Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Момчето със сивият костюм!нови  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано25.05.16 10:41



Това е случка-разказ от вчера 24.05.2016г. - абитуриентските балове. Разказано от очевидец, моя позната от фейса.
Хубаво е да се знае за тази история, показва много за някои съвременни междуличностни поведенчески черти...не искам да изпадам в анализи и коментари. Нека всеки сам си направи изводите...


Малка прелюдия:
Тази година например гримирах за изпращането само в училище, последният учебен ден, не балния две момичета. Оказа се, че няма да ходят на абитуриентски бал...едното дете беше много пълно момиченце/здравословен проблем/. Дойде с майка си, направихме я кукла...нямало обаче да ходи на бала, защото в класа я игнорирали...



Другото дете живее само с майка си в недоимък и под наем, нямали пари за рокля и бално оборудване, събрало си пари за фризура и грим само за последния учебен ден в гимназията за да си вземе дипломата. Не исках да и взема пари, но тя настоя...накрая взех само символични няколко лева, да не я обидя.

А имаше и такива деца със стандарт, които имат за десетина...C'est la vie!


Връщам се на нашата история:
Нямам думи за постъпката на съучениците на момчето със сивият костюм, нямам думи и от щастие как е постъпила Весна, макар и историята малко да ме просълзи:) Важното е, че краят е хубав!!!

Бал 24.05.2016г. Наблюдаваме момчето със светло сивият костюм. Чудех се дали да пиша, но съм доста огорчена и разочарована, затова реших да споделя какво се случи. Пред блока ни се "изсипа" цял клас абитуриенти с луксозни коли, джипове, лимузини, коя от коя по-луксозна. Всичко беше хубаво, хората се забавляваха, брояха от 1 до 12 , абе всичко както си му е реда. Заваля и се скрих под козирката, целият клас вече беше в апартамента на съседката ми/тяхната класна, когато пристигна пеша закъснялото момче със светло сивият костюм. Отворихме му входната врата, казахме му къде да се качи,той благодари и приключихме. Добре де, стана време да тръгват към хотела, излизат всички, качват си се по колите....и си заминават. Изпращам ги аз като типичната клюкарка, и виждам отново момчето със сивият костюм да ходи пеша по улицата надолу. Питам съседа ми, далече ли е паркирал човека който го кара, при което чувам отговор който ме шашна, стъписа. " Ами не, той е пеша, отива към метрото." Викам......МОЛЯ?!? От там газззз към нас, оставям кучето си, грабвам ключовете от колата и с 300....да го догоня. Намерих го, тъкмо щеше да пресича, почнах да бибиткам, отварям вратата викам : " Влизай, днеска си с мене". Къде се намира хотела?? Момчето влезе притеснено, ами хотела е след Хемус по бул. Черни връх....викам добре. Аз карам, Вие ще ме упътвате. Тръгнахме и питам, защо не питахте дали някой не може да Ви вземе с тях? Ами питах ги, всички ми отказаха. В едната кола били само момичета, в другата класната, а другите ми казаха : " Бегай от тука бе, разкарай се". Ейййй викам да няма места, а тази лимузина??? А другите джипове, как пък едно място не се намери??? Как може да са толкова озлобени и егоистични??? И той вика, ами не можем да ги съдим, такива са, каквито са си и се усмихна. За момент се замислих, как са го изпратили горките му родители,тихо кротко с метрото....без обичайното бибиткане,балони,броене....та той нямаше дори чадър. Добре, че спря да вали. Само защото момчето не се държеше като другите : - Просташки, грубо, невъзпитано и защото беше свит, срамежлив и притеснителен, никой не го покани в колите си които бяха взели "Под наем", нали се сещаш... големите гъзари. Та хвана ме яд на днешната младеж, как само го отбягваха.......и к'во като е по-беден? Аз пък си му бях дама на бала и си го закарах до хотела! През цялото време ми благодареше....миличкият. Почувствах се щастлива, че макар и с малко съм помогнала. Тези с които е учил толкова години се направиха, че не го познават, а аз която дори не го познавах,се радвам,че се запознах с такава чиста душа, с такова възпитано момче. Колко заслепени са хората....
Спасихте от дъжда - вашите скъпи дрехи, прически, грим и обувки, но оставихте момчето да ходи пеша към метрото, валейки го дъжд, ходейки с наведена глава в един от уж най-щастливите му дни, неговият бал. Поздравявам те Кристияне, че не свали усмивката от лицето си....нито веднъж. :) Честито завършване и успех! :)


