Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 06.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: по действителен случайнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.16 20:07



Безплатни са! Ако са по желание, ще е като с незадължителните (противогрипните) намираш си, купуваш и отиваш при личния лекар да ти я постави. Логично е да са платени и сег има такива.



"...но защо се притесняват ваксинираните след като имат имунизация?" Ваксината не е панацея, тя силно намалява вероятността и силата на заболяването, но не я премахва. Силата й е в саздаването на стерилна среда, когато всички са ваксинирани и няма приносители.

"Това е политически аргумент..." Съгласен! Но една масова епидемия е също политически въпрос!

Не вярвам в мъдростта на мнозинството, вярвам в неговата глупост! Сори...

"Нося вече шеста година последствията от ваксините на малкото хлапе, не ми говори за сравняване на несравнимото." Съжалявам! Искрено ти съчувствам. Но както казах по-горе, аз 50+ години гледам едноръкия си баща (детски паралич) и слушам нерадостните разкази от детството на майка ми (сираче - майка й починала от туберколоза).



Тема Re: по действителен случайнови [re: LAMBl]  
Автор h1685614@trbvm.com (пустиняк)
Публикувано23.08.16 20:08



Та, ЗА или ПРОТИВ ваксините?

Ламби, по колко начина трябва да кажа, че въпросът не за за или против ваксините, а е за или против задължителното ваксиниране?



Тема Re: по действителен случайнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.16 20:11



Е, аз нали доказах, че ваксините са ваксини, само ако са задължителни.

... онзи пост с четирите точки.



Тема Re: Аз па имам някакъв споменнови [re: Phillip]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано23.08.16 20:20



Ми, мисля, че като спорихме миналия път излезе нещо такова. Защото ако няма такъв риск, човекът е прав, че въпросът става просто правен. Някак да те карат насила да се грижиш за себе си... Доводите, че разболелите се ще легнат на гърба на здравната каса... Нищо не пречи да кажем, че отказалите се от ваксина няма да бъдат лекувани по здравна каса, когато се разболеят от съответната болест. Въобще, когато става дума само за собственото ти здраве и не вредиш другиму, не би трябвало да те насилват.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Да. Обаче пропускашнови [re: hubavka69-110043]  
Автор Phillip (Лапидюс)
Публикувано23.08.16 20:32



Ако става дума за единични случаи, да не вредиш никому, но говорим за нещо много по-сериозно, за епидемия. Освен натоварването на здравната каса, пропускаш, че епидемията ще нанесе осезаем удар по икономиката на нормалната държава. Представи си един завод, работниците се заразяват един от друг и заводът просто спира. Или в счетоводната къща всички се изпоразболели, та честните бизнесмени няма кой да им оправи сметките и да им подаде документите в срок. Нататък следва ефектът на доминото.

~~~
”Контрадеконцентрация!”
(цитат от един алманах)


Тема Re: по действителен случайнови [re: LAMBl]  
Автор h1685614@trbvm.com (пустиняк)
Публикувано23.08.16 20:51



Е, аз нали доказах, че ваксините са ваксини, само ако са задължителни.

Това доказателство както казах е политическо (и пазарно). В полза е предимно на компаниите да могат да предвидят колко ваксини да произведат/внесат на съответния пазар. Доказва се с правилно конструиран design of experiment и със статистика.



Тема Re: Да. Обаче пропускашнови [re: Phillip]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано23.08.16 20:52



Е, тъкмо ще останат само най-умните, които са се ваксинирали.


Не мисля, че такъв сценарий е възможен. Най-малкото медиите ще създадат такава паника, че още при първите сто случая всички останали ще се ваксинират.
Освен това къде са епидемиите в страните от Европа, в които ваксинирането не е задължително? Не съм чула да има такива.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: по действителен случайнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.16 21:07



Залагам повече на здавата логика пред статистиката, която всъщност я няма.



Тема Re: Аз па имам някакъв споменнови [re: hubavka69-110043]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано23.08.16 21:12



и като нямаш $$$ да се лекуваш, обикаляш насам-натам и заразяваш наред?

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Аз па имам някакъв споменнови [re: hubavka69-110043]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.16 21:30



А защо те насилват да се осигуряваш социално? За да те пазят от самия тебе. Вземат ти едни пари цял живот, за да не се стига до хуманитарни проблеми, като например масов глад и мор сред възрастните хора.

Какъв процент от младежите според теб, ще заделят пари за старини, ако не е задължително?



Така е и с ваксините, когато всичко е ОК и истински сериозните болести са почти изчезнали (благодарение на ваксините), всички са много големи борци за правата на мамите с "алтернативно мислене", но когато ножът опре до кокала...? К`во прайм!? Когато децата ти не са ваксинирани, а съседчето отляво и съседчето отдясно са се заразили с холера, а това отдолу, вчера го погребаха... примерно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.