да не свърши работа.
това и аз съм го чувал, все пак мисля че не е проблем по две причини
- доста вероятно е пресилено, защото самите специалисти по ваксините са пристрастни и бутат в посока задължително ваксиниране
- дори и да е на 100% вярно, при незадължително ваксиниране хората които ще откажат ще са все пак малко, процента на разболели се още по-малко, ще може да се вижда че заплахата е реална, но концентрацията на болни ще е недостатъчно за пречупване на стадния имунитет




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: казусът с ваксинитенови [re: zaphod]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано23.08.16 10:26



доста от патогените не са уникални за човека. дори всички чавета да са имунизирани, а твойто не е, няма как да се гарантира, че няма да има контакт с инфектирано животно

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.