Момчето със сивият костюм ...
Тук преди малко постнах снимка на "момчето"+ негови съученици...но размислих и я махнах, нека остане анонимен...ако някой иска да види снимката нека ми пише на лични.

Темата е друга...не е важна снимката...

Let your soul be your pilot!

Редактирано от makeover на 25.05.16 11:13.



Тема Re: Момчето със сивият костюм!нови [re: makeover]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.05.16 10:49



Много емоции предизвикват тези балове. Въобще Пролетта с тия всичкоте празници е една емоционална въртиопашка.
Готино написано, тенкс.
Един път пишеш сив, един път - син. Поправи го заради дребнавите гринлайтовци.



Тема Re: Момчето със сивият костюм!нови [re: makeover]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано25.05.16 10:51



Това е.

WALL·E


Тема Re: Момчето със сивият костюм!нови [re: Green Light]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано25.05.16 10:55



Не съм писала аз текста в синьо, просто го копирах от фейса, от профила на моята позната, която е била явно доста преемоционирана, докато е пишела и затова е написала погрешно-"синият".

/но поправих де:)/

Let your soul be your pilot!


Тема Re: Момчето със сивият костюм!нови [re: makeover]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано25.05.16 11:47



Е, да е живо и здраво "момчето в сивия костюм"... направо като устойчиво словосъчетание прозвуча тоз израз, метафорично и символично... И ме върна към спомена за моята абитуриентска, когато направих нещо подобно и непростимо, но не от същите съображения на описаните съображения, а от съвсем други... След половин година обаче, се реванширах на "момчето със сивия костюм" от нашия клас, като с друга съученичка на стоп лъснахме неочаквано и непоканени в ШЗО-то, където служеше:-)) Предизвикахме фурор и завист у останалите, като се нахвърлихме да го целуваме, да се снимаме увесени от двете му страни и на тръгване му връчихме пълни мрежи с баници, луканки, пасти, вафли, алкохолец и прочее...

А подобни тъпи изпълнения като описаното вече, слава Богу, са демоде и това явно не са го разбрали още само подобни "лимузинени недоразумения", които все повече завършващи ги опровергават. След миналогодишната вълна на "абитуриенти по бели тениски", на подарени пари за абитуриентски костюми за социално слаби връстници и прочее, тази година им размазаха носовете на "недоразуменията" абитуриенти с народни носии







Тема Re: Момчето със сивият костюм!нови [re: MilaO6]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано25.05.16 12:01



Усмихна ме:)


Разкошни, нали?
Евалата!!!

На моят абитуриентски бал през 1982 отидох с ...такси:)
Тоест-отидохМЕ.
Майка ми нали ми беше курсова, но тя отказа да идва класът да я взема. Колкото пъти беше курсова, толкова пъти отказваше. Имаше си нейни разбирания и казваше:"Ще се видим в училището!"

Няколко дни преди бала се запознах с един много сърдечен мъж на средна възраст-таксиджия, който ме докара у нас една късна вечер /бяхме на дискотека в един младежки дом:))))/, седмица преди бала и не ми направи скандал, че не ми достигаха 2 лева за сметката, напротив каза, че няма проблем и умната след завършването. На слизане от таксито ми дойде идея да го попитам ще дойде ли да ме вземе с майка ми/курсовата/ в деня на бала. Мислех тогава да му направим и подарък. Той се съгласи, на майка ми казах, че транспорта е уреден:). Тя беше скептична и каза, че ако не дойде да тичам с токчетата до Красно село и да вземам друго от стоянката...в деня обаче човекът дойде и беше точен, чакаше на улицата, а даже не си бяхме разменили и телефони.

