Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: ох, лека ви нощ :)нови [re: vr.]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано25.04.16 11:43



и на мен ми беше много приятно :)

задрямах на компютъра и пропуснах да кажа "лека нощ" вчера



но дискусията е много интересна и сигурно ще продължи...



Тема Re: Дервишово семенови [re: h1685614]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано25.04.16 11:49



децата нямат проблем с кърваво, ние сме отраснали с макс и мориц и подобни книжки, а братя Грим и сега се четат. Ромео и Жулиета са си напълно подходящи принципно...

бележката ми към разкази като Дервишово семе не е, че са кървави, вулгарни, ще наранят крехката детска психика или някаква подобна глупост - бележката ми е, че са неразбираеми заради архаичния, пълен с турцизми и селски диалектни думи, които не съм сигурен дали някой им обяснява на децата - по мое време никой не си правеше труда.



Тема Re: Дервишово семенови [re: MupaM]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано25.04.16 12:00



Ми може би вилата, маймуната, момченцата с перки на гърба и т.н. са една идея по-интересни в универсален план от орането на нивата и семейните и здравословните отношения (демек кой кого откраднал, спазарил, на кого пристанал, кой повехнал и залинял и умрял и т.н.).

Ето ти сега "Игра на тронове" е направена на база исторически събития от войната на Розите (+ дракони и зомбита) и е интересна по цял свят.

Дали примерно се изучава в който и да е клас "Звездните приключения на Нуми и Ники"? Интересни, поучителни, прекрасни. Или понеже няма рая, кържалии, дувари, заптиета и чорбаджии не е подходяща и няма да обогати дечицата?





Тема Re: Дервишово семенови [re: LAMBl]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано25.04.16 12:01



абе едно време имаше по улицата цигани с мечки и с маймуни. коне и сега има и в града - по-добре сме от шведчетата дето трябва на ферма да ходят, за да гледат как го дърви конят



Тема Re: Добре де, да попитамнови [re: whatever48O59]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано25.04.16 12:03



напълно права си, като се замисля, в сегашното положение така сигурно е най-добре...

но нали принципно си говорехме, ама наистина ако се сменя програмата, трябва и заплати да се вдигнат на учителите, за да мотивираш малко по-кадърни да се мъчат с невъзпитаните чудовища дето си правят какво си искат в класната стая. също да минат следдипломни квалификации някакви и т.н.



Тема Re: Добре де, да попитамнови [re: Greywind]  
Автор whatever48O59 (Б.К.)
Публикувано25.04.16 12:12



не само това,
трябва да смениш изобщо това каква е ролята на изучаването на литература в училище.

щото сега е само политическа.

затова и има такива колосални разправии с "ау, махнаха ботев от учебниците". леле мале.

по литература не се учат литературни образци. защото не се учи литература.



Тема Re: Добре де, да попитамнови [re: whatever48O59]  
Автор solomon superstar ()
Публикувано25.04.16 12:18



на всичко отгоре *не махат ботев*. нито махат баканджи йово.
правят се (обосновани) промени в учебните програми и се правят от експерти.
обаче бегемамите разбират от всичко и поемат усърдно всяка *новина* на свинските медии.



Тема Re: Добре де, да попитамнови [re: solomon superstar]  
Автор whatever48O59 (Б.К.)
Публикувано25.04.16 12:20



знам,
само обяснявам какво причинява този квик.

а то е, че образованието по литература не е литературно и няма нищо общо с литературата.
има общо единствено и само с разпространяването на митологизирани версии за българската история с помощта на литературното творчество.

което способства единствено за това учениците нито да знаят история, нито литература.



Тема Re: Добре де, да попитамнови [re: LAMBl]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано25.04.16 13:53



Вазов по никакъв начин не може да ме грабне. Толкова ми е скучен и досега, че няма накъде.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Добре де, да попитамнови [re: hubavka69-110043]  
Автор vr.Модератор (ветеран)
Публикувано25.04.16 14:05



хмм... а чела ли си например - "казаларската царица"? :)




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.