Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:38 25.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема видове собственост  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 16:30



коя собственост според вас Е най-изненадваща?
след като мернах тази реклама [urlhttp://life.dir.bg/news.php?id=22297550][/url]
се замислих - че винаги ми е било любопитно...какво кара богатите хора да си купуват острови и огромни селища!
какво лично задоволство получават след подобна придобивка - АКО не живеят там?
това някакъв вид монополи ли е - с цел допълнителен доход?
или желание да избягат от светлините на прожекторите?!



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано13.04.16 16:35



тва ли са единствените два варианта, които ти хрумват?





Тема Re: видове собственостнови [re: vr.]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 16:40



ами ДА - все е някакъв вид лична изгода!
не приемам че е вид "благотворителност" за местното бачкащо за НЕГО население!



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано13.04.16 16:45



може и да е лична материална изгода, може и да не е.
но е забавна в случая гледката - как изобщо не си в състояние за себе си да си представиш друг някакъв вариант :)



Тема Re: видове собственостнови [re: vr.]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 16:54



явно ми липсва въображение - защото съм бедна:)
сподели твоят взгляд - за подобно имущество





Тема Re: видове собственостнови [re: vr.]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано13.04.16 17:00



ами...четох, че някакъв египетски милиардер възнамерявал да купи гръцки/италиански пустеещ остров, за да се заселят там хората, бягащи от войните

джони деп си е купил необитаем остров в егейско море, двойката джоли-пит - в йонийско.

тъй като съм много далеч и встрани от такива капитали, за мен това си е помощ за гърция за излизане от кризата в чист вид





Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано13.04.16 17:06



какво кара богатите хора да си купуват острови и огромни селища!
какво лично задоволство получават след подобна придобивка - АКО не живеят там?
това някакъв вид монополи ли е - с цел допълнителен доход?


то си пише в статията:

Настоящият собственик Джулиан Хорнър прекарва 13 години в реставрацията на града, превърнал се в атракция за туристи, рибари и младоженци.



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано13.04.16 17:12



Разни готини островчета по южните морета и океани - дивотия, перфектни плажове, кристална вода, екология на корем - хората си ги купуват така, както ние си купуваме вилно място на морето, в планината, в гората.

Разликата е само в мащаба и цената. Ако съм милиардер, ще си купя остров от Сейшелския архипелаг. Защото мястото ме кефи. Понеже не съм, си купувам парцел на Черно море. Мястото не кефи, колкото Сейшелите, но ми е по джоба.



Тема Re: видове собственостнови [re: lipari]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 17:32



Е ти си богата за БГ!
ние освен хралупа в СФ - друг имот нямаме...



Тема Re: видове собственостнови [re: lipari]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 17:36



и като го е стопанисвал ен години
защо го продава?



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано13.04.16 17:38



кой кого продава?
затворих линка, не ми се тършува пак



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано13.04.16 17:42



ние освен хралупа в СФ - друг имот нямаме...

ми купете си. Кеф ти парцел, кеф ти чифлик, кеф ти остров





Тема Re: видове собственостнови [re: lipari]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 17:45



продава се частното градче - за над 8 милки...



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано13.04.16 17:51



А, тоя пич, дето купил изоставеното градче, начесал си крастата 13 г. да го реставрира и сега го продава?

Де да знам защо го продава, обади му се и го питай. Може жена му да се е троснала "байгън от твоите реставрации и от тая Австралия, айде да местим на Карибите". И човека продава, за да не се кара с жената.

А може да е луд по реставрация на изоставени градове и продава, за да си финансира следвашия проект. Този вече готов, няма работа в него.

Всичко може, продавачът знае отговора на въпроса ти.



Тема Re: видове собственостнови [re: lipari]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 17:52



нямаме подобно влечение
по скоро ТИ сподели защо би купила подобни имоти?



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано13.04.16 17:52



ми - намерил си е друга играчка и тази сега я продава вече :)
или финансовите му съветници са му казали, че трябва да избере между личния си кеф, или наследството за наследниците си.
или просто му е доскучало, а му се струва по-забавно да си купи сега вече резерват за слонове в кения. или да финансира детска градина в мумбай. или със собствените си ръце да участва в някакви разкопки на другия край на света и да остави с кеф да го хапят много комари.
или може да се е разболял, или остарял, да няма на кого от близките си да прехвърли грижата за тоя имот, както е и затова да го продава на друг, който може да продължи делото.