Не пожела да му плащаме, но прие подаръка /неща за почерпка/.
Беше си украсил колата с балони:)))

Паркирахме точно пред главният вход на училището и тържествено слязохме двете от... таксито

Никога повече не видях този човек! Да е жив и здрав!

Let your soul be your pilot!

Тема Re: Момчето със сивият костюм!нови [re: makeover]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано25.05.16 12:20



Ох, аз пък се разсополивих... напоследък, много сълзи и сополи чакат аха и да рукнат... от най-невинно нещо, от някакъв мернал се спомен, облак на хоризонта точно като през 198 и някоя си и пр... да се смейш ли, да плачеш ли...

То, таз ти тема аз я възприИмам като продължение на темата за 24-ти и другите теми за училището, образованието, даскалите...

Затуй, ето едно продължение...



Деян Енев, kultura.bg



Тема Re: чай от жълт кантарион :)нови [re: MilaO6]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано25.05.16 13:09



Ех, прочетох разказа...абе няма да преживявам, заповядах си, че и денят е един такъв сив и мрачен, а мозъците ни чакат точно това - да им се подадем и да ни е гадно

...е, няма пък!

Иначе не знам за даскалите, има и свестни разбира се, но ние знаеш изпатихме и от несвестни и то в началния курс /което е по-страшния вариант/, та няма да коментирам.

Имам решение за носталгиите и леките депресийки-чай от жълт кантарион Чети в Гугъла, тия дни и с д-р Каменов, моят гинеколог си говорихме като му ходих на годишните прегледи, защото и той е с тоз чай напоследък, че му е тежка работата, а той чувствителен и го налазили паник атаки и такова едно насълзяване без причини. Обаче не бива и да се прекалява с жълтият кантарион /той е естествен антидепресант/. Две чаши чай -сутрин и вечер, с мед и лимон и си нов човек. Ако са на филтърче слагаш 2-3, мешаш го и с маточина и обезателно трябва да се направи 10 минутна запарка под плътен похлупах заради етеричните му масла. Пие се след десетата минута! Но всеки ден поне 3 месеца редовно, иначе ефект няма, малко почивка от седмица или 10 дни и пак докато се поосафери човек

Може да го купиш и на пакет и там 2 супени лъжици се запарват с половин литър вряла вода. Този чай обаче не трябва да се оставя няколко дни, дори и 24 часа не бива. Пие се само прясна запарка! Кантарионът не е от най-безпасните растения, ако престои се образуват отровни съединения, които могат да ти причинят главоболия и нещо като натравяне-алергии. Демек запарваш и пиеш докато е пресно, това е:)
Ефекта настъпва след една седмица редовно пиене на качествена запарка!

И после само се усмихваш и си спокоен и щастлив

Ако си в тримесечен курс да го пиеш не е желателно да се печеш на слънце на плажа. Кантарионът прави фотоалергични реакции, навсякъде го упоменават. Но аз отдавна не се опвам на плажа, не издържам...кеф ми е с широкопола шапка на сянка под чадър или най-добре под сянката на дърво някое и на бирка с цаца

Гледам Крафтъра пуснал снимки в темата на Киро от апартамента на Доналд Тръмп. Кликнах в/у една от снимките и нета ме отведе в друга статия за прословутия апартамент и там гледам жена му и тя май си пие чай от жълт кантарион...хахаха:)))...че то и парЕ да имаш па се депресираш

Та ето мотивация как да си сервираме чайчето...по препоръка на жена му Включваш си въображението и се озоваваш на тая маса:

снимката е от тук:




Let your soul be your pilot!

Редактирано от makeover на 25.05.16 13:48.



Тема Re: коментарите под статията:)нови [re: makeover]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано25.05.16 13:50



...може да се похилиш



Let your soul be your pilot!

Тема Re: Момчето със сивият костюм!нови [re: makeover]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано25.05.16 13:56



Предай на приятелката си във ФБ много целувки от мен.
Хубава история.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.