Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: canada day IIнови [re: checkpoint charlie]  
Автор pollyanna-33556 (и стар и познат)
Публикувано13.07.16 09:05



Този трябва да е малоумен да напише такова нещо!



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: canada day IIнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано13.07.16 09:23



еми то са се пускали и снимки от съветски паради, клипове разни също, лично аз съм поствала снимка на володенка как се кикерчи пред шапката на мономах, но не помня някой да се е разхленчил, че се постват пропагандни материали

виж, за ауслендерът - може

къв е тоя двоен стандарт?





Тема Re: canada day IIнови [re: pollyanna-33556]  
Автор .Jess. ()
Публикувано13.07.16 13:29



Е, ти ли пък точно се впечатли

.
Дето знаеш колко е лесно, ако живееш в чужбина, да използваш чуждите думи в побългарен вариант.
Напр. наблюдавам, че в Германия българите масово използват думата бекерайница в разговори помежду си, от Baeckerei. Някак не идва да кажеш фурна или хлебарница. Същото е и с думата кюндигва, от kuendigen - уволнявам, предупреждавам, че напускам, прекратявам. Налага се някак от само себе си и на никого не прави впечатление между българи в Германия. Но у нас трябва много да се внимава, защото те мислят за превзет, а то не винаги е така.
Та може би и с фолоу-на е същото. .

Редактирано от .Jess. на 13.07.16 18:02.



Тема Re: canada day IIнови [re: checkpoint charlie]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано13.07.16 17:48



не си отворил темата на "пълен преглед". там всичко е написано.

Извини ме, но просто нямам времето и енергията да изчета всичко, особено в дълги теми. Откак станах родител 3г назад, просто не е същото.

Иначе Д7000 е най-доброто което някога съм държал, но не го купих за мен. Мен фотографията никога не ме е влечала особено. Проблема беше че жена ми нямаше хоби, а взе да заглежда снимките на една приятелка която се увлече и снима с Д7000, та реших да я стимулирам и понеже знам че колата не прави шофьора, обаче също и че хубавите коли возят по-хубаво, затова вместо да и купя примерно Д3000 или евентуално Д5000 които щяха да ми излезнат на половината и взех направо Д7000.

А за мен си взех бронебойната щракалка. Винаги съм си мечтал да съществува нещо такова и на, сега ги има. Сега гледам вече и средния клас камкордери вече ги правят бронебойни. Но мен си ме влече звук. Истинската причина да си купя мойта щракалка са уличните музиканти тук, макар че последните 2г нямах време да обикалям улиците.

Снощи неможах, че подготвях семейните колела за сезона за каране, но днес ще гледам да ти видя фликъра и да пусна и моите снимки. Не са с твойто качество щото Coolpix AW120 е среден клас 16мп масова щракалка, но пък под вода със тамошното слънце на 1м плитчини стана интересно



Тема Re: canada day IIнови [re: pollyanna-33556]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано13.07.16 17:51



Този трябва да е малоумен да напише такова нещо!

Не колкото малоумната дето се изказа

Редактирано от OgnenDemon на 13.07.16 17:53.



Тема Re: canada day IIнови [re: .Jess.]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано13.07.16 18:05



Jess, впрочем тук говорим за друго. Това че живея в чужбина няма нищо общо. Обаче ако бях написал "да те добавя или да те последвам" за мен има коренно-различен смисъл - просто влагам физическото действие и понеже в случая физически няма да ходя при човека, затова написах "аддна или фолоуна" за да е 100% ясно че иде реч за сайта.

Иначе за разлика от старите Българи тук, подържам по-строго рядко да използвам чуждици. Например поколението което е дошло тук преди 2000 често вмята до 50% изцяло английски в изречениятаи не говоря за случайни хора - миналото лято бях доброволец в местното Българско радио, което се води от по-старото поколение. По време на ефир всички спазват литературна форма, но после в кафето като се почне помежду си с английския и е друго, но не ги съдя. Леля ми живее във Франция над 30г и все още си говори Български. Иначе не само Българите, всички го правят, особено руснаците и екс-СССР народа. Впрочем точно с тях е най-трудно да се разбереш, защото освен порусовяването на думата я впрягат и в падеж ако е някакъв глагол.

Както и да е, уточнение беше. Не ми прави впечатление. Когато пристигнах преди 6г, един ден срещнах един възрастен Арменец и той ми каза "в този град аз мога да ти говоря с арменски акцент, ти може да ми говориш с български акцент и на никой не му прави впечатление, нито ще ти каже нещо".

Но тук специално и народа в главата си има други неща, за да се занимава с такива дреболии, така че всеки сам си прави избора как говори и се държи. Повечето сме над това.



Тема Re: canada day IIнови [re: .Jess.]  
Автор pollyanna-33556 (и стар и познат)
Публикувано13.07.16 20:15



Дето знаеш колко е лесно, ако живееш в чужбина, да използваш чуждите думи в побългарен вариант.

Това е най-лесното, да се избира най-малкото съпротивление. Всеки го може. Колко от българите не учили английски биха го разбрали какво казва?

Фолоуна



Повтори си го няколко пъти и ми кажи не се ли чустваш като идиот. Ама на копелето му било по-лесно и щял да бъде по-разбираем.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: canada day IIнови [re: pollyanna-33556]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано14.07.16 01:03



Това е най-лесното, да се избира най-малкото съпротивление. Всеки го може. Колко от българите не учили английски биха го разбрали какво казва?.

Е за липсата на образование вече незнам, но ценя искрените индивиди



Тема Re: canada day IIнови [re: .Jess.]  
Автор h1685614trbvmcom (пустиняк)
Публикувано14.07.16 01:14



Но у нас трябва много да се внимава, защото те мислят за превзет, а то не винаги е така.

Разбира се, ние сме просто усери.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.