Тема Re: видове собственостнови [re: vr.]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 17:56



това оптимистите без пари - сме с прекалена фантазия:)



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор tirtirlin (Тагъдък !)
Публикувано13.04.16 18:00



Та значи омръзнало му на Ротшилд ,омръзнало му все на едни места на почивка да ходи -Ривиерата-Алпите-Флорида и так далее.................
Притеснила се жена му и му купила един остров.

Веднага отишъл управителят на всичките му имоти ,но що да види.........

Събрал той веднага всичкото население на острова /знаеш за подарак на Ротшилд не се купува малък остров -може да се обиди,а пък на големите има туземци/ и почнал да им сочи-какво е това -палми !
Ами Родшилд харесва борове,какви са тия палми-какъв е този пясъчен бряг-плажове си правите,а?
Родшилд харесва скалисти брегове,ами тази буйна и шумна река,знаете ли той как обича тишината.
Ами тия антилопи-елени,елени обича той !
Бързо на работа! скарал им се той .

Действие второ-идва Родшилд,сяда на шезлонга и се наслаждава.
Какъв хубав скалист бряг ,какви снажни борове и как безгрижно си хрупат трева елените,и реката колко е тиха бавно и спокойно се влива в морето....
Ееех..- въздъхнал Ротшилд какво нещо е природата Санчо /аа..извинявай това вече е от друга приказка/
Какво нещо е природата! повторил си той-колко малко само му трябва на човек за да се почувства щастлив.


------------------------------------------------------------



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано13.04.16 18:01



мне, съмнявам се да е защото си бедна


а чудиш ли се защо някакви хора си монтират чисто златен кенеф в някоя от къщите си?
аз на това и подобни неща се чудя. как изобщо е възможно човек, който явно не е толкова глупав, след като е успял да събере пари и може да си позволи златен кенеф - вземе, че наистина си тури такъв
това е толкова безкрайно и безобразно глупаво

а онзи човек може би е бил очарован от мястото и да е искал да го съхрани и възроди.
работил е здраво години наред по този проект, дали е успял наистина, или не е - няма как да разберем от кратичкия журналистически материал, сега вече иска да прави друго по някаква причина и това го продава.



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано13.04.16 18:01



е, "сме" тук не е много намясто





Тема Re: видове собственостнови [re: vr.]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 18:17



с добавеният акцент за златното в инт
ериорите - си мн права:)
сереш ИИИИ вземи този златен кран - който ти отмива лайното!



знам че не се разбира темата ми - за богаташите...
ама тия с островите - не ги дишам!
в това число и Джони Деп - който се направи на островинтянин ...
явно причина - да изглежда нечистоплътен!



Тема Re: видове собственостнови [re: vr.]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 18:20



написах ти як пост - но изчезна!
дано това намигване мине...



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано13.04.16 18:25



ми аз не го знам джони деп защо си е купил остров.
може би за да си докарва частен и затова луксозен тен :)
това прилича малко на онези със златния кендзеф, да


обаче купуването и възраждането на порутен и западнал град и превръщането му отново в хубав град с поминък на хората в него и туристическа забележителност - по нищо не прилича на купуването на остров, заради гъзъ си и златен кенеф.
различни неща са.



Тема Re: видове собственостнови [re: vr.]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано13.04.16 18:37



елементарен артистичен пример





Тема Re: видове собственостнови [re: vr.]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано13.04.16 18:39



За златни кенефи съм чувала само из Арабските емирства.

Има ли други примери?



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано13.04.16 19:03



ама той не си е купил о-в мустик, имал е вила там. мустик е името на острова, а не "мусик", както е сгрешено в клюкината за бауи :)
ето ти

, ти обичаш
обаче оня, дето отвори за него темата, дето притежава град и сега го продава - пак ти казвам - не прилича на тези с островите и именията със златни кенефи по острови.
разбираш ли, той като е купил града, е вложил своите средства и своя труд - работил е, разбираш ли? работил е години наред за това градът да се възроди и да функционира, и да стане туристическа забележителност.
а тези на мустик - имат си вили там, имения, слуги да им бършат дупенцата - това е.
хората имат различни кефове, различни :)
правиш грешката да ги свеждаш до едно и също.



