Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 14.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: по действителен случайнови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.08.16 17:34



В момента, в който се намери (и бъде ползван) лекар като поискания публично, вече става по-друго.

На практика няма нищо "по-друго". Жената ще намери такъв лекар и без обяви в сураттефтера. И резултатите от матурите се продават пак така. И какви ли не беззакония още... А лелите, дето те дърпат за ръкава на пазара и съзаклятнически шепнат "цигарицигарицигари"? Или "фактурифактурифактури"?



Тема Ваксинитенови [re: solomon superstar]  
Автор Phillip (Лапидюс)
Публикувано22.08.16 18:01



Няма научни доказателства от два и повече независими и авторитетни източника, че са толкова вредни или дават в потресаващо голям процент лоши странични ефекти, както твърдят привържениците на алтернативно-лечителските измишльотини.

Наистина практически всеки медицински метод има повече или по-малко нежелателни странични ефекти. Но, ако го попитате антиваксърите примерно за детския паралич, в какъв точно процент ваксината има нежелателен ефект, в какво се изразява той, защо се е получил и кои са научните публикации по въпроса, те няма да могат нищо да ви отговорят. Най-много да кажат "Ми, така пише в блога на еди-кой си".

Сега за лекарите склонни да издадат фалшиви бележки. Те може да са едни от следните категории:
1. Титулуващи се хомеопати, с или без стандартна мед. диплома
2. Титулуващи се холистични лекари, с или без стандартна мед. диплома
3. Лекари със стандартна мед. диплома, но корумпирани - пишат бележката срещу несимволично заплащане.

Първите две категории са убедени във вредата от ваксините и го разтръбяват с пяна на уста, докато за третата категория не е задължително, те само от парите се интересуват.

Чудя се и у нас колко ли хора като отидат в частен кабинет, биха попитали къде и кога е завършил висшето си образование лекарят. И дали поглеждат към дипломите в рамка на стената, ако лекарят е благоволил да сложи такива.

~~~
”Контрадеконцентрация!”
(цитат от един алманах)


Тема Re: Ваксинитенови [re: Phillip]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано22.08.16 18:20



1 и 2 не ги разбрах. Как ще стана джипитки без стандартна мед. диплома ?
Как ще издават легитимни (било то и фалшиви) документи без стандартна мед. диплома ?

С фалшива?





Тема Ето как:нови [re: pishmangreek]  
Автор Phillip (Лапидюс)
Публикувано22.08.16 19:44



Ето как. Очевидно питаш за недипломираните лечители, защото за дипломираните лекари е ясно.
Общо схемата е такава: "Имам си формално ДжиПи, ама почти не ходя при него. Доверявам се на моята хомеопатка, д-р Х, тя много ни помага и много ги разбира нещата, не като тъпото ни ДжиПи.".
При приема в детска градина се иска имунизационен паспорт или писмо от личния лекар. Хомеопатката "д-р" Х най-нагло пише писмото, подписва го и го подпечатва с красивия си и убедителен печат. Как си представяш чиновничката в детската градина да проверява дали "д-р" Х е личен лекар на точно това дете и дали е изобщо лекар? И така за още 50-100+ деца всяка година. А пък, ако и чиновничката се падне антиваксерка, глей тогава какво става!
Наистина, аз знам само за един такъв случай, но както казах има и дипломирани лекари, които дали заради материален интерес, дали от залитане по измишльотини, издават писма или попълват имунизационни паспорти с ваксини, които не са правени.

~~~
”Контрадеконцентрация!”
(цитат от един алманах)


Тема Re: Ето как:нови [re: Phillip]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано22.08.16 20:06



Пак не разбирам. Изрично в подновяване на договора с училището в което ще учи детето се изисква кой му е джипито с имена телефони и пр. Как може да се впишенеквалифициран хомеопат? Нали има регистри? После се уважават документи единствено от джипито, изключая случаи на спешна помощ, където също издават удостоверения,но там е проследимо.



Тема Re: Ето как:нови [re: Phillip]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.08.16 20:35



Я раздухай за единия такъв случай, Пхилипе. Медиен скандал имало ли е?
Ясно, че има лекари със стандартна диплома, които издават неверни документи от всякакъв чешит, ама за хомеопати с нестандартна диплома, които в документи за пред разни относително важни места се правят на лекари със стандартна такава, и на мен не ми се вярва.



Тема Re: по действителен случайнови [re: LAMBl]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано22.08.16 21:57



Човечеството не се е затрило толкова хиляди години без ваксини. Защо да се затрие сега, когато има по-добра хигиена, повече храна...? Да, може да намалее, но чак да се затрие...
Виж, мисля, че казах, че моите деца са ваксинирани, но не съм 100% убедена, че това е единственото правилно решение.
Отделно въпросът дали това трябва да е количеството на ваксините. О.К., нека има за най-опасните и разпространени болести, но те сега стават в такова количество и така натоварват организма, че не е ясно дали в един момент вредата не надвишава ползите.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ваксинитенови [re: Phillip]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано22.08.16 22:07



Няма научни доказателства от два и повече независими и авторитетни източника, че са толкова вредни или дават в потресаващо голям процент лоши странични ефекти, както твърдят привържениците на алтернативно-лечителските измишльотини. Нормално е да няма. Кой ще плати за такива изследвания?
Никой не води статистика за такива ефекти. Да не мислиш, че някой отрази някъде информацията, че на детето ми му е поставяна ваксина като се изрина отвсякъде? Само казаха "алергия с неизяснен произход" или нещо от рода и приключиха. На познато дете с мозъчен оток след полиомиелитна ваксина и супер тежки последствия след това просто са казали "не е ясно от какво е възпалението". Здраво, право, диво дете... Никой не си прави труда да прави статистики и изследвания в съмнителните случаи. Медиците са толкова самодоволно племе в голямата си част...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ето как:нови [re: Phillip]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано22.08.16 22:11



Хомеопатите, които аз познавам, до един са си с дипломи от Медицинска академия.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ваксинитенови [re: Phillip]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.08.16 22:24



На

дали си попадал?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.