Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема За бирата  
Автор crystalkyle (пристрастен)
Публикувано21.06.16 15:11



С нея не се разбираме много, но на тия горещини май нищо друго не върви. Коя е любимата ви българска марка? Има ли нещо ново на бирения фронт, което си струва да се опита? Прави ми впечатление, че са се навъдили куп вариации на бирени коктейли - като оригиналното shandy (бира с жълта лимонада; аз хич не го трая, но е популярно), но с най-разнообразни есенции.

Пивоварните (първо в в

, после в Шумен) следват чешката традиция, но ако се вярва на , по-късно в България са се появили пивовари и от Австро-Унгария и Франция. На мен и венозно да ми я вкарват бирата, няма да усетя никаква разлика де, но ми стана интересно - запазени ли са старите традиции или всичко е било стандартизирано по БДС в един момент?

За варенето на ракия - ясно, национална традиция е, а крафт-бирите? Популярни ли са?

Защо почти всички реклами на бира са сексистски, сякаш жените не пият бира?

А бе темата е - всичко за и около бирата.



Тема Re: За биратанови [re: crystalkyle]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.06.16 15:18



Най- после!
На повечето ти въпроси няма отговор, а някои са направо за смисъла на живота, вселената и всичко останало, но те поздравявам и желая на темата да иляди.
Лично аз признавам една бира- тая пред мен. Иначе за качеството в България и за качеството в Чехия според мен не може да става въпрос. Тва тяхното не е никаква бира. Тва е елексир, който прави хората братя и вдига мъртвите от гроба.



Тема Re: За биратанови [re: Green Light]  
Автор crystalkyle (пристрастен)
Публикувано21.06.16 15:23



Мерси за пожеланието - ама няма как да те почерпя с бира, уви. Виртуалната не се брои.



Аз, както писах, не я разбирам бирата, но я обичам (платонично), понеже е питието, за което може да се приготвя невероятно разнообразно съпътстващо меню и когато имам време, умрам да се развихрям.

Все пак за протокола - коя българска бира те кефи?



Тема Re: За биратанови [re: crystalkyle]  
Автор vr.Модератор (стар клубар)
Публикувано21.06.16 15:34



аз като пих бира за последен път по своя идея и желание в къщи беше миналата година, когато си бях купила "загорка ретро", "непастьоризирана".
те я те:


хареса ми тогава и даже изпих цяла бутилка, и после нито се напих, нито ми се доспа, нито ме боля главата на другия ден, а даже бих изпила и още една, ако не ме мързеше да ида да си купя :)
после с ржевски обменихме тук съображения и резерви - как така ше е "непастьоризирана" и "без консерванти" и "без добавен спирт" - па ше има трайност не 2-3 дни като едно време, а няколко седмици... и такива ми ти.
после обаче и той си купи и каза, че и на него му била приятна.
аз оттогава не съм си купувала бира, така че не знам дали сега ще ми се понрави като лани.
обаче тва е идея!
свършили са ми се цигарите, така че ей сега ще си метна нещо и ще отида да си купя нови + 1 "загорка, ретро" и после ще споделя как е

иначе за жегите ми е най-добре леден бъз, или скреж от замразени портокали с вода, или айрян със сол + лед, или минато през блендера гаспачо от много домати, малко зелена чушка, още по-малко краставица, още по-малко магданоз и най-малко чесън и чер пипер. и с капка ольо и капка оцет и 3 бучки лед. тва пия в момента :)



Тема Re: За биратанови [re: vr.]  
Автор Melany99 ()
Публикувано21.06.16 15:39



Аз пък онзи ден сложих лимончело да правя.
Сега го чакам да стане.

Бирата ми горчи.



Защо ми трябваше...

Тема Re: За биратанови [re: vr.]  
Автор crystalkyle (пристрастен)
Публикувано21.06.16 15:41



А, ето едно конкретно предложение. И аз ще взема за проба.

И алтернативите, за които пишеш са интересни. Аз, по принцип, обичам всичко с джинджифил - мможе да е загряваща подправка, но пък компенсира с приток на енергия. Зелен чай, лимон, джинджифил - по всяко време на годината (през лятото във фризера). Една БГ приятелка ме запали по тоя пусти джинджифил и сега ми е вместо всяка манджа меродия. А, и меродията била полезна в жегите - тараторов айрян някакъв може да се спретне.

Оффтопнах си собствената тема, уф!



Тема Re: За биратанови [re: crystalkyle]  
Автор 2biri ()
Публикувано21.06.16 15:52



Добър ден, аз съм 2бири и съм биропияч.

Бирата се пие много студена, газирана и в голяма чаша. Такива - малко топла, малко по-малка и смесена с лимони, касиси и тинтири-минтири не е бира, а вид коктейл. Бира като хората - в пивоварните. В магазина - квото има.

От нашите Загорката е вкусна, но много спиртна и боли глава при много на брой. Арианата е хубава бира, макар евтина. Стелата е също ок. Шуменското е прекалено сладко за мен - чужденците го харесват. Амстел и Туборг са боклук спрямо същите в чужбина. Каменицата е... бе става, но чак добра - не е. Съотношението цена/качество е доста показателно. Не може хубава и лоша бира да имат 20% разлика. Просто повечето са лоши

. От вносните - ще се въздържа от коментар - Килкини не се предлага във всяка кръчма.

Бирата е особен вид питие. Мацките не я харесват - подуват им се коремчетата. Мъжете са чели, че ще им пораснат цици от нея или ще се напикаят преди да го вдигнат. За мен си е направо еликсир и през зимата - руснаците нали знаеш как ядат сладолед като са болни? така зимата с бира е по-топла

Има хора - не я харесват. Те пият топла минерална вода (добре, може ли лятото да пиеш топла минерална вода, щото те стяга гърлото примерно, че моето дете на 2-3 пиеше всичко от хладилника, гърло не боли от студ, а от вирус или бактерия - за който не е разбрал досега), водка или ракия с 1 бучка лед или чаша вино с 2 бучки. Лятос бирата е нещото, което прави света по-красив



Тема Re: За биратанови [re: crystalkyle]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.06.16 15:54



Не знам. Нямам любима българска. Ариана веднъж опитахме с Бейби и не ни хареса, направо я зарязахме, не си изпихме чашите. Пиринско- обратно - не беше сякаш зле, загорка ретро май също ни хареса... Обаче тва е само когато е нямало друго и трябва да забършем нещо от близкия магазин заради барбекю или подобни. Иначе не сме бира-патриоти.



Тема Re: За биратанови [re: 2biri]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.06.16 15:56



Лятос бирата е нещото, което прави света по-красив
Тя се погледна в огледалото.
И му отвори още една бира.





Тема Re: За биратанови [re: crystalkyle]  
Автор 2biri ()
Публикувано21.06.16 16:01



Правих крем супа от тиквички в събота с джинджифил. Дори пубертетът я хареса. Лекото налютване, свежестта и вкусът са различни, но хубави.

Ако имаш мерак - в една тенджера слагаш глава лук на едро, 2 моркова на едро и 4 тиквички пак на едро и настърган джинджифил една равна (според мен по-пълна) супена лъжица. Вариш до омекване. После сол, черен пипер, индийско орехче (ако обичаш - аз не сложих тоя път). Всичко си е покрито - правиш супа, а не пюре. После 2 пълни супени лъжици масло (да има) и 6 супени лъжици заквасена сметана. Поваряваш пак малко (сметаната става на бучки, но не й обръщаш внимание). Пасираш и лапаш.

Детето е скептично към супи, зеленаши и други подобни. Но яде вече 2 пъти






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.