Тема Re: видове собственостнови [re: Monica123]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано13.04.16 19:05



що, на кардашиян и на уест още ли не си им ходила на гости





Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано13.04.16 21:04



по скоро ТИ сподели защо би купила подобни имоти?

Аз бих си купила екзотичен остров, имение или парк да си играйкам на Робинзон Крузо и да си каня приятели.
Умрял град не ми трябва.



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор .Jess. ()
Публикувано13.04.16 21:48



Може да е просто влагане на пари, с цел препродаване. На хубавите, тихи и екологично чисти островчета тепърва ще им идва времето.



Тема Re: видове собственостнови [re: .Jess.]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано14.04.16 13:37



има един мъничък, който на картата не се вижда, но се вижда от терасата на едни приятели, които живеят на о-в хидра.
на този мъничкия има само 3 дървета - 2 маслини и едно високо такова, май от тополовите е някакво, малко параклисче, малък кей. и трева и малко храсти, и пътечка до параклисчето.
ако си го купя даже може би можем да си направим въжен "асансьор" от къща до къща, толкова е близо.
продава се за един милион, ама нямам излишни





Тема Re: видове собственостнови [re: vr.]  
Автор Taigun (анонимна кучка)
Публикувано14.04.16 15:12



на този мъничкия има само 3 дървета - 2 маслини и едно високо такова, май от тополовите е някакво, малко параклисче, малък кей. и трева и малко храсти, и пътечка до параклисчето.

Защо ли ми изникна в съзнанието онази планета на Малкия принц, с единствената роза на нея... извини за спамливостта

...

Богатите с тяхната остров-шопинг-мания не съм ги мислила. Нищо не ни е собственост - само арендоваме за някакъв отрязък от време. Това е положението, Минке!




Тема Re: видове собственостнови [re: Taigun]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано14.04.16 15:28



"Нищо не ни е собственост - само арендоваме за някакъв отрязък от време."

ами...


колко си права :)

(каква "спамливост", нали клубът е, за да си бъбрим в него:) )

на мен ми беше чудно защо собственикът на онова островче го продава.
сигурно му трябват пари за през неговия отрязък от време - не му трябва островче, а пари:)
зиме не го заливат вълните - на достатъчно висока скала е.
но често му се късал токът, който идва от по-големия остров. на собственика му му писнало, понеже от тамошното електро заявили, че това са повреди вътре в собствеността му, частни и той трябва да си ги плаща всеки път като се случи... и разни други подобни дразнения имал... и решил пък да го продаде.
какъв човек, има си островче по наследство от дядо си, пък не го ще.
изобщо не го бива да е богат



Тема Re: видове собственостнови [re: lipari]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано14.04.16 16:41



:)



Тема Re: видове собственостнови [re: .Jess.]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано14.04.16 16:45



ами нали и на мен ми мина идеята за повече пари
тия с многото кинти гледат да си ги увеличават - докато ужким си угаждат;)



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор esti ()
Публикувано14.04.16 17:08



В Созопол например има много имоти на богати хора, които ги посещават само веднъж годишно за по няколко дни.
През останалото време там живее само поддържащ персонал, който хем си клати краката в лукс, хем и заплата взима за това.
Хората (богатите) може би точно това искат - да си имат разни местенца по света, където да се чувстват у дома, а не на хотел, когато решат да забегнат от ежедневието.
Разбира се това едва ли е единствената причина, но е една от тях.



Тема Re: видове собственостнови [re: esti]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано14.04.16 17:12



знам че богатите хора имат доста имоти яхти и частни самолети
НО остров ми изглежда - все едно да си купиш държава!;)



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор esti ()
Публикувано14.04.16 17:21



Аз ако бях богата също щях да си купя остров - не самолет, не 15 имения, а остров.
Обожавам острови, но тълпите от туристи ме дразнят.
Искам го само за себе си......всъщност най ми се иска да си купя море.





Тема Re: видове собственостнови [re: esti]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано14.04.16 17:32



аз ако бях богата - щях да си купя Синеморец и да го направя резерват:)
ще изгоня всичко живо от селцето - ще си оставя само 3 семейства които да се грижат за имотът ми !
и когато имам нужда от уединение - ще хода там!





Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано14.04.16 17:45



НО остров ми изглежда - все едно да си купиш държава!;)

чак пък държава...


ей ти едно мънзърко на Бахамите, само 90 декара, колкото нивата на дяда ми.



Някои хора в БГ си купуват земеделска земя или гора или прост кър с пущинак, в други държави нямат толкова суша накуп, обаче разни плюнки от по 50-5000 декара в моретата, наспорил Господ.

Кеф ти 100 дка нива, кеф ти 100 дка остров. Разликата е само в това, че до нивата си можеш да стигнеш и пеша, пък за острова щи трябва лодка.



Тема Re: видове собственостнови [re: lipari]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано14.04.16 17:52



ами аз като градско чедо - запечатано в апартамент...
ми се губят декари и хектари - като пространствена идея за имот!





Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано14.04.16 18:25



Поне в Южния парк си ходила, нали? Като се поразходиш из него, си представи, че се шматкаш на площ 1340 дка. Средностатистически заможен селянин в БГ спокойно ги притежава. Има и по-заможни.

И си го представи парка заобиколен с море, значи границите му са плажове.
И целият е твой. Не е държава, имотец тъкмо за една хубава вила и простор за разходка, плаж, кефове. И никой не ти се мотае в краката, ако не е поканен или градинар, готвач, камериер - ако не ти се слугинства.



Тема Re: видове собственостнови [re: vr.]  
Автор .Jess. ()
Публикувано14.04.16 18:44



Аз не съм сигурна, че ми се иска островче като това. Обичам уединението, ама да знам, че съм на една ръка разстояние от цивилизацията

.



Тема Re: видове собственостнови [re: .Jess.]  
Автор vr.Модератор (старо куче)
Публикувано14.04.16 19:19



ами то е на около 60 метра от цивилизацията


няколко десетки метра, ама с море между него и нея :)
от двора на приятелите ми, както седим и пием фрапе под тополата с дзидзиките, мога да му разгледам и параклисчето на това островче, и дърветата, и пътечката, и всичко.
обаче ако все пак някой ден си го купя - ще посадя жив плет, или нещо такова от едната страна, за да не ме гледат разни любопитковци като се пека на слънце
представяш ли си - искаш да отидеш на големия остров - сядаш в лифтчето си, натискаш копчето и хоп! - за 30 секунди си на "голямата" суша. или за 2 минути, хайде сега, какво е това бързане
пазаруваш си, пиеш кафе в някой от курортните локали, съседките от хидра те осведомяват за клюките, това-онова... после се натоварваш на една лодка-такси - на този големия остров хидра такситата са или лодка, или магаре, други няма - и се връщаш в къщи.
бих си гледала 6 кокошки с петел там :)
и 2 котки, че как без котки
да де добре, и къща трябва да се построи там, но това са подробности :))
може би като нищо този милион, който собственикът му иска за островчето, би се оказал по-малкия харчлък, ако някой реши да живее наистина на него.
но така си седя и си представям разни неща :)



Тема Re: видове собственостнови [re: lipari]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.04.16 19:33



бе разни хора

познавам един, който има доста имоти, огромни къщи като дворци

обаче той най-много обича да си седи в гаражите на къщите, които е подредил като офиси и си движи бизнеса оттам, дзвери се на лампи, щото прозорци няма

а къщата виси над него огромна и сама, барабар с кабинета на втория ли, на първия ли етаж, забравих

такъв и остров да си купи, ще го ползва по същия начин



Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.16 19:47



"НО остров ми изглежда - все едно да си купиш държава!;)" Да, и на мен така ми звучи.
Обаче, преди години имаше някакъв бум на обяви за продажба на острови по далматинското крайбрежие. С един колега, си спомням, доста се позабавлявахме да ги разглеждаме. Ами много от тях бяха на съвсем нормални цени всмисъл нещо като да си купиш апартамент. Но... тези евтините бяха абсолютно необитаеми, няма ток, най-важното - вода! лош релеф, отдалеченост от сушата, малка площ... абе и един лев не струва, дето има една приказка.





Тема Re: видове собственостнови [re: NUT]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано14.04.16 20:15



Винаги съм си мечтала за див остров, на който да мога да ходя само аз и мои хора. Е, как не разбираш за какво ти е?! Отиваш и никой не те тормози. Телефоните не звънят, никакви досадни хора, станали с гъза нагоре, не ти образуват нерви, можеш да правиш секс под слънцето на плажа без да се оглеждаш...